Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   477 / 1162
(#) Pixi hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy alkatrész aminél bárhogy írom be a rajt lévő számokat nem találom mi is lehet!
Valaki tudna nekem segíten? Elvileg feszültséget stabilizál, mert az alsó felén a 3 lábra az akksi megy, a felső 4 lábon pedig az 5 voltnak kellene lenni.
Erről lenne szó:
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013

Kép 009.jpg
    
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
AO4421
Na ezért kell berakni fényképet: mert van, aki a gyártó logóját is felismeri, és úgy kicsit könnyebb!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszi szépen, akkor nem tévedtem mikor FET-re gondoltam!
Erről hogy tudom megállapítani, hogy hibás? A külön beklötött lábon mit kell mérnem ha jó az a fesz ami szabályozza?
Tudnál olyat amit be lehet eszerezni és jó lenne helyette?
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Először el kell dönteni, hogy milyen kapcsolásban alkalmazzák (a source és a drain közül melyiken nagyobb a feszültség):
Lehet jó hatásfokú diódának használni: ha a drainre nagyobb feszültség kerül, mint a source-ra, akkor a benne levő dióda vezetni fog. Ha ekkor a gate-re alacsonyabb feszültséget kötsz, mint a source (mondjuk legalább 1-2V-tal), akkor a dióda ellenállása nagyon lecsökken, ezért kicsi lesz a disszipációja és rajta a feszültségesés.
Vagy lehet kapcsolónak használni: ebben az esetben a drainre kerül a fogyasztó, a source-ra a betáp, és ha a gate-re alacsonyabb feszültséget kötsz, mint a source (legalább 1-2V-tal), akkor kinyit, a source felől a drain felé folyni kezd az áram, és a gate-source feszültségkülönbséggel lehet szabályozni a source és a drain közötti ellenállást, azaz indirekt módon azt, hogy mekkora feszültség essen rajta.

Rossz többféleképpen lehet:
- a gate és a source, vagy a gate és a drain között áram tud folyni (elvileg ott DC-ben nem folyhat áram),
- a gate-source feszültségtől függetlenül minden irányban folyamatosan vezet.

Cseredarabot nem lesz könnyű találni...
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ez egy modell RC elektromos szabályójában van, és az akksi és a stabilizált fesz közt van, utóbbitól kapja a feszt a vezérlés és az autó többi része mint a vevő, és a szervók. De ennél a szabályzónál a programjában tudom állítani ezt a feszt, hogy mennyi is legyen. Attól függetlenül hogy ez van az akksi és a többi elektronika közt még lehet nem ez állítja elő azt a bizonyos stabil feszt?
Megnéztem, és a source-on van az akksi vagyis max 25 volt, és a drain van összeköttetésben azzal a szállal ahol az 5 volt kell legyen. A gate-en ebben az esetben minek kell lenni?
Amit leírtál azt köszönöm szépen, de mint hobbi villanyász nem nagyon sikerült felfognom!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ez biztosan nem állít elő semmilyen stabil feszültséget önmagában.
Ahhoz ugyanis figyelni kell az előállított feszültséget, és aszerint vezérelni a gate feszültségét.
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Akkor végülis ez is elő tudja állítani, de valami kell hogy szabályozza az akksi fesz függvényében a gate-re eső feszt? Amúgy inteligen az egész, mert mikor bekapcsolom csipogással jelzi hány akksi van rajt, úgyhogy az elektronika ez alapján tud neki megfelelő feszt adni.
Abban nem tudsz segíteni, hogy adott bemenő fesznél ami legyen 12V mekkora fesz kell jelen legyen a gate lábon, hogy 5 voltot kapjunk kimenő oldalon?
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Mint említettem, az ellenállását tudod szabályozni. Azaz ha fix bemenő feszültségnél fix kimenő feszültséget akarsz, akkor az ellenállást a fogyasztani kívánt áramtól függően kell változtatni, ergó attól függ a rákapcsolandó feszültség, hogy éppen mennyi áramot fogyaszt az áramkör...
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ez az LTBRZ IC mellette van, és a 9-es lába van a FET gate lábára kötve, lehetléges hogy ez vezérli akkor? Mert ha jól veszem ki akkor ez valami stabilizáló IC:
LTBRZ
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nos, nem egészen. Ez egy kapcsolóüzemű IC, ami nem szimplán vezérli, hanem ki-bekapcsolgatja folyamatosan. Azaz a gate-et maximum egy oszcilloszkóppal tudod megnézni...
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Hűűű ez egyre bonyolultabb kezd lenni! Na azt hiszem feladom, és beépítek egy külsö 6 votos stabilizátor áramkört, mert ezen én máshogy segíteni nem tudok!
Köszönöm a sok infót és segítséget!
(#) SmikOne hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Csáó! Ez mi lehet szerintetek? Tudom nem kifejezetten alkatrész, hanem komplett panel, de azért mégis érdekelne... Most küldtek ide hardverapró-ról..
Kép1
Kép2
(#) kerisanyi hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Sziasztok! Kérdésem az, hogy SMD alkatrészek között mit jelölnek FB-vel? A tippem ferrite-bead, ferritgyöngy, de az emberi elme sok mindent kitalált már.... . Értékét honnan lehet tudni? Köszönöm előre is a választ ....
(#) k_h válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Mármint a nyákon, vagy az alkatrészen van a jelzés?
(#) kerisanyi válasza k_h hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
A panelon van a felirat.... egy monitor vezérlőpanelján 4 db van egymás mellett...FB411, 412, 413, 414. A színfeldolgozásban vehetnek részt, mivel kiesett a vörös összetevő , és "elfolynak" a maradék összetevők vízszintes irányba, balról jobbra.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) gordonfreemN válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Idézet:
„de az emberi elme sok mindent kitalált már....”

örülhetünk, ha még egyáltalán jelölnek valamit.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok!!
Ezt egy regi hordozhato TV-bol szedtem ki, valami audio-s cucc lehetett ahogy nezem.
Mi lehet ez?
Tudom hasznalni valamire?

resized.jpg
    
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok! Nem is az lenne a kérdésem, mi ez, mert nagyjából megvan, inkább az, hol lehet adatlaphoz jutni, mert bár sok ilyet kerestem - most csődöt mondtam: C3 AT34 a felirat, valószinű, hogy 8 lábú tssopi2c eeprom, de jó lenne lábkiosztás, feszültség stb. A régi IBM PC100-as RAM-okon van a nyák végében. Gondoltam minek vegyek eepromot-ha már van? Csak épp adatlapot nem találok hozzá... Illetve érdekelne, tudja-e valaki - mi a szerepe a ram modulon? Mert netán az is elképzelhető, hogy sok ram amiatt megy tönkre, hogy ezek az eepromok tönkremennek.....
(#) k_h válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Nekem nagyon gyanús, hogy ez lenne:http://www.zlgmcu.com/catalyst/eeprom/PDF/34C02.pdf
(#) kameleon2 válasza k_h hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Köszönöm. Úgy tűnik a panel alapján a lábkiosztás jó lehet. De még mindig nem értem minek eeprom egy ram modulra.
(#) Szpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Csak röviden és tömören mondom : ő tartotta a kapcsolatot a DIMM modul állapota, típusa, kondiciója ügyében az alaplapi BIOS-sal.
A részleteket megtalálod ITT
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) kameleon2 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Köszönöm. Ha jól értem, akkor amikor a BIOS-ban "AUTO" beállítást választok akkor ebből az eepromból veszi a BIOS - milyen időzítéseket is kell beállítani, hogy a ram optimálisan működjön? Tehát adott esetben ha hibás egy RAM panel - lehetséges, hogy nem is hibás, csak sérültek ezek az infók?
(#) kerisanyi válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok! Kérdésem az, hogy SMD alkatrészek között mit jelölnek FB-vel? A tippem ferrite-bead, ferritgyöngy, de az emberi elme sok mindent kitalált már.... . Értékét honnan lehet tudni? Köszönöm előre is a választ .... A panelon van a felirat.... egy monitor vezérlőpanelján 4 db van egymás mellett...FB411, 412, 413, 414. A színfeldolgozásban vehetnek részt, mivel kiesett a vörös összetevő , és "elfolynak" a maradék összetevők vízszintes irányba, balról jobbra.
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia!
Mutasd már meg ezeket a gyöngyöket, mert nagyon furdal a kíváncsiság!
(#) Szpisti válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Lehet az még akár FarBe (szín - németül) is, ha egyszer a színfeldolgozásban működnek.
(#) _vl_ válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
És azt miért gondolod, hogy azok okozzák a tapasztalt jelenséget?
(#) kerisanyi hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Az ominózus "FB" ..........
(#) kerisanyi hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Azért gondoltam a színfeldolgozásra, mert több hibás alkatrészt nem találtam, és az LCD monitor ezt a hibát produkálta
(#) _vl_ válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 16, 2013 / 1
 
Kinézet alapján én is pici SMD induktivitásnak gondolnám.
Az, hogy a vörös kiesett, valószínűleg annak köszönhető, hogy az induktivitás átment szakadásba. De ez magától nem történik... Azon nagyon masszív áramnak kellett folynia, hogy így szétmenjen. Szerintem más gond van a háttérben, az az induktivitás csak a "sértett", nem az "elkövető".
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) kerisanyi hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Igy igaz...bár a ferrite-bead frekvenciafüggő, impedanciája alapból "0" ohm, 100 kHz-en 5-600 ohm, inkább zavarszűrő szerepe lehet. Próbálkozom tovább, köszönöm a segítséget. Ha a végére jártam, referálok az eredményről .
Következő: »»   477 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem