Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   755 / 1273
(#) samsungtv válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Üdv Inhouse
És ez a Logitech K400 ez működik?????
Én ezt néztem ez samsung bill. csak az a gáz hogy nem működik az eh5300-mal sajna http://www.muszakibolt.com/termekek.php?q=samsungkiegeszitok/vgkbd1...tyuzet.
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni Samsung LE26A330J LCD TV-hez...
Bekapcsoláskor fekete képernyő, hang van, hangerő állítás megy, csatornaváltás megy, aztán fokozatosan zöld vagy piros színben kezd világítani, erősödni a fény és egy idő után megjön a kép is... Ezt eljáccotta úgy is hogy hang, megjött a kép aztán lefagyott... 7kondit kicseréltem (egy láthatóan s..r volt (púpos) (1000µF 25V), 1-2napig jó volt és ugyanezt csinálja, 5-10perc melegedés és tökéletesen működik, melegen kikapcsolom majd vissza, megy tökéletesen, ha áll 1 órát már nem indul csak 5-10perc után... Két táp IC van amire én gondolok, de a feszültségek megvannak... MC33167 az egyik, a másik KA278R12C... Ebben szeretnék segítséget kérni, mit tudnék vele csinálni...?! Valakinek valami tapasztalat?!
(#) kadarist válasza tibee_boy hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
A kondicserék után azonnal indult és hirtelen egyik bekapcsoláskor már megint nem volt jó? Ebben az esetben forrasztási probléma lehet és egy gondos átforrasztást javaslok.
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Ezen már túlvagyok... (( Attol félek a kondikat már annyit cserélgettem, hogy belekevertem azokat is amik benn voltak... Na nem a púposat mert az egyből kuka... )

Csak azt akartam megtudni, lehet-e más baja is... Vagy egyértelműen a kondik szivatnak...
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
A kondicserékről meg annyit, hogy akkor is levettem a falról csere, aztán vissza, szal nem hült ki annyira... Kondik melegen szoktak carok lenni nem?! Ezért nem értem mért melegen működik jól...
(#) kadarist válasza tibee_boy hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Lehet még BGA forrasztási hiba, amit elég nehéz javítani, meg persze mindenféle IC hiba is, ami a melegedéssel javul. Én ilyenkor szoktam elővenni a fagyasztó sprét és elkezdem fújkálni különböző helyekre. Ha egy bizonyos hely hűtésére előáll a hiba, akkor ott kell tovább kutakodni. Az elektrolitkondenzátok meleg hatására megjavulnak, tehát éppen fordítva van, mint ahogy gondolod.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget, akkor lehet veszek még egy garnitúra kondit és ujra csere és nem keverem össze vissza... Remélem megjavul
(#) tibee_boy hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni Samsung LE26A330J LCD TV-hez...
Bekapcsoláskor fekete képernyő, hang van, hangerő állítás megy, csatornaváltás megy, aztán fokozatosan zöld vagy piros színben kezd világítani, erősödni a fény és egy idő után megjön a kép is... Ezt eljáccotta úgy is hogy hang, megjött a kép aztán lefagyott... 7kondit kicseréltem (egy láthatóan s..r volt (púpos) (1000µF 25V), 1-2napig jó volt és ugyanezt csinálja, 5-10perc melegedés és tökéletesen működik, melegen kikapcsolom majd vissza, megy tökéletesen, ha áll 1 órát már nem indul csak 5-10perc után... Két táp IC van amire én gondolok, de a feszültségek megvannak... MC33167 az egyik, a másik KA278R12C... Ebben szeretnék segítséget kérni, mit tudnék vele csinálni...?! Valakinek valami tapasztalat?!
(#) zoltansz válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ilyen zenerem nincs itthon, hétfőn beszerzem és kipróbálom a tv-t.
A sortranyó b-c között okés, b-e között 54,6 ohm, e-c között egyik irányba megvan a dióda.
(#) kocici17 válasza zoltansz hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ok rendben. figyelek hétfőn.
Sajna muszáj a zeener mert könnyen megfuthat, és akkor több gondot okoz.
(#) gyufasdoboz hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok! Egy ~10 éves Orion TVm van, és egy ideje elkezdett "villogni"... teljesen mindegy hogy scartról vagy antennáról jön az adás, teljesen jól mutatja a képet, csak mintha a "kép előtt lenne még egy réteg" amin csíkozódnak a világosabb/sötétebb részek.. és ezek mászkálnak fel le. Kiszedtem és megnéztem a paneleket, de nem látok rajta hibát... Szerintetek mi lehet a baj?
(#) BarnaPili válasza gyufasdoboz hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
Nézd meg a pufferkondikat,főleg a táp primer oldalán !Esetleg egy fotót is készíthetsz,és tedd fel ide.Sokat segítene.
István
(#) gyufasdoboz hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Értem, akkor lehetséges hogy ők ketten a hibásak? ahogy nézem kicsit mintha meg is lennének égve :'D

IMG178.jpg
    
(#) BarnaPili válasza gyufasdoboz hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Ezek csak koszosak.Amit neked meg kellene vizsgálni,az nem ott van.Ahova a 220 bemegy,ott találsz négy diódát,vagy egy Graetz hidat,erre van rákötve ez a kondenzátor.De a hibáról tegyél fel egy képet,ne a feltételezett bűnösökről...
(#) gyufasdoboz hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Ez lehet az?

IMG180.jpg
    
(#) kadarist válasza gyufasdoboz hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia!
A forrasztásokat átnézted már? Mert az ilyen változó hibáknál gyakran a repedt, kilazult forrasztás a hibaforrás. A "koszos" kép jobb felső sarkában lévő elektrolitkondenzátor mintha kissé púpos lenne, ezt cserélni kellene.
(#) BarnaPili válasza gyufasdoboz hozzászólására (») Jan 26, 2013 / 1
 
Könyörgöm...a fényképezd már le a képernyőt a hibajelenséggel! Még két oldal,és lesz egy ORION TV-Puzzle a kezünkben.
(#) komitya válasza stoky hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Üdv! Köszönöm a segítséget! Sikerült megjavítanom a tv-t.Tényleg az ic lábainál volt a gond.Majdnem az összes lábnál elvált a forrasztás.Mellékelem a képet róla. Még egyszer köszönöm!
(#) kovacs gabor daniel hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Üdv! Van egy Tevion 5361-s tévém. Mikor megvettem nagyon jól ment, nem volt vele baj. Mostanában a képernyő közepe enyhén elzöldűlt a teteje pedig enyhén vöröses lett. Nincs mágneses hely közelében sem. A hanggal nincs semmi baj. Mi lehet a probléma?
(#) kadarist válasza kovacs gabor daniel hozzászólására (») Jan 26, 2013 / 1
 
Szia!
Az elszíneződést a ptc ellenállás cseréjével lehet helyrehozni. Valószínű, hogy megszakadt.
(#) kislacikahu válasza dog18 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hali!

A tápegység kimeneti diódákon mérjél 125 volt 24 volt 16 volt 12 volt .

Valamelyik nem lesz meg,- vagy beterhel valamelyik dióda körében alkatrész , - kondi!

Ha mértél várom a visszajelzést!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Hali!
Hol helyezkedik el ez a ptc ellenállás? Nekem is van ilyen problémám, hogy a TV képernyő jobb, vagy bal felső negyedében egy tenyérnyi halvány színes folt van.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia!
A ptc ellenállás vagy egy fekete vagy egy fehér színű kocka és így néz ki.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia István.
Sokszor van úgy, hogy nincs nyitva a bolt, vagy próbának, le szoktam a tetejét venni, 1000-es polírral nagyon finoman felfrissíteni az oxidtól és vissza a tárcsát(kat) a helyére.Persze a csere az jobb.Van olyan ami már évek óta megy így
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia László!
Végszükséglet esetén valóban szóba jöhet a barkács
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) browser hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy AEG CTV 4802-es meghibásodásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Használtan vásároltam a TV-t. Egy hétig kifogástalanul működött aztán néha pattant egyet, majd egy idő után csak úgy eltűnt a hangja. Később kisebb időtartamokra visszatért. Ha teljesen felhangosítom a berendezést a két hangfal zúg. Tudnátok valamiféle segítséget adni, szeretném magam megjavítani. Egy Service Maual pl nagyon jól jönne, akár angolul is.

Előre is köszi a segítséget.
(#) lacika81 hozzászólása Jan 27, 2013 /
 
üdv!philips tv 32pw6515 gesperrt probléma,a tasztal betudom kapcsolni--pár másodpercre fekete háttér gesperrt felirat és aztán kikapcsola magátol......távra nem reagál-----mi lehet a hiba?várom a megoldást
(#) kocici17 válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ki kellene hotel módból kapcsolni, és utána müxene.
(#) kocici17 válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Ha nem éred el távvezérlőről akkor memória felülírással, a melléklet szerint.
(#) lacika81 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Egyéb leirások alapján már probáltam de sajnos még nem sikerült..
Következő: »»   755 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem