Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3-4 lejátszó építése
Lapozás: OK   6 / 10
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Az félrevezető...azt nem szabad nézni

A képet kell nézni, az beszél!
(#) gabor128 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Köszi a címet! Úgy láttam nagyker, de megkérdezem őket.
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Nem csak nagyker, én is szoktam náluk vásárolni magánemberként...
(#) gabor128 hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
De nagy a pangás.

Lassan meglesz minden az építéshez.

Akkor kérdezek mégegyet. A kapcsolási rajzon van egy MAX1574 IC. Az most 1574, vagy 1674? Illetve hol lehet kapni, mert eddig sehol sem találtam?

OFF kérdés: Kellene egy olyan DC-DC konverter, ami +5V-ot konvertál +5V-ra, de a kimenete le van választva a bemenetről, vagyis rövidzárvédett. A számgép usb-jét akarom tápnak használni, csak félek, ha valamit rövidrezárok akkor a portnak is baja lesz.


(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
A számítógépek USB portja tudtommal rövidzárvédett. Erről többször beszámolt pl. potyo is...

+ egy csatolmány, ezt az információt az MP3 lejátszós honlapról "fényképeztem"...

Egyébként ezt a táp-IC-t a HT-Eurep nevű cég forgalmazza/"forgalmazná" hivatalosan Magyarországon...csak egy baj van velük...úgy tudom, nem bontanak meg csomagolási egységet

max1674.jpg
    
(#) gabor128 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Megkérdeztem őket. Nem forgalmaznak max1674-et, és a HQvideo sem.

Fogalmam szincs, hogy honnan lehetne szerezni.
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Akkor marad a mintarendelés sajnos...

De hát ha csak így lehet megoldani... :yes:

A hivatalos importőr se szállít Mo-ra...ez milyen dolog már???
(#) gabor128 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Azt nézegettem, hogy mi van akkor, ha kihagyom az egészből.

A 3 V körüli értéket elő kellene állítani valamivel a VS1001-miatt. Úgy tudom 3-os stabkocka nincs.
Még egy dolog, hogy a pic egyik portlábára van kötve egy vezeték, azt akkor tápra vagy földre kellene kötni?

Szóval hogy lehet rendelni?
(#) gabor128 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
-PIC már van
-LCD van
-joystick-ot nyomógombokkal megoldom
-vs1001 lomexben van (jó drága)
-MMC-t tudok szerezni
-csatik és egyéb alkatrészek beszerezhetők

Egyedül ezt a max1674-et nem tudom sehol beszerezni.

Off: tudtok olyan DC-DC konvertert, ami +5V-ból csinál +5V-ot, a lényeg, hogy a kimenetet leválassza a bemenetről, így rövidzárkor a bemenetnél levő elektronika nem károsodik?
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
1.: Igen, azt néztem ki a MAX1674 adatlapjából, hogy ez egy úgynevezett Low Battery Output láb, azaz akkor kerül aktív (alacsony) szintre, ha a MAX kimerülőfélben lévő elemeket érzékel az LBI lábán...

Tehát tápra kell majd kötni azt a lábat, pl. egy 10 kohm-os ellenállás segítségével!

2.: amire szükséged van, az az úgynevezett Buck-Boost elven működő áramkör :yes:

Ez képes 5V-ból "leválasztott" 5V-ot előállítani...
(#) gabor128 hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Üdv!
Tudja valaki, hogy hol lehet szerezni max 1674-et? vagy létezik olyan stabkocka, ami 3; 3.3 V feszt állít elő?
(#) Müszi válasza gabor128 hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Bővebben: Link
Lézerpointer tápfesz szabályzónál keressed!
A 3V zenerrel van megoldva.
(#) Slope válasza gabor128 hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Ha nagyon nem megy a beszerzés, és mintát nem akarsz rendelni sehonnan, akkor LM317-el csinálsz egy szabályozhatót, és belövöd 3,3V-ra
(#) ciw hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Üdv !

Én előszeretettel használom a TS2576-3.3 as step down konvertert. MP3 lejáttszóban is használtam és hibátlan volt. Bemenetén 40V-ig képes feszültséget fogadni és 3A ig lehet terhelni a kimenetét.
Alkatrészigénye minimális, csak 2 kondi, egy tekercs és egy gyors dióda kell hozzá.

A lomex-nél beszerezhető és azt hiszem legutóbb 230 Ft körül volt. Én marokszámra szoktam vásárolni, mert soha nem volt vele gondom !

Másik előnye, hogy közel sem melegszik annyira mint a sima 78xx stab ic és ebben tényleg működik a zárlat és hővédelem anélkül, hogy tönkremenne.
(nemúgy mint a 78xx stab ic-nél ami ha tönkremegy átereszti a teljes tápfeszt és kinyír mindent ami rá van kötve).


Elég a rizsából mellékletként küldöm az adatlapot.

Sok sikert kívánok hozzá, remélem tudtam segíteni.
(#) gabor128 hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek!
(#) gabor128 hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Új problémák merültek fel. A VS1002-es IC-t még nem találtam, csak VS1001-et, ott is több fajta van. Az utóbbi IC-nek kevesebb lába és funkciója van, mint az 1002-nek. Ráadásul a PIC programot csak zsetonért adják, pontosabban meg lehet venni egy csomagban, mely tartalmazza az összes alkatrészt is, de ez olyan 30e Ft körül lenne+pósta. Így a max 1674-et is kihagyva áttervezve egy teljesen új áramkört kell csinálni, és nekem kell majd megírni a progit rá. Még valami, hogy minél egyszerűbb legyen, akkor a rajztól eltérően a max 232-t már egyből rá lehet integrálni a panelra.

Ha sikerül megcsinálni az áramkört, akkor tud majd valaki segíteni a programozásban?
(#) ciw hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Üdv !

Én már dolgoztam VS1001-el, nem keveset építettem be belőle, a szoftwert magam írtam hozzá.

Ha összeáll a cucc tudok segíteni benne, bár a szoftwert nem áll módomban átadni.

Egyébként a vs1001 gyártó honlapján vannak fent forráskódminták, azthiszem egy egyszerű regelés után hozzáférhetőek.(bár én nem használtam fel őket).
(#) sprofan hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
hello
lenne egy kis problémám, ami a következő:
van egy Telstar mp3 lejátszóm, kicsatolókondis 107j volt benne (100uf) de ha akármijen kondit is teszek bele ( 10-től 100-ig /smd) akkor hihetetlenűl rosszul szól az az oldal, a kérdésem az enne hogy ebben az esetben ki leht-e hagyni a kondit, vagy kössem át monóba? valamint van-e valakinek valami ötlete, hogy mit tegyek.
üdv
Sprofan
(#) sprofan válasza sprofan hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Itt egy kép, ha esetleg segít valamit.

DSCI0114.JPG
    
(#) ciw válasza sprofan hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
Üdv !

A kicsatoló kondit semmiképpen se hagyd ki, mert a fejhallgatót előbb-utóbb kinyírja.

És mi l ett a kondival?
Elég elképzelhetetlennek tertom, hogy egy ilyen kondi csak úgy meghaljon.

Esetleg próbáld a jó oldal kondiját áttenni a másik helyére, és ha úgy sem javul a helyzet, akkor nem kondi baja van.

Egy kicsit több infó jó lenne, pl. hogy mi történt amitől elromlott a cucc.
(#) sprofan válasza ciw hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
hali
már próbáltam áttenni, akkor jól szólt. Most ideiglenesen át van kötve monóba. Viszont amikor a kondi még benne volt kb. 3 órát zenehalgatást bírt, mióta átkötöttem mono-ba, ugyan olyan elemről már 3 Napja! szól. Egyébként foggalmam sincs hogy mi lett az ottlévő kondival, egyszer le lett ejtve úgy 15m-ról és nem szólt az egyik oldal, szétszedtem de semol sem találtam benne a kondit, miután nagyítóval átnéztem, akkor derült ki hogy innen valami 'kiszakadt' az ne kérdezd hogy hogy. A fejhalgató meg egy kicsit drága ahhoz hogy csak kinyirassam(3500).
(#) Őrült Ödön hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
üdv Uraim,

Nincs vkinek vmi épeszű ötlete erre:?

Tavaly vettem használtan (hibátlanul) egy Samsung Yp-U1 1gigás lejáccót, sokáig használtam gond nélkül, aztán néha bizonytalankodott picit.. na mondom, frissíteni kéne a firmware-t, a gyártó is ajánlja... letöltöttem samsungéktól a szoftvert, ami már telepítéskor hibás volt (a GYÁRI szoftver volt hibás!!), ami teljesen el is kúrta a készüléket. Később 3 különböző PC-n, 3 különféle Winfos alatt próbáltam helyrehozni, de sehogyse ment, a frissítőszoftver vagy kiakad, vagy nem csinál semmit.
Bevvittem a Samsung márkaszervizbe ezt a szart, aszonták alaplaphibás, 10E HUF-ért kicserélik, mondom köszi de annyiért már újat is kapok... viszont kellene a készülék, meg ezt a buktát sem akarom beszopni.. nem bírja az önérzetem!

Kérdés: Létezik-e olyan szoftver, ami nyersen, visszapofázás nélkül be tudná írni ennek a rohadéknak azt a .bin fájlt, amit a Samsungéktól töltöttem, de a saját írószoftverjük képtelen volt erre?
Tehát vmi nyers, durva írószoftver, ami USB-n keresztül ezt el tudná rendezni..

Még nem szedtem szét, nemtom mi van benne, mire készüljek fel.. szóval várom a javaslataitokat, hátha már más is találkozott evvel a "gyíkkal"!
(#) Norbert123 hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
sziasztok még kezdő vagyok azért is kérdezek
Azt dzeretném valahogy megcsinálni hogy mp3 lejátszó tudjak hallgatni 12 voltos traforól(mivel abba a rádioba akarom rakni amit most épitek át)
Arra gondoltam hogy a mp3 csak max hangerőn müködteném ugyis ott van az erősitő,és egyszerüen megoldanám egy-két ellenállással
Szerintetek?
A válaszotokat elöre is köszönöm
Sziasztok
(#) Maul hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Mi a legegyszerűbb módja egy picről az mp3 lejátszásnak? Én egy MMC-foglalatra és egy dac-kal egybekötött mp3 dekóder ic-re gondoltam, de pontosan milyen típust célszerű használni, hol lehet ilyet kapni? Vagy van jobb lehetőség? Ezt mennyire bonyolult leprogramozni? (tudom, hogy vannak ilyen projectek a neten, de én nem csak összeszerelni akarom, hanem lehetőleg a nulláról, rendesen felépíteni)
Ilyet találtam egy netes boltban: VS1011E-S (VLS), de ez nem DIP. De ha ez az egyetlen lehetőség, akkor azért megvenném. Jó lenne ez nekem?

Köszi!
(#) Maul válasza (») Márc 12, 2008 /
 
... Azért ide írtam, mert gondoltam "ezt a topicot többen nézik" <<< PIC, plusz én kifejezetten olyan dekódert keresek, ami pic-el könnyen használható.>
(#) Moderátor hozzászólása Maul hozzászólására (») Márc 12, 2008
 
Idézet:
„Azért ide írtam, mert gondoltam ezt a topicot többen nézik”


Rossz érv... ha mindenki így gondolkodna, elég lenne az egész fórumra egyetlen topik... és akkor megtalálni valamilyen információt igazi kincsvadászat lenne...


Idézet:
„plusz én kifejezetten olyan dekódert keresek, ami pic-el könnyen használható.”


2 lehetőség van:
- összehozható PIC-kel a dekóder vagy
- egyáltalán nem hozható össze a PIC-kel

Köztes állapot nincs...
(#) Maul válasza (») Márc 12, 2008 /
 
Ok, nos:

A vs1011e-s összehozható a pic-cel könnyen? Elvileg ez az ic 3 voltos, mire lesz még szükségem, hogy az 5 voltos pic-el működjön?

Nézegettem az mmc kezelést, és kicsit bonyolultnak tűnik, tehát azt hiszem, inkább egy epromot használnék. Ebből milyet vegyek? Szerintem max 512 kb kapacitás elég lenne, nem szeretnék hosszú zenéket rajta tartani, csak pár hangot.
(#) lgyk válasza Maul hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Idézet:
„mire lesz még szükségem, hogy az 5 voltos pic-el működjön?”


Egy LDO stabilizátorra a tápfesz előállításához és egy 5 V - 3 V szintillesztésre.
(#) Maul válasza lgyk hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Stabilizátorom van, a szintillesztést hogyan oldjam meg? Ellenállásokkal? Esetleg van valami buffer vagy hasonló amivel meg lehet csinálni? Jól sejtem, hogy a bejövő adatnál a picnek a 3v is elég ahhoz, hogy 1-nek lássa?
(#) The_W hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
sziasztok
Bocsi, ha felvetette már valaki korábban, csak sietek (tudom, nem jó érv, de tényleg ez a helyzet)

Engem két dolog érdekelne ebben a témában:
Hogyan lehetne saját mp3 lejátszót építeni.Nem úgy, hogy már van egy alaplap, amihez új kezelőszerveket és házat csinálok, nem. Megépíteni a nyákot, processzort programozni.. egyáltalán hogy lehet olyan programot írni, ami oprendszer nélkül megy. Persze hogy lehet, nem ez a kérdés. Hanem hogy mi ennek a programozásnak a neve és hogyan kell...?

A másik meg, nemtudom miért de biztos észrevettétek, egy két éve lehetett kapni 20-30 GB os mp3 (és avi, wmv, wav, mpg, stb) lejátszókat. Ma viszont a legnagyobb 8 GB. Sokan modják ezt ilyenolyan lobbizásnak, amibe Én nem kötök bele. Csak felmerül bennem egy kérdés. Hogy tudnék memóriát bővíteni egy olcsó kínai mp3lejátszóban? Tudtommal flashmemória vn bennük, elvileg megtehetem azt hogy szétkapok 5 ugyanolyat, valahogy nagyobb házba teszem, és "összerakom" a memóriaegységeket, mindezt egyetlen egy lejátszóval meg még kezelem is?

Bocs a hosszú kifejtésért, késővanmá!

Joejt
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem