Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   856 / 1385
(#) Szpisti válasza fox11 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ne csináld már, ha kristályos vaskloridot kb. egy kilót egy liter langyos vízben feloldasz, akkor annak max. 10-15 perc alatt meg kell ennie a felesleges rézfelületet!!! Reggelre lesz egy szép tiszta rézmentes hordozóréteged ha bent hagyod.
(#) eyess hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
És a véglet .Kis szösszenet nyák ügyben.
(#) gordonfreemN válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
dry?
Szépek a vonalak:
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Á fekete dryt láttál már ? Vasalva lett.
(#) fox11 válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Sikerült,jó lett a maratás.Érdemes volt kicsit melegebb helyen csinálnom,és máris ok volt.Sima alkoholos filcet használtam,de úgy néz ki,hogy az is megfelel.Köszi még egyszer a válaszokat!
(#) johny999 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Elkészült az első vasalásos SMD próbanyákom. 120 grammos papírra lett nyomtatva a rajz, mert sehol nem árulnak 135 gramosat. Nemtudom szerintetek sokáig lett maratva/ nem volt eléggé megvasalva a papír, vagy miért olyan furák a nagyobb padek?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012

DSCN3398.jpg
    
(#) peter1995 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia. Ahogy én látom szerintem ott alámert a vegyszer. HA jól fel van vasalva a rajzolat nem marhat alá, még ha tovább benne marad sem.
(#) johny999 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Akkor még tovább kellene hagyni. Most csináltam először, nem tudom mennyi ideig kellene vasalni hogy jó legyen. Kb. 140°-ra van állítva a vasaló, majd próbálgatom.
(#) kaqkk válasza johny999 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Az újabb nyomtatók hajlamosak a "nagyobb" felületekből kispórolni a tonert , nézd meg a nyomatot fény felé fordítva ha látsz rajta lukacskákat ,akkor az a probléma .
(#) johny999 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen ez valószínűbb, + nem otthon nyomtattam és lehet spórolósra/kisebb DPI-re van az üzletben állítva a nyomtató, mert ahol meg van marva a réz, ott a papíron világosabb a festék.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) kaqkk válasza johny999 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Két eset lehetséges : vagy gyorsabban maratod , vagy belejavítasz alkoholos tollal ..
(#) fox11 hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Ezt a nyomtatásos technikát csak lézernyomtatóval lehet alkalmazni?Vagy jó asima is?Papír az bármilyen lehet?
(#) johny999 válasza fox11 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Hello.
Csak lézernyomtatóval jó, es 135grammos fényes műnyomópapírral az igazi
(#) peter1995 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Valahol azt olvastam, hogy mikor a rajzolat kezd átütni a papíron akkor jó. Én is ezt meg szoktam várni meg mikor érzem, hogy már az egész jól átmelegedett akkor még jól átvasalom az egészet és kész. Persze a jó papír nélkülözhetetlen. Én nem tudom hány grammos ami nekem van de nagyon jó féle. Nyomtatós boltban vettem 10 pénz/ darab. Vékony, mindkét fele fényes. eddig minden alkalommal maradéktalanul le vállt róla a festék.
(#) fox11 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!Köszi a választ!!
(#) 13_Balu50 válasza johny999 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Hello
A legnagyobb felbontásban_ nálam 1200 DPI mig a normál csak 600 dpi_, és a legsötétebb verzióban kell nyomtatni, a festék takarékos módot el kell felejteni, erre az egy nyomtatásra.,

Balu
(#) eyess válasza johny999 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Nem kell csili vili papír, van sima natúr nem fényes papírral való nyákkészítésre is megoldás . Tessék kicsit visszább keresni , és meg lesz. Ám de egy két dolgot véltem felfedezni a nyákodon.
Egy nem tudom miért kellett agyon csiszolni a nyák lemezt , vagy ha nem , akkor meg a vasaló élét annyira belenyomni , hogy szemmel látható barázdák keletkeztek.Ezen fajta hibák gátolják a rajzolat normális megtapadását , és sok helyen alámarhat , és nem is esztétikus így a kimaratott nyák.
A tisztaságra ügyelni kell , mert ha nem eléggé tiszta a nyák , akkor sem tapad meg rendesen , és így sokáig kell vasalni, ami a rajzolat deformálódásához vezet , illetve összefolyik a rajzolat használhatatlanná válik.
(#) duke válasza johny999 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Olyan, mintha egyszerre tul sok, es tul keves lenne a vasalas. Egyik helyen, ugy latszik, hogy szetlapult a vezetosav, a masik helyen meg, talan a keves vasalas miatt, megmarta egy kicsit.
Ezenkivul ahogy eyess is irta, nem kell ennyire megcsiszolni. Egy alapos higitos, mososzeres tisztitas szivaccsal, papirzsebkendovel,(erosen ranyomva) az pont eleg. Szerintem a sima nyakhoz jobban tapad a festek, mint a karcoshoz.
A papir vastagsaga, meg szerintem nem olyan fontos. En mindig 90 grammosat hasznaltam, es mivel, ez evek ota bevalt, ezert mast, ki sem probaltam, persze lehet kellett volna.
Arra kivancsi volnek, hogy masok szerint, miert jobb a vastagabb papir ? A vekonyabb papir, szerintem konnyebben vasalhato, es konnyebben szet azik.
(#) pici válasza duke hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Azért lehet jobb a vastagabb papír, mert kiegyenlíti a nyomást, egyenetlen rézfelületen jobban elosztja. Én vékonyabb papirral + sima A4-sel is csináltam.
A vasalási időnek nem kell sok. Gondolj bele, a nyomtatóban mennyi ideig ér a fűtőhenger a nyomtatópapírhoz, tizedmásodpercek...
Itt persze picit több kel, mert a rézréteg elvezet egy kis hőt, de ha már meleg, nem kell főzni a festéket...
(#) kaqkk hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
Készülget az új nixióránk (atosz90 tervezte,én a nyákot és a picprogramot vállaltam ) 112*204mm

img036.jpg
    
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szépes. Az időt RTC adja?
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Nem ! Egyszerű 4Mhz-s kvarc . Az RTC -s változat majd később (én azt tartom hogy az rtc-a dcf az nem óra) csak adat kiolvasás . Az igazi óra kvarccal is pontos .
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Igen kétoldalas csak a másik oldalt újra kellett scannelni . Ez nem ennyire szutykos , épp most jött ki a víz alól ,a scanner látja ilyennek
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012

img044.jpg
    
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Hehe nem oszt nem szoroz viszont jól néz ki !
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Ez a kvarc a PIC-é, vagy külön a Timeré?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Egy lesz benne a pic nek , többen mondták hogy nem lesz pontos ,de a teszt óra ennek az elentkezőjét bizonyítja már egy éve megy a szekrény tetején (és pontos)
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
A sarki boltban kapható ilyen kvarcok általában 30ppm pontosságúak, évente legrosszabb esetben 15 perccel odébb lesz a valóságtól az óra, azaz havonta valamivel 1 perc feletti lehet a tévedés. Ezen kalibrálással lehet kicsit javítani, ha utána a hőmérsékletét relatíve stabilan tudod tartani.
Havi szinten 1 másodperces pontossághoz (ez kb. 0.5ppm, én kb. ezt nevezem pontos órának) viszont még ez sem lesz elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) pjg válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Egy 32768Hz-es óra kvarc (a kis hengeres) a Timer 1-en elegendő pontosságot adna?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Víz alatt scannelsz ?
Egyébként jó lett
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Nagyon szép a nyák! A topológia is átgondolt, igényes.

Következő: »»   856 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem