Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Nem megy bele a solomon hegy, ennek ilyen nagy bifla vége van.
Klassz lett, de az operatőrt is cseréld le.
Az utolsó kettőn jót nevettem
Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy új pákát vegyek. Ha valaki tudna ajánlani, hogy milyet vegyek azt megköszönném! Szempontok: - viszonylag olcsó, - MSOP8-tokozású alkatrészt szeretnék vele forrasztani (a legkisebb alkatrész), - igen kezdő vagyok, nem használnám minden nap 8 órán át. Milyen átmérőjű pákahegyet érdemes ilyen kicsi alkatrészhez használni? Hol érdemes vásárolni? Segítségeteket előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
Ez nagyban függ az anyagi lehetőségeidtől.Az MSOP8 beforrasztása nem csak pákafüggő.Kell még hozzá folyasztószer (flux) meg vékony ón is.Szerintem olvasd át ezt a topikot,látni fogsz sok véleményt.Ezeket ötvözve anyagi helyzeteddel,rá fogsz jönni,neked melyik lesz jó.Mindenképp hőfokszabályzósat vegyél.Solomon SL10-től fölfelé.
István Nekem egy SL10 van,10enpár éve,ebből aktív TV javítás jópár év,gond nélkül.Most vettem egy kattogós Wellert mert kisebb hely kel neki a bőröndben.
De jó is lenne ha kezdőknek lenne lehetősége drágább felszerelésre..
Mondjuk nekem is csak egy solomon sl30 van ár érték arány szerint szerintem jó. Sokat nem szabad elvárni tőle de mondjuk fluxal én TQFP tokozást simán beforrasztok vele. A fölött meg már úgyis lényegesen drágább cucc kell. Kiforrasztáshoz meg mondjuk még a leg brumszlibb fej is néha kevés hozzá de ilyenkor meg simán inkább kivágom a rossz alkatrészt és utána egyesével kihúzgálom a lábakat.
Üdv! Lenne egy kérdésem, azt hiszem volt már róla szó, de most nem találom, tudja valaki esetleg, hogy a kék nyelű Solomon páka hegye jó e a sárga nyelűbe? Köszönöm!
Fizikailag belemegy, de a sárgában hosszabb a belső része, nem lesz olyan jó a hőátadás.
Értem, köszönöm! Nagy kár, mert most tudtam volna nagyon olcsón venni sárga nyelű pákát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
Szia! Nekem egy aoyue 968a+ forrasztóállomásom van. Szerinted ezzel lehetséges az általad említett TQFP tokozású ic-ket cserélni? Az állomás egy kombi van hozzá hőlégfúvó és páka is.
Köszönöm a választ!
Értem, köszi! És forrasztópasztával vagy vékony cínnel forrasztod vissza a cserét?
Olyan kérdésem lenne hogy van egy Weller kattogós pákám és szeretnék hozzá trafót nézni tudna esetleg valaki ajánlani típust? Hány ampert vesznek ezek a pákák általában fel?
Köszi előre is.
Az "átlag" készülék 50W-os, szóval kb. 2A kell neki. Nekem egy 100VA-es trafó van hozzá, valószínűleg egy 60-80VA-es is elég lenne.
Sziasztok!
Rengeteg google és fórum után sem jöttem rá, hogy van-e az alábbi négy között érdemi beltartalmi különbség. Kérlek segítsetek benne! HQ-SOLDER/30 SMA 051 SOLOMON SL-30 ZD-929C Valamint találkoztam ezzel is de számomra nem derült ki mennyire jó vagy rosz. Ha tud valaki tapasztalatokat ezzel kapcsolatban szívesen venném! A végső kérdés, hogy az 5 eszköz közül melyik érné meg a legjobban és miért? Nagyon köszönök minden segítséget! A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
Ahogy vegigfutottam rajtuk, az SMA051 az egy ZD-929C klon. Ha mas valasztasom nem lenne, valamelyiket e ketto kozul vennem, bar a kozel 50W is keves nemely esetben, ezert is esett ki a masik ketto, amik csak 30W-osak. Mar joparszor feltettem itt a kerdest, de eddig senki nem valaszolt ra, mi ertelme van a hofokszabalyozasnak? Napjainkban 2 fele forrasztoon hasznalatos (mifelenk mar csak egy), olommentes es olomtartalmu. Ebbol adodik 2 olvadasi pont, bar ha csak 1 hofokod van (magasabb), az se baj az olomtartalmu szamara. Forrasztasnal mindenfelekepp torekedni kell a leheto legrovidebb idore, ami mind kimeli az alkatreszt es a rovid ido alatt a forrasztoonban levo folyasztoszer sem fog kiegni, szep csillogo forrasztasod lesz.
Rengeteg előnye van a hőfokszabályzásnak.
Ezzel lehetőség van különböző típusú és méretű alkatrész beforrasztásához az ideális hőfokot megtalálni. Ha SMD-t forrasztasz, akkor a kisebb hőfok elég, de a lényeg a nagyobb alkatrészeknél (vezetéknél), vezetősávnál van, amely erősen elvonja a hőt. Ha egy teljes tele réz panelhez kell alkatrészt forrasztani, akkor azt alacsony hőfokkal csak taknyolod a forrasztóanyagot (ha nagy a hőelvonás, lehet meg se tudod forrasztani), rendes forrasztást csak úgy tudsz csinálni, ha a panelt nagyon felmelegíted, ami nem biztos, hogy jó tesz az alkatrészeknek (meg sok időbe is kerül). Ha pedig nagyon magas alapból a hőfok amivel forrasztasz, attól a kisebb (SMD) alkatrészek hősokkot kaphatnak, de ennél is fontosabb, hogy a folyasztó anyag (akár külön van, akár a forrasztóónba) gyorsan elpárolog, a forrasztóanyag kásás lesz, rossz minősgégű lesz a forrasztás.
Sziasztok !
A képen szereplő pákához látott valaki valahol alkatrészeket ? Szűrőt szeretnék venni hozzá. Köszönettel ! - istván
Hello
Lidibe kapható 3.500 ft-ért Bővebben: Link Nagyon komolynak tűnő forrasztó állomás. Van-e valakinek tapasztalata, ér ez valamit, vagy levélnehezék? Üdv
Láttam testközelből, komolynak azért nem nevezném. Azt az árat amit kérnek érte kb. megéri, van hozzá két kis guriga (20g) 1mm és 1,5mm ón, plusz egy véső alakú pákahegy, 48W-os. Kezdésnek ideális, ennyi pénzért azért "állomást" nem kapsz. Alkatrészt azonban szerintem nem fogsz kapni hozzá a későbbiekben, tehát ha elromlik -> levélnehezék. Illetve az sem, mert kb. fél kiló az egész, nincs benne trafó szerintem, csak egy 230V-os dimer.
A komolytól elég messze van.
Köszi, veszek egyet tartaléknak. A "komoly" szót átvitt értelembe gondoltam
Ígértem, megírom véleményem erről a lidis forrasztóról.
Annyi változott, ha venni akar valaki, akkor 4000-ért tudom adni, mert annyira szuper, hogy felvásároltam az egészet Na jól van, csak vicc volt. Szóval, olvasztja az ónt, használható. A hőmérséklet szabályzásról annyit, hogy szerintem gőze nincs hány fokos a páka hegye, hanem csak PWM-be szaggatja a páka áramát.
Szia,
melyik konkrét Solomon állomásról és _konkrét_ Weller pákába való hegyekről van szó? Egy Weller WHS 40-et akartam venni, de ha megúszhatom olcsóbban is, nem állok ellen. (Ironikus módon a C****d-nál a legolcsóbb...)
Szia! A kék burkolatú Solomon pákáról van szó, abba jó a kattogós Weller hegy. Mondjuk én rézdrótból hajtottam a hegy alá egy kis karikát, mert szerintem a kúp része kisebb a Weller hegynek ezért egy tized millimétert kotyog, de alátéttel tökéletes (anélkül is használható). A sárga burkolatú Solomon pákába hosszabb a hegy.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
Kattógós hegy ,vagy milyen ?
Hát igen, engem is érdekelne hogy melyik Weller hegyekről van szó.
Szerintem a kattogós ,most megnéztem.
Nekem van itthon kék Solomon és kattogósom is. Cirka hosszra a kattogós hegy belemegy.
Még hányszor írjam le: KATTOGÓS!
Nem, csak a KATTOGÓS! De vigyázz, ha nem kattog a hegy, akkor nem jó!!!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |