Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   309 / 489
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Próbáltam azért írom. A Wirelless Power átvitelt is teszteltem annál meg kiolvadt a tengely a pc ventillátor forgórészből. Hidd el rengeteg tesztet végeztem mikor a dsPIC óra átvitelét készítettem pc ventillátoros módon. Vagy a videómotor vagy a cikkben lévő pc ventis módszer vagy valami más mi spéci szerszámok gépek hiányában szinte lehetetlen. Esetleg janocsi mester fazékmagos megoldása.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Nem semmi energiák kóborolnak szabadon az óra körül Hogyan oldottad meg a dsPIC energia átvitelét? esetleg kép vagy leírás? Neked mindig olyan jó ötleteid vannak amit én a műkedvelő is némi segítséggel meg tudok valósítani. Ha legyőzöm az adat átviteli gondjaimat a fejmotornál akkor szeretném ha a bázisnem csak USB kommunikálna hanem bluetooth kapcsolat lenne.
(#) m_ix válasza patexati hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
По тому адресу пропеллер сделан на 16c05
На вашем пропеллере стоит 16c596

A cím kerül a propeller 16c05
A propeller 16c596

At the address placed on the propeller 16c05
Your propeller is 16c596
(#) patexati válasza m_ix hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Az eredeti STP16c05 SO beszerzése nehéz STP16c596 TSSOP lett alkalmazva helyette.Megegyezik vele de kisebb a mérete. Működik mindkettővel de az én tervem TSSOP kivitelű.

The original STP16c05 SO hard to obtain STP16c596 TSSOP been using it helyette.Megegyezik but smaller in size. Works with both but my plan TSSOP version.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia! Az átvitel a dsPIC óránál megegyezik a 16f88 pc motorba építhető bázisommal kivétel,hogy egy sorral több a priméren a menet és sokkal vastagabb saját sodrású Litze huzalból van megtekerve (12 szálas) a szekunder,illetve a bázisban az 5V stabilizátort egy 1,5A-ra cseréltem illetve a tápfeszültséget megemeltem 18V-ra.Lehető leg pontosabb az illesztés tekercshézag szinte nincs a szekunder és a primér közt is pár tized van csak.Nehéz volt elérni,hogy az 5V meglegyen a stabilizálás után akkor is stabilan ha az óra teljes fényerővel üzemel.1,5-2A is lehet az áramfelvétel ezt nem könnyű úgy tartani,hogy ne menjen 4,8V alá mert akkor az óra azonnal resetel.A szekunder feszültséget is kordában kell tartani egyenirányítás után egy zener dióda csipkedi le 22V-on a felesleget de nagyon pontosan el kell találni a menet arányokat és a kitöltést mert elég a zener és az egyenirányító dióda ha túl erős a feszültség (a dc konverter max 30V feszültséget bír ezért kell már előtte is valamennyit stabilizálni). Ezért is írtam,hogy a dsPIC órát ezzel nagyon nehéz elkészíteni úgy álljon neki mindenki,hogy nem tudok pontos adatokat adni ki kell kísérletezni a beállításokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) m_ix válasza patexati hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
у меня с точностью до наоборот 596 ни где нету а 05 ещё можно заказать. ваша плата компактнее чем та куда посылаете по ссылке

Én is pontosan az ellenkezője 596 nincs hol kikötõ 05 továbbra is szerepelnek. a díj kisebb, mint az egyik, hol kell küldeni a linket

I have exactly the opposite 596 no where and havent 05 you can still order. your fee is smaller than the one where to send the link
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
I could not understand well nor english and hungarian translation, nor the original russian version.
We had the SPT16C596 from local store in Budapest / Hungary: Lomex.

Az STP16C596 kapható a Lomexnél.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Köszi az infót! Elképzelhető hogy valamikor nekilátok dsPIC órának de az nem a közeljövőben lesz. Van még mit Tenni finomítani az 16F886-os SMD óra körül. Még majd abban segíts nekem hogy a 18F2550-es bázist Bluetooth-on kapcsolódjon a PC-hez ne csak az USB kapcsolat legyen
(#) m_ix hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
к сожалению я не располагаю приобретением деталей через подобные системы.
Я привык придти в магазин и там заказать к определённому сроку.

К варианту у patexati.
Возможно ли поставить 05 вместо 596?
И как это будет работать с другой разведённой платой от первоисточника.

Unfortunately I do not have details of the acquisition through a similar system.
I used to come into the store and order it by a certain date.

Go to the options patexati.
Is it possible to put 05 instead of 596?
And how it will work with other board divorced from the original source.

Sajnos nincs részletes megszerzése egy hasonló rendszert.
Én, hogy jöjjön be a boltba, és rendelje meg egy bizonyos időpontban.

Menj a Beállítások patexati.
Lehetséges, hogy 05 helyett 596?
És hogyan fog működni a többi tábla elvált az eredeti forrásból.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Hi,
as I have written before STP16C596 and STP16CP05 are interchangeble in this design. A STP16CP05 or STP16C05 in a TSSOP24 package can be used on a board by Patexati. And STP16C596 in a SOIC24 package can be used on Kly' board.

Ahogy már régebben megírtam, az STP16C596 és az STP16CP05 felcserélhető egymással ebben az áramkörban. Egy TSSOP42 tokozású STP16CP05 vagy STP16C05 használható a Patexati féle panelen. Egy SOIC tokozású STP16C596 használható a Kly féle panelen is.
(#) m_ix hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Сравнивал их
LE OE
Управление различное а значит и прошивка должна быть под каждую
или под 05 или под 596

в общем заказ ко мне подошёл
пришли 16c05
http://photos.streamphoto.ru/f/7/2/d981e8d04296593fa740c8a61340e27f.jpg

compared them
LE OE
Managing different and therefore the firmware should be under each
or at 05 or at 596

in general, the order came to me
came 16c05


Összehasonlítva őket
LE OE
Ügyvezető különböző, ezért a firmware kell az egyes
vagy 05, vagy 596

általában a rend hozzám
jött 16c05
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
As I have written many times there is only one firmware version on Kly's site. It is working with STP16CPS05 and STP16C596 as well. The SPI waveform is the same on datasheets.

Ahogy már többször megírtam, csak egyféle program verzió létezik Kly oldalán. Kifogástalanul működik STP16CPS05 és STP16C596 meghajtóval is. Az adatlapokon az SPI idődiagram megegyezik.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) m_ix hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
SPI шина она и в африке шина
только у одной 05 инверсный вход а у другой 596 прямой
отсюда неправильный выходной результат
в этом то вся и суть.

SPI bus, it is in Africa Bus
only one inverted input 05 and the other 596 direct
hence the result of an incorrect output
This is the essence of the whole.

SPI busz, hogy Afrikában Bus
csak egy inverz bemenet 05, a másik 596 közvetlen
így az eredmény nem megfelelő teljesítmény
Ez a lényege az egésznek.
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Now for the last time:
Open STP16CP05 datasheet rev. 10 (january 2010), go to page 10.
Open STP16C596 datasheet rev. 8 (july 2005), go to page 7.
On these pages You could see the SPI timing diagrams. On both fo them, hata 101..100 shifted in from DI line of SPI bus.
16C596 will turn OUT0 off, OUT1 on, OUT2 off,.. OUT15 on.
16CP05 will turn OUT0 off, OUT1 on, OUT2 off,.. OUT15 on.
Where is Your difference? Patexati has built 2 fully functional panels with STP16C596, Kly has built his working panel with STP16CP05.

Most utoljára:
Az STP16CP05 adatlapjának rev. 10 (january 2010), a 10. oldalán
Az STP16C596 adatlapjának rev. 8 (july 2005), 7. oldalán
láthatók az SIP idődiagramok. Mindkettőn az 101..........100 adatot léptetik be az SPI busz DI jelén.
16C596 a kimeneteit az alábbi módon kapcsolja: OUT0 off, OUT1 on, OUT2 off,.. OUT15 on.
16CP05 a kimeneteit az alábbi módon kapcsolja: OUT0 off, OUT1 on, OUT2 off,.. OUT15 on.
Hol is van az a különbség, amire utalt a hozzászólás? Patexati két teljesen működő panelt épített STP16C596 -tel, Kly panelje STP16CP05 -tel működik.
(#) Attila18 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Sziasztok! Valakinek megvan a 64 rgb ledes óráról a nyák tervek, beültetési rajzok és az alkatrész lista??? Nagyon szeretném megépíteni ezt az órát! Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Hp41C válasza Attila18 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Kly -nak.
(#) usane válasza Attila18 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Hu, az a nyák nagyon durva, tele viával, meg egéb finomságokkal, de hajrá.
(#) pitybull hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Szerettnék építeni egy " Propeller Clock" elven működő kijelzőt,amin szöveget és órát is szeretnék megjeleníteni!(főnököm jövőheti születés napjára)
Ezt már elkészítettem ora , és ezt is de ez sajna nem tud szöveget,meg csak hex van hozzá.
Szóval ,esetleg nincs e valakinek hasonló meg flowcode-ban amiben a szöveget is lehetne változtatni?
Vagy más megoldás esetleg?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) tibapu hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Tisztelt Fórumozók.
A 67-Led-es óra megépítése valóban komoly nehézségekbe ütközik.Egyenlőre az alkatrészek beszerzésénél tartok.Valakinek van esetleg ötlete honnan lehet beszerezni a "TSOP 75236-tt" infra vevőt?Esetleg valakinél a fiók mélyén ha akadna szivesenn átvenném.Nembeszélve az árakról,hogy 2400Ft egy hőszenzor azért egy kicsit húzós.Esetleg lehetne helyettesíteni az MCP9800-as sal? Mert az még van a fiók mélyén.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia! az FHD kft-nél kell lenni tsop-nak. A hőszenzort lehet helyettesíteni csak nem fog működni mivel a forráskód hiányában nem lehet módosítani a belevalót.Írtam nem olcsó mulatság lesz sajnos ez van.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia!
Az FDH -nál a TSOP75236-TT minimális rendelési darabszáma 10... Megnézem van-e még belőle....
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia.
Nekem egy elég lenne.Esetleg a TSOP2236-ost találtam hasonlónak.De ahhoz faragni kellene.A panelt is és az alkatrészt is.Sajnálatos módon addig igazgattam az óráim mégnem a 16F886-os meghalt.Odáig jutottam,hogy a propellerek cserélhetők egy meghajtó fejen.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
szia
Az mit jelent hogy meghalt? Ez nem egy ember hanem egy elektronika és lehet éleszteni számtalanszor. Ha a cserélgetéstől lett valami baja akkor van egy tippem. Fototranzisztor infra páros vagy ha HALL szenzor akkor akkor a mágnes HALL páros lehet a ludas
( Nálam az élesztés során egyszer elhalt a HALL)
(#) KKobra hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Én még mindig a bázis propeller átvitellel "harcolok" ha időm engedi. Az átvitel működik!! Félig. Indulásnál szépen mindent vesz a rotor annak megfelelően indul amit a bázison beállítottam.
De mikor forog a rotor akkor már nem veszi a parancsokat.
patexati javasoltad hogy 200n és 22uf tegyek a 100n 10uf helyére de nem az volt a hiba.
most esetleg cseréljem vissza? Videofej motor a meghajtó a kitöltést 120ra (2550es USB-s bázis) van állítva akkor megfelelő az energia átvitel. 900mA az áramfelvétel. a kitőltés a moduláció miatt 120 és 60 közöt váltakozik. Cseréljek motort? illetve a fejtekercseket?
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Szia.
Avval kezdődött hogy a külső led kettő villanás után megállt.Táp ki.Bekapcsol,két villanás,utána leáll.Kondenzátorok cseréje és a 7805-ös stabilizátor cseréje óta már nem is villan.A programozó szerint jó.lehet törölni és ujra írni.Már a PCF8583-as ic kivételével szinte mindent kicseréltem,beleértve a HALL-szenzort is.Ennek következtében tönkrement a réz fólia amit valahogy helyettesítenem kell.Azért kössz a tippet.
(#) tibapu hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Tisztelt Fórumozók.
A 67 LED-es órával kapcsolatban szertném a véleményetek kérni.Ha 5 Voltot tudnák adni a propellernek /mondjuk csúszógyürűn keresztül/akkor elméletileg képes lenne működni?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Megállt a táp!! Kezd előröl. Álló motornál voltmérővel lépésről lépésre. Átjön a tápról elég feszültség 7805 bemenetén minimum 10V legyen a kimenetén természetesen 5V Ne digitális műszerrel mérj mert a frekvencia becsapja a digitális műszert.
Ha meg vannak a feszültségek mérj a PIC lábán (19,20)
Ha rendben van akkor zárd rövidre az a fényerő szabályzónál (IRLMS5703 4es 5-ös lábát )
Ha eddig nemtetted meg. Ha minden oké akkor ennek mennie kell
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Elméletileg igen de meg kellene szűrni is. Nagyon stabil 5V kell nem lehet ingadozás és minimum 2A áramon kell ezt tudnia a szerkezetnek.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Korlátozott számban (5db) van felesleges TSOP75236-TT -m (mivel akkor is 10 db volt a minimális rendelése darabszám).
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Megcsináltad már a nyákot? Vagy csak gyűjtögeted az alkatrészeket?
Következő: »»   309 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem