Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   37 / 88
(#) CHZ válasza Szebence hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ezt érdemes elolvasnod:Bővebben: Link
(#) Szebence hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, jelenleg 3db próbadarabot készítettem elő. Ilyen tárolókkal kísérletezem: Bővebben: Link

Kíváncsi leszek az eredményre...
(#) janikukac hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Sziasztok!
El kéne készítenem a forr. állomásom dobozát, de még igazán nincs ötletem , hogy mit s, hogyan, meg nagybátyám se tud most segíteni.
Azonban szeretném kérdezni, hogy alu lemezre hogyan szoktatok és hogyan lehet feliratozni? Ha rá akarom vasalni, ellőtte mit csináljak a felülettel, majd vasalás után mi a teendő? Van ennél jobb ötlet? Az öntapadós matricával készített sose úgy sikerült ahogyan akartam volna...
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia!

Nyák vasalásos technika itt is működik, max hőfokon. Itt vastagabb papír előnyösebb, kevésbé marad vissza papír a vasalt felületen, nem lesz szürke. Ha mégis maradna kevés, kefével, óvatosan eltávolítható, majd érdemes WD40 -el átfújni, rajtahagyni, később meleg vizes, szappanos fürdetés. Majd lakkozni kell, így szép fekete feiratot kapsz
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszönöm. WD40-em nincs. Ez azt jelenti, hogy savazni meg egyebet nem is kell csinálni vele ugye?
Sima fújós lakkom van, azzal lakkoztam már alut.
135g-os műnyomóm van itthon.
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Apropó! Mit csináltál az alu felületével, hogy ilyen szép lett? Ez valami káprázatos.
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Savazás itt nem ok, alut is megtámadja, más színe lesz. Én előtte felpolírozom, vagy szálra csiszolom. WD40 helyett más zsíros anyag is használható, csak akkor kell, ha szürkés lesz a vasalt terület. Láthatod a RIAA doboznál, sárgarézen is jól működik. Az kissé problémás volt, mert hajlított lemezre vasaltam, de az is megoldható..
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Directors hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Sziasztok!

1mm-es alulemezt otthon,lemezhajlító gép nélkül hogyan lehet a legkönnyebben hajlítani? (90 fokosra kellene)Valami praktikus dologra lenne szükségem.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Két szögvas közé helyezve satuba fogod és adsz neki a gumikalapáccsal .
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ez jól hangzik,köszi.
Meg találtam egy frankó kis leírást egy házi barkácshoz is.
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Csak akkor működik a dolog, ha a lemez lágy. Ha rideg el fog törni, vagy repedni melegítés nélkül. Egy kis darabon végezz próbahajlítást mielőtt nekiesel az "igazinak".
(#) Directors válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Rendben. Ügyelek erre.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Én meg folyamatosan kísérletezek lakkozott és nem lakkozot felületre. Nem jó, mert a fotópapír egy nagyon vékony része rejta marad a fán és ha víz laatt is óvatosan dörzsölöm, vagy nem jön le, vagy viszi magával a feliratot is. Holnap lesz lehetőségem írásvetítő fóliára és műnyomó papírra is nyomtatni. Majd írok a tapasztalataimról.
(#) CHZ válasza Szebence hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Itt is a vastagabb papír előny..
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Ez jó ötlet, a hétvégén ezt is ki fogom próbálni! Köszi a tippet!
(#) Frankye válasza Szebence hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Esetleg a hőlégfúvót is megpróbálhatod.
(#) Directors hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Üdv!

Alut hogyan lehet szépen felületkezelni? Festeni nem szeretném,csak,hogy szép legyen.
100-as csiszolópapírral megcsiszolom és kész? Persze majd zsírtalanítás és csiszolás után szeretném vasalásos módszerrel feliratozni is.
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szálcsiszolás pl.
Vagy fehér hőállóval az előkészített felületet lefújod, és beégeted, majd erre vasalsz, és lakkozod.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szélcsiszolás majd trisós oldat kifőzés aztán lehet feliratozni és haloványan szintelen lakkal lakkozni.
(#) Szebence válasza Frankye hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Na a fejlemények... Ezeket próbáltam, egyik sem működött

Fotópapír, írásvetítő fólia, 120grammos műnyomó papír. Próbáltam a nyers fára, vékonyan és vastagon lakkozott oldalra felvinni. Tapasztalatok:
Legjobban a fotópapírról tapadt át a tunerpor, viszont a papír egy vékony rétege is átment, amit nem lehet leszedni, csak ha jön vele a felirat is. A másik két esetben meg nem akart áttapadni a felirat. Próbáltam vízben leszedni, vizesen, de nem víz alatt, nem lett jó.

Azon gondolkodom, hogy fotó technikával megtudnám-ecsinálni ugyanezt. Úgy gondoltam, hogy fa, sok réteg lakk, hogy a p20-at ne szívja magába a fa, hanem a lakkon terüljön el. Utána sablon levilágítása, lóggal előgívás => a lúg bánthatja a lakkot, vagy a pácolt fa színét elváltoztathatja? Mondjuk amitl eszed p20-at, az megfoghatja a fát
Utána ha sikerülne a feliratozás, vasalóval beleégetni, még egy réteg vízbázisú pác és lelakozni a feliratot. Erre gondoltam még. De e legjobb, legegyszerűbb az a vasalásos technikal enne, csak nem tudom megoldani. Van valakinek vlaamilyen ötlete, mit csináljak? Próbáltam rövid, hosszú ideig is vasalni, nem sikerült.
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Matrica papírjáról könnyen átmegy, mert nem ragad a síkos felületre, azonban nehezebb nyomtatni, és könnyen elmozdulhat vasaláskor. Magyarán különösen óvatosnak kell lenni, viszont nem lesz papírberagadás a festékbe, ezért egyszerűen lehúzható .
(#) Directors válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Köszi mindkettőtöknek.

Elég a 100-as csiszolópapír vagy hanyassal álljak neki ?
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Jó ötlet, ki fogom próbálni! Hogy lehet rá nyomtatni? Lehúzom a matrivát és fordítva visszaragasztom rá és a fénes felületre nyomtat?
Vagy ha csak lehúzom a matricát, akkor amiről leszedtem fényes felületű hordozót, úgy simán betehetem a nyomtatóba?
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Az utóbbi, tehát az a nem tapadó hordozóréteg, és a fényes, síkos részére nyomtatni.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem most fához dekopír fűrészlapot. Van sűrű fogazatú illetve rikább. Melyik milyen fához való?
Annyit tudok róla,hogy mind a kettő fához van.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
A ritkábbal gyorsabban tudsz magas fordulaton is vágni, de jól szétmarcangolja a vágott felületet. A sűrűbb fogazásúval csak lassabban tudsz vágni, de szép lesz a vágott felület.
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Így már értem. Köszi!
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Még egy szempont:
- Ritka fogú -> Puhafa
- Sűrű fogú -> Keményfa
(#) Orbán József hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Szeretnék ismét egy példát hozni arra, amikor szűkösen vagy ellátva anyaggal, tudással, főleg idővel. Vásároltam egy komplett készüléket, aminek a belsejébe tervezem az első csöves SE (EL84) erősítőmet építeni. Látványpékség jellegű lesz, csövek a tetején, trafók a dobozban, mivel nem találtam eddig szép burkolatokat hozzájuk, így dugva lesznek, a la lopott bicikli...
Az állomás kereső gomb helyén egy mA mérő lesz, LED-ek letakarítva, skálák és logó megmásítva.
A két hangszóró középső nyílás mögött 1-1 db kivezérlés jelző cső fog kummogni - EM84
Nekem már most tetszik és nem is volt drága...Ugye, ti is látjátok lelki szemeitekkel a végső megoldást?
(#) bbb válasza Szebence hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Én a helyedben elmennék egy fóliakivágó céghez, ahol a kívánt feliratokat, skálát, mindent amit csak kell szépen kivágatnék a legolcsóbb matricájukból. Ezután ráragasztanám az így kapott sablont a fára, és jöhet a festés (flakonos autófesték). Mikor megszáradt, matrica le és készen vagy. Amennyit elvacakolsz matricára nyomtatgatással, áztatással, ... annyi pénzből és energiából ez a megoldás sokszorosan megtérül!
Nem is beszélve arról, hogy a matrica esetleg beleolvadhat, beleragadhat a nyomtatóba, ami további károkat okozhat (pl. nálunk a cégnél papírberagadás miatt sikeresen szét*tak egy lézernyomtatót, mert a fényhengert sikerült megrángatni a papírral, amiről persze így lejött a felület - még jó, hogy a selejtezésre szánt, de még el nem vitt ugyan olyan nyomtatóban ez jó volt, csak az elektronika nem).
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
Következő: »»   37 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem