Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   773 / 1273
(#) BarnaPili válasza csabii hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Az 1: A képcső anódbevezetésénél tisztogasd meg a portól,piszoktól.Vedd le a cumit,süsd ki a képcsövet,majd alkoholos ronggyal mosd le.A panelt forraszd át.
A 2: passz,ennyi infóval nem megyünk sokra...
A 3: A PS2 miatt a rendszervezérlő IC környékén kinyiffanhatot valami,ami a a szinkronjelet is befolyásolja.Ezért mutatja azt, hogy 5 perc múlva kikapcsol.Nem nagyon távjavítható hiba szerintem.
István
(#) totoro hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok

Van egy Thomson tx807c tv ami lassan indul.
Fél perc múlva kapcsol be.Mi lehet a hiba?
(#) Kuni0169 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A sasszé száma 11AK30S-2.2
(#) kadarist válasza totoro hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia!
Röviden: elektrolitkondenzátor-kiszáradás a tápegységben.
(#) teknikus hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdvözletem!
Heti szerzeményem egy Mini-Vidi, lehet rajta valamit javítani?
http://kepfeltoltes.hu/view/130216/IMG_20130216_004734_www.kepfelto...u_.jpg
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza teknikus hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia!
Szedd ki a párnatorzítást a képcsőnyaki mágnesek tekergetésével.
(#) Inhouse válasza samsungtv hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Mi lehet a módosítás?
(#) teknikus válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A centírmágnesek egyértelműek voltak, azzal csak központosítani lehetett a képet, de a párnamágneseket nem leltem ezen a pici képcsövön, hova dugták?
(#) totoro hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Van egy s2014bc tx807eu tv.
Középen vízszintesen van egy fehér csík és alatta van a kép.
Ütögetésre mozog a fehér csík.Bekapcsolásnál ki,be kapcsol.Mi lehet a hibája?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Minden tökéletes a G1 elektróda körül. Máshol sem találtam hibát.
Rákötöttem az antennára, bejön az adás. Van egy kis visszafutási csík. Lehet ez képcső hiba?
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Inkább az lehet a baj, hogy túl nagy a G2 feszültség.
(#) kadarist válasza totoro hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia!
Rosszak a forrasztások az eltérítő-IC lábainál. Alaposan vizsgáld át azt a területet.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha lejjebb veszem akkor is megmarad. Meg kikapcsoláskor a képernyő közepén megjelenik egy fehér fényes pont.
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Egy picit kicsi a tápja.A képméretből látszik,arányosan kisebb mindenhol.
(#) teknikus válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
megmértem az összes feltüntetett értéket, minden stimmel
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Még egy olyan laikus kérdésem volna hogy mi az a cof ?
Táp elkót próbásáig rakhatok nagyobbat vagy erre is érzékeny?
(#) BarnaPili válasza teknikus hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Fényerő változtatásra mennyit tágul a képméret.A monoszkóp szélein lévő feket fehér téglalapoknak a kép szélén kell lenni.Sőt,nem is szabadna látszani.
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A fóliára integrált IC rövidített elnevezése a COF. Bővebben: Link
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Tehetsz egy kicsit nagyobbat, annyira nem hisztis, a megcsökkent kapacításra viszont igen.
COF=chip on film.
A feszültségértékek, azért ne nagyon térjenek el, de pl: 100uf helyett mehet a 120-150.
A tápfeszültség viszont ha lehet ne változzon nagyon. Csak ha nincs más , és akkor is közeli legyen felfelé.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy kidobásra váró rossz TV-t aztán sikerült megjavítanom.

Egy rendkívül mazochista ötletem támadt ami némi problémát is felvet.

Ez az alkatrészhalmaz már teljesen lepucolt verzió, még egy rádiót is magában hordott.

A jelenlegi áramköri "lapkát" kéne újratervezni kettő félben lenne megépítve (kivéve, ha jól lehet zsúfolni), mert egy pici átlátszó dobozkába lenne beleépítve, így ebben a pozitúrában nem alkalmas beépítésre.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mekkora problémát vet fel? Gondolok itt a nagyfrekvenciás áramköri részekre esetlegesen a katódsugárcső közelségére mert az anódfeszültsége pár kV megvan.

Az egész kapcsolás lelke egy D2915CP ( de van külön AN5151 -es IC -m is az ugyan azt tudja). Jó lenne, hozzá egy hasonló kapcsolás is amit ezzel az IC -vel valósítottak meg (bár nem prioritás mert vissza tudom rajzolni).

Még egy kérdés: erre a TV -re csak kompozit jelet szeretnék rákötni, megoldható az UHF/VHF egység elhagyásával, vagy erre ez nem alkalmas?

TV -k lelkivilágával ennyire soha nem foglalkoztam, meg az is nagyon régen volt már. Akkor is csak hibakeresés, javítás volt.

Tudtok ebben a nemmindeni kérdésben segíteni?

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) BarnaPili válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Hát...ha sok a szabadidőd,és kevés az ősz hajszálad. De az anódfesz kicsit több,mint 1kV.Szerintem inkább 10en kV lesz. Én is terveztem anno ilyen átépítést,csak csöves TV-vel.Természetesen nem lett belőle semmi.
Ha nem kell a tuner,akkor a KF-et is el lehet hagyni,bár az benne van alapból az IC-ben.
(#) _ampervadasz_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szabadidőm van, őszhajszálam nincsen, festett sem!

Át is javítottam rögtön, mert rájöttem, hogy ekkora csőnél kicsit kevés lenne az 1kV.

Szuper, szóval elhagyható a Tuner egység: Milyen plusz kell az IC mellé, hogy kompozit jelet tudja fogni?

A csöves megint más mert ott már nagyon sok a vezetősáv (persze a félvezetősnél is), itt mindent megold egy IC ehhez párosul 80db~ passzív ~10db aktív alkatrész maximum a sorkimenő meg a katódcső. Az szerintem nem olyan sok.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) BarnaPili válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Most,míg működik,nézd meg,melyik lábon milyen jel van.Az adatlap is sokat segít.
(#) teknikus válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
nem nagyon változik, mértem közben a kf panelen is a bf458 emitterén 25 helyett 2,5 v van
(#) _ampervadasz_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ezzel bajban vagyok, mert oszcilloszkópom nincsen kéznél.


A VIF jelzésű láb lesz nekem a videojelem a SIF meg a hangé, de ez nem számít.

A VIF lábra már kompozit jel is mehet, vagy ehhez szükségeltetik némi külső áramkör is?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) torzito hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Újra a segitségeteket kérem. A nagymamám tv-je crown tv-b 1332 kezd vacakolni. A képen csikok jelentek meg és a hang olyan mintha nem lenne jól kikeresve a tv csatorna (kissé recsegve hallatszik). A képeket telóval csináltam, azért nem valami hiresek, de remélem látszik a lényeg.
A kapcsrajzot letöltöttem az eserviceinfo-rol (beko 10.3 elnevezéssel). Ha valaki meg tudná mondani, hogy merre keressem a hibát nagyon megköszönném.
.Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nem teljesen, mert a VIF a video középfrekvencia, a SIF meg a hang középfrekvencia rövidítése.
(#) teknikus válasza teknikus hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
kollektoron 45 helyett 37v
(#) teknikus válasza teknikus hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Közben utána néztem szakirodalomban, a 25V az valószínű nyomtatási hiba a panelen, az 2,5V valójában, a 37V meg azért annyi valószínűleg mert beterheltem a kézi multiméterrel...
Tápegységbe raktam új egyenirányítót, meg puffer elkót, semmi változás, marad a mágnesezés akkor, csak hogyan?
(#) kocici17 válasza teknikus hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
A sorvégfok, és a sormeghajtónál /soroszcillátor/ keresd a hibát. Ilyet akkor is csinál ha kipukkadt 1-2 forrasztás vagy elko, a fenn említett helyeken.
Következő: »»   773 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem