Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   460 / 1165
(#) _vl_ válasza noctilux hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
2SC3421
IRLIB4343
Beszerzés:
Bővebben: Link
Ilyen FET-et elég nehézkes lesz szerezni, esetleg felteheted kérdésként itt, hogy mivel lehet helyettesíteni, mint audio FET.
(#) _vl_ válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
No, közben feléledt a Farnell, szóval a FET is beszerezhető (az fdh.hu-n érdemes nézni, ha majd az sem Bad Gateway-t mond): Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Köszönöm. Ezzel elleszek egy darabig. Legrosszabb esetben jó lesz ajtótámasznak, bár érdekelne mi a csoda lehet ez a mechanika rajta...
(#) mineral hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!

TV sorkimenő tranzisztor helyettesítését keresem. A felirat szerint D1557 tranzisztor. De hiába keresemk nem találok hozzá adatlapot. 2SD1557 ként találtam ugyan adatlapot de az teljesen más tranzisztor.
Meg tudnátok mondani, hogy ki gyártotta eme remek félvezető elemet? Mek!

D1557.JPG
    
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia!
Mi annak tévének típusa amiben fellelted?
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
A TV típusa: Daytek 29FS60F Sasszi CH-20. Tanyán fellelhető rajz szerint valami kínai csoda és BU2720DX van benne. CH-20
(#) polonkaig válasza mineral hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Pedig 2SD1557 adatlap szerint ez egy TV sorkimenő tranyó.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) mineral válasza polonkaig hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Akkor pedig ugyan arról a tranzisztorról van szó itt is. Bővebben: Link Csak nagyon érdekesek az adatai. CE feszültség 150 V!? Teljesítménye 20 W!? Egy sorkimenő tranzisztornak? Ilyet sem láttam még... Köszönöm a segítséget.
(#) polonkaig válasza mineral hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Én is furcsálom a feszültségét, a BU2720DX-nek sokkal magasabb. A kapcsolási rajzot én nem néztem, de ha előtted van, akkor abból esetleg ki lehet deríteni, hogy elegendő-e.
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nyilván azért ment tönkre, mert nem feleltek meg a paraméterei.
(#) marone hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztiok !
Van olyan diódám, hogy az van ráírva:
PH- 39
Valaki esetleg nem ismeri az ilyet ?
Neten nem találtam róla semmit.
Kösz !
(#) fater0827 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Üdv Kaméleon
Az én meglátásom : 2-es és 3-as lábra közelítőleg 1µF kondit kötnék , a 6-os lábra 230V ~ fesz egyik vezetékét ; és a (forgásirány !) 230 V másik vezetékét 2-es vagy a 3-as motorkivezetésre kötném .
Direkt nem írom "fázis és nulla " . A 6-os kivezetés azért van külön !! megkülömböztetés egyedi funkció . Írod egyforma tekercs ellenállás így akár 3x110/230 Voltos hállózatról is lehet(ne) járatni (régi szabvány Orosz Amerikai .... ) .
(#) noctilux válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Köszi a segítséget!
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
A mechanika az egy sebességváltó lesz, a motor pedig egy szinkron motor. A 3000 fordulatból sejtem. Hogy a három egyforma ellenállású kivezetés mi lehet, gondolom a szinkron motor elindításához szükséges segédfázis, de ez nem biztos, szokás árnyékolt pólusú kivitelben is használni. A több kivezetés valószínűleg irányváltós. A szerkezet feltehetően egy regisztrálóműből származik.
Én kivenném a motort a helyéről, és úgy próbálnám életre kelteni. Ha üresen a tengelyt megforgatva olyan akadósan jár, akkor szinte biztos, hogy szinkron motor. Ha kellene hozzá indító kondi, az az adattábláján jelezve lenne.
(#) erno74 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy autós érintőképernyős fejegység amely megadta magát, pontosabban a hang az oké, de a kijelző elsötétedett, szag és füst kiséretében. Kibontottam és a képen látható alkatrész leégett, és egy vezérlő kábel is meghibásodott a nagy hő miatt. Milyen alkatrészről lehet szó hogyan lehet kideríteni, én csak sejtem hogy valami a táp vonalon lehet a probléma, mert ez a panel az lcd vezérlést látja el. A cucc az kínai és leolvasni érdemben a megmaradt felíratot nagyon nehéz, talán valami: (**RP04*) . Tudja valaki mi lehet ez?
Köszi!
(#) _vl_ válasza erno74 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az ott szemre valami DC-DC konverternek néz ki (tekercs-Schottky-kondik).
Kéne róla olyan fényképet csinálni, hogy olvasható legyen a megmaradt felirat (addig kéne forgatni a fényhez képest, míg nem lesz látható), sőt, optimális esetben esetleg lesz egy logó is az elején, az sokat segíthetne.
(#) kameleon2 válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Köszönöm, megpróbálom. Mekkora feszültségtűrésű kondenzátort keressek? 600V vagy nagyobb? Mert induláskor elég szép áramlöketeket tud produkálni a tekercs.
(#) kameleon2 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Köszönöm. Mire jó egy regisztrálómű? A mechanika könnyen, kézzel is forgatható, nem hiszem, hogy fogná a motort, mert mindkét irányba könnyedén el tudtam tekerni. Keresek a lomok között kondit és ránézek. Igen én is reménykedtem, hogy legalább valami utalás van az adattáblán, de nem találtam. Abban bíztam, esetleg van valaki itt a fórumon akinek beugorhat valami régi emlék, mégiscsak magyar termékről van szó.
(#) kadarist válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia!
A grafikus regisztráló meghajtását végezte. Bővebben: Link
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
(#) erno74 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ezt sikerült fényképezni, ez segít?
Köszönöm.
(#) _vl_ válasza erno74 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Igen, látszik a gyártó logója: IRF
(#) fupeter hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok! Egy régi rossz PC tápegységből szedtem ki az alábbi nyákot. Igazából nekem csak a DC anya csatlakozóra lenne szükségem, de ha már így alakult, megkérdezném, hogy ez mi lehet egyben?
(#) _vl_ válasza fupeter hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ez egy CLC-szűrő: kondi-tekercs-kondi, gyakorlatilag egy passzív aluláteresztő szűrő. A DC tápvonal recéit szűri ki.
(#) fater0827 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Üdv Kaméleon
Készítettem egy rajzot egérrel , ahogy Pucuka is írta válaszd le motort és úgy próbáld . A csiga áttételt nem dobnám , a kondenzátor 400 Volttól nagyobb olaj , stirol lehet , az értékét kísérlettel kell lehet megállapítani . Nekem van automata mosógép kapcsolótömb motorom , léptető mágneses motor csak egy kondi van rajta és nem feltétlen PWM meghajtással üzemel . Oldalán 50 Hz van írva és vagy 20 éves na akkortájt a PWM (mi az ??? ) .
Az idegeket nem borzolom , a rajz szerint bekötni és hang , hő hatásra figyelni a kondi próba alatt , 400 Volt meg lesben áll . A tekercs főleg kikapcsoláskor több ezer Volt .
(#) polonkaig válasza erno74 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Dual mosfet lesz So-8 tokozásban az IRF-től. Sajnos pont a típusszáma hiányzik, a P0... rész csak azt jelzi, hogy ólommentes és mikor gyártották. A második sorban lenne a lényeg, az F betűvel kezdődő rész, pl. ha ott F7304 lenne akkor IRF7304-et kellene keresned. Szerintem ez a dual mosfet a háttérvilágításért volt felelős.
(#) kameleon2 válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget. Már csak egy kondit kell kukáznom hozzá. Remélem elindul, mert jobb szeretném felhasználni, mint nézegetni. Fordulatra, erőre leszek kíváncsi.
(#) Sendi hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Üdv mindenkinek. Egy laptop akkumulátor elektronikáján van ez az alkatrész. (fekete körrel jelöltem). Tud valaki segíteni hogy mi ez?
(#) Frankye válasza Sendi hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Ha felteszed a képet, akkor esélyes.
(#) Sendi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Bocsánat.Igazad van. (persze aki tud, az anélkül is tud)
Következő: »»   460 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem