Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   334 / 563
(#) Tubi56 válasza szell69 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A gate trafó kezdő szálait nem keverted? Vagy a fő trafó 2 szekundere nem dolgozott egymásra? Kezdő szálakat jól csináltad és jól is kötötted?
Egyébként nagyon tetszetős munka csak ennél a gépnél nincs védelem!
Jelöld be a kezdő szálakat a gate trafónál, hogy nálad hogy van az áramkörben és tedd ide
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Sanyi,szerintem,ott a hiba láthatóan a képen,már Te sem emlékszel (?)
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
nem! 56 vagyok csak erre emlékszem! Mire gondolsz, hogy látszik?
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 18, 2012 / 1
 
Csörgess meg ezen a számon, hogy eltudjalak menteni magamnak a későbbiekre!
06305524318
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Én meg 54. Ott sasol 8 darab 0.51 ohm/3W huzalellenállás.Tudtommal,ide csak kizárólag indukció mentes SMD ellenállások váltak be,egyébként mindig elszállt a végfok.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Holnap megteszem Barátom.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
A francba igazad van tényleg!
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
csak csörgess meg, hogy eltudjam menteni a számodat!
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Most csörög.
(#) kissadam válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Teszel fel majd képeket is esetleg a kész gépek beléről? Különben köszönjük, hogy közzétetted a terveket és a leírást!
(#) hg6dab válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia Tubi! Köszi a rajzokat!
(#) szell69 hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Sziasztok,
SMD és huzal ellenálláson kivűl még mit lehetne söntnek alkalmazni?
(#) hg6dab válasza szell69 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Tehergépjárművekben, autóbuszokban alkalmaztak ilyeneket. Bontásból tudnál hozzájutni, mert amit árulnak elég húzós. Esetleg megpróbálhatod manganin huzalból rövid darabok párhuzamos kapcsolásával kialakítani. Viszonylag kis fezültséget adnak le 50A/50mV, valószínüleg erősíteni kell majd.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012

Sönt.jpg
    
(#) erdgab válasza szell69 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Ha a hegesztődben szeretnéd használni a mostani huzalellenállások helyett söntnek akkor oda csak az smd indukció mentes kivitel felel meg,nincs más alternatíva.Hidd el nem hülyeségből mondjuk.Szerintem a géped most azért szállt el mert az általad használt huzalellenállásokon terhelésen kialakult indukcióból származó jelek megbolondították a vezérlésedet.Amikor üresen ketyegett a géped,ezek a jelek nem voltak olyan számottevőek,de biztosan akkor is hatással voltak a vezérlésre csak nem érték el a "kritikus" határt.Ennek a gépnek ez a kritikus pontja ahol nincs megalkuvás,ha az egyéb védelmi hiányosságoktól eltekintek.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) Ge Lee válasza szell69 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Az alapvető probléma az, hogy rossz rajz alapján dolgoztál. Erről hiányoznak a diódák a tranyókról, de ezt már többször leírtam mivel ezen a fórumon utólag már semmin sem lehet módosítani. Ha ezek a diódák hiányoznak akkor teljesen megbolondulhat a vezérlés, és pukk lesz.
Söntnek sima 2W-os fémréteg ellenállásokat használj, és ne olyat ami huzalból van tekerve. Illetve tekerhetsz hozzá áramváltót is, de akkor valamivel bonyolultabb lesz. A gate trafód is messze van egy picit az IGBT-ktől, közvetlenül föléjük kellett volna tenni, oda ahol az a fekete kábel van. Régebben tettem föl erről képet, nézd meg hogy az enyém hogy van megoldva.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) szell69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Találtam 1ohm 1w smd-t,16db-ot(0,0625ohm) összerakok az talán jó lesz,meg rakok a tranyók mellé 4148-at és újra próba.
(#) Ge Lee válasza szell69 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Csak forrassz az SMD-k mellé a panelra nyákból vagy horganyzott lemezből egy pici fület is hűtésnek, különben olyan melegek lesznek hogy kiforrasztják magukat.
(#) dara válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Én kétwattos fémréteget raktam bele,jól működik.
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Itt vannak a colt vezérlésű gépek fotói a 110A és a140A !
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
140a gépek
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) BODHEAD hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Ezek igazán gyönyörű munkák ,csak gratulálni szeretnék.
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
helyesen tekert és bekötött gate meghajtó trafó és fordítottan bekötött
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
ferrit magra-ferritgyűrűre és porvasra tekert meghajtó jelalakok, bocs, hogy nem húztam ki egy periódusra, ahol jobban láthatóak lennének a fel és le futások, tüskék.
(#) Tubi56 válasza BODHEAD hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Köszi a véleményed! A fotók nagyon tükröződnek sajnos, élőbe jobban néznek ki!
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Itt van az a Colt próba panel ahol az elsőn E20 ferrit magot a másikon ferrit gyűrűt majd porvas magot hasonlítottam össze. Ezen a panelen még a segéd táp viper 50-nel készült.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) berobbantam hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Helló Mindenkinek.
Régebben egyszer Gábor írt róla,hogy a maci 0 fok alatt nem nagyon akar bekapcsolni.- 5 fok alatt már kritikus a helyzet.Először is az érdekelne,hogy mi van ha a gép mégis elindul,de a hűtés miatt a vezérlő áramkör nagyon lehűl és leáll.Vagy ez nem fordulhat elő ha már egyszer elindult?Másodszor.Gábos akkor mondta,hogy vezérlő ic-nek uc 2845-öt az 555-ök helyett pedig se vagy na tipust javasol.Nos nekem 1 db 556 van ezek helyett.Csak épp nem találtam sehol ilyen ic-ket,csak azt ami most is benn van a gépben.Valamint érdekelne még,hogy mi a helyzet a cd 4093-al?Az bírja a hideget,vagy a helyett is kéne valami.Még ezt a cserét megejteném ha be tudnám szerezni ezeket az ic-ket
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
sa555d vagy n a 4093 úgy jó ahogy van bírja a hideget -55C'-+70C'
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Köszi.Esetleg egy helyet tudsz ahol kapható is?Lomexben hestorén kontell-nél néztem de nincs.3-4 helyről meg nem rendelek.Horribilis lenne a posta az ic-k árához képest
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Ja az ne 556 helyett sa556 kell az -40C'
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
SA 555 és SA556 van a hqvideonál 150-200ft
Milyen hőfokon akarod üzemeltetni a gépet, mert más alkatrészeknek is van hőfok tűrésük
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
Következő: »»   334 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem