Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   86 / 132
(#) darthdenes válasza Lali23 hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Az igazság az, hogy ez nem igazán így működik, hogy fénykép alapján mondani lehessen egy jó kapcsolást neked. Eleve 16cm mélyközepet nem igazán szoktak három útba tenni.
Kellene valami doboz is hozzá, ami a mélysugárzó adatai nélkül igen csak hasraütés szerűség lehet. (10-15-20l között érdemes próbálkozni szerintem) Ezután lehetne mérni és így megállapítani a helyes keresztezési frekit.

Dehogy választ is kapjál: Bővebben: Link - Bővebben: Link

Vagy lehetsz okos és építhetsz is váltót. Bővebben: Link

alkatrészek: Bővebben: Link

Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) store92 hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem tudom valaki ismeri-e a JAMO studio 170- es hang(falat)sugárzót. Na most nekem ilyenem van, és szétszedve nem tetszett ami benne van, egy silány, a legolcsóbb alkatrészekből összerakott hangváltó, a mélyre pl. nincs is semmi kötve, oda megy minden frekvencia, csak a magas és a középnél voltak kondik meg valami tekercs szerűség, ez egy 3 utas hang(fal)sugárzó. Szeretnék bele egy hangváltót építeni, vagy venni, nem tudom melyik az olcsóbb. Szeretek ilyeneket építgetni, csak kellene egy jó kapcsolási rajz, ami bevált és működik, ha valakinek van ilyen kapcsolása, elküldené? Sokat segítene!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) ptesza válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Gyári váltónál jobbat akarsz? Inkább cseréljed ki az alkatrészeket márkásabbra és kész.
(#) szamóca válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ez a típus, közismerten a legalja a Jamo szériának. A maximum amit ismeretek nélkül tehetsz, az, amit ptesza javasol.
(#) store92 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Hát ami benne azt inkább kidobnám. ÉS építenék egy normálisat. Most olyan nagy kérés egy bevált működő hangváltó kapcsolási rajoz kérni? Szépen szól nekem tettszik csak ott a magasnál nem tettszik, és szerintem azért mert "kispórolták" a hangváltót.
(#) ptesza válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A jó hangváltó nem az alkatrészek számától függ. Sőt a jó hangváltó a lehető legkevesebb alkatrészből igyekszik elérni a maximálisat. Eddig nem mondtad ,mi a baj a magassal!
(#) store92 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ha nem szól semmi, akkor susog, amikor meg szól. akkor idegesítően szól nem úgy ahogy kellene... De az hogy a mélyre közvetlen rá van kötve a bemenő jel és a magas is szól a mély hangszóróján az kicsit gázos szerintem.
Mindjárt csinálok képet is.
(#) store92 hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
íme itt vannak:
(#) store92 válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Találtam egy honlapot ahol éppen ennek a típusnak a "tuningolásáról" van szó. Ami abban van hangváltó az már jobban néz ki mint az enyém.
(#) ptesza válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Pont a váltóról nem ír semmit. Valamit csinált és aztán azt kiáltotta jobbak. Se egy mérés se egy terv se semmi. Akkor már az eredeti is jobb volt, mert azt legalább mérték. A mervítés és a csillapítás ok.
(#) store92 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Írtam nekik e-mailt hogy küldjnek tervet vagy valamit, most várok és majd kiderül mi lesz. Merevítést meg addig csinálok.
(#) store92 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Van egy ilyen hangváltó kapcsolási rajzom, ami 100W-os hangdobozhoz jó. Na most mit kellene változtatni, vagy nézni az összerakásánál, hogy jó legyen nagyobb mondjuk 200W-os hangdobozhoz is?
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 / 1
 
A felhasznált kondenzátorok 100-160V feszültség tűrésűek legyenek, az ellenállás 5-10W teljesítményű, a tekercsek huzal átmérői vastagabbak legyenek (például: mélyhez 1,2mm, a középhez 1mm, a magashoz 0,8mm)
(#) lamalas válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nagyobb terhelhetosegu hangsugarzokhoz altalanosan ez igaz: vastagabb vezetekbol kell a tekercseket tekerni, nagyobb teljesitmenyu ellenallasokat ill. nagyobb feszultsegturesu kondikat kell hasznalni.

De az a valto rajz amit csatoltal csak ahhoz a hangsugarzohoz lesz jo amire terveztek/fejlesztettek. A te dobozdhoz biztos nem fog optimalis eredmenyt adni. Neked elvileg sajatot kellene tervezni sok-sok meres (es hozzaertes) alapjan.
(#) dudassandor1 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Igen ez így igaz!
Idézet:
„De az a valto rajz amit csatoltal csak ahhoz a hangsugarzohoz lesz jo amire terveztek/fejlesztettek. A te dobozdhoz biztos nem fog optimalis eredmenyt adni. Neked elvileg sajatot kellene tervezni sok-sok meres (es hozzaertes) alapjan.”
(Köszi!)
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az lehet, de legalább jobb lesz mint most. Ha meg lesz, lesz viszonyítási alapom, lesz mit mérnem, mivel nem nagyon értek hozzá, úgy vagyok vele, hogy ki kell tapasztalni.
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Próbát megéri, aztán kiderül, mint az ég alja!
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Hát a hangváltó elmehet, csak a hangszóró ne károsodjon.
(#) store92 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Még lenne pár kérdésem. pl. az ellenállásnál az a 2-es az 2 ohm, akkor kondenzátorból sincs 40uF, 20uF, 4µF-os a boltban, azt hol lehet beszerezni olcsón? A tekercset is esetleg ha tudtok olcsón ilyen értékben, de ha nincs akkor tekerek, az még talán menne, de kondit nem tudok csinálni.
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Kondiból, ellenállásból az előírt értékhez legközelebbit válaszd. Hogy hol tudsz beszerezni? GUGLI a haverod neked is, nem? Egyébként itt fut lent a reklám HEStore

Tekercset is megguglizhatod: Hangszóróbolt
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Jah hogy akkor nem kell pont akkorának lennie értelek. Az ellenállás az 2 ohm csak mert nem írták oda?
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Igen annyi, bár lehet, hogy nem fog passzolni a te magasodhoz! Hozzá közeli a 2,2Ohm.
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Látom van 1R-es is 2-őt sorba már csak jó lesz. 8 ohm-os a magasam úgy mint a közép és a mély is.
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A hangszóród érzékenységére gondoltam. A rajzon levőé más mint a tied, és ezért más lesz az eredmény!
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
4db 1µF-os kondenzátort ha párhuzamosan kötök, akkor ugyebár összeadódik és lesz 4µF-os a ráírt V értékekkel mi történik, azok is összeadódnak, vagy osztódnak vagy semmi?
És ha ezt 2db 10µF-ossal csinálom a 20µF-oshoz, és a 40µF-oshoz 4db 10µF-ossal, úgy megoldható?
(#) store92 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Pl. egy ilyen jó induktivitásnak vagy ez nem ilyenre való?
(#) dudassandor1 válasza store92 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ez nem jó tekercs neked! Így keresd: "hangváltó tekercs". A kondik párhuzamos kötésével a kapacitások összegződnek, a feszültség marad. Lehet párhuzamosítani.
(#) ptesza válasza store92 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Egyszerűen nem bírom olvasni. Miért nem hisztek a gyakorlottabbaknak. Ez a hangváltó amit meg akarsz építeni több mint 10000 Ft ba lesz dobozonként és biztosan nem a te hangszóróidhoz való. Egy 5 mH tekercs és 200 W az már magában is jelentős lesz.

Inkább vegyél valamit a logtech-nél ha már mindenképp hangváltót akarsz.

http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_m...tart=6
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) store92 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Lehet egy készet veszek a végén... egyszerűbbnek tűnik, de biztos olcsóbb is?
(#) ptesza válasza store92 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Most erről is győzködjelek?
Következő: »»   86 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem