Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   91 / 211
(#) gerenk válasza pitybull hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Bosszantó, SP5 magyarítottat használok, találkoztam már .lay6 PCB tervvel, nem tudtam megnyitni.
(#) ktamas66 válasza pitybull hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Próbának csinálj egy egyszerű könyvtárat pl. C:\nyak. Ne legyen benne ékezet vagy space.
Oda másolj be egy párat és úgy próbáld ki. (Csak ötlet .)
(#) pitybull válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Elvileg 2 dolog segített:
1-átmásoltam másik meghajtóra a mappát
2-ékezetek nélkülire írtam átt (edig nem volt gondja az ékezetekkel a demo-nak)

Van amelyik akkorsem nyílik meg..legalább is üresen nyílik ki a file.De a lényegek müködnek...
Köszönöm segítségeteket,(fireballs- és mindenkinek aki hozzám szólt!
(#) ktamas66 válasza pitybull hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Nekem is eredeti van és nincs gondja sem az ékezettel, sem a space-szel. Valami más hozza be a gondot (oprendszer, kódlap,elérési út).
(#) Alkotó válasza pitybull hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Csak azt írod, hogy vásárolt programról van szó, amit euróért vettél.
Viszont a frissítés képein magyar szövegek vannak, ami nem része az eredeti programnak (legalábbis az Én forintért, magyar kereskedőtől vásárolt példányomon).
Ebből arra következtetek, hogy átesett szegény egy magyarításon, ami vélhetően sérüléseket okozott neki.
A következő hozzászólásodra reagálva: A eredeti program ócsárolása, a vásárlás tényének leminősítése egyenlő a lopásra való buzdítással. Ez engem zavar, és téged is zavarna ha tőled akarnának elorozni bármit. Ha mindenki ellopja a programokat, akkor a fejlesztők nem fogják folyamatosan jobbá tenni, mert nem lesz érdekük.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) OZotyo válasza pitybull hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Csak azt kérdezném meg, hogy a demo-val készített rajzokat hogyan akarod megnyitni?
Mert tudtommal azzokkal nem lehet elmenteni a terveket.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
A köztudatban forgó magyar változattal lehet menteni.
Viszont, ha vásárolt programod van, és erre rámásolod a forditott .exe-t, akkor ott tartasz mintha nem vetted volna meg, mert az exe tartalmazza a nyelvet is.
Röviden, értelmetlen annak a magyart használni aki pénzt adott a programért mert ebben az esetben egy 2012.10.19 dátumu programot fog használni a megvásárlt 2013.08 havi helyett.
(#) OZotyo válasza niedziela hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Értem, akkor viszont az én fordításom kimondottan azoknak jó, akik megvásárolták a programot, mert az mindig a legújabb.
(#) pitybull hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Nyugalom!
Nem ócsárlásról van szó,stb...
Hanem hogy hiába akarom megnyítni a réggebi fájlokat akkor sem nyítja meg ...
Eredeti ha gondolod küldöm a mailt amiben kaptam a weblaról levélben a linket ...
A hiba keresgetésekor találtam itt a fórumon egy linket ami magyarosit,,nem hiszem hogy ezzel butitanám a szoftot,legalábbis nem vettem még észre,mert az elején kiírj a licenszemet.
De a probláma meglett írva a németnek,majd ők orvosolják.
Szerencsémre a szükséges rajzaimat megtudom már nyitni ,,,trükközésel..de legalább nem kell ujra terveznem.(köszi fórum,és FirreBals )

Üdv:pityu

sprint.JPG
    
(#) vicsys válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 3, 2013 / 1
 
Szerintem meg teljesen felesleges (és jogsértő) a programba beleturkálni (és terjeszteni), mert van hozzá nagyon szép magyar használati útmutató (lásd oldal teteje) és annyira egyszerű a program, hogy nem kell azt a pár feliratot lefordítani. Amúgy is az angol a számítástechnika nyelve. (Akinek nem inge, az ne vegye gatyára!)
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Ha mindig lefordítgatod a legfrissebb .exe-t akkor igen.
(#) Alkotó válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Feltételezem, készítettél egy magyarítást a programhoz (ronda dolog, de most tekintsünk el a morális kérdésektől).
Ha jól tudom, ennek a programnak nincsenek külső nyelvi moduljai, hanem magába a futtatható állományba van beleintegrálva a választható nyelvek mindegyike.
Ez részletkérdésnek tűnik, de valójában kulcsfontosságú, mert így a programállományt kell ahhoz piszkálni, hogy annak valamelyik nyelvi részét átírja magyarra a hekkelő.
Csakhogy a frissítés során a komplett programfájl aktualizálódik, így felülírja a korábbi belepiszkálást.
Ezek alapján, megkérlek mond el, hogyan tud mindig a legújabb lenni a Te magyarításod.
(#) djloui hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem lenne sprint lay-al kapcsolatban hogy a thermal-pad-nak hogy lehet változtatni a lábai hosszúságán, mert két közeli forr. pontnál a kereszt belelóg a másikba, vagy a vezetősávba. Néhány helyen elég lenne ha csak 1 szár menne a GND-be
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013

Névtelen.png
    
(#) Alkotó válasza djloui hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Sehogy. Kapcsold ki a zavaró "csápot", az megoldja a problémát.
(#) djloui válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Eddig még nem jöttem rá hol lehet kikapcsolni a csápjait külön, pont erre lennék kíváncsi, ha megosztanád velem, megköszönném.
(#) djloui válasza djloui hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Sajnos én az 5-öst használom és ott a thermal-pan-nál nincs ez a funkció ahol ki be lehetne a csápokat kapcsolni. Be kellene szereznem egy 6-ost. Köszönöm.
(#) niedziela válasza djloui hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szia,
Az 5-ben is ki lehet kapcsolni. Ha nálad nem, akkor neked egy nagyon...nagyon régi 5-ös programod van.
(#) silent15 hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Sziasztok, ehhez a bnc csatihoz nincs valakinek makrója? Próbáltam megtervezni, de mivel vannak ilyen 8,5mm-es lábtávok is, mindíg kicsit elcsúszik.
Köszönöm!
(#) niedziela válasza silent15 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szia!

Mia gond ha 8.5mm?
Programban teljesen pontosan lehet mérni.

2pad8m5.lay
    
(#) Alkotó válasza silent15 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Én nagyon pártolom a saját makrók készítését.
A mm-es osztás, vagy annak törtrészei simán kerülhetnek éppen raszterre is, ha ilyet állítasz be. Pl. a 8,5mm-hez jó lehet a 0,5 mm-es raszter, amit a melléklet szerint tudsz beállítani. Sőt ez még ideiglenesen meg is feleződik egyetlen gombnyomásra, ha ezt akarod.
(#) efraim válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 5, 2013 / 1
 
De valójában a raszterváltásra sincs szükség. Options -> Footprint Wizard és akármilyen méret beállítható lábtávolságként. Rengeteg lehetőség van, csak tanulmányozni kell a programot.

sl.png
    
(#) vicsys válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Én is ezt használom. Nagyon nagy segítség és 2-3 kattintással elkészül.
(#) Alkotó válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Egyet értek, ez is egy remek lehetőség.
Én inkább akkor használom ezt, amikor körökben vannak a lábak elrendezve, de ez már kizárólag ízlés dolga.
Szintén szokás kérdése, de a forrpontok elhelyezése mellett, azért szeretem a rasztert váltogatni, mert ahol a lábak mm-ben vannak skálázva, ott általában a többi méret is ebben van, így a raszterváltás után a vonalzó is segít a kontúrok létrehozásánál.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) efraim válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Nálam minden PCB inches raszterre van tervezve, ha belekerül egy mm-es alkatrész, akkor a huzalozást a mm-es alkatrésznél kezdem és egy shiftet nyomva a forrpontra ugrik a kurzor. Innentől már minden az inches raszter szerint megy. De csináltam olyan variációt is már, hogy valamely alkatrész forrpontjait oválisra alakítottam, aztán felbontottam a blockot és a forrpontot elforgattam olyan szögben, hogy a forrasztási felület is megmaradjon és ne legyen túl közel a huzalozáshoz sem.
(#) niedziela válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Azt magyarázd el légyszi mi az, hogy inches és milliméteres alkatrész.
Miért jobb inch-ben számolni mint mm-ben ha nem vagyok Angolszász?
Köszi !
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) _vl_ válasza niedziela hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
inches alkatrész: azok az alkatrészek, aminek a lábai inchben számolva adnak értelmes, kerek értékeket (pl. DIP, SOIC, TO220, TO92)
mm-es alkatrész: azok az alkatrészek, aminek a lábai mm-ben számolva adnak értelmes, kerek értékeket (kb. a SOIC-en kívül összes többi SMD tokozás)

Amíg az ember nem áll rá az SMD-re, addig bizony hasznos dolog az inch raszter, hiszen szinte minden klasszikus, általánosan használt nem SMD alkatrésznek inchben lesznek kerek értékeknél a lábai.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) efraim válasza niedziela hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Látom _vl_ megelőzött a válasszal.
(#) niedziela válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szóval akkor inch-es raszternek nevezed az 1,27mm-t, és milliméteres raszter meg az 1mm -t.
Azért a SOIC-en kivül van még jó pár, de ebbe ne menjünk bele
(#) Alkotó hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
A síkon két pont távolsága, racionális fizikai környezetben, teljesen egyértelmű. Az egység értelmezése, annak leírása, vagy kimondása viszont, egyéni. Függ a kultúrkörnyezettől, a szokásoktól, az iskolázottságtól, és nem kis mértékben a megszokottságtól is.
De teljesen mindegy a távolság szempontjából, hogy 1 rasztert, 1/10 inchet, 1/10 colt, vagy 2,54mm-t, vagy egyéb hosszegységek arányos részét mondjuk.
Nekem a milliméter egység van alapként kódolva, ezért minden mást ebbe váltok át magamban, így tudom jól elképzelni. Viszont ha makrókat kell létrehozni, akkor igyekszem olyan rasztert választani, amivel könnyen tudom a rajzolatot megcsinálni. Sőt még váltogatom is ha kell.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szerintem elég sokunknak mm mértékegység van beállítva az alap 1,27mm-es azaz 0,050inch
raszterra, amit elektro szlengben "incses raszternak" hívnak
Következő: »»   91 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem