Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   60 / 72
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha valóban jó a beültetés, akkor sajnos ez a tranzisztor hibás. Ilyen bázis feszültség mellett a tranzisztornak teljesen le kéne zárni, a 2,7k ellenállásokon nem eshetne feszültség.
Szerk.: ez a jó beültetés szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) meszi03 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Hát ez elöbbi "C" betüs megállapítás alapján nem jó úgy a bekötés. A nyákot nézve felfele van a collektor helye ami a BD139 bázisához megy. Lefele pedig az emitter. És ahogy a képen van a tranyó az pont a fordított C betű...
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha alulról nézed, úgy áll mint egy C betű. Jól van az.
(#) meszi03 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ja allulról nézve.. ugy más. Bocsi már kicsit bele keveredtem. Akkor visszafordítom. Vagy most h fordítva volt lehet h rossz? De ahogy eredetileg volt ugy sem működött...
(#) meszi03 hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
http://www.astlab.hu/pdfs/BC212.pdf
http://www.datasheetarchive.com/BC213B-datasheet.html
A kettő között mi a különdség? Mert a lábkiosztás pot ellentétes.
Am nekem BC213B van bennt.
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
A Quad405-ben megtalálod a BC212 lábkiosztásának hosszas kitárgyalását. Valóban eltérőek az adatlapok, amit írtam azaz általános a gyakorlatban, rendhagyó esetről még nem olvastam beszámolót.
A helyes, vagy legalábbis helyesnek vélt lábkiosztással, hogy miért nem működött, egy hasonló feszültségmérésből tudnám megmondani.
Mint írtam, egy munkapontra állított tranzisztor bázisa és emittere között 0,6-0,7V a normális érték. Az utoljára bemutatott állapotban a BC212 bázisfeszültsége nagyon nem oké
Ezért kéne tovább lépni.
(#) meszi03 hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Hali!
BC212 azt hiszem halott. Nem reagál semmiféle mérésre... Majd jövőhéten veszek újat és írom a fejleményeket.
Kellemes húsvétot mindenkinek!
(#) CIROKL válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Nincs otthon egy másik tranzisztorod ?
(#) meszi03 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Sajna nincs...
(#) zsolioka hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Kérdezném, hogy 40V 1.6-1.7 A nyugalmi áram mellet elegendő egy panelnek 40x10x3.5 cm hűtőborda?

Köszönöm ellőre is a választ!
(#) reloop válasza zsolioka hozzászólására (») Ápr 9, 2013 / 1
 
Szia! Hasonló méretű borda alapján becsülöm: a 68W disszipáció 30-35°C-kal melegíti a környezeti hőmérséklet fölé. Jó meleg lesz, de elbírja. A lamelláknak függőlegesen kell állni és jól kell szellőzniük.
(#) zsolioka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm !
(#) zsolioka hozzászólása Ápr 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Az miért van ha beállítom a fél tápfeszt 19.5 voltra (pufferrel 39.6v) a nyugalmi áramot 1.7-re szól és melegszik is rendesen de BUGÁS tapasztalható a hangfalban!
Viszont ha növelem a fél tápfeszt 24-25v-ra és 1.6 ra a nyugamit akkor Bugás csökken de a teljesítmény is sokat.
Köszönöm előre is a választ
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
(#) reloop válasza zsolioka hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Szia! Alapvetően a tápfeszültség simításán kell javítanod. Mit és hogyan helyeztél el a tápegység egyenirányítója és az erősítő között?
(#) zsolioka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Van egy 10A egyenirányító, utána 10.000uf kondi és az bekötve a panelra!
Semmi más nincs rátéve!
(#) reloop válasza zsolioka hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Kellően búgás mentes táphoz a 10000µF kevés lesz, ha 1,7A a nyugalmi áram. Megérdemel még egy ekkora kondit. A simítás mértéke fokozható, ha a két elkót összekötő egyik ágban 0,47 ohm 5W ellenállást helyezel el.
(#) zsolioka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Ha jól gondolom, akkor a két kondi pl:- lábai közzé tegyek egy 0.47 ohm 5w ellenállást és mind a két -lábra vigyem a táp - vezetékét?

Ja most 26.800uf puffer van és jelentősen csökkent a Bugás, de még csökkenteni akarok rajta
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
(#) reloop válasza zsolioka hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
A szűrőkondenzátorok huzalozása fontos kérdés. Az egyenirányítóról az első kondenzátorra adott a kötési lehetőség. Az innen elmenő vezetéknek közvetlen a kondenzátor lábáról kell indulnia, mert ott azon a ponton a legkisebb a táp hullámossága. Számolni kell a vezetékek (vezetősávok) még oly kis ellenállásával is.
Tehát a következő kondenzátor az előzőnek a lábaihoz kapcsolódik. A gyakorlatban mindegy, hogy a pozitív vagy a negatív ágban helyezed-e el az ellenállást. A megszokás miatt ajánlom csak a pozitívot.
Az előbbi szabályt követve, a második kondenzátor lábairól vezess az erősítő felé.
(#) zsolioka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A tanács bevált!
Nagyon szépen köszönöm!
(#) reloop válasza zsolioka hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Igazán nincs mit.
(#) ricsi94 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Nem írtam egy ideje , de közben hallgathatóvá vállt az erősítő Tudom telefonról szól, de nagyon tetszik a hangja így is , de ha megkapja a dobozt akkor valahogy majd hozzá aplikálok egy cd lejátszót. Egyenlőre csak így földön üzemel mert, másra kellett mostanában a pénzem, de így is sokat halgatom , még hiányzik 3 puffer kondi , kimeneten a zobel tagból hiányzik még az ellenállás. A hűtőbordák elégnek bizonyultak 1-1A-rt állítottam be egyenlőre, ventilátor nélkül jo 70-80fokra fölmelegszenek , de mint a képen is látszik az a 10x10es ventillátor olyan távolságból is épp hogy langyosra hűti a szerkezetet. Tapasztaltam hogy a nyugalmi áram tényleg nagyon hőmérséklet függő ugy hogy véglegesen majd akkor állítom be a nyugalmi áramot ha be lesz dobozolva és ott lesz üzemi hőmérsékleten . A ventillátor kapott egy külön kis tápot ,mert itthon össze szedegettem régi dolgokból hozzá azt a 3 "drága" alkatrészt
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) SwiftLacy hozzászólása Jún 25, 2013 / 2
 
Sziasztok.
Mivel mostanában nem írt ide senki, gondoltam megosztom veletek a művemet. Hosszú idő után végre elkészült a Doz-om. Néhány adat róla: 2*28V 300W trafó, 2db 35A diódahíd, 2*40000 mikró puffer, 2N 3055-ös tranyók. Van benne egy külön kis táp a védelemnek és a jövőben még belekerülő kivezérlésjelzőknek. A doboza 2milis horganylemez, igen masszív. Súlya 17 kg.
Ja és a hangja, hát nekem nagyon tetszik.
(#) Alkotó válasza SwiftLacy hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ügyes, gratulálok. Komoly mechanizmust raktál össze.
Csak Én még mindig idegenkedek az "A"-ságtól, mert túl sokat kell beletenni, és alig ad vissza valamit.
(#) SwiftLacy válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Köszönöm. Van benne egy kis meló. Egyszer a suliba már megépítettem anno tízen néhány éve. Akkor saját tervezésű nyákkal, hát az nem volt ilyen szép, meg igazából nem is volt nagyon használható mert 10 perc után minden porcikáján tojást lehetett volna sütni. Tavaly elő került egy karton dobozból és valahogy kedvem támadt építgetni. Nosztalgiáztam kicsit, a suli óta nem igen foglalkoztam ilyesmivel, gondoltam behozom a lemaradást. Utána olvasgattam és hát ez lett belőle. Bár így, hogy meg tervezted hozzá a nyákot kicsit könnyebb dolgom volt, csak minimális alakítás van rajta ahhoz képest.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2013
(#) CIROKL válasza SwiftLacy hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Gratulálok hozzá , szép lesz .
(#) tanker91 hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Üdv,

van egy kapcsolóüzemű tápom (+30V kimenet) használható ez a DoZ-hoz?
A pontos teljesítményét nem tudom, csak megsaccolni a cetliről ami rajta van (bemenet):
Idézet:
„100-240VAC
1,8-1,0A”

Ha használható, tegyek még neki pufferkondikat vagy kapcsolósnál ez nem lényeges?
A 30V miatt teljesítménycsökkenésen kívül minőségcsökkenésre is kell számítani?
(#) Kovácsgabi válasza tanker91 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Természetesen pufferelni kellene, a minőségnek pedig elméletileg nem kellene változnia.
(#) lukacsp válasza tanker91 hozzászólására (») Aug 22, 2013 / 1
 
Attól függ a kapcsolóüzemű tápnak mekkora a kapcsolófrekvenciája. Ha túl alacsony, akkor azt hallani fogod a hangszórón (vagy az alharmonikusát). Valahogy úgy érzem, hogy a DoZ valami high-end szerű dolog, és így nagyon nem érdemel kapcsolóüzemű tápot. Azt hagyjuk meg a D osztályú erősítőknek...szerintem.
(#) gyulaim hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Hi!
Megépítettem én is az erősítőt, olyan problémám lenne hogy a nyugalmi áram beállítása után nem tartja az adott értéket, mert folyamatosan vagy növekszik vagy csökken az áramfelvétel. Amúgy nagyon szépen és jól szól nekem nagyon tetszik, csak emiatt nem tudom folytatni az építést, remélem tudtok nekem segíteni a nyákterv jó, alkatrészek jók, nem tudom mi baja lehet. Köszi!
(#) Kovácsgabi válasza gyulaim hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Milyen intervallumban ingadozik? Az hogy nő egy szintig természetes a melegedés miatt. Ha nem stabilizált tápot használsz akkor a hálózati feszültség ingadozása miatt természetesen a nyugalmi áramod is ingadozni fog, szóval csökkenhet is. Én idegenkedtem a stabiltáptól ezért én sem használtam annak idején szóval a problémával én is találkoztam. Úgy tudod orvosolni ha beteszel egy zenert.
Következő: »»   60 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem