Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   994 / 1679
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Végül ez egy projekt része, vagy utánépítés? Én P8x32 propellerrel csináltam MIDI lejátszót MicroSD kártyával, azt három projektből "ollóztam" össze. Most Midi0 formátumot le tud játszani - dobok nélkül. Volna mit javítani még a GMsynth részén, de sajnos csak később lesz időm rá. A tiéd sokkal jobban egyben van, kíváncsi lennék az összes funkcióra - hangban is !
(#) Szpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Már megbocsáss de a midinek mi köze van a "hangban is" meghatározásoz ?
Az egy olyan formátum aminek nincs hangja és bármelyik lejátszón játszod le , ugyanazt a jelet adja.
(#) papus51 válasza smidigsx650 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
smidigsx650!
A méretezésnél azt kell figyelembe venni, hogy a tranyóban a csip hőmérséklete maximális disszipáció esetén se érje el a legmagasabb megengedett értéket. Ez a hőmérséklet érték katalógus adat. Az is katalógus adat, hogy hány fokkal van melegebb a tranyó belsejében wattonként, mint amennyi a bordán éppen mérhető. A 2SC2922 esetében 70C-os bordán kb. 100-110W engedhető meg maximum (ha folyamatosan tudod tartania 70 fokot, mert ha nem és tovább melegszik, akkor vagy csökkenteni kell a teljesítményt, vagy meghal a tranyó 150 fok belső hőmérséklet felett). Én tranzisztoronként max . 60W disszipációt engedtem meg a biztonságos üzem érdekében.
Az, hogy a tranyó hány ampert tud majdnem közömbös. Csak annyiból érdekes, hogy többet tudjon, mint amennyire igénybe lesz véve. A 2SC2922 17A-t tud maximun, de csak 2A-ig veszem igénybe. Nem az áramtól menne tönkre, hanem a túlmelegedéstől.
Köszi a hozzászólást.
(#) andras99 válasza gaboca323f hozzászólására (») Jan 29, 2013 / 1
 
Szia! A hangszórókat bontottad vagy vetted valahol?
(#) papus51 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia Attila86 !
Friss még az egész. Csak 5A-es rövidzár mellet várakoztam eddig a leoldásra, de túl lassan melegedett a borda, így egy idő után feljebb engedtem az áramkorlátot úgy 6,5A-re. De így is kellet egy fél óra. Igazából a borda méretén és főleg a ventilátoros hűtés intenzitásán múlik az egész. Azt megfigyeltem, hogy a hűtőborda eleje, ahol a hűtőlevegőt befújja a ventilátor jóval alacsonyabb hőmérsékletű, mint a másik vége, ahol nálam a hőfok érzékelő van.
Azt azért tudni kell, hogy az én tápomban a puffer elkókon 60V körüli feszültség van, ezért a 10A-es rövidzár esetén 5-600W teljesítményt disszipálnak a tranzisztorok. Ekkora teljesítmény már nem egyszerű elvezetni túlmelegedés nélkül. Az is igaz, hogy a felvázolt állapot (0V és 10A) egy extrém terhelés, ami normális igénybevételek esetén nemigen fordulhat elő.
(#) papus51 válasza TAKLACO hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Szia TAKLACO !
Igen. Nálam 3db 0R10 van párhuzamosan kötve. Így az eredő ellenállás 0,033 Ohm. 10A mellett a sönt fezsültség 330mV. Nekem 200mV-os panelműszerek lettek beépítve egy potis feszültség osztóval.
Az ellenállásokon max. 1,1W teljesítmény alakul hővé.
(#) papus51 válasza Hujikolp hozzászólására (») Jan 29, 2013 / 1
 
Hello Hujikolp !
Nem írta oda, hogy + meg - ez igaz. A banánhüvelyek színével jelöltem a polaritást, de igazad van az igényesség itt hiányt szenvedett.
USB nem lett beépítve. Tudod én a telómat a hozzá kapott töltővel etetem, de hát ezt biztosan mindenki másképp csinálja.
Az eredeti doksikat itt találod:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=169145
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=169446
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=169445
és a leglényegesebb:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=168329
Üdvözlettel,
Papus
(#) Atosz90 hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Készen lett a non multis nixie óra dobozolása.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) papus51 válasza smidigsx650 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Hello smidigsx650!
Elég sok mindent kellett megváltoztatni:
Teljesítmény fokozatba 5 x "SC2922 vagy esetleg TIP35C (100V-os tranyók)
Meghajtó tranyó BD244 helyett BD244C (100V-os) és kissé hűteni kell.
T1 BC337 helyett BF391 (200V 0,5
C1, C3, C4 100V-os elkók
DH1 25A-es dióda híd
R13, 14, 15..... 5x 0R15
Rx1, 2, 3, 3 x 0R10
R2, R18, R10, R3 ellenállások átméretezendőek az adott puffer feszültség szerint

Ha bármi még érdekel kérdezz!
Üdv,
Papus
(#) smidigsx650 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Helló Papus!
Köszönöm szépen a részletes magyarázatot,és az alkatrész listát. (Még biztos lessz kérdésem)
Üdv. Smidi
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Talán a felirat: " SD Card MIDI PLAYER " Azaz lejátszó. Ha jól értelmeztem a projektet, akkor ez nem csak soros digitális jelfolyamot tud egyik csatlakozóról a másikra vinni (Midi IN Midi OUT), hanem le is képes játszani, ahogyan az én GMSynth lejátszóm. Ami igaz - nem LCD-t, hanem VGA display-t használ erre a célra. Éppen ezért érdeklődtem én is : mit is tud valójában? Mert a fekete doboz sok mindent rejthet.
(#) Szpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Itt van egy 4 éve feltöltött videóm, ebből talán minden világos lesz...
(#) manson1989 hozzászólása Jan 30, 2013 / 1
 
Sziasztok. Készítettem egy erősítőhöz való automatikus ki-be kapcsolót. Elsőre elég érdekes dolgot produkált, de kiderült, hogy hibás volt a kapcsoló Fet, köszönet Reloop-nak a hibakereséshez. Most már szépen működik.
(#) mykymokus válasza manson1989 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Ötletes szóval ha jól látom a rajzot bemenő jel esetén meghúz a relé ? Vagy ha nincs bizonyos ideig bemenő jel akkor kikapcsol ? A relé zárója mire van kötve ? Táp vagy Hangszóró? Védelmi relé vezérlés?
(#) manson1989 válasza mykymokus hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Bemenő jel esetén behúz a relé, ha egy bizonyos ideig nincs bemenő jel elenged. Erősítő tápját fogja kapcsolni.
(#) gaboca323f válasza andras99 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Bontottan érkeztek, venni csak jóval nagyobbat tudtam volna.
Amugy nonkia a gyári sonyericsson hangszórókban is van hasonló kis motyó.
(#) polonkaig hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy nagyobb projekt első része, egy vezeték nélküli hőmérséklet és páratartalom érzékelő. Akksis, napelemes táplálással. MCP1640 állítja elő a 3.3V-ot, az 1.2V-os akksiról. A napelem az akksit közvetlenül, egy diódán keresztül tölti. PIC18F14K22-n fut a szoftver. NRF24L01+ a vezetéknélküli modul. A forrasztás régi orosz pillanatpákával és 0.56mm-es forrasztóónnal történt.
(#) pjg válasza polonkaig hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia.
Erről a NRF24L01+ a vezetéknélküli modulról tudnál nekem valamit mondani? Akár magánban, hogy ne zavarjuk a többieket. Nézem az adatlapját, de csak forgatom. Van 2 db. Hőmérsékletet szeretnék mérni és az adatot továbbítani vele.

Köszi szépen előre is.
(#) polonkaig válasza pjg hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!

Ezt a témát javaslom a folytatáshoz, ahol át lehet beszélni a dolgokat. Esetleg ezt a cikket is olvasd el.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Újabb Feladat,újabb Kihívás. Modelltársamnak a multkori után újabb projecthez hívtak,így csinálnom kellet most egy RGB led szallag drivert fő cél volt 3 szín léptetése.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) StefuPeti válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia. Tettszik a munkád, ügyes vagy. A videó alatt szóló zeneszám címére lennék kíváncsi. Köszi.
(#) Mybuster válasza StefuPeti hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Köszönöm,igyekszek Jasper Forks - River Flows In You
(#) Schnitt válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
A videót sajnos nem tudom megnézni, mert "a tulajdonos nem tette elérhetővé mobilra".
Megtennéd, hogy kipipálod a mobilos engedélyt a videómegosztón?
Előre is köszi.
(#) pintad hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
na mit építek? az első helyesen válaszoló jutalma egy csavaranya!
(#) Petjaa válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Helló!

Ha jól látom valami gitárféleség van a képeken!
(#) pintad válasza Petjaa hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
hát a gitár inkább a szenvedő alany, mintsem a végkifejlet de valóban.
(#) pixels válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 / 1
 
Hirtelen ez a videó jutott eszembe Az a vörös tekercsdrót vagy mi a gitár nyakán miért kel felmenjen a végéhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) kameleon2 válasza pixels hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A kapanyél talán jobb választás lenne néhány zenész stílusát tekintve - de az ásó sem pite !
(#) havranarpi válasza pintad hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hangszedő!!!!
(#) mykymokus válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ha jól láttam a videót akkor csak 3 szín váltakozik villogási sebesség állítási lehetőséggel.
4017 és 555 IC mocoroghat benne a lábkiosztásról véve.
Csináld meg úgy hogy a fényerő átkúszásával működjön, és a 3 szín keveredésénél
keletkezzenek új színek.Amúgy jó látványos
Szia
Következő: »»   994 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem