Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   101 / 195
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Már válaszoltam.Nem tudom miért ez a számítási képlet Skorinál.
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Mint védelem jól műkődik, de míg a kondikban feszültség van, addig szól. 70 V -os tápfesznél már elengedi a relét.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
A képletben nem találok hibát, a számolásodban viszont... Bővebben: Link
Szerk.: -1 kimaradt
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Ha rendesen be lesz terhelve a végfok, akkor egy villanásnyi idő alatt lekapcsol. Amúgy hagy szóljon míg a kondik bírják, a végfok ennél a tápfeszültségértéknél még teljesen stabil.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Re = Rr * (Ut/Ur - 1)
Re = Rr * (Ut/Ur) - 1
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Most olvasom el Skori leírását 100-ik alkalommal. A 130V zener diódát nagyobbra kéne cserélni és akkor szerintem elöbb oldana kikapcsoláskor. Műszeren látom, hogy bármelyik tápban mérek ott a 65 V azaz a 2x65 V zener 130 V feszültségénél dobja le magát. Zener feszültséget, fel kéne emelni 150V-ra.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Nekem is 4,7k jött ki elsőre , de zavart, hogy az előtéten kisebb a feszültség mint a relén, ezért a reléjétől csak kisebb lehet a helyes megoldás.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 / 1
 
Nem jó, mert ha hegeszt a szomszédod darabosan fog Nálad szólni a zene a hálózati feszültség esésétől
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Végül is az a fránya zárójel bekavart, de az előtét számítás, a másik képlet szerint is jó eredményt ad.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
István annyit mondtál, hogy a relé lábain mérjek feszültséget. Ne mérjem meg az előtét elött?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Hegeszthet, ha marad 2x 75V feszültséged, a zener akkor is 150V nál szórakozik. Nemtudom, csak jár az agyacskám. Mennyire kell le esni a hálózatnak, hogy pl: 2x 75 V -od maradjon?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Most az lenne a teendő, hogy a 4,7k előtét helyére egy kisebb ellenállást tegyél, mely a relé számára a névlegeshez közeli tekercsfeszültséget biztosít. Az előbb említett hálózati-feszültségingadozás okozhat olyan kellemetlenséget, hogy nem húz be a relé.
Az lenne igazán szép megoldás, ha az előtét ellenállással (meghagyva a 4,7k értéket) párhuzamosan kötnél egy soros 1,8k + 47µF 100V tagot.
Ebben az esetben a relé határozottan behúzna, majd a 47µF feltöltődését követően megmaradna az igen gazdaságos tartóáram. Az 1,8k elegendő 0,6W kivitelben is.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
2.2K -m az van, azt tudom.A kondik között körűlnézek. abból is úgy van, hogy 2x 22µF 100V. István, de pont erről irt Skori, hogy a védelem figyeli valamilyen szinten a tápfeszültséget, ezt szerintem egyedül a zenerrel tudja. Most próbálok én is józan parasztésszel agyalni rajta. Rosszúl csinálom?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Ez a védelem nem fog úgy lekattanni mint a Castone-é, hiába hangolod a Zener értékét. Nincs is arra szükség.
Ez áll meg úgy mint a cövek.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
A 2,2k és a 22µF is megfelel, ügyelj az elkó polaritáshelyes bekötésére.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Teljesen így van ahogy mondod, látom. és igazad is van. Ez egy olyan védelemnek látszik, hogy ahány tápfesz, annyi féle alkatrész módosítás. Remélem jól írtam. Engem köbzoli figyel. Alíg merek írni. De mindent félre téve. Király vagy a szakmádban, vagy hobbidban. Sok sok gratula. Pü ment.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
István a relé behúzása így is határozott. Ha levinném a 240V hálózati feszültséget 200 V-ra a relé akkor is behúzva maradna. Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Én ezt tavaly megépítettem, ez is úgy áll meg mint a cövek kikapcsoláskor, nem tetszett, félre tettem, ez a mostani nagyon baba.

rajza.jpg
    
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 / 1
 
Halványan berajzoltam az utolsó módosítást, hátha más is hasznát látja.

hfvedo01.gif
    
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
István a zenerekből sorbakapcsolással nővelhetjük a zener feszültséget? Pl: Z130 sorba egy Z12 -vel az olyan ,mintha egy 142 V lenne betéve? Persze a teljesítményükre figyelni kell. Ja, meg még egy kérdés. Az elemes teszt, 1.2 V -on, az elég érzékenynek tűnik? Nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Ha kisebb lenne az a 2 x 20000µF- s kondi hamarabb leállna. Vagy ha ki lenne terhelve az erősítő.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
István a relé behúzási idő nővelésére mit ír Skori? Min kell emelni? Ez az idő túl rövid nekem.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
A Zener diódák sorba köthetők, az értékeik összeadódnak. A Zener diódák letörési feszültsége a rajtuk áthaladó áramtól is függ, ezért eltérést tapasztalhatsz a névleges értéküktől.
Az 1,2V-ra mutatott érzékenység nagyon jó!
A kisebb tápkondi és a nagyobb terhelés egyaránt gyorsabb leoldást eredményez.
A behúzási időt R9 növelésével tudod kiterjeszteni. 100-220k-ot ajánlok. C5 növelésével szintúgy nő a késleltetés.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Köszi. Mentem aludni, jó éjt Neked, Nektek.
(#) fordkapcs válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Inkább a C5 kondit növeld.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) Koncsar válasza fordkapcs hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Szia! Mekkorát emeljek a C5-n.?
(#) fordkapcs válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Az időtartam egyenesen arányos C5-el, ha a kondi kapacitását a duplájára növeled, akkor a késleltetési idő is megduplázódik!
(#) voodoo hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Mi lehet a probléma? Adott egy erősítő szimmetrikus tápot kap 2x110V-ot, de a táp zárlatosnak érzékeli a végpanelt. A panelen van 2db relé is. Ezek +12 és +18V kapnak külső tápról elvileg és az lenne a kérdésem, hogy amíg ezek a relék meg nem húznak, addig a kimenet azonos lesz a földeléssel? Multiméterrel ellenőrizgetek és a tranyók jók diódák is oké, viszont az erősítőnek a táp bemeneténél Ut+ és Ut+ között 60-60k ohmot mérek földhöz képest. A földelés meg a kimenetnek azonosnak kell lennie amíg meg nem húz a relé?
Csak azért kérdem mert még ott nem tartok hogy segédtápot készítsek, és eddig zárlatnak fogja fel a táp a végpanelt. ( a sorba kötött égő folyamatosan nagy erővel világít és a pufferekből is kimerül a fesz)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
István ránézel? A reléhez igazítottam. A sprintben vannak gondjaim.
Következő: »»   101 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem