Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   865 / 1385
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Nem értettél meg : A hsz 2 % a az hogy működik a dolog , a többi 98 csak elmélet (én tudom hogy működik) De ebben az ügyben már futottunk egy pár kört
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Igen az lehet , de nem árt ismételni , egyébként általában amit írok elméletben 100% ban az a gyakorlatias valóságban is úgy van , mert ellentkező esetben nem működne , de ahogy te is írtad működik a dolog .És ezt páran meg is erősítették azóta amióta nekem is sikerült.
Egyéb iránt abban teljesen biztos vagyok , hogy aki nem megrendelésre , vagy nagy számban gyárt nyákot, és nem beszélve ami hirtelen otthon rendelkezésre áll az hamarabb választja a vasalásos módszert ,mint akármelyik más eljárást.Pont ezért szeretném még tökéletesebbre kitalálni , hogy az egyszerűségéből adódóan a leghatékonyabb is legyen .Mert még mindig van mit alakítani a vasalásos módszeren.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Amivel gondjaim voltak

Idézet:
„De a sima papír talán azért jobb valamivel , mint a fényes vagy műnyomó ,........ több festék port tud felvenni ezáltal a fedettség jobb”

Ugye ha az egyikre ennyi tapad a másikra meg annyi akkor valamelyik nyomtatás amúgy "szemetes lenne", másik, hogy nem kell felvenni a port.
--
Idézet:
„Egyébként sima papírral kevésbé lesz hiányos a nyomat , műnyomó papírral többször előfordult , hogy itt ott nem ment át”

Ez nem konzekvens
--
Idézet:
„műnyomónál még hamarabb deformálódik a rajzolat túl olvad stb.”

Szintén szubjektiv[/quote]
--
Idézet:
„A simánál kevésbé mivel a D szesz közbe hűti is amíg megtapad utána már nem nagyon tud különösebben deformálódni.”

Ezt megbeszélted a denszesszel is ?

Amennyiben szubjektiv összehasonlításnak szántad akkor jó, de ezeket kijelenteni badarság.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ezen írásaim nem feltevésen , vagy és úgymond szubjektív , vagy konzekvens , vagy melyik toner por , vagy hőfok kompatibilis a két fajta papír közül jobban nem erre irányult a dolog .Amit én tapasztaltam, vagy észre vettem kísérletek során azt írtam le , és osztom meg veletek semmi egyéb.
De persze ettől lehet eltérő a dolognak bármely fázisa hisz nem vagyunk egyformák , és erre láttunk sok példát , hogy nem egyformán sikerül legyen az vasalás , vagy dry , vagy akár p20.
(#) gordonfreemN válasza eyess hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Így van, én akkor sem váltanék most már dryról, ha megint elölről kezdhetném.
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ha van egy jól begyakorolt technika nem is kell , mert sok sok idő mehet el egy másik tökéletesítésére amíg talán eléred azt az eredményt , mint mondjuk a dryal pl.Nekem is van dry , de úgy gondolom többen nem dryoznak , és a többség gondja az én gondom is.
Én pl most azon agyalok , hogy lehetne kiküszöbölni azt, ami sok embernél előfordul , és talán ez a dry technikát is érinti , hogy a fedettség megfelelő legyen , és elég legyen csak nyomtatni , és a szélek tű élesek legyenek.Ez most a feladat szerintem sok mindenki örülne neki , ha ezen hibák nem lennének.Ha esetleg valakinek van kedved csatlakozhat a próbálgatáshoz aztán megosztjuk a fejleményeket persze ha van némi idő rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) gordonfreemN válasza eyess hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Nekem a vonalak tökéletesek lettek lézerrel (vettem egy hp laserjet1300-at), tintással sokat kínlódtam. Fedettség 2 rétegnél már nagyon jó, 3-nál tökéletes.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Dry nál a fél perces levilágításhoz elég egy paus . Ha lézerrel nyomtatod , fújj rá black covering spray-t (3000ft de megéri!) Így egy levilágítás csak 30ft és egy pisszentés és nem 90ft
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Köszi, egyszer majd lehet kipróbálom, de egyelőre végtelenített forrásból kapom ingyen a 3M-es fóliát. Most van két dobozzal
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Azzal elleszel egy darabig.
(#) HERC válasza eyess hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Igaz hogy a műnyomó 10 forint kb egy A4 míg a sima papír kb 2 forint.
Ehez mondjuk hozzá lehet még számolni a denszeszt is..
Ha *** a nyomtató akkor tökmindegy mindkét nyomat használhatatlan lesz.
A nem tapadás az csak azon múlik mennyire előkezelt a réz felület.
(lehet kapni ilyen tűzhely tisztító fém szivacsot ami át van itatva valami
szappanos izével az pl kiválló)
A festék "terülés" meg a vasaló hőtől függ.Ha jól van beállítva akkor aztán paszírozhatod
az akkor sem fog szétnyomódni.Különben meg a sima papírt is meg a műnyomót is el kell
menni megvenni úgyhogy szerintem ott sincs külömbség. Én mondjuk nem játszom semmilyen beállítással ami a nyomtatón alap be van lőve az tökéletes. A sima papírhoz
képest a műnyomón sokkal több "szabad" festék van ugyanazzal a nyomtató tónus beállításnál. Ergo es sum: kevesebb festék kell...
Különben meg szerintem mivel nem vitatkozni szeretnék teljesen mindegy ki hogyan csinálja
valakinek ez jön be valakinek meg az itt feljebb azt írta valaki neki a vasalós módszer sosem
sikerült a levilágítós meg szinte azonnal. Hát nekem meg pont fordítva úgyhogy "máj fávorit iz ájron"
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) eyess válasza HERC hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ja ez teljesen így van ahogy írod bár különböző nyomtató beállításoktól lehet jobb eredményt kicsikarni .Igaz , hogy valakinek ez sikerül jobban , valakinek az , de ha a vasalós módszer nem sikerült neki a levilágítós meg igen , akkor ha nyomdába csináltatta a maszkot az úgy bárkinek sikerül , ha meg maga nyomtatta , akkor meg pont az oroszlán része ami a drynál necces az meg sikerül.na mindegy hát kinek hogy.
(#) pici válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Én sem értek egyet eyess-el.
Nem véletlen, hogy akik aktívan csinálják a lézernyomatos nyákgyártást, azok 90% műnyomót használ, nem véletlen.
Ezen a kettőn akadtam ki:
"több festék port tud felvenni ezáltal a fedettség jobb"
Szeretik a festékporok a sima papírt és ha érzik, hogy az jön, akkor többen ugrálnak a szelénhengerre, hogy a sima papírra kerülhessenek...
"D szesz közbe hűti is amíg megtapad"
Nem az a cél, hogy felmelegítsük a festékport? Akkor minek hűteni közben?
Szerintem angliában ezért doktorit adnának
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
A negatív kritika is kritika , , és igen képzeld el amíg a műnyomó azon részén ahol kimarad itt ott, mert azt hiszitek a nyomtató ki spórolja a festéket , de érdekes módon a sima másoló papírnál meg nem .Kedves pici nem tesz a henger különbséget , csak az a helyzet , hogy ami az egyik papírnál nem tapad meg az a szemetes , illetve portartályban landol míg a másik papírban a simában bele tapad , és ezáltal kevesebb az elpocsékolt festék is.A D szesznek pedig van szerepe , próbáld ki anélkül aztán muti csak.
De az én célom se a vita , illetve vitázhatunk , csak közbe találjunk is ki valamit , hogy még tökéletesebb legyen az ami, vagy már ez a legtökéletesebb ?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) kaqkk hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Jó hír a DRY függőknek! A madaras tecsoban 1kg mosószóda 400ft !
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nem tudom milyen nyomtatót használsz és honnan van a műnyomó papirod, de nekem sose volt gond a telítettség.
Sok HP és Samsung nyomit próbáltam, ha nincs ECO módban akkor a telítettséggel sincs gond és nem mar át a festéken teli földnél sem.
Nem kell a spanyol viaszt feltalálni.
600DPI-s nyomtató gyári tintával műnyomóra és átlaminálva a NYÁKra. A legfontosabb a zsírtalanság! Nem tapizunk semmit még tiszta kézzel sem. Se papírt, se NYÁKot.
Akarod, hogy mutassak egy műnyomósra teli felületet?
(#) kaqkk válasza pici hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Eredeti tonerrel igen , utángyártott tonerral már hírről sem olyan telített a nyomat !
(#) pici válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ebben egyetértünk, főleg hogy ezt írtam: "...gyári tintával..."
(#) HERC válasza pici hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Azért abban lehet valami hogy melyik papírt mennyire tölti fel statikusan a nyomtató
mivel attől függ mennyi festék kapaszkodik meg a papíron a beégetési műveletig.
Mondjuk én direkt úgy tárolom ill. nyomtatás elött sem fogdosom össze a műnyomót
mert szerintem még az is számít.
(#) niedziela válasza HERC hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Idézet:
„Azért abban lehet valami hogy melyik papírt mennyire tölti fel statikusan a nyomtató
mivel attől függ mennyi festék kapaszkodik meg a papíron”

Ez fatális tévedés, a hengeren alakul ki a nyomtatási kép, amit a papírra hengerelnek, igy annyi festék kerül a papírra amennyi a hengeren volt. Ez persze függ az adott nyomtató a cartridge és a festékpor állapotától, minőségétől, de nem a papírtól.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) HERC válasza niedziela hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
És a hengerről a papírra hogyan kerül? Tévednék hogy azért mert fordított töltésű a papír?
(#) niedziela válasza HERC hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nem, nem tévedsz, de a különbség sokszoros. Ha nem így lenne a papír vastagon poros lenne, végén a hengerre tapadna. Ezért mindegy a papír. Toner - festékpor - nyomtató és valahol ezután jön csak a papír.
Ennek oka az is, hogy után gyártott port veszel olcsón aztán csodálkozol, hogy gagyi a nyomtatás, de ugyanakkor ez csak részben a por hibája, mert a hengert is illik cserélni a lehúzóval együtt. Az sem örök, statikusan nem tapad rá elég festék...... stb
Nehogy valaki példának most a félfamentes rajzlappal jöjjön
Szóval szubjektive, de nem kell lemenni atomi szintre ahhoz, hogy műnyomóról a rézfóliára kerüljön a festék
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
... és mi a helyzet a diósgyőri papírgyár termékeivel? Azt sem ismeri fel sem a nyomtató, sem a vasaló?
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 26, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Ezt a próbanyákot sikerült létrehoznom. Makróval készültek a fotók. Lézernyomtatóval, sima papírral, aceton és minden más folyadék nélkül. Levasaltam egy hibásan nyomtatott terv részét, vízben 2perc alatt ujjal ledörzsöltem a papírt, majd kimarattam. Meglepett az eredmény. Semmi zsíroldás, nem vigyáztam semmivel, vasaló hőfokot sem próbálgattam. Úgy gondolom, ha az első ilyen jól sikerült (a képek sajnos a hibákat felnagyítják), akkor ebből még lehet valami! Egyébként kipróbáltam acetonnal is, de nem értem a lényegét. Ha szinte azonnal elpárolog, ahogy rárakom a vasalót, akkor vajon mit lehet a célja? Ahol lemaratlan szigeteket láttok, az a nyákon maradt fotokémiai réteg maradványa. Nem lemostam le teljesen. A látható részlet kb. 4x3cm "nagy".
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012

nyák.jpg
    
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Az aceton "feladata" a toner felületét kissé megoldja elősegítve annak megtapadását a réz felületén . Szerintem a sebbenzin is használható lehet némelyik tonerhez.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) Temela válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Üdv!

"az a nyákon maradt fotokémiai réteg maradványa" , az a vasalásos eljárásnál mi...?
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Gondolom egy rosszul sikerült fotónyák lett letisztítva és azon történt ez a próba
(#) Temela hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Szóval, még egy költségről nem esett szó... A lézernyomtató minden bekapcsolásakor tisztít, azaz számunkra értékes festéket dob a "kukába" - ki tehet egy nyomtatásnyit is.
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Dejó! Én állandóan elfelejtem kikapcsolni ...
(#) Kovidivi válasza Temela hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Én ezt csak a tintasugaras nyomtatóknál hallottam. Lézernél szerintem nincs ilyen (vagy nem hallottam). Csak áramot zabál, mert felmelegíti a hengert.
Kaqkk jól mondtad, ez egy újrafelhasznált fotónyák volt, nem eléggé letisztítva. Csatolok még egy képet, itt már nem annyira csúnya

nyák2.jpg
    
Következő: »»   865 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem