Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   100 / 293
(#) DMGabee válasza DoDo69 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Köszönöm a segítséged. Ma volt kint szakember. Simogatta egy kicsit, nézegette, tapogatta aztán állított a vízátfolyáson. Most úgy néz ki, hogy jó egyenlőre. megnéztem és 38 litert fogyaszt 1 perc alatt. Tehát juppíííííííííííí, boldogság és még egyszer köszönöm a segítséged. Sajnos nem voltam itthon és nem láttam hol állította a vízátfolyást. Tudnál ebben segíteni? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) DoDo69 válasza DMGabee hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Sajna nem tudom mit csinált ,mivel a víz átfolyást kimondottan ezen a készüléken nem lehet állítani. Vagy csak úgy esetleg ,hogy a hideg víz csapot elzárja a készülék alatt , vagy kinyitja. Van benne egy tömegáram korlátozó ha jól emlékszem , aminek a feladata , hogy kb 10 l/perc átfolyást engedjen a hőcserélőn keresztül. Szokták kicsit elzárni ezt a csapot , mert így kevesebb víz folyik át a hőcserélőn, és így melegebb a víz. Ha most csak annyit csinált ,hogy kinyitotta ezt a csapot mert esetleg elvolt kicsit zárva, akkor megoldotta, de még így sem nagyon értem, mivel ha öt liter folyik át attól még modulálni kellene a gázszelepnek. Lehet a gázszelepen vett vissza a teljesítményből. A 38 l/perc gáz fogyasztás az 21,2 kw teljesítmény ami belefér .
(#) user1914 hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Szevasztok!
Egy saját tapasztalatot írok le a turbós ventiről. Első körben a csapágy kicsit szorult, megjárat egy kis oldószerrel, majd olaj becsepegtetés, mivel hétvégén csapágy beszerzés lehetetlen. Csapágy beszerzés, csere majd ha szükséges.
Az idővel a csapágyból minden kiverődött, (utólag tudom) rozsda, a motor zajosabban járt, majd megint nem tudott kipörögni. Csapágy csere megérett. A venti lapát könnyedén pörög.
Mindegy a csapágy megvan, akkor mostmár csere.
Minden összerak, a ventinek semmi hangja, a készülék azóta is tökéletesen működik, már a második telet küzdi.
Kellemes napot mindenkinek.
Üdv.
(#) DMGabee válasza DoDo69 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszönöm a válaszodat. Szép napot.
(#) javorp hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Ha netán valaki már javított ilyet, vagy van valami ötlete segítségét kérném!
Van egy panelem WR11-2b gázvízmelegítőből.
Hiba a fő láng nem gyújt.
Végig mértem már mindent rajta, de nem találom a hibát.
A szervoszelep egyáltalán nem kap feszültséget. Kivéve szikráztatáskor az ellenőrző feszültség 0,6 V, csak akkor indul el a gyújtóegység ha szelep tekercse nem szakadt.
Amúgy a szervoszelep tekercse is elvolt szakadva a forrasztásnál, az orvosolva lett.
1,35V- nál már behúz.
Az ic-re gyanakszom mert a 4. lábán lévő ellenállás
1 Kohm helyett csak 24 ohm volt. Kicseréltem, de a hiba még mindig áll. Sajnos az ic-én csak gyári szám van.
I0002 0535.ha netán valaki tudna ebben segíteni előre is megköszönném.
Tisztelettel javorp.
(#) mugab válasza javorp hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Én úgy tudom ellenállás csak szakadással vagy nyúlással megy tönkre,csökkenni nem szokott az értéke.
(#) javorp válasza mugab hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólást!
A színkód szerint 4 sávos, barna-fekete-vörös-arany. Ez 1 Kohm
Kiszedve is csak 24 ohm volt.
tisztelettel javorp
(#) VIM válasza javorp hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia! Szerintem erről van szó és ennek az ohmikus értéke nem egyezik a színével. Milyen alkatelemek veszik körül az IC-t?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) JancsikaMr válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
...és lám felbukkant a " Sötétben, minden tehén fekete" -ezek szerint még a csíkos is- esete!
(#) javorp válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólást!
Nem tudom most megnézni, mert átmenetileg visszaraktam az elektronikát.
Most egy 1,5 V-os elemmel kapcsolom a szervoszelepet.
De arra emlékszem, hogy ez egy dip-8 tokozású IC.
Illetve 4. láb és a 8. láb volt összekötve ezzel az ellenállással, egy ha jól emlékszem 470 uF
kondival.
De azt is felfedeztem, hogy az ionizációs szonda sem kap feszültséget.
Lehet hogy mégsem az IC körül kell keresnem a hibát.
Úgy néz ki, hogy már a gyújtólángot sem érzékeli és ez tiltja a szervoszelepet.
Tisztelettel javorp.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) VIM válasza javorp hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia! Ezt a mikrokapcsolót nézted már, hogy kapcsol-e? Ennek működése nélkül nem fog működni a gyújtóláng és a főégő. (ez az idegen kép nem tudom hogy került a hsz.-be, nem én hagytam, raktam bele)
(#) javorp válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólást!
A gyújtóláng működik a főláng nem gyújt. A mikró kapcsoló nélkül nem működik a gyújtóláng.
A szelep közvetlenül elemről behúz, így gyújtom be a főlángot.
Tisztelettel javorp.

(#) tibibalogh520 válasza javorp hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„A szelep közvetlenül elemről behúz, így gyújtom be a főlángot.”

Gratulálok!
Előbb-utóbb csak felrobbantod magad, és környezetedet.
Tisztában vagy vele mit csinálsz!?
Külső tápforrásról megtáplálni gázszelepet? Minden védelmet ki iktatva?
Annak is "gratulálok", aki ezek után segítséget ad Neked.
(#) apóca6 válasza javorp hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hali javorp.

Az ionizációs szondát tisztísd meg az oxidrétegtől mert, ha vastagon oxidált nem záródik az áramkör.
Szerintem, ha nem kínai a készülék nem kellene birizgálni, először gondolkodni, mert ellenkező esetben több kárt teszel mint mint hasznot és ami jó az is elromlik, utánna meg nem tudod a probléma okát megtalálni.

Üdv:

A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) javorp válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Köszönöm a hozászolást!
Végig ott állok a vízmelegítő mellett. A kezemben van az ellem, nem kötöttem össze a szeleppel.
Amúgy a vízmelegítő alatt lévő csappal indítom el az egészet.
Van amúgy jobb ötleted?
Tisztelettel javorp.
(#) javorp válasza apóca6 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólást!
A feszültség sem jön ki a készülék 1 pontján. A szonda tiszta.
Amúgy ha a vezérlővel össze lenne kötve a plusz ellem akkor a gyújtóláng sem indulna el.
Vigyázok a vezérlőre, mert 22000 Ft. A pénz meg a legkevesebb.
Tisztelettel javorp.
(#) apóca6 válasza javorp hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hali javorp!

Az nem biztos, mivel ennek a kütyünek az a szerepe ha kialszik a főláng megszakad az áramkör és kiüti a vezérlést.
Ezért is nevezik lángőrnek!

De jó ha lehetne pontosabban, mi történik mikor indulni kellene a kazánnak.

Üdv:
(#) javorp válasza apóca6 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Köszönöm a hozászolást!
Víznyomásra kapcsol egy mikrókapcsoló ami indítja az egységet.
Szikráztat majd indítja a gyújtólángot. Idáig minden OK. Ezután 4 mp múlva indul a főláng.
Na ez az ami nem történik meg. A 1,5 V feszültség nem jelenik meg a szervozelepen, se az ionizációs szondán.A szerelő szerint is vezérlőt kell cserélni. De nem olcsó mulatság.
De már belefogtam az elektronika javításába.(lásd korábban)
De ennél a típusnál ez a hiba gyakori.(más fórumok-eladások)
3 éves korától már előfordul. De viszont víznyomás független. Nálunk, főleg nyáron előfordul, hogy a víznyomás kicsi.
Tisztelettel javorp.
(#) apóca6 válasza javorp hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Hali javorp!

Nem tudom a te készülékednél, hogy van megoldva, de találkoztam olyan kialakítással,
hogy, betáp váltó 24V szinuszgörbéi külön-külön vannak egyenirányítva és a panelen a funkciók megtáplálása így két áramkörre van osztva.
Tehát lehet, hogy egyes funkciók működnek, de a főláng nem indul el.
Lehet, hogy az egyik egyenirányító dióda a ludas.

Üdv:
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) szabi83 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Pár napja vettem észre, hogy a westen quasar 24f kombikazánom, öt esetből egyszer-kétszer kapcsolja csak be a használati meleg vizet. 5let ??
(#) VIM válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia! Ötlet az az volna, hogy ezt a részét nézd meg, hogy kapcsol-e HMV nyitásakor. A felső része lepattintható, abban van a reed cső, belül pedig egy mágnest mozdít el a vízáram a gravitáció ellenében és így hozna létre kontaktust a "térerejével" a reedben.
(#) lhaho2 hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok,
Segítség kellene, van egy BAXI LUNA HT 1.240 kazánom benne SIEMENS LMU 54 vezérlő panel, a lángőr része néha működik néha nem. Főleg melegen nem tud újra indulni a kazán, eldobja a lángot. Lemértem a jeladó működik, a panelon van-e neki mágneskapcsolója-e? Esetleg van-e valakinek rajza erről a panelról, vagy ötlet hogyan lehetne javítani.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) apóca6 válasza lhaho2 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hali Ihaho2.

A lágőr szonda felületéről az oxidréteget kapard le, hogy fémtiszta legyen.
Az oxidréteg miatt nem záródik az áramkör.

Üdv:
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) gyuri70 hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok.
Kazánnal kapcsolatos,de turbós kémény,Debreceni kivitelezéséhez(anyagbeszerzés,építés, kivitelezői nyilatkozat,kéményseprői átadás,kéményt hivatalosan) keresnék engedéllyel rendelkező szakembert.
Debrecenben,vagy a közelben megbízható,és normális áron.Beszerzett kazán BOSCH 4000 turbós
Szükséges Kémény 60/100,alu-alu kb.3 m. fa födém,ferde tető.Gombos-tol irreális ajánlatot kaptam.Találtam még Guba Béla(talán Vámospércsi) de nincs info róla.Esetleg olcsóbb internet vagy gyártócégtől anyagrendelés szóba jöhet,de kivitelező akkor is szükséges.
(#) Mussza hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Üdv !
Érdeklődnék , hogy tud-e valaki segíteni egy Ferroli Econcept 25C fali , kondenzációs kazán vezérlő elektronikájának flashelésével kapcsolatban. 6 év alatt már a 3 vezérlőt eszi meg a kazán , ami egyébként teljesen jól működik , azután egyik napról a másikra meghal. (1. vezérlő össze-vissza adta a meleg vizet , a 2. begyújtás után letiltott.) Csak a vezérlő csere segített. A szerelő el akarta vinni elég erőszakosan a régi elektronikát, de persze nem adtam. (Gyanús , nem ?) Konyítok az elektronikához. Végig néztem a javítást. Tuti a vezérlő volt a ludas , de mi vágja tönkre időnként nem tudom. A házban egy fázis van. Max a porszívó dobhat valami impulzust kikapcsoláskor a hálózatra. A vezérlőn van Rx-Tx lehetőség . 24C02 van benne meg két microcontroller , ami szóba jöhet. Segítsetek , légyszi !
(#) DoDo69 válasza Mussza hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia! Ha jól értem, akkor most, meg lett javítva a 2. panel vagy a harmadik.. Utoljára , mit csinált?
(#) Mussza válasza DoDo69 hozzászólására (») Jan 27, 2013 / 1
 
Szia ! Nálam van mind a két panel kiszerelve. A harmadik a kazánban működik szépen. A kiszerelt panelekben nincs szemre meghibásodott alkatrész. A forrasztások épek és igényesek. Gondoltam a firmware- kellene a jóból a rosszakba áttölteni. Van-e erre lehetőség ? Foglalkozik-e valaki ilyennel ? Esetleg itthon meg tudom-e csinálni ? Van-e a 230-ra valami tűimpulzus védelmi elektronika ? Nincs nagyon pénzem 3 gyerek mellett 2 évente venni 40.000.-Ft-ért új panelt.

1.JPG

2.JPG
   
(#) lhaho2 válasza apóca6 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia apóca6,

Köszönöm a segítségedet, az elektródát már fémtisztára takarítottam de a probléma nem oldódott meg. A panelon lehet valami gond, hogyan rögzíti a jelet a kazán? Esetleg mágneskapcsoló?
(#) DoDo69 válasza lhaho2 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia! Ahogy írod, akkor van láng , csak valamiért a szonda nem érzékeli. Írtad .hogy a jeladót lemérted. A termosztátról van ugye szó? És milyen gyakran csinálja ? ….. Az ion áram olyan kicsi ,hogy nem lehet jelfogót közvetlenül működtetni vele, ezért erősíteni kell, ez esetleg meghúzva tarthat jelfogót.
(#) lhaho2 válasza DoDo69 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia DoDo69 A helyzet az hogy a kazán gyújt és a láng leszakad, csakis hideg állapotban tud egyből indulni, ekkor első gyújtásra hibátlanul indul. Rámértem ionizátorra tökéletesen adja a jelet csak valamiért nem rögzül a jel, ezért utána kiáll hibára. Melegen sosem tud újra indulni. Írtad erősíteni kellene a jelet, ez mivel történhetne.
Segítségedet köszönöm.
Következő: »»   100 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem