Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1421 / 2514
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Láttam már jónéhány erősítő belsejét, meg nekem is van a t.amp ta2400-as, de sajnos olyan nagy bordát pláne hosszanti lamellákkal nem tudok beszerezni. Alagút hűtésre törekszem, láttam sokan megvannak vele elégedve. A cél mint ahogy írjátok 2 ohmon 900w rms.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia! Igen, arra.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Olyan sorkapoccsal tudnám esetleg elképzelni, ami rugósan szorítja az érintkezést.
Van jelentősége, hogy a tranzisztor beültetésénél, eltávolításánál csavarhúzó vagy páka van a kezedben?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Gondoltam a rugósra is, de elvetettem. Mert ha a nyákot leakarom húzni a 8 darab tranyóról akkor 24 db rugót kéne egyszerre lenyómva tartani. Ezt abban az esetben értem, ha pl. a végtranyókat nem akarom a pasztáról felszedni. Mert most ennél a hűtőre simulós nyáknál, ha bár mit szeretnék cserélni a panelen, akkor az összes tranyót vissza kell bontanom.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Itt ennél láttam hasonlót.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Lelkük rajta. A kollektor láb üzem közben örökösen tágul és összehúzódik egy parányi mértékben, mert elég jól kivezeti a lapka hőmérsékletét. Egy sima csavar alatt idővel kilazulhat a kötés. Attól, hogy csavaros még lehet benne valamilyen szorító rugó is. Olyat kéne esetleg keresni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Akkor a kollektor lábba hajtanék egy diletációs U alakot. A hőt is elvezetné.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Csak azt tudom mondani veszélyes,de próbáld ki,legfeljebb havonta utána húzol a csavaroknak
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Semmi veszélye nincs, akkor 100.000 forintos kazánvezérlőkön sem használnának csavaros csokit. De lehet, hogy neked van igazad. Ezentúl így fogom csinálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ott nem rohangálnak 10-20A -ek
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Miért itt a 8 tranyóson mennyi Amp. jut egy tranyóra?
Amikor oldalanként egy egy 7A bizti megy a végek felé?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ezt nem tudom,de látom fejedbe vetted akkor hajrá
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Úgy látom kár volt ezt felvetnem,leírnom. Csak tegnap Reloop valakinek ajánlott egy linket és ott vettem észre, és megtetszett.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm hogy írtál nekem,sok helyen feltettem már ezt a hibát és sehol nem tudtak eddig hozzászólni.A típus egyébként tényleg sajnos lemaradt Sony STR-AV370.A rajza már meg van és nem egy túlbonyolított valami,csak a hiba elég szokatlan,eddig ilyennel nem találkoztam,az eredeti IC zárlatos volt a kimeneten.Az elő fordulhat hogy belül hibás az IC gyárilag?Van itthon egy régi ST4181-esem azt belerakom,és persze megnézem szakadásvizsgálóval.

Köszönöm
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 6, 2013 / 1
 
A hőtágulásnak nem a hosszra, hanem a keresztmetszetre gyakorolt hatása okozhat problémát, főleg a gyakorisága miatt. Mint Gábor is írja időnként után kell húzni.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
A beszámolód alapján a CNS503 csatlakozó és az IC bemenet között vész el a bal csatorna jele, amit hallasz az vezetősávok közötti áthallás lehet.
Akár tapogatós módszerrel, a búgás alapján is fel tudod deríteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013

Halk.GIF
    
(#) matyusz válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Tényleg amit "reloop" is írt az áthallás és egyéb. Én jártam úgy hifivel, hogy a fejhallgató jack aljzat nem zárt rendesen és nem szólt az egyik csatorna, lehet, hogy nálad is valami kontakt hiba lehet.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Megnéztem hangszóróval is a jobb az teljesen jó szabályozható,a bal viszont kis hangerőn folyamatosan szól és hatástalan rá hangszínt szabályzás,de ilyen nagy lenne az áthallás?
Mert ha lehúzom a csatlakozókat CNS503,CNS502 és nincs semmilyen bemenőjel,a tunert is kiszedtem,ekkor a jobb csatornánál mint normál esetben is van egy kis zaj ez ok,viszont bal nagyon halkan picit recsegősen serceg ahhoz hasonló mint mikor a magnó oszcillátorában hibás egy kondi.
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Az előbb jelölt pontokra adj valamilyen módon jelet. Mit tapasztalsz?
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
A végfok jó mindkét csatorna,valahol a hangszínt szabályzóban lesz hiba.Még annyit vettem észre hogy van két kondi a végfoknál C601 és C651 az utóbbi értéke változik hangerő változtatásával a másik nem ez lesz a rossz oldal.Hangerő potméter csinálhat ilyet?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Okt 6, 2013 / 1
 
Pillanatnyilag nem tudom a rajzot megnézni, később azért sort kerítek rá.
A potenciométert ellenállásmérővel vizsgálhatod, a csúszka és a két vége közötti értéket nézd meg több állásban is!
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Sikerült megoldanom a problémát.A hangerő potméterhez menő szalagkábel volt hibás, valami lerakódás volt rajta mert kaparni kellett.

Nagyon szépen köszönök minden segítséget!

Van még pár hibás erősítőm ,ha elakadok innen fogok segítséget kérni!
Üdv.Tamás
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) duma hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Lenne egy logitech x-230-am a kutya lerágta a 9-pines kábelt a végéröl már vedtem hozzá egy másik csatlakozót de nem tudom hogy mit hova kéne forasztani valaki estleg nem tudna egy kapcsolási rajzot küldeni hozzá? vagy le irni hogy az 1-es milyen szinü és igy tovább
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok! Szia István! Légyszíves mondj egy olyan tranyót ami az MJE340-350 helyére jó lenne, és amit esetleg nem kell hűteni. Legalább egy próba erejéig. Köszi.
De lehet, hogy nincs ilyen megoldás? Vagy olyan tranyót aminek nagyobb a zászlója.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szóval nincs válasz, rossz a kérdésem. Akkor hogy lehetne kapcsolásilag párhuzamosítani egy egy ilyen tranyócskát? Köszi.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Hiába raksz másik tranzisztort, az eldisszipált teljesítmény ugyanannyi lenne. Hűtsd őket és kész.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia! De nem fog belül szétégni a tranyó? Olyan kicsi szerencsétlen. Az egyik hátulja fém a másik tiszta műanyag.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Drága Gyuri barátom,rendes borda kell rá,és pár apró fúrat a borda alá hidd el megoldodik
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Ó Szia! Csak nem tudom, hogy az ST nél a kétoldali tápfesz van rajta, vagy csak a 92V ?
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 8, 2013 / 1
 
92vDc van rajta,de mit számit ez?Hüteni kell nekem fél óra sinus gyötrelem után alig melegedett fel a borda,mert átjárja a levegő
Következő: »»   1421 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem