Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 23
(#) kadarist válasza Haszuboy hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Olyan állat nincs, hogy gyújtókondenzátor, tehát a laikus végképp nem értheti. Honnan vetted ezt a megnevezést? Talán a burában lévő zavarszűrő kondenzátorból jött?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) c27 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
A trafó 60 vagy 80W-os a gyújtópatron volt cserélve de ugyan az a helyzet. De eddig működött 1 évig igaz nem túl gyakran volt használva.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) Haszuboy válasza c27 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Hát akkor az a baj. 40Wattos fénycsövet 40Wattos fojtótekercsről (és nem trafó a megnevezése) kell működtetni. Ha ettől nagyobb wattszámú fojtótekercsről működteted, túl nagy üzemi áram fog átfolyni a fénycsövön, ami idő előtti tönkremenetelt okoz, mint ahogy okozott is. Minden fojtótekercs adott fénycső típusokhoz van méretezve.
(#) c27 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Nem tudom biztosan hogy milyen értékű lehet hogy 40W-os sötét volt így nem láttam, csak tippelek, de eddig jó volt. A fénycső meg jó másik foglalatban ami hasonló felépítésű úgyhogy biztos nem a fénycsőnek van baja. A másik működő foglalat fénycsöve se működik ebben, de 3-4 nappal ezelőttig még minden oké volt kb. 1 évig. Szóval inkább más lehet a baj. (Mindegy úgy is le kell szedni szóval akkor már mindegy.) De a külső zavarszűrő kondi elhagyható nem? Gondolom ez nem okozhat ilyen gondokat? Esetleg valami érintkezési hiba vagy a fojtóval lenne valami?
(#) Haszuboy válasza c27 hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Esetleg ha tudnál egy képet feltenni, amin látható minden fontos adat, lehet segítene. Küls
(#) kuka88 hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
Sziasztok,
Nyák levilágítóhoz vettem uv fénycsövet és tartozékait, de az összeállításnál megzavarodtam Valaki ki tudna segíteni egy vázlatrajzzal ? A folytó bekötésével vannak gondjaim, mert van rajta 4 csatlakozó és erre nem számítottam.(A folytó 4-6-8w-os fénycsőhöz való.)
Köszönöm szépen
(#) kadarist válasza kuka88 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia!
A két bal és két jobb oldali dugós csatlakozók belül össze vannak kötve. Tehát valójában két csatlakozód van, csak osztottan.
(#) kuka88 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Értem, Köszönöm szépen.
(#) store92 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Be kötöttem az uv csövem és azt vettem észre, hogy az egyik elektródánál a két láb között kicsit izzik valami, ez nem gond? Mert a fehérnél ezt nem tapasztaltam, pedig ugyan az a márka és a teljesítménye.
(#) Haszuboy válasza store92 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hát gondolom ugrálnak le az elektronok az elektródáról, és mennek a másik elektróda felé Hány wattos fojtóra kötöttél hány wattos csövet?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) mugab válasza store92 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Gond, mert ott csak addig izzhat, amíg be nem gyújt a cső.
Gondolom elektronikus gyujtó...
(#) lgyk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Ha már úgyis izzik valami a két láb között...
(#) lgyk válasza store92 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Szia!

Mérd ki a fűtőszál ellenállását, nagyjából ugyanakkora ellenállást kell mérned mindkét oldalon. Mivel a szokványos bekötéskor ugyanaz az áram megy mindkét szálon keresztül, ezért ha az egyik izzik és a másik nem, akkor a fénycsőnél lehet a hiba.
(#) store92 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
36W-os fojtó és 36W-os cső, hagyományos gyújtás, nem elektromos, de félóra után is működött. Kicsit csillapodott az izzás, ez volt az első üzeme.
(#) store92 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
ok köszönöm!
(#) Haszuboy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Új fénycsőnél kb 100 óra normál, névleges feszültségen való üzemeltetés szükséges a fénypor "beégéséhez".
(#) Atomhuzat hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség, hogy miért nem működik vajon a fénycsövem.
Akvárium világítást akarok csinálni. 2db 18Wattos fénycsővel.
Vettem egy trafót, 2x18wattos.
A fénycsöveket sorba kötöttem. Bejöttem a fázissal a trafó alsó részébe a felsővel mentem tovább az egyik fénycsőhöz, majd attól a fénycsőtől a másikba és a végén pedig a nullára behoztam.
Próbáltam 2 másik trafót is.
Mi lehet a gond? Idegbajt kapok már!
Köszönöm!
(#) mindenes válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
A fojtótól nem fognak csak úgy működni a csövek , oda kell még egy- egy gyújtó (starter) is ami őket "kapcsolja".Nézd csak!
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) Atomhuzat válasza mindenes hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia!
De a gyújtó benne a foglalatba. Azon kívülre is kéne még egy -egy??
Most átkábeleztem az egészet újra, hátha szarul volt benne a foglalatba a vezeték, de nem. Így sem működik. A gyújtó is jó. A foglalat is jó.
A sorba kötés az jó? Mindegy, hogy a kimenő és a bejövő melyik oldalán megy a foglalatnak?
Illetve, hogy sorba kötésnél, először bemegyek a gyújtós oldali foglalatnál a fénycsőbe, és a másik fénycsőnél is a gyújtós foglalaton megyek be vagy mehetek a másikba? (így akkor átlósan vannak a gyújtós foglalatok)
(#) mindenes válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ebben az esetben rossz a bekötés, így kösd be. Számít még a gyújtók típusa is, ezek "W-ban egyformák kellenek legyenek a csővel".
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) Atomhuzat válasza mindenes hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Elvileg eszerint van bekötve, annyi ,hogy a starter benn van a foglalatba. Nem tudom ez mennyibe változtatja meg a kábelezést.
Akkor elmondom, hogy hogy csináltam.
Trafó lenti részbe megy a fázis, onnan a felső részéből megyek a gyújtós foglalat egyik felébe, a másik feléből megyek a túloldali sima foglalat egyik felébe, a másik feléből megyek a következő fénycső gyújtós foglalat egyik felébe, a másik feléből megyek tovább a szembelevő foglalat egyik szélébe, a másik széléből pedig már a nullába.
Mi a hiba? Nem tudom így mennyire érthető

Mindkét gyújtó egyforma Watt számú. :/
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) mpeter58 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Szia Atomhuzat!
A hiba valószínűleg ott van, hogy felcseréltél két vezetéket. A gyujtót ha kiveszed (persze feszmentes állapotban!), akkor egy egyszerű kéziműszerrel ellenőrizheted a lábak bekötését. Ha egyformán csinálod és jók az alkatrészeid akkor menni fog. Nézd meg a rajzot, belerajzoltam a gyújtót a foglalatba, hogy egyértelmű legyen a kötés. De!! Légyszíves használj háromeres vezetéket, és a fojtót (a rögzítőcsavar segítségével) kapcsold a védőföldelésre! Főleg vizes környezetben (akvárium) ez KÖTELEZŐ elővigyázatosság. A fázis és a nulla felcserélhető. Használj kapcsolót, és mindig húzd ki a dugót, ha belenyúlsz a világításba!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) Atomhuzat válasza mpeter58 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia!
Megvan mi volt a hiba!
Kimértem a trafót és az nem volt jó. Visszavittem a boltba, kaptam egy másikat, ezzel működik!
Köszönöm a segítséget azért!
(#) mpeter58 válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Akkor minden happy. Nemsokára jobban látnak majd a halaid.
(#) zsozso713 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem hogy egy 36w 2 db neon cső szereléséhez milyen teljesítményű gyújtó patron kell illetve milyen teljesítményű trafó.Ellőre is köszi mindenkinek
(#) Atomhuzat válasza zsozso713 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia!
Egyszer 36W vagy 2x18W? Vagy 2x36Watt?
Ahány wattos akkora trafó kell. Ha 2x18 wattos vagy 1x36wattos akkor is 36wattos trafó kell. Gondolom logikus.
Starterből van elég sok fajta. Az a lényeg, hogy vagy annyi vagy több legyen a starter teljesítménye, mint a cső teljesítménye.
(#) zsozso713 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Starter= gyújtó patron?amúgy 2X36 watt köszi a gyors választ
(#) Atomhuzat válasza zsozso713 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Igen, az a patron.
(#) Haszuboy válasza Atomhuzat hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Az fénycsőgyújtó. És nem trafó, hanem fojtótekercs.
(#) Haszuboy válasza Atomhuzat hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
És a feszültsége?
Következő: »»   12 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem