Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Köszönöm, de én a "szekunder" oldali kivehető áramra vagyok kíváncsi 200V esetén.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
Jaaaa! Akkor ha minden igaz csak a csövek és a glimmek a fogyasztók. A csövek 2-6 mA/db típustól függően, a glimm kb 1 mA/db. Ha veszteségeket is hozzáveszed nagy csöveknél határeset a 43 mA. Normál csövek általában megelégszenek 2 mA-rel is, akkor már jobb a helyzet.
Ha nem is vezeték nélküli átvitelt, de valami erősítést kellene készítenem, mert én panelban lakok és itt nagyon szar a vétel... napközben egyel talán nincs.
Sziasztok!
Egy kicsit másfajta nixie, de szerintem érdemes megnézni, mert jó az ötlet és a megvalósítás is! LINK Ha már volt ez itt a topikban, akkor bocsánat!
Az ötlet elég régi: Edge lite display Video A mai nagy fényerejű smd ledekkel talán könnyebb megvalósítani. A pontos fúrás, vagy marózás viszont fontos lenne. El kell választani egymástól a fényvezető plexiket ezért egy 6 digites órához 60 db pontosan megmunkált plexilapocska kell De az eredmény az szép lenne még talán ennél is szebb: Élvilágított plexi óra
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
Azt nem mondtam, hogy ez új ötlet lenne, csak most találtam és megtetszett. CNC -vel kell elkészíteni a kis plexilapokat és úgy pontos és egységes lesz.
Elèg règòta szeretnèk ilyet csinálni, beszèltem is cnc-s kollègával róla. A vezérlését shiftregiszteres ledmeghajtóval csinálnám. El lehetne indìtani egy projektet, hogy gazdaságosabb legyen. Sok rajta a cnc-s meló, ami drágává teszi a prototipust, hacsak neked nincs otthon saját géped ....(elég 45 lapocska is...)
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
Mindenképpen támogatnám, nagyon nagyon jól néz ki.
Egy ilyen lézergarvírózó cégnél akár meg is lehetne csinálni. Olyan pl elég sok helyen van, ahol ajándéktárgyakat gravíroznak lézerrel, pl plexibe. DE. A plexinek mindenképpen hajlítottnak kellene lennie, mert csak úgy terjed a fény benne, és akkor hátulról lehetne megvilágítani. Mutatok képet, ilyenre gondoltam
Pont ilyet linkeltem be az előbb, ha megnézted... Nem kell feltétlenül hajlított plexi. Azért használták régen ezt az elrendezést, mert nem voltak kisméretű erős fényforrások, normál izzóval csak így lehetett megoldani. Smd leddel közvetlenül alulról meg lehet világítani a számokat. A gravírozás nem biztos hogy jó, ki kéne próbálni, ugyanis a fény az éleken lép ki és a gravírozástól elmattul a szám felülete, ezért az egymás mögé rakott plexik eltakarják a hátul lévő számokat. A furatos megoldásnál az elöl lévő lukakon át látod a mögötte világító számokat , nem takar ki annyit. (akár 10 réteg vékony plexi)
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
Akkor azt mondod, hogy ebben millió kis apró furat van egymás mellett? _Mekkora lehet az anyagvastagság? 1-1,5mm?
Igen, furatos (a linken a képgalériában látszik elölről). Kb 1 mm-lehet ez a hajlított fajta. Én az smd led vastagságához passzoló 2mm vastag plexiben gondolkodtam, de ki lehetne próbálni egy vastagabb pl. spirálozáshoz használt műanyag előlappal is, csak optikailag tisztának kell lennie. A lézeres megmunkálás is felmerült, de azt is ki kéne próbálni. Az éleknél biztos, hogy jó lenne a lézer, mert fényes vágási felületet ad. A furatnál viszont nem tudom hogy működik, mennyire lenne egyenletes. A forgácsolással készített lapokat legalább az aljukon polírozni kell majd. Lehet, hogy ez a hajlított is valami puhább anyag (nem plexi) mert látszik, hogy az alakját mechanikusan egy nyomólappal vezetőfuratokkal és egy menetes szárral préselték össze az anyag rugalmasságát kihasználva.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
Ez tényleg jól néz ki, én is támogatnám az ötletet, vevő lennék 6 ilyen kijelzőre, ha nekilátunk. Csak kérdés mennyibe kerülne az elkészítése. Nem lenne nehéz élben megvilágítani a plexiket, ha nem hajlítottak? Szerintem nehéz lenne úgy elszeparálni egymástól a lapokat, hogy ne világítson át egy másik lapra a LED. Nehéz lenne így meghajlítani, mint eredetiben van? Hogyhogy elég csak 45 lapocska?
Pontosan ez az amin gondolkodom én is. hogy hogyan lehet elszeparálni a plexi lapokat alul, hogy ne világítson át egyik a másikat. Egyébként utánajártam, mert itt van a házban, ahol most dolgozom, egy lézergravírozó, mármit ami a plexi belsejébe gravíroz, és az valóban nem túl jó megoldás, mert bemattítja a pexit. ami jó lehet, az a felületi gravírozás.
A kijelző működése azon alapul, hogy a különböző törésmutatójú anyag határán a fény visszaverődik ezért a fény a "plexilapban" marad. Ha a plexi és a led kb. egyforma vastag könnyen meg lehet vele világtani, a másik plexilapba nem megy át a fény. SMD méretek pl. ez jó is lenne: OF-SMD 1608 W SMD LED(3+10+6+10+6+10=45)
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
0805-ös ledekből és egy vékony nyák csíkból meg is lehetne csinálni.fekete vékony ragasztószalag alul, hogy szeparáljon, szerintem kivitelezhető.
Csak úgy nem kellene nagyon vastag plexi, ha alulról világítanánk meg a lapokat, és kellene még valami átlátszatlan elválasztó lap is, hogy a szóródó fény ne világítson át a másik lapra. Szerintem emiatt nagy lenne a távolság a lapok között és kicsi lenne a betekintési szög. A LED-eket pedig vonalszerűen kellene beépíteni az alávilágításba, mert pontszerűen fog világítani. Néztem ilyen videókat és ott úgy csinálják ezeket a világítós táblákat, hogy sorban vannak a LED-ek a plexilap élénél.
Nem szóródik, mert a fény a ledből 1 ponton lép ki valamilyen nyílásszöggel, de mivel ott már a plexiben megy tovább a felületről visszatükröződik (visszaverődik) és csak az éleken lép ki, ahol a beesési szög nagyobb mint visszaverődési szög.
Én egy csík fekete szigetelőszalagra gondoltam hosszában, mindkét oldalon. 120 fokos sugárzási szöggel számolva szerintem elég lenne 3 db.
alul persze felpolírozva a plexi, hogy szórja a fényt.
A polírozott felület átereszti a fényt, nem szórja. A matt felület szórja a fényt. Ha megnézted a téma első kijelzőjét akkor látod, hogy abban a 6-8-cm-es kijelzőben van 2db led laponként. Tehát 1 leddel 2-3-cm-es kijelző bőven építhető, ha nagyobb kell akkor alul-felül 2-2 de az már igencsak drága mulatság lesz (x 45 !)
Igen mattításra, gondoltam, csak rosszul fogalmaztam.
A ledek számát pedig próbálni kellene.
Ha már így rákattanunk a témára, ki fogom próbálni... van itt valahol egy plexi vonalzó. Alul polírozott kell, a furatok matt felületűek (már csak a gyártási mód miatt is) Ha megvan az ábra, ki lehet próbálni a lézergravírozással is.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
És akkor belefúrsz, vagy belekarcolsz valamit?
Fúrom csak kell egy sablon a számokkal...
Hát ha ez bejön az nagyon szép lesz. Kíváncsi leszek az eredményedre. Mennyire lenne drága elkészíteni a gravírozást?
Na ez jó kérdés.
Én most kértem ajánlatot 50db plexi lapocska legyártására..4×7cm adtam meg nekik, 1,5mm anyagvastagsággal. Talán nem lövök nagyon mellé... A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
Akár lehetne egyedi számokat is csinálni, szép míveset, vagy olyat mintha kézzel, gyöngy betűkkel írtuk volna. Amúgy nem lehet valami sablont készíteni fémből és egy kis köszörűvel itthon kimunkálni a számokat? Akkor annyit csinálunk ami a csövön ill. a sablonon kifér. Akkor meg csak a sablon legyártásáért kéne fizetnünk. Talán így olcsóbb lenne. Egy állványba befognánk a köszörűt, hogy függőleges legyen, és csak végigvezetjük a sablonban.
Lehet hogy hülyeség, de van egy Z566m csövem szétszedve... Nem lehetne jó ez sablonnak?
Egy negatív sablonra lenne szükség. De ha a fúrás jönne be, akkor kell csinálni egy olyan fúrófájlt Sprint-be vagy Ealge-ben, amit meg tud enni a CNC.
Jaaaj mi történt ezzel a szegény jó Z566M-mel? Lepottyant? Egyébként igen, negatív minta kellene, hogy a marószerszámot annak mentén lehessen vezetni. ezekkel a számokkal csak a körvonala lenne kirajzolható.
kaptam a héten 2 darabot abból az egyiknek le volt törve a kupakja... De sebaj legalább láttam belülről is Most van 6 db új piros és 7 darab átlátszó, amiből 2 katódmérgezett egyenlőre
|
Bejelentkezés
Hirdetés |