Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   310 / 489
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia.
Az 5 Volt megvan.A7805-ös kimenetére egy izzót kötöttem és világít,Műszer szerint 5.1 Volt van.Tehát nemcserélem ki.Én IRLML5203-at használok,de rövidrezárva megvan a 12Volt a pozitiv ágon.A 19-es lábon semmi a 20-as lábon 4.43 volt van.Sajnálom,hogy a te problémádhoz nemtudok hozzászolni.Nekem túl bonyolult az a bázis áramkör.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia.
Ha felesleges akkor egyet megvennék tőled árába vagy némi felárral,hiszen már csak ez hiányzik a panelből.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Idézet:
„Az 5 Volt megvan.A7805-ös kimenetére egy izzót kötöttem és világít, Műszer szerint 5.1 Volt van. ... A 19-es lábon semmi a 20-as lábon 4.43 volt van.”

A 20. lábnak közvetlenül a 7805 kimenetére kellene kapcsolódnia. Hol esik az a 0.6V?
Az adatlap szerint 20MHz órajellel csak 4.50V felett megy (figure 17-1). A BrownOut reset engedélyezett, a küszöbfeszültség 3.6 .. 4.5V között van (adatlap table 17.4).
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Pü ment...
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia!
Az a 0,6 Volt az LL4148-as diodán esik.Itt

DSC01189.JPG
    
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia!
Akkor a tervről hiányzik egy kis darab fólia. A 7805 kimenetének el kell jutnia a PIC 20. lábához. Azon az oldalon is be kell kötni a ICSP Vdd kivezetését, amelyiken a 7805 van. Az ábrán a rózsaszín darab.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia! A terv jó megnéztem. A táp átmegy egy LL103C schottky diódán így 0,3 V esik rajt mi belefér az összes órám így megy az eleje óta. LL4148-al nem tudom,hogy működik a tervben nem az van. Az ICSP miatt kell a dióda.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia! A tervben nem LL4148 dióda van hanem LL130C.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia!
Igaz,hogy LL103C van oda tervezve de nekem nemsikerült beszereznem.Én LL4148-sat tettem bele és avval elindult,sőtt működött hetekig.Valami más rejtett hibálya van.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az LL4148 nyitófeszültsége 0.6V, az LL103 -é 0.2V. Bármilyen típusú, kis áramú, MinMELF tökozású Schottky dióda jó a helyére. Egyébként a normál üveg tokosat is be lehet forrasztani a helyére. Pl.: BAT41. Ha a pic már fel van programozva, az átkötése is megér egy próbát...
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Lehet,hogy működik nem próbáltam de a távirányításnál a másik dióda is ilyen mit a TSOP out és az MCLR láb közt van és ott viszont a távirányítás nem működött megfelelően még másik schottky diódával sem. Van egyszerű megoldás mindkét diódát rövidre kell zárni ha fel van programozva, Viszont ha új programozásra kerül sor meg kell őket szakítani a programozás idejére.Ha kap a kontroller tápot akkor nézd meg a kvarc és a hozzá tartozó két kerámiakondi nem e forrasztási hibás vagy törött a kondi.Hall szenzor esetén a mágnest is érdemes forgatni esetleg egy erős mágnessel játszani a rotor közelében ha nem éledne fel.Fet D-S lábat zárd rövidre ezek előtt,hogy a fényerő szabályzási hibát is ki kell zárni,szűrni.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia!
BAT43-as volt itthon avval 4,8Volt-ig ment a fesz.De az itt olvasott javaslat alapján bátran rövidre zártam,igy a 20-as láb megkapja az 5,1 Volt-ot.Viszont minden maradt ahogy volt.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
A PIC 14. és 15. lábán kialakul-e a maga szint? Az I2C busz felhúzó ellenállásai be vannak ültetve?
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia!
A 14.és 15. lábon 4,3 volt mérhető.A felhuzó ellenállásokat nempiszkáltam hiszen kéthete még minden működött rajta.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
szia
Nem nyírtad ki a PIC-et ? Nézd meg az égetővel (töröld a tartalmat és utána írd újra)
Semmilyen led nem villan fel? A kitöltési tényező nem túl alacsony vagy magas? Ha teljesen "süket" És a PIC működési feltételei megvannak a fet D S lába átvan kötve akkor hall mágnes páros lehet a ludas (Messze van a mágnes) mindenképpen ellenőrizd működik e a Hall
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szia!
A PIC nem halt el.Remélem mert kivettem és újat tettem bele.Az újal is irható törölhető.Kicseréltem még az LM 358-ast a kvarcot az infra vevőt a kondikat azIRLML5203-at a HALL szenzort a 78L05-öt.Inkább mondom,hogy mihez nemnyultam még.Maradtak a Led-ek a 470-es ellenállások a 10K-s ellenállások a BC848-as tranzisztorok a BAR 43-as diodák a 2,7K-s ellenállás és a hő szenzor.Lassan kifogyok a tartalék alkatrészből.
(#) tibapu hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Közben megjött a hőszenzor a 67-Led-es propellerbe.Beépítettem de látszik rajta,hogy nem oda való.Tulságosan el áll a paneltól.Hő szempontjából viszontjobban körbe járja a levegő.

DSC01191.JPG
    
(#) kly hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok
Már rég nem írtam ide. Intelligens ház vezérlés elviszi minden időm......de még érdekel a téma.

Nemrég találkoztam egy "címezhető" RGB LED-el (WS2811 alapú) ,sajnos SMD 5050 méretű (nagyocska 5x5mm) de talán érdemes lehet kezdeni vele valami propclock projektet.
Ára sem vészes kb 60Ft/db.
Persze nem tudna 16 millió színt de a jelenlegi 3 bites színmélységnél (67 LED-es RGB órám) lényegesen szebb képet adna.Meg aztán a rotor mérete is jócskán csökkenthető vele.Gyakorlatilag hurkapálca méretű rotor is készíthető lenne.

Bővebben: Link

adatlap


Vélemény?Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ezt érdemes megnézni:

Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia! Jó lenne ha nem lenne ilyen nagy. Így a 64 ledes átmérője lenne min 65-70cm ami túl nagy erős vibrációk jelentkeznének és nagy kerületi sebessége lenne.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Igen.
Mondjuk nem 64 Led-re gondoltam. 32 is elég sok. Főleg ,hogy 9 bites színmélység lenne így sokkal jobbnak érezné a szem a felbontást. Megkockáztatom ,hogy látványban verné a 64 Led-es 3 bites-t.
Meg aztán lehet lesz 0805 méretű is ebből a Led-ből előbb utóbb, talán van is......
(#) KKobra hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
úgy látom a propeller clock még élő fórum lesz egy ideig ha patexati, kly és Hp41C belevágnak ebbe az újabb projektbe Én ahogyan magamat ismerem utánaépítem ha közzéteszik
Kíváncsi vagyok hogyan határoznak
(#) KKobra hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Hát egy kicsit el molyoltam a 64 ledes óra paneljával az eredmény 98%-os lett van két szakadás a mintázatban szerencsére mindkettő javítható helyen. Most már csak nagyon odafigyelve méretre kell vágni és kifúrni. Hát nem egyszerű feladat. A két oldal tökéletesen passzol
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) tibapu hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szép lett.Ez igen.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Szia.
Küldjek 0,4-es fúrót?Vagy megoldod máshogy?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Szia
Köszönöm a felajánlott fúrót de már kifúrtam és méretre vágtam. Az üzenetben említettem hogy ez a része nem jelent problémát Azért a szépségén lehetne még javítani
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013

DSCF5297.JPG
    
(#) m_ix hozzászólása Nov 19, 2013 /
 
А можно от этого пропеллера получить исходник?
просто у нас нет данного контроллера, возможно сменой прошивки получиться установить другой?

Is it possible to get the source of the propeller?
simply we do not have the controller may change the firmware to install another turn?

Lehetséges, hogy a forráskódját a légcsavar?
egyszerűen nincs a vezérlő megváltoztathatja a firmware telepítéséhez egy másik pedig?
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Mint már többször leírtuk, ennek az óranak nem hozzáférhető a forrása. A hex letölthető kly oldaláról.
As we wrote several times the source ot this clock not puplic. Hex file can be downloaded from Kly's hompage.
(#) m_ix hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
ok
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Itt van egy kiindiulási alap a MCUHobby.cz oldalon. Regisztrálás után a forrás letölthető.
You can find a starting version on MCUHobby.cz page. Source code can be downloaded after registration.
Következő: »»   310 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem