Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   881 / 1385
(#) Szpisti válasza tandem hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Gondolom olyasmire számítasz hogy beteszed a szkennelt képet és egy gombnyomásra átkonvertálja valami.
Szerintem ilyen nincs sehol.
Viszont ahogyan pár hsz-el előbb említettem, van rá lehetőség hogy háttérképként (mint mankó) behívod a rajzolatot és az alapján (fölé) magad felrakod az alkatrészeket és huzalozod.
Így megy a SpL-ben is.
(#) szitko hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok.
Szeretném "kipróbálni" a dry fóliás nyákkészítést. Ennek már csak egy akadálya van, hogy nem tudom honnan lehet dry fóliát beszerezni. Tudnátok ajánlani hazai, vagy külföldi boltot?
(#) atiotezer válasza szitko hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ebay
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kaqkk válasza szitko hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Kérdezz rá a nyákfólia rendelés témában , ja a vat...n is láttam .
(#) szitko válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Köszönöm, és köszönöm.
Nem tudtam, hogy van ilyen téma is. Bocsi, hogy ide írtam.
(#) kaqkk válasza szitko hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Most nézem a linket , ott nagyon drága !
(#) szitko válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Mármint a vat...-s?
Azt hittem/gondoltam, hogy van hazai forgalmazó.
Egy kipróbáláshoz/teszthez, nem akartam több métert venni.
Még egyszer köszi.
(#) kaqkk válasza szitko hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
A vaterán is elég drága , de az ebay.... De nézz be a rendelős témába ott lehet hogy van valakinek eladó .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kaqkk hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Láttátok már ezt?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Te még csak most jársz itt .Én már csináltam is , de itt megint szót kell ejteni a nagyobb területek kihagyásáról lézer nyomtatás esetén.
Ez azért nem úgy van ám ahogy a videón látjátok .Közelítőleg sem .Nyomtass ki lézerrel fóliára rajzolatot melegítsd fel a nyákot, ki tudja milyen hőre , majd aztán dobd rá a fóliát , és hagy zsugorodjon össze.
Vannak ennek a technikának olyan részletei is amit a videón nem mutatnak , és az a legfontosabb , hogy olyan végeredményt kapj ami a maratás után látszik.
Én csináltam ilyet , de azért hozzá teszem , hogy úgy van bemutatva mintha gyerek játék lenne megcsinálni próbáljátok , csak ki.Aztán majd , ha valakinek nem megy , vagy elakad valahol segítek.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Tévedsz , én is csináltam 2 évig ! Csak videót nem nagyon láttam róla .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
És akkor miért hagytad abba ?Ha ilyen gyorsan , és jól meg lehet csinálni?
Én másképp csináltam nem így , és bár közeli képet nem láttunk , így nehéz eldönteni , hogy mennyire hiányos a rajz vagy sem.
És nem azt mondom , hogy nem lehet megcsinálni , mert én is csináltam már , hanem azt , hogy nem ilyen könnyen .Ez a videó egy összevágott videó a kudarcok nincsenek rajta csak úgymond a végeredmények .Miben is tévedek tényleg ?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
" és miért hagytad abba " Azért mert nálam a fotó eljárás a top ez csak "kirándulás" volt
Idézet:
„Ez a videó egy összevágott videó a kudarcok nincsenek rajta csak úgymond a végeredmények .Miben is tévedek tényleg ?”
Ha valaki csinál videót legtöbbször a kudarcokat kifelejti , de mi csak az eredményekre vagyunk kiváncsiak
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Most vettem a LIDL-ben ezt az időzítőt. Nem tud kapcsolni, csak csipog. 99p 59mp. Külön gomb állítja a percet, a másodpercet, majd a start/stop indít, vagy leállít. A perc és mp gom egyszerre nyomása lenullázza a számlálót. 250Ft.-ba került leárazva.

Idozito.jpg
    
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ez így egy kicsit bonya és pontatlan , megnyomom az időzítőt és bekapcsolom a levilágítót, aztán ha csipog kikapcsolom ? Akkor lenne szuper ha a kapcsolás is meg lenne oldva !
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Úgy gondoltam a fénycsövek elé csinálok egy suberszerű takarást. Bekapcsolom a csöveket és kb 10 perc melegedés után indítom az órát, adom a fényt. Ha csipog zárom a fényt. Az időbe bekalkulálom a mechanika mozgatására szükséges időt.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nem kell 10 percet várni a bemelegedésre , 10s elég hogy begyújtsanak a csövek , utána már nyugodtan kezdődhet a levilágítás .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szép, csak finomabb csiszolót használj. Ne karcolja így össze.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Az első pár percben jól látható ahogyan változik a fényerő.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nem igazán van sok jelentősége , nem a fényerő hanem a hullámhossz számít . Nálam a 30s ben benne van a begyújtás is bekapcsolástól kikapcsolásig 30s és az első piilanattól alatta van a nyák
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Akkor, ha csinálok bombát, már van időzítőm hozzá. Hangra robban.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Mindent elolvasok, de most nem vagyok képben.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Végül is igazad van. Most vettem egy csomó 628A-t, meg van egy egysoros LCD-m is a fiókban. Relém is van 6V-os.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Hehe én is akkor tanultam a parsicot, és akkor készült ez is
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) Temela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Üdv!

"Tekerős" mikro sütő időzítője erre pont jó. Egyszerű, mint a faék és tudod használni- persze nem igazán másodpecr alapú. A digitális mikro vezérlője viszont a másodperc tekintetében is használható.
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Igen a cikk ben is írtam hogy pont ezért dobtam ki az arcszoli tekerős időzítőjét ! Ha az ujjamon számolom a másodperceket akkor is pontosabb mint ez a tekerős izé .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) Temela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Én percekig világítottan a nyákot. Persze a szavi már szeptemberben lejárt. Nem volt vele gond. Mindenütt (máshol) olcóvastam, hogy 3-4 perc levilágítás kell, az öregeb lakknak akár 8-10 perc is. Nos így van vagy nics nem tudom.
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Na jó a lakknál ha 8 perc vagy 8perc14másodperc az nem igazán számít , de a dry nál már ha 30 s akkor sok a 38 ...
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Jó választás volt.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
A programjában azt írod: PROCESSOR 16F628
Működik 16F628A -val is?
Következő: »»   881 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem