Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 1163
(#) jdani hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Amit az előbb küldtem, a kondikat. Az egyik értéke: 2A 100nF. olyan téglatesz, zöld alakú. És ezt ugyanúgy lehet használni a kapcsolásokban, mint egy oylan kicsi, kör alakú narancsszinű kondikat? PL: 100nF.
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Igen, pont ugyanúgy. Beforrasztod, és kondenzátorként viselkedik az áramkörben!
(#) jdani hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Mámma nagytakaritás volt az alkatrészek között, és találtam ilyeneket. ÉS kiváncsi vagyok rá, hogy mégis mik ezek!

Fuji 349.jpg
    
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
szia!
a kétlábú kerek valamik kondik
a hengeres alakóak induktivetások
az az ezüstös színű akármi fóliakondi
és a 3 lábúak szerintem ellenállások(több ellenállás van 1 tokban)
(#) Moderátor hozzászólása zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2007
 
Idézet:
„a 3 lábúak szerintem ellenállások”


Azok nem ellenállások!

Rezgőkristályok!

De ha valamit nem tudsz pontosan, akkor miért kell mindenáron tippelni rá? Ezzel akarod a másikat félrevezetni?

Az is szép dolog tud lenni, ha valaki be meri vallani, hogy nem ért mindenhez és nem ismer mindenféle alkatrészt!
Azaz nyugodt lelkiismerettel odaírhattad volna, hogy: "a 3 lábú bigyókról sajnos fogalmam sincs!"

Mert így annyit sikerült elérned, hogy majdnem félrevezettél egy embert, ráadásul mellé még neked is károd származott belőle!

Legközelebbre: amihez nem értesz, ahhoz nem kell hozzászólni feltétlenül! Kösz!
(#) zoly15 válasza (») Nov 9, 2007 /
 
bocsi ilyenekbem láttam már ellenállást is valahol
(#) Danaman hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Helló mindenkinek Valaki megmondaná mi ez a képen. Én erősítőre tippelek van rajta KI BE GND szövek a lábainál.

DSC_043.jpg
    
(#) ErdosJ hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
sziasztok
egyik otletemhez kerestem fotodiodakat, es a doboz aljan talaltam az alabbi nyakokat..
tudja valaki, hogy mik ezek? hogy honnan szarmaznak? hogy hogyan lehet ezeket mukodesre birni?
valaszaitokat varom
ErdosJ

mikezek.jpg
    
(#) ErdosJ válasza ErdosJ hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
olyan tippet kaptam, hogy talan fenykepezo vagy fenymasolo alkatresz volt.. passz..
(#) Medve válasza ErdosJ hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ja, én is fénymásolóra tippelek, lehet, hogy ez az eszköz egy "fénymérő" aminek az emberi szemhez van igazítva a spektrális érzékenysége.
(#) Pulyka hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Sziasztok

Mostanában ráakadtam egy kinai fényfüzérvezérlő kapcsolásra(karácsonyfákhoz)és én sztem rizsszemízzókat vezérelt
(cseppic,vezérlő tranyók)
Minden müködik,rá is kapcsoltam 4 db fényfüzért,mert ennyinek van helye,és villogtat,egy alkatrész azonban hiányzik,ami a 230VAC-vel van sorbakötve(ennek kapcsolási rajzát csatolom)és LEHET?!?! ennek hatására melegszik a cseppicé eggyik ellenállása

Bővebben:Milyen alkatrésznek lehet a kapcsolási rajza,a csatolt képen?

UI:még egy fázisjavitó kondi is hiányzik(csak gondolom,hogy ez lehet,mert ez meg párhuzamosan van rákötve a 230VAC-re,és a kondi kapcsolási rajza is ott van)de ez sztem nem szükséges

Köszi
(#) zozo_18 hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
sziasztok! valaki tudja mik ezek és mit lehet belőlük varázsolni?? thx

DSC01109.JPG
    
(#) Norberto válasza zozo_18 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Egy ismeretlen IC egy tokban; egy triak vagy egy tranzisztor; 2 db kétszínű LED. Sorban ezek. Semmit sem tudsz varázsolni a 3-ból...
(#) zsoltee0001 válasza ErdosJ hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Hi
Medvének igaza van .... régi analóg fénymásolók autómata fényerő kalibrációjára szolgáló érzékelő.
ADS (auto image density sensor).
ez a kis panel gyakorlatilag nem más mint egy erősítőfokozattal ellátott fényerő mérő.
ezt a tipust konkrétan nem ismerem. de ha én működésre akarnám bírni, először megkeresném a pufferkondik + és - kimenetét (az lesz a táp) megnézném mekkora feszültségű a kondi és az alatti feszültséggel kísérleteznék. a másológépeknél a 24 - és az 5 volt az elterjedt. ez a módszer nekem általába be szokott jönni
üdv
(#) Balázs válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szia!

Az egy biztosíték.
(#) még1MbR hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy sziréna nyomtatott áramköri lapján találtam egy 16 lábú IC-t.
A tetején a következő felirat van:
K561TB1
02 86

Sem az itteni katalógusban, sem a neten nem találtam róla semmi érdemleges datasheetet
Valami előerősítőnek gondolnám, mert a 14-es lába hang kimenet, kb. vonali kimenőszinttel.
Létezik pedig, ITT is benne van a listában, csak épp datasheet nélkül

Ha esetleg van ötletetek, mivel lehetne helyettesíteni (vagy hol találok ilyent) megköszönném!
(#) Balázs válasza Norberto hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szerintem azok nem LED-ek. Látszik a pöcök rajtuk: két darab TO5 tokozású tranyó.
Egyébként Zozó, biztosabbat tudnánk mondani, ha leírnád, mi van rajtuk, mert ezen a képen nem sok minden látszik.
(#) Balázs válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Esetleg ez: adatlap

Ez egy 24 lábú erősítő, bár egy csomó láb be sincs kötve, úgyhogy előfordulhat kevesebb lábú kivitelben is.
(#) MPi-c válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
A K561 TB1 orosz ic megfelelője a CD4027A.
(#) Pulyka válasza Balázs hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szia

Gondolom,akkor vmi kerámiából készült lehet,de hogyha ez is biztositék jele,akkor a vizszintes vonallal áthúzott téglalap "jelű" biztositék mit jelől?
Tehát mi a 2 között a különbség?
Feldobok néhány képet a panelról(telós képek,ne ilyedjetek meg )
Kép000:A kondi,amely a 230VAC-val van párhuzamosan,hiányzik!
...1:Erről beszéltem korábbi hsz-emben,a VU feliratot elfelejtettem közölni
...2:Ez az elenállás már a végén jár,a szinkódot,és az értéket feljegyeztem
Amikor ráadtam a tápfeszt,akkor még az elején nem volt fekete,ezért jöttem ide,lehet,hogy a hiányzó bizti hibája!

Köszi
(#) még1MbR válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) Balázs válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Igen, az IEC szerinti szabványos jelölés az az, amit Te mondasz. Az az ellenállás hol van pontosan? Nem lehet, hogy túlterheled?
(#) Pulyka válasza Balázs hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Nem,nem lehet,hogy túl lenne terhelve

Ezt a panelt ugy találtam,és rá voltak forrasztva a vezetékek,amik le voltak vágva
továbbá az a kondi,és a bizti hiányzott(hiányzik)
amikor kezem ügyébe került,csak levágott vezetékek voltak hiányos alkatrészek,de annak az ellanállásnak semmi baja nem volt
mikor a 230V AC-re rákötöttem továbbá a fényfüzéreket,néztem,hogy milyen "villogás" van beprogramozva a csepp ic-be
ekkor éreztem a szagot és az ellenállást ekkor vettem észre,rendesen végezték a dolgukat a kapcsolgató tranyók is
ez az ellenállás a cseppic áramellátását szolgáltatja
na de nem off-olok megvan a hiányzó alkatrészre a válasz
és olyan kerámia biztit,hogy lehet kérni?
(boltban eladoktól.)
én csak az "üvegcsövesekhez" értek perr pillanat
ugyanugy 250V,xy mA amennyit felvesz a "ketyere"

Köszi Tamás
(#) zolizoli hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Helló!

Uj vagyok itt, de nagyon tetszik a fórum.
Rögtön lenne is egy kérdésem. Találtam egy nyákrajzot és nemtudom, hogy milyen alkatrész van benne. légyszi segitsetek! mellékelem a képeket.

Ez a hozzá tartozó szöveg:
Now install the 20 pin SpinStudio connector in the position marked with a Green C. Note - This component is inserted from the bottom of the board, and soldered on the top, opposite of the other components! You may want to solder 1 pin first, check to be sure the connector is positioned snuggly against the bottom of the circuit board before soldering the remaining 19 pins. Also you may want to turn the circuit board while soldering, to "attack" the pins in each row from a different angle.
(#) Gyu válasza zolizoli hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Szerintem az egy csatlakozó.
(#) lllaci62 hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Sziasztok.Ez az alkatrész egy BOSS hőfokszabályozó áramkör 24 v-os bemenetén a táp +,-,között van.
Fordított polaritás ellen védő elemnek tünik,úgy néz ki mint egy dióda.A GOGLE azt hozta 47v 1500w
Találkozott már ilyennel valaki??
Esetleg latalógus, adatlap??


(#) lgyk válasza lllaci62 hozzászólására (») Nov 13, 2007 / 4
 
Hi!

Ez egy tranziens feszültség ellen védő alkatrész.

Bővebben: Link
(#) Medve válasza lllaci62 hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Hello, ez egy tranziens elnyomó dióda, a bemenetet védi a nagyfeszültségű lokésektől
(#) zolizoli válasza Gyu hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
hm...
akkor már csak azt kellene megtudnom, hogy mire van az ott...!?
Bővebben: Link
Következő: »»   48 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem