Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1236 / 2500
(#) agressiv válasza titi11 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha a poti félállásánál zajos, akkor a bemenetnek magas a bemeneti ellenállása és kissebb poti kell. Műveletierősítővel is megoldható, ha bemenetet közvetlenül az opamp hajtja és annak a bemenetén van a poti.

Megoldás, ha a bemenetet földre húzod, de akkor változik a poti karakterisztikája.
(#) Doncso válasza titi11 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Abból tanulsz ha reloop megcsinálja neked?
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Egy apró észrevétel. Nem lehet, hogy az a fekete getteres cső már mikrofóniás, esetleg olyan nagy a cső zaja, hogy ezt halja, szóval agyon használt?
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Abból nem lehet ha más csinálja,hidd el nekem,én a kinok kinját álltam ki de akkor is megcsináltam,persze itteni sok segitséggel
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Erre próbálok rávilágítani, jobb ha megtanulja. Olvastam a kálváriát. Böcsülettel megharcoltad.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Meg mindenki aki segített,de tanulni igy lehet.Sok kérdés,sok próba,de a munka darab az én asztalomon van,és próbálkozom.Ma már nem csodálkozom el azon mitől meleg a páka..
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Innentől szép a dolog.
(#) cmdnetwizard hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy háború előtti Pioneer erősítőm, és elég torzítva, recsegve szól, és még nem jöttem rá, hogy a hangszórókat ütöttem ki, vagy az erősítőt...
Namost az volna a kérdésem, hogy hogyan tudnám megtudni, hogy melyiket kell cserélni/javítani...
Ebben szeretném kérni a segítségeteket...
Köszönöm!
(#) voodoo válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Mennyire mozogsz otthonosan a témakörben?
(#) agressiv válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha nagyon torzan szól, az az erősítő hibája, a hangszórókon látszana...

titi11

Mekkora a poti? Hány ká?
(#) titi11 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A poti 100K log
(#) agressiv válasza titi11 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Akkor nem is csoda, hogy zajos félúton. Cseréld 10k-ra és jó lesz.
(#) titi11 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Oké megpróbálom köszönöm!
(#) saraha hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdv.Kész lett minden eleme a legújabb projektemnek,már csak be kéne dobozolni és teljes lesz az amp.
WM8740 DAC,ESP-s unbalanced/balanced konverter,TOP249Y táp,TAS5615 2x100W/8Ohm
A nyáktrafók még lehet,hogy le lesznek cserélve kapcsitápra.
Szőnyeg1
Szőnyeg2
(#) szamóca válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Kicseréled a hangsugárzókat próbaképpen jókra, és ha azokkal is problémás, akkor az erősítő.
Vagy a kérdéses hangsugárzót kötöd, egy referenciaként szolgáló erősítőre.
(#) Izeg. válasza saraha hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Jól látom, hogy DAC-ról megy?
Ha igen akkor miféle?
(#) agressiv válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Leírta...

WM8740 DAC
(#) Leaslie hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdv mesterek!
Olyan esettel találkoztam ma hogy egy régi ismerősömtől kaptam egy erősítőt, mondván hogy találta a padlásukon neki nem kell és tudta hogy engem meg érdekel az ilyen dolog. Eléggé látszik rajta hogy "hame made". Semmilyen felirat nem volt rajta, így azt se tudom hogy hány wattos se a kimenő ohm számot sem. A hangerő potiról az összes vezeték forrasztása letört, de azt meg is csináltam gyorsba. Összedugtam egy 50W-os 8 ohmos hangfallal amivel gyönyörűen muzsikált poti is szabályosan zaj nélkül vette a hangerő változtatást. 10 percig működtettem kis hangerőn majd megnéztem a hűtő bordákat amik szinte egyáltalán nem is melegedtek fel. Ennek örömére vissza is raktam rá az alu házat és még 20 percig ment kis hangerőn amikor egy nagy pukkanást hallottam és utána irgalmatlan sípolást és recsegést. Gyorsan kihúztam. A cucc mocskosul füstölt de ilyen kellemes szaga volt. Szétszedtem és a NYÁK-on ami a hűtőbordához volt csatolva furcsa barna levet találtam. Leszedtem és akkor vettem észre hogy egy sárga vezeték forrasztása szintén le volt törve. Valószinüleg a földelés. DE nem tudom hogy ez a füstölés közben olvadt le vagy már alapba le volt törve és lehet emiatt lett az egész. (egy biztosíték se égett ki)
Kérdéseim:
Mi lehetett a baj?
Hogy és mennyiért lehetne megcsinálni?
És tud e valaki erről az erősítőről vmi infót adni, aki esetleg találkozott már hasonlóval?

képeket mellékeltem
(#) saraha válasza Leaslie hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Komoly egy szaki készíthette ezt a kütyüt. A graetz is rendesen el van látva hűtéssel
Az én gyanúm az,hogy az a kondi vagy fordított polaritással volt beültetve vagy kisebb volt a feszültsége,mint amin járatva volt...
(#) nagysasy válasza saraha hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ez nem a 100 W-os Tda végfok?
(#) saraha válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Lehet,én nem tudom.Azt már nem közölte a kérdező.
(#) Leaslie válasza saraha hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nem tudom hogy mi ez Azért nem írtam, és sajnos nem is nagyon értek hozzá hogy megmondjam De eltudom mondani hogy milyen cuccok vannak benne
És ha tudnátok segíteni abban miként tudnám esetleg javítani akkor azt megköszönném!
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Próbáljuk meg on-line! Több szem többet lát.
A cső bementi impedanciáját a rácslehúzó ellenállás cseréjével csökkentsd egy nagyságrenddel, azaz 10k-ra. A 68k ellenállásokat kösd át egy-egy huzaldarabbal, vagy tégy helyükre kb. 1k ellenállást.
A poti szabályozásának karakterisztikája kissé változni fog, de most elsődleges cél a zaj elhárítása.
A 12V betáphoz odarajzoltam a CRC szűrést, lehet azt is be kell vetni.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013

Búgás.JPG
    
(#) agressiv válasza Leaslie hozzászólására (») Feb 16, 2013 / 1
 
Mivel a sárga leszakadt, nem volt pontos nulla és egyik kondenzátorfelé "eldőlt" a feszültség, és a kondiból folyt ki a trutyi és a füst. Ha visszaforrasztod a leszakadt kábelt és a kondenzátort kicseréled, akkor elvileg frankó lesz.

Reloop Bőven elég lesz a poti csere, felesleges ez a moddolás.
(#) Leaslie válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Köszi a választ! És melyik kondit cseréljem ki? Elég ha csak a két db 1000µF-osat vagy a kicsiket is?
(#) agressiv válasza Leaslie hozzászólására (») Feb 16, 2013 / 1
 
Valószínüleg elég a nagyokat cserélni.
(#) Leaslie válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Örök hálám!
Hétfőn az lesz az első dolgom hogy veszek is belőle majd írok hogy hogy sikerült.
(#) agressiv válasza Leaslie hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Majd akkor hálálkodj, ha sikerült.
(#) Leaslie válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Oké
am közben az IC alapján utánna kerestem hogy mi is lenne ez, és tulajdonképpen ugyan ez, csak nekem 25V a kondi.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00536
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) Izeg. válasza agressiv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Bocsánatot kérek,valamiért átsiklott a szemem fölötte,pedig többször is elolvastam
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
Következő: »»   1236 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem