Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alaplap kérdések
Lapozás: OK   12 / 18
(#) mizsei.robi válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Mi a lap típusa?
(#) eyess válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Értem , akkor javaslok egy módszert hátha bejön , és nem kell kell mindent szét szedni.A műszert tedd rá fixen az 5 volt , és Gnd közzé.
És azt írtad 4 ohm a zárlat.Na most akkor veszel egy 4 ohm os ellenállást , egyik vége gnd másik végével meg tapogatod az 5 voltos körbe az alkatrészek lábait , de csak a + ágban , és amelyik alkatrésznél 2 ohm lesz a zárlat az idézi elő a 4 ohm ot .A nem zárlatos alkatrésznél ugyancsak 4 ohm lesz , de amelyik zárlatban van , és párhuzamosság miatt 2 ohm lesz .Igy talán könnyebben kiszűrheted a rossz alkatrészt .
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) dokidoki válasza mizsei.robi hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
HP compaq D530 SSF lapon P4SD ennyi ami elsőre látszik.
(#) dokidoki válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Köszönöm, de ez így nem működik, mert bárhol tapintanék vele, mindig létrejönne azon a vonalon a 2 Ohm eredő. A zárlatosság egy csúnya dolog.
Szabályzott árammal óvatosan küldeni és hőkamerával meg figyelni a melegedés helyét, mert az a hibás alkatrész. Csak hát a hőkamera hibádzik. Volt valami spray is erre emlékeim szerint, de az sincs...
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nos, megvan a bűnös, a déli híd langyosodik, valami bezárlatosodott benne. Ennek annyi.
(#) eyess válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Biztos , hogy a déli híd attól még hogy melegszik lehet más előidézője is .
Szakítsd meg az áram ellátását , és nézd meg a 4 ohm zárlat akkor is meg van e , ha nincs , akkor egyértelmű , ha meg még akkor is meg lesz , akkor valami más lesz még.
A tapogatós dolog egy ötlet volt hátha
(#) Ktulu hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Adott egy Gigabyte G31M-ES2C típusú alaplap, ami nem támogat 533MHz FSB-jű processzort. ( csak 800-tól felfele)
Nekem van egy Celeron D 347 -esem, amivel ki szeretném próbálni. Eddig attól tartottam, hogy esetleg rossz feszt allít be és kinyírja, de az LGA775 specifikáció szerint talán ez nem fordulhat elő.
Az FSB eltérés miatt esetleg tönkremehet a processzor vagy a lap? Merjem bele tenni?

BIOS-ban van ilyen opció (mondjuk a 700-at nem értem):
Idézet:
„CPU Host Frequency (Mhz)
Allows you to manually set the CPU host frequency. This item is configurable only if the CPU
Host Clock Control option is enabled. The adjustable range is from 100 MHz to 700 MHz.
For an 800 MHz FSB CPU, set this item to 200 MHz.
For a 1066 MHz FSB CPU, set this item to 266 MHz.
For a 1333 MHz FSB CPU, set this item to 333 MHz.
Important It is highly recommended that the CPU frequency be set in accordance with the CPU
specifications.”
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) eyess válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ha az alaplap specifikációjában benne van , hogy támogatja , ezt a fajta processzor fajtát , akkor minden további nélkül bele teheted semmi baja ne lesz.
(#) Ktulu válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Pont hogy azt írja, hogy Not Supported. Celeron D-k mind 533 FSB -sek. Az alaplap viszont 800 -tól felfele támogat.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
A helyzet az, hogy úgy vettem a lapot. Nem tudom, hogy jó-e. Lenne egy másik Core2Duo CPU-m, (amit simán vinne) viszont azt féltem beletenni.
Valahogy esetleg le tudnám tesztelni a lapot processzor nélkül? (legalább feszültségek szintjén)
(#) mizsei.robi válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Nyugodtan belerakhatod, nem tud kárt okozni benne. Ha teljesen nem támogatja, egyáltalán nem fog neki feszültséget adni.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Gigabyte alaplapom, meghibásodott, még garanciális, de kiszedés közben megsérült egy két láb a proci foglalatban(LGA1155), megpróbáltuk visszagörbíteni, de még a fényben látszik melyik volt, és emiatt nem veszik vissza. Mit lehetne kezdeni vele?
Előre is köszönöm.
(#) 775i945gz válasza enpesta hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
ACER Aspire 5310

1., annyi olvasható, hogy ..8L6251 ---->( PU10 ) : ISL6251AHAZ-T_QSOP24
2., G10 ---->( PQ43 ) : TP0610K-T1-E3_SOT23-3

1: http://www.intersil.com/content/dam/Intersil/documents/fn92/fn9202.pdf
2: http://www.vishay.com/docs/71411/tp0610k.pdf

Sok sikert !
(#) djseed1 hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy MSI K8 NEO alaplapom a mi működés közben egyszerűen leállt és azóta nem kapcsol be. Semmi életjele nincs, mintha áram alatt se lenne.
Amit lehetett átmértem rajta, zárlat lehetőség a tápfeszeknél nincs. Csak egy hibára lettem figyelmes. A lap alján ahova a bekapcsoló gombot kell csatlakoztatni, nincs egy grammnyi feszültség se. Az egyik pin a GND a másikon kb 3-4V-nak kellene lennie. Ez minden lapnál így van. Ezt a kis feszültséget testeljük le a bekapcsoló gombbal és így indúlna az alaplap. Visszakövettem ezt a szálat hogy honnan is indúl. Volt egy ellenállás is ezen a szálon de az jó. Eljutottam a vezérlő IC 67-es lábához (Winbond w83627thf). Én arra gyanakszom hogy ez az IC adta meg magát, mert a rajz szerint átnézem és ahova kell megy a stendby fesz, de ki nem jön belőle semmi.
Mit gondoltok tényleg ez lehet a baja? Érdemes kicserélni rajta? Van miből cserélni, hányódik egy pár alaplapom amin van ilyen, de megéri e rászánni azt a kb 1 órát míg kicserélem?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) counter934 hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok lene egy alaplapom nem tudom egy javitatas menyibe fajna vagy javithato asus m3a78-cm
(#) lac08 válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Óóóó, nekem is pontosan olyan lapjaim vannak - mindkét gépemben. Jó kis lap - ha nem romlik el.
Az egyiken a puffadt kondikat kellett kicserélnem - bár nem rosszalkodott még, de akkor úgy voltam vele, nem is várom meg ...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) pcb12 válasza counter934 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Nem gazdaságos asztali alaplapok javítása ezért nem is foglalkozik vele senki esetleg kondicsere de mélyebben nem éri meg vele foglalkozni.
10 e Ft alatt nem áll meg a javítás
(#) dokidoki válasza pcb12 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Amire válaszoltál, ott a képen az alaplap típusjelzése alatti slot, ki van törve a lapból, méghozzá úgy, hogy a vezetősávok is szakadtan lógnak mindenfelé... Kissé vicc íze vala a kérdésnek.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) Ricko hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Gigabyte P35-DS3P alaplapom. Tegnap LAN Party-n voltam ahol még játszottam rajta és miután ma összeszereltem a gépemet, indítást követően kb. 2 másodperc múlva leáll a gép, majd megint próbálna indulni, de leáll és utána így is marad. (Procin indul a venti).
A szállításkor oda úton is ugyanúgy volt elhelyezve a gép mint hazafele, szóval nem igazán érte semmilyen erős ütés vagy hasonló.
Reggel amikor jöttem haza és be ill. kipakoltam a gépemet párás volt a levegő és köd volt. Esetleg ez okozhatott bármit is ami miatt most nem akar indulni a gép? (Reggel felhoztam és a szobában volt egészen délutánig amíg össze nem szereltem, nem azonnal lett elindítva amint felhoztam!)
Egyébként a hiba vagy az alaplappal vagy pedig a processzorral van, minden mást kipróbáltam és működik.
Szóval ha valakinek van ötlete, akkor szívesen venném...

Ja és CMOS Clear, elem kivétel megvolt.
(#) mizsei.robi válasza Ricko hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Ez az alaplap szeret szórakozni szinte bármi miatt. Húzz le az alaplapról mindent, hdd-t, odd-t usb-ps2 eszközöket,memóriákat, vedd ki az elemet 1 órára. Ha tovább szórakozik, akkor próbáld meg a processzor cseréjét. Mérj rá az elemre, hogy hány volt van benne, ha 2,9V alatt van, akkor cseréld.
(#) Ricko válasza mizsei.robi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Értem, kipróbálom, hátha. Tegnap este óta nincs rádugva semmi.... de akkor kiveszem az elemet is még. Köszönöm a tippet!
(#) Ricko válasza mizsei.robi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Sajnos nem javult meg. Kipróbáltam egy másik elemmel... de változatlan a helyzet.
(#) mizsei.robi válasza Ricko hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Akkor marad a processzorcsere. Ha a csere processzorral sem indul, akkor meghalt az alaplap.
(#) Ricko válasza mizsei.robi hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Igen egyenlőre még nem találtam se lapot, se procit, hogy kiszűrjem melyik van összeesve.
De én azzal nem vagyok kibékülve, hogy mi történt? Ilyet még nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) mizsei.robi válasza Ricko hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Volt ilyen alaplapom, az akkor csinálta ezt, ha a processzor túl lett húzva, vagy valamelyik eszköz megakasztotta az indulási folyamatát. Próbáld úgy indítani, hogy kiveszed a gépházból és csak az asztalon összerakva. Mi a tápod típusa? Feszültségek megvannak?
(#) pisti1818 hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok egy olyan gondom lenne hogy van es asrock alive xfire e sata 2 alaplapom soha nem volt vele semmi probléma a sok üzemóra ellenére sem de egy pár napja semmi előjel nélkül bekapcsolásra csak a processzor hűtőventilátora pörög fel se csipogás se púpos kondik se semmi szerintetek mi a gond? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) rockersrac válasza pisti1818 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Javaslom próbáld meg, hogy minden memória modult kiveszel a gépből, és úgy próbálod meg elindítani a gépet. Én is jártam így Asus alaplappal, hogy rossz volt a memória, és letiltott az alaplap védelme, és pont ugyan ez a jelenség állt fent. Memória csere megoldotta a problémámat.
(#) vipera1997 válasza mizsei.robi hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hello!Nekem is ilyen lapom van, és velem is csinálta már ezt, én úgy oldottam meg, hogy kiszedtem a ramokat, és elősször csak 1-et tettem bele az 1. foglaltba (nem tudom mennyi van neked) aztán sikerült egy pár indítgatás után beindítani, de processzorcsere nem árt!Kicseréltem benne a procit azóta pöccre indul!
(#) bundibacsi válasza pisti1818 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ha az előttem szólók ötlete nem működnek lesd meg a tápot.Nekem volt már ilyen problémám a táp miatt.
(#) tom00 hozzászólása Nov 6, 2013 /
 
Sziasztok.

Lenne egy olyan gondom, hogy vettünk egy albacomp m55g laptopot, és a bios és a rendszer óra kikapcs után vissza áll alaphelyzetbe. Az eladó azt mondta, az elemet kell benne kicserélni.
Hol található melyik részén lehet hozzáférni az elemhez.
Még nem bontottam szét, gondolom nem olyan elem van benne mint a nagy gépekbe olan nagy lapos gombelem.
Következő: »»   12 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem