Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1068 / 1679
(#) Moderátor hozzászólása Júl 29, 2013
 
Az ide nem tartozó, esetenként személyeskedő és felesleges vitát szító hozzászólásokat eltávolítottuk. A továbbiakban az ilyeneket szigorúan szankcionálni is fogjuk!
(#) lajos1969 válasza pjg hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Igen!
(#) kegyetlen19 hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok.
Most használtam elsőnek a TN160 kémiai ónozót, és nálam tökéletesre sikerült, szerintem. A forrasztásoknál sincs probléma, elszíneződés. Egyébként ez egy tápegység, „fogjuk rá”.
Na és az-az idő is eljött, amikor elkészítettem az első SMD alkatrészt tartalmazó panelemet. Bár ezt még lehet tanulni, főleg a forrasztást, de szerintem elsőre nem is olyan rossz. Így utólag az a többi pár alkatrész is lehetet volna SMD.
Bár az igazat megvallva ez egy „próba” panel, egy relékártya vezérlője, ha működőképes lesz, akkor egy panelen lesz a vezérlő, a meghajtó IC, és a relék is. És még a program is kérdéses, ezért az egyszerűség.
(#) Szammer válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Szia!

Sokan szidják a kémiai ónozót, de otthon nincs jobb, ha egyszerűen akasz felületvédeni.
Nálam bejött és használom is, csak amikor kész és le van tesztelve, megfújom akrill lakkal.

A furatszerelt ok.

Szerintem elsőre szuper az SMD forrasztás.
Modjuk én ennél egy kicsit kisebbre törekedtem volna NYÁK méretben (bár ha csak SMD forrasztási próba?).
(#) zsoltee0001 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Nem rossz, ha meg zárva, akkor a golyók ledjeinek kikapcsolásával lehetne jelezni (zárt csapágy)
(#) Schnitt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2013 /
 
Én a "NYITVA" feliratot kapcsolnám ki inkább
(#) Davidd hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Sziasztok! Elkeszitettem egy aktiv crossovert, ami fix vagasu, topokat 100hz-ig[engedi le], subot 120 ig engedi fel. Az egesz szurest egy tl074 vegzi, kovetkezokeppen: 2 db muv.erosito vegzi a sztereo vagast a topokrol, van egy kozosito ami belemegy a sub szurobe, de a szubszuronek nagyon alacsony jelszint jott ki utanna, igyhat kapott egy szintemelo reszt, ami a panelen talalhato trimmerrel allithato. Mondhatom azt hogy ez az elso olyan kis epitmenyem ami jo dobozt kapott, feliratozassal vagyok bajban. Nekem a hatulja jobban tetszik mint az eleje, igy eleg pofas lett. Amiatt lett elkeszitve, mert nemvolt most penzem olyan sokat kiadni egy uj crossoverer. Meg talalhato benne egy stabilizalo resz. Minden panel sajat tervezes. Szerencsere nem lett semmifele hurok benne vagy hogy plusz bugast adjon az egesznek. Beszeljenek a kepek.
(#) Zoli_bácsi válasza Davidd hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
A két LED-et miért nem felülre tetted?
(#) Davidd válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Ez jogos, azok a ledek a stabil tap kimenetere vannak teve, +/- agban. Nem akartam kulon meg azokat is kabelezni, igy a panelbol egyenesen az elolapra van kiteve. De kicsit mashogy lesz feliratozva, ott a ledek ala/fele a feliraton azt fogja irni hogy High-mid, masiknal hogy Low, hogy mintha szepen mind a ket filter kulon kapcsolhato lenne, esetleg ha valami problema lenne, akkor azok nem vilagitananak.
(#) uv142 válasza kicsicsira hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Kicsit sci- fi hangulata van, de nem lett- lesz rossz.Bár még totál kezdő vagyok.
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Szia, elég jól néz ki, ügyes vagy!.
(#) sargarigo válasza Davidd hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Idézet:
„High-mid, masiknal hogy Low, hogy mintha szepen mind a ket filter kulon kapcsolhato lenne,”

Ezt egyébként egy-egy kapcsolóval valóban meg is teheted, és akkor a felirat nem lesz fake. Mondjuk ha a ledeket mégis felkanócolod a poti fölé, és a lyukakba meg mehet a két kikapcsoló kapcsoló.
Amúgy pofás darab, kimondottan jól áll neki a doboz
(#) Davidd válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Koszonom szepen,[neked is Csaba]. Kicsit azert lenne huzos ez a kivitelezes, mert egyetlen egy ic-van benne. Egy darab tl074, amiben bennevan mind a 4 muv.erosito. Ha megvonom tole a tapot, egyik sem mukodik. Am kernek valami feliratozasi tipet, hogy muanyagra mivel lenne erdemes feliratozni?
(#) sargarigo válasza Davidd hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Nem éppen tápmegvonásra gondoltam. Nem tudom mekkorát erősítesz a jelszinten, de ha a kimenetet egy az egyben a bemenetről kapcsolod, akkor a szűrő _funkcióját_ ki tudod kapcsolni. Például egy kétáramkörös kapcsolóval. Az egyikkel zárod bemenetet a kimenettel, a másikkal meg a szűrő kimenetét választod le a kimenetről. Akár nyomógombos relés is lehet. Még bele is férne a dobozba
Ha akarod leskiccelem hogy gondoltam.

A feliratra meg legegyszerűbb ha kinyomtatod az előlapot, laminálod, majd ragasztod.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) erdgab hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Ma elkészült az én távirányítással működő kapum is.Itt van
(#) soos csaba hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Sziasztok!, ma készen lettem a jel generátorom paneljével, hamarosan be fogom üzemelni és be állítani, de előbb gondoltam fel teszem ide a panelról néhány képet hogy lássátok. Remélem jól fog működni. Még fog kapni egy frekvencia mérőt is, most az is alakulóban van.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Köszönöm Zoli!
(#) Davidd válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Na latod enis anno a reles megoldason gondolkodtam, mert ugye annak van olyan laba ami tobb kapcsolos stb. Most ilyen egyszeru marad. Majd kap egy balanced-unbalanced atalakitot. Meg kicsi a felszerelesem hangositashoz[most epitek meg ket hogot, majd arrol is teszek kepet ha teljes mertekben kesz lesz] de ugy akarom hogy a dinamika kompresszor, limiter mellettem legyen egy rackben, es a vegfokok kulon messze a szinpadnal es persze ott mar a crossoverbe menne bele, hogy ne legyen zajos, igyhat meg ott a ketto kozott balanced jel kell. Meg mellekelek egy-ket kepet ma mit csinaltam. Csomo kabelen a mufakat csereltem tettem fel. Atalakitok: XLR-anya-arca-apa 2db, nagyjack anya-rca-apa, nagyjack-apa-XLR-apa 2 db. Meg egy kep hogy nez ki a hatulja a kis crossnak mikor tele van dugdosva. [A nagyjack-rca apanak az a szerepe, hogy menjen be a keverombe, es vettem nagyon olcson 25 M jelkabelt, de ugy hogy 5 M-kent van a vegen egy apa es egy anya nagyjack es osszelehet szepen oket dugdosni, annyi hogy az egyiknek a vegen Xlr van ami megy az aktiv topomba.]
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) sargarigo válasza Davidd hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Már az előbb meg akartam kérdezni, ugye azon a betáp kábelen van valami kicsúszásgátló, vagy csomó vagy valami? Mert egy erősebb buli alkalmával könnyen szétszaladnak ám az amperek, ha kijön aminek pedig bent kellene maradni!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) guliver83 hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

És is alkottam valamit, de még nincs kész teljesen.
Termeltem egy kis fogácsot, aztán megszületett belőle a nyák távtartó.
A távtartó és egyben szigetelő POM ból készült.
A CNC beállítása 3mm maróval, 2mm fogás mélységgel és 800 előtolással , 12 ezres fordulaton.
(#) Davidd válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Igy van jo kis gocs van rajta, azzal meglett oldva a kicsuszas. A bulizoktol pedig olyan helyre pakolni hogy ne akadjanak kabelbe bele.
(#) soos csaba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Szia, köszönöm, amilyen jól néz ki olyan rossz a fűrész jele és a négyszög jele is, borzalmas, nem tudom mi lehet a gond vele hogy torz ez a két jel de kísérletezek vele az biztos még. A doboza az pedig egy beltéri egység doboza lesz.
(#) vicsys válasza guliver83 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Ötletes lett! Nekem tetszik!
(#) inci88 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 2, 2013 / 1
 
Idézet:
„Csomo kabelen a mufakat csereltem tettem fel.”

Idézet:
„Igy van jo kis gocs van rajta”

Ne haragudj Davidd, de nem értem.
Hibába van tapasztalatom mellégépelésben, és ékezet nélküli írásban, még mindig nem tudom mi az a "mufa" és azt sem, hogy "gocs". Valamint azt sem értem, hogy miért van egy mondatban kettő darab "van".
Lehet, hogy én tanultam keveset, vagy szókincsem csekély, de akármelyik betűt próbálom a létező ékezetekkel, nem találtam értelmezhető magyar szót. Így sajonos értelmezni nem tudtam...
(#) Davidd válasza inci88 hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Oké. Kicsit románosan írtam mufa=csatlakozo, gocs=göcs=csomó, máskor majd akkor szépen ékezettel írok, ha így nehéz kiolvasni a nélkül. Ígyhát elnézést. Remélem mostmár értelmezhető.
(#) laszlo raduj válasza Davidd hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia!
Nekem pont forditva van problemam, en itt tanulgatam az elektronikat ,szakszavakat , kifelyezeseket, ha elmegyek a boltba alkatreszet venni csak ekelek mekelek hogyan mondjak romanul.
(#) guliver83 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Köszönöm!

Próbálom minél szebben és minél jobb kialakítást csinálni.
Ez egy CNC vezérlő és egyben egy PC is lesz.
A doboz két szintes az alsó szinten lesz a PC és fölötte lesz a CNC megható paneljei.

Az előlep tervezéssel jelenleg így állok, de még jön rá két kapcsoló és visszajelző referencia ledek .

"""köbzoli""" neked is köszönöm!

Előlap.JPG
    
(#) gambler hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Műterhelés 2x90W 4 Ohm-on, vagy 1x180W 8 Ohm-on mesterséges hűtés nélkül.

P1010002.JPG
    
(#) Alkotó válasza gambler hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Egy rövid mérés idejére talán tudja a telesítményt, de tartósan egy ilyen ellenállás (hiába van ráírva a 10W), rendkívüli melegedéssel reagál. Persze ha nem történt gyártási hiba, akkor a több 100°C ellenére is működik, csak megéget ha hozzáérsz.
(#) gambler válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Hosszabb mérés idejére olaj, vagy víz, vagy pedig 120 mm-es ventilátoros hűtést alkalmazható. Nincs teljesen leültetve a panelra.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
Következő: »»   1068 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem