Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1096 / 1682
(#) tomi52 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Nem figyeltem feljebb, milyen LCD akarsz kipróbálni. De a szokásos karakteresekről itt egy leírás, ebben van egyszerűen elkészíthető tesztelő kapcsolás is. Nekem bevált. Még egy lehetőség: a kontraszt állítást próbáltad? Ha nem megfelelő a beállítás, nem látsz rajta semmit.
(#) Bakman hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Egy VFD csöves óra.
(#) vladcepes válasza tomi52 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Szia! Egy Nokia 3210 LCD-jéről. Bővebben: Link csak az enyém gumis érintkezéssel,de már úgy sejtem hogy az LCD nem jó.
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Tetszik! Video nincs ?
(#) Rumcájsz válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nagyon szép lett! Gondolom az a két nyomógomb tervezési hiba miatt maradt belül?
Állításhoz szét kell bontani az egész plexi kalitkát ?
(#) blackdog válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Szép-szép, de...
Ha jól látom ezek mezei 7 szegmenses LED kijelzők üvegburában?
[off] Sajnos nem lehet a képet eredeti méretében megnézni így én ezt ezt látom.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) vicsys válasza blackdog hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Szerintem meg tutira VFD...
(#) yagi válasza blackdog hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Bizonyára az is megoldható amit írtál, de nekem is voltak ilyen csöveim, szóval lehet VFD.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) sooty válasza blackdog hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
A 7 szegmenses az IV-11 -es orosz VFD. A pontsor pedig IV-25.
(#) dudassandor1 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nagyon szép munka! Elismerésem hozzá!
(#) Bakman hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Akkor sorban:

Videó: YouTube

Valóban, a két nyomógomb tervezési hiba. Amikor készítettem, még nem tudtam eldönteni, milyen doboza legyen. Nem volt kedvem újra legyártani a panelt, így egy huszárvágással megoldottam a dolgot, lásd kép.

Úgy látom, sooty ismeri a VFD csöveket, valóban ezek a típusok vannak benne. A pontsorban a felső kettő a délutánt jelzi (nem szeretem a 24 órás formátumot).

DSC_3513.jpg
    
(#) 20sz Jófiú válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Első osztályú megoldás a tervezési hiba kijavítására. Szép lett!
(#) uli hozzászólása Okt 21, 2013 / 1
 
Készülődik a kínai Quad 405 Már csak trafó, hangszínszabályzó, koppanásgátló, és kész is.
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ezen izgultam, hogy elegendő lesz-e a hűtés, mert ekkora bordám volt csak. Rádobtam a biztonság kedvéért a két ventit, de ha azt mondod elég lesz, akkor jó Köszi
(#) kameleon2 válasza uli hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
...és nem árt a graetz+ kondi pack... Szép panel én is nézegettem, de valahogy nem akar kijönni számszakilag a 100W 2x40V-ról 8ohmon ... Akárhogy számolom, csak 80W jön ki. Végignézegettem a többi panelt is, de maximum 2x40V tápfesz mellett 2x4A-t ír. A nagyobb teljesítményű paneleknél 2x5A-t. Nem néztem utána, mennyire bírná a 2x50V-ot, de gyanítom a 100W-hoz cserélni kellene ezt-azt. Persze nem ez a lényeg, hanem az, hogyan fog szólni. Lehet, hogy összerakom én is és összevetem a 25 évvel ezelőtti testvérével .
(#) TAKLACO válasza uli hozzászólására (») Okt 21, 2013 / 1
 
Miert kinai a Quad 405-os... ???
(#) kameleon2 válasza TAKLACO hozzászólására (») Okt 21, 2013 / 1
 
Mert olcsó...
(#) Pulyka hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Köszönöm szépen a hozzászólóknak az észrevételt, kritikákat, javaslatokat, stb azoknak a kollégáknak, akik itt, és lentebb írtak a hozzászólásomra.

Szerintem reagálok majd "rájuk" pár szótebben a topikban, hogy azért mégse itt offoljak.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) mmistvan hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Szeretném megköszönni minden illetékes HE fórumtagnak aki a kapcsolóüzemű tápokkal kapcsolatos kérdéseim megválaszolásában
(#) mmistvan hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Szeretném megköszönni minden illetékes HE fórumtagnak aki a kapcsolóüzemű tápokkal kapcsolatos kérdéseim megválaszolásában. Az áramkör szekunder oldala nem rövidzár védett ! A CFL ben lévő gyűrőmagot megfelelő fázissordben átekerés nélkül használtam fel. Így ahogy Skori is a dugasztápnál leírta a ferki üresjártaon 20 KHz terhelve 40 Khz körüli.
(#) mmistvan hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Még néhány apróság. A CFL elekrtonika felhasználásával a talán legegyszerűbb kapcsolóüzemű táp a kimeneti áram és feszültség nem túl nagy de 1-3 power led meghajtáshoz elég lehet. És a butított Blokking oszcillátoros led lámpák 1,5 voltról áramgenerátorral és áramgenerátor nélküli változatban
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) mrex hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészültem egy PIC16F877A ra épülő különbségi hőmérővel.
A felhasználási terület pálinkafőző felügyelete.
Jelenleg 3 hőmérőt tartalmaz.
2 db DS1820-at (nem igényel kalibrálást) és egy analóg PT100 at.
A két DS1820 a hűtő oldalára van erősítve az egyik az aljára a másik a felső harmadra.
A PIC beolvassa a DS1820 rom kódjait és tárolja őket a kommunikációhoz.
Az áramkör tanítható több max32 db DS1820 ROM kódjának tárolására.
Ez a hőmérő chip egy adatbuszon kommunikál a PIC-el.
Hasonló különbségi hőmérő itt a hobbielektronikán Vicsys tollábólVicsys alkotása
A programot a barátom írta, s nem az itt közzétett program átdolgozása.

A hőmérsékletkülönbség állítható s ha pl 2 fokra van állítva bekapcsolja a szilárdtestrelét s a vízvezetékbe épített mágnesszelepet.
Ha a két hőmérséklet kiegyenlítődik akkor pedig kikapcsolja a mágnesszelepet.

A felhasználás jelenleg a fentebb említett, de a fantáziátokra bízom, mi mindenre lehet még használni.
(Lakásfűtés optimalizálás például)

A PT-100 as analóg hőmérő a páracsőre van rögzítve, ez csak információt ad(egyenlőre).

A kapcsolási rajz, nyákterv később.


A hex?, ...hát ezt privben...
(#) kameleon2 válasza mrex hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
A "HEX" az milyen szesz? Még nem hallottam róla..
(#) mrex válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
16-os számrendszerben értelmezett törköly!
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Köszi! Így mindjárt más ..
(#) uli válasza TAKLACO hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ebayról, kínából rendeltem.
(#) TAKLACO válasza uli hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Koszi , igy mar egyertelmu...!
(#) laszlo raduj válasza uli hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Van ertelme? Olcsobb, jobb?? Megeri anyit varni ra?
(#) blaci válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Elvileg a kitek válogatott alkatrészekkel érkeznek, profi nyákkal, és viszonylag emberi áron.
Várni max 3 hetet kell, de volt már, ami egy hét alatt megjött Kínából.
(#) TAKLACO válasza blaci hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Konkret oldal linkjet fel tudnad tolteni ahonnet kiteket lehet rendelni.Koszonom...!
Következő: »»   1096 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem