Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LED mátrixos kijelző
Témaindító: Satterhand, idő: Aug 20, 2005
Témakörök:
Ez az egész topic erről szól. Sőt a ZLED által mutatott link is...
azt tudom
de milehet rá a tipp ilyem kis kijelzővel futó feliratot?..........
Legfeljebb egy karakter megjelenitesere alkalmas szerintem. Tobb ilyen modulbol talan lehetne, de sztem nem erdemes ezzel a megoldassal foglalkozni.
Van itt a topicban jobb megoldasra 'pelda'. A Topié. En is gondolkodom egy LEDmatrix epitesen ujra, egyelore 16-20 karakteresre gondoltam video-memoriaval(SRAM) es CPLD + AVRel. A kitolteses dologgal meg mindig nem vagyok tisztaban hogy hanyszor nagyobb aram v. feszultseg kell a kitoltes fuggvenyeben..
akkor sok sikert!
én majd keresek egy másikat
Előbb utóbb úgyis <<< EZ >>> lessz belőle...
[off]Szerinten meg egy kezbő építőnek - programozónak elég sok ad az a "_KIS_" áramkör is. Ha valaki azt megérti és van tüzelme játszajozni vele, akkor nagyon sok hasznaos tapasztalattal lesz gazdagabb, mind a vezérlési elv, mind a PIC-progrmozása terén! S Utánna a Topi vezérlőegyését is könyedén eltudja sajátítani, megtudja építeni magának. Szóval érdemes azzal a kicsikével elkezdeni...
S a többi meg kiderül később, H. valakiben van e elég kitartás és szorgalom...
Sziasztok!
Szeretnék építeni valami egyszerű led-,mátrix kijelzőt. A csatolt fájlban lévő kapcsolást néztem ki. Az lenne a kérdésem,hogy van-e valakinek .hex fájlja a kapcsoláshoz. Itt találtam a kapcsolást(LED MATRIX DISPLAY (4 characters)) Vagy ha tud valaki valami egyszerű led mátrixos kapcsolást azt megköszönném. Robbb
Szerintem azt csak kit vagy összeszerelt formában tudod megrengelni (a txt-ben szerepő címről)...
Kezdetnek (szerintem) a Bináris óra is megtenné, s a vezérlőprogram is mellékelve van! Bár első ránézésre nem látszik, [/url]DE abban is LED-mátrix van alkalmazva... (Alaposan megszemlélve.) S van fórumtéma is megnyiva. Remélem ez a kis kapcsolás kezdetnek jó lesz.
alkottam egy ilyen kapcsolást. nem teljesen működőképes; ebben szeretném a segítségeteket kérni.
tehát van egy 595 ami kiadja az adatot egy buszmeghajtónak ami tartja a feszkót a kapott SORON. van egy második 595 ami kiválasztja majd az oszlopokat. első 8 bit: sor választás, további 8 btek: oszlop választás. tehát ez az elmélet. mi a véleményetek róla? tehát a cél: LPT portról (ami majd USB FTDI UM245 el lesz helyettesítve) vezérelni LED mátrixot PIC nélkül. Köszi ui: találtam egy ilyet. ilyesmit szeretnék, csak itt egy 595 lenne sorválasztásra felhasznáélva, a többi pedig az oszlopokat vezérelné, és nem 7 bitet adna ki hanem 8 at.
még pontosabban ILYET szeretnék
vagy ITT is van egy ilyen, csak én PIC helyett 2 shift registert használnék egyet a sorok és egyet az oszlopok választásához. illetve egyet asorok, és sokat az oszlopok választásához. ITT is van vmi hasonló
EZ az utolsó link amit most belinkelek. bocsi hogy ennyi hozzászólást írtam.
remélem tudtok segíteni elindulni.
Igazából nem néztem utána, probléma lehet hogy az ic-k kimenetei nem tudnak ennyi ledet meghajtani multiplexelve.
Egyébként én a multiplexelésnél 4-5 nél többet nem igazán szeretek alkalmazni mert egy ledre túlságosan rövid impulzus jut. Miért akarsz a ledekre negatívot kapcsolni? (az ic TTL kimenetű mindkét tranzisztort tartalmazza.Egyik ic adja a tápot a másik a testet.(ami gond lehet még ,néha fordítva.)
ja szóval vagy +5 vagy -5 V ot ad ki? nah már ezt is tudom
Pontosabban +5 V meg 0V . -5V nem kell. Vagy ha a földet nevezed -5 V nak akkor igen.
jah. azt hittem hogy olyan mint a soros port. +35V 0V -35V
>>> EZT <<< elég nehéz lesz elkészíteni és vezérelni is...
De nem lehetetlen! Azt viszont nemtudom hogy az LPT-port elég gyors lesz e sozzá! 74HC595.pdf , ULN2803.pbf a 74HC595-ös kimenetének megerősítésére... Esetleg alkalmazható a 74HC595-ös helyett a MIC5821 is... S anódmeghajtására 5-amperes P-FETET ajánl! Idézet: ha jól gondolom.„... anode columns with 5-amp P-FET...”
LPt vel nincs gond, mert FTDI UM245 ös USB 8bites vezérlőről használnám, az meg asszem 1Mbps t tud
ITT van ami kell nekem.
király.
amúgy a 74HC595 és a MIC5821 között mi a különbség?
A kérdéses alkatrészek neve egy LINK!
Katt rá és alaposabban megsasolhatod az adatlapban a főbb paramétereket! Szerintem "CSAK" anyi, hogy a "MIC5821/5822 8-Bit Serial-Input Latched Drivers" kimenetére nagyobb feszt lehet ereszteni mint a 74HC595-nek! Azaz az MIC5821-es alkalmazása esetén a plusz ULN2803-as illesztés elhagyható, mert azt az IC tartalmazza! (gondolom.)
Az FTDI UM245-ről igazán jó adatlapon nem találtam!
Ha tudnál mellékelni egy jó linket azt nagyon megköszönném! Amúgy tényleg egy jó alkatrésznek tünik!
Igaz nem tőlem kérted de itt van a 19 oldalas adatlap.
Bővebben: UM245 datasheet
ez a "gondolom" ott a komment végén gyanús nekem gondolod vagy tudod?
Igen észrevettem hogy link, csak nem nagyon volt erőm összehasonlítani 10 oldal angol műszaki szöveget
Az alkatrésszel nem volt közeli ismeretségem... :no:
De a főbb paraméterek az adatlapból ezt sugalják... A 74HC595-nek meg biztosan kell egy teljesítmény illeszttőfokoza! Mert azt nem nagy teljesítmények kapcsolására tervezték. EZ 100%!
Főbb paramérek:
MIC5821: Output Voltage, VCE SUS: (MIC5821)(Note 3) 35V (MIC5822)(Note 3) 50V Continuous Output Current, IOUT: 500mA 74HC595: VCC supply voltage: MIN: 2.0V; TIP: 5.0; MAX: 6.0V VO output voltage: MIN: 0; TIP: - ; MAX:VCC. Volt. IO output source or sink current: VO = -0.5 V to VCC + 0.5 V Q7’ standard output: MIN: - ; MAX: +/-25 mA Qn bus driver outputs: MIN: - ; MAX: +/-35 mA
Késziteni akarok egy led mátrixot. Soros portrol akarom vezérelni.A vezérlést ugy képzeltem el hogy csak egy led "ég" egyszerre.Az oszlopokat simán az orajel "rakja arréb"Az sorokat is csak azzal a kulömbségel hogy csak akkor kapcsol be egy sor ha az engedélyezi a soros port bitje.Lehetséges ez igy?
Elnézést ha nem a megfelelő rovatba írtam, keresgéltem, jobbat nem találtam, és újat nem akartam nyitni.(nem vagyok nagy fórumozó, elnézést.)
1, Szeretném megkérdezni, megtudni, hogy lehetséges e és ha igen valaki képes e megcsinálni hogy több gyári LED Fényújságot összekapcsoljon? (elektronikailag) Egymás felé kellene rakni őket hogy kijelzőt alkossanak, mondjuk 4-6db. Mindössze annyi lenne a lényeg ugye hogy indításnál és utána is együtt fussanak. Továbbra is a saját softal lennének beállítva, ami igy elég körülményes lehet külön-külön de végül is akár kissebb grafikákat is be lehetne vinni.(türelemtől függ ) 2, Vagy ha ez nem megy akkor pedig keresek egy szakembert aki készítene egyedi méretű led mátrix kijelzőt. Grafika mejelenítése nem lenne rossz. Azaz nem csak szöveghez kellene. Több különbőző méretüre van szükségem.(nem is kicsikre.) Hozzá teszem csak a vezérlő elektronika kellene, a led panellel kénytelen leszek elboldugulni, mivel ez nem egy sík kiejlző lenne, és nem sík felületre menne. Az elektronika lehet csak kapcsoló egység is ha megoldható hogy full egy laptop vezérelje őket. Ráadásul kültéri is lesz, úgy hogy a vízálóság stb. De ez már az én gondom lenne. Természetesen nem kívánom ingyen. Tehát ha valakinek lenne kedve (és főleg mefelelő tudása) ezen dolgozni az kérem írjon. Még sok részletet át kellene adnom mert itt közel sem írtam le mindent. Köszönöm szépen!
Apróhirdetések -> Keres rovat.
Aztán hátha jelentkezik egy önkéntes |
Bejelentkezés
Hirdetés |