Fórum témák
» Több friss téma |
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Tudtátok? A sorszigetelő papír szélét szép egyenletesen be kell vagdosni - mint tudjuk - hogy a csévébe akként passzoljon, hogy ívesen felfelé a cséve falához simulva a szélső meneteket ne engedje lecsúszni az alatta levőkhöz.
A bevagdosás komoly elmeerőt és önuralmat kíván a nem kívánt ámokfutást, harakirit megelőzendő. Itt jön a képbe a "tésztacsináló gép". Ócskapiacon, vagy hirtelen meggazduló háziasszonyoknál jutányosan kaphatunk ilyen berendezést és vígan cakkozhatjuk vele a papírt, míg világ a világ...és még 2 nap. Szívesen.
Persze, én ollóval bevagdostam mind a kb. 5 méter szigetelést sütőpapírból, és persze ezután találtam annyi prespánt meg kondenzátorpapírt, ami a Fender gyárakba elég lenne 50 évig. Nekem először az irodai papírvágó jutott eszembe (10-20 rétegbe hajtogatva a szigetelőpapírt), de aztán ötösével összefogva egy jobb ollóval alig 10 perc alatt megoldottam, bár tényleg a harakiri gondolata kerülgetett.
Sziasztok!
Szerintetek ez a huzal jó kimenőtrafóhoz? Tökéletesen kijött a kimenőm 0,35-ös rézzel, csak sehol nem láttam a boltok kínálatában.
Nem pont 0,35-ös, hanem 0,375-ös, de az még pont belefér. Másrészről azért vannak kétségeim, mert duplán zománcozott.
Üdvözlök Mindenkit!
Szétszedtem egy EI 92-es trafót, hogy a vasból csináltassak egy kimenő trafót. A lemezek eléggé ramaty állapotban vannak. Itt-ott rozsdás és néhol van csak lakk réteg rajta. Arra gondoltam,hogy festék maróval tisztára maratom. Aztán rozsdamaróval adok a rozsdának. A végén pedig egy vékony réteg színtelen lakkal lefújom az egyik oldalát a lemezeknek. Egyáltalán kell ezzel ennyire foglalkoznom vagy a kimenőnek úgysem számít.
Üdv!
Miután lecsiszoltad, akkor tényleg meg fogsz dolgozni vele, de nagyon. A régebbi trafó lemezeket eloxálták, ami a felületen egy szigetelő réteget hozott létre, ami nem nagy igényű, mivel nagyon kicsi feszültségeket kell elszigetelni. Szerintem ne pucolgasd. A szigetelés nagyon is számít, kimenő, vagy hálótrafó, szigeteltnek kell lennie.
Még semmit sem csináltam vele, csak szét van szedve. Impregnált volt szegényke és imitt amott eléggé egyenetlen lakk réteg van a lemezeken. Akkor semmit se csináljak vele ? Festés az egyik oldalt ?
Szerintem semmit. Ez a lakkréteg, ami befolyt, ugyanúgy megnehezíti minden lemez visszarakását, mintha festenéd, ergo ugyanott vagy, csak nem dolgozol feleslegesen.
Az eredeti szigetelő réteg vastagsága nagyságrenddel vékonyabb, mint a neki szánt festék.
Helló,
*hogyan határozható meg egy kimenő trafó impedancia áttétele a tekercsek ellenállásai, valamint feszültségáttétele alapján? köszi a válaszokat. Szerk: A pontok NEM helyettesítik a shift gombot! A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
A kimenő trafó áttétele = a feszültség áttételével. Az impedancia áttétel a feszültség áttétel négyzete. A tekercsek ellenállása alapján csak a folytonosság, ill a primer szekunder különböztethető meg, más semmi.
Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre.
Építettem a pár éve egy PL508 SE-t, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve, de már régóta szeretnék egy PP-t is, a 6p3sz re gondoltam. A kimenőtrafót viszont még nem tudom honnan szerezzem be... Ugye mivel Si-vas nem az igazi kimenőnek, és a dolog maximum 30W körüli kimenő teljesítménnyel rendelkezne, arra gondoltam, hogy vennék egy BEAG kimenőt, ami tud 100W ot és csinálnék belőle két 50W körüli kimenőt (a lemezeket nyilván elosztom, és csinálok két csévetestet nekik, az SE hez is én tekertem a kimenőt, ezt is megtekerem magamnak természetesen... ). Szerintetek ez jó ötlet lenne? Működhet ez? Esetleg tudja valaki, hogy E-I avagy M magosak-e a BEAG kimenők? Előre is köszönöm!
Szia!
M-ek... Nem jók SE-nek, PP-nek igen. A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
Hali, írtam, hogy PP-t szeretnék, az SE már megvan de köszi a választ!
Igen, értettem én azt, de a BEAG vasak csak PP-nek jók - ezt akartam tudatni.
Ugyanis, attól, hogy M, még lehetne SE-hez is jó, de ez nem. Nincsen légrése neki.
Eleinte jó ötletnek tűnt, de nem úszom meg, kis utánaszámolással egyből kiderült, hogy kell a két egész BEAG kimenő...
Idézet: „Eleinte jó ötletnek tűnt, de nem úszom meg, kis utánaszámolással egyből kiderült, hogy kell a két egész BEAG kimenő...” Volt, aki 3-ból rakott össze 2-őt az 50W-osához...
igen igen, hamarabb kérdeztem mint ahogy számoltam (gondolkodtam...)
Nem tudja valaki esetleg, hogy a BEAG kimenőtrafók vasalása milyen anyagú? Mármint, hogy sima 4% os Si vas vagy valamilyen permalloy? Elvileg kimenőnem a Permalloy a legjobb amennyire én tudom, de hogy a gyári kimenőket is ebből csinálják-e?
Előre is köszi!
A Beag kimenők vasa igen jó minőségű, de nem permalloy. Ha jól emlékszem E10-es szabványú lemez, és ha minden igaz akkor 4%-os Si tartalommal, de erre nem vennék mérget. A vastagságuk 0,35mm, jó vékony. M85B-re tekert 55mm-es pakettű TK-782/A kimenőtrafó igen jó minőségű levegős, részletező, teres hangot produkál. Ha van ilyened akkor érdemes felhasználni. EL84-hez megvan a TK782/A rajza, ha érdekel, csak meg kell tekerni.
Szia! Rajz, adat engem is érdekel! Köszi!
Szia, köszönöm a kimerítő választ! Érdekelne a rajz, mondjuk jelenleg nem ezen dolgozom, de ki tudja mikor jöhet jól, ha már így felajánlottad .
Köszi mégegyszer!
Sziasztok
Tulajdonomba került egy (szerintem) kimenőtrafó. A primer 2X1200 menet 0,12-es huzal sorba kötve, a szekunder 2 X 46 menet párhuzamosan 0,57-es huzalból. Akitől vettem, adta vele a pár EL84-est is. Szerintetek mit tudott/mit bírt ez a trafó? 10-12W PP EL84-es lehetett? A trafó keresztmetszete 7cm2. Várom a nálam hozzáértőbbek véleményét. Köszönöm előre is
És nem lehet egy mai darab, mert a primer kivezetések selyemmel szigetelt huzalból készültek.
Szia! Szerintem 10W alatti.
P=(q/10)2*f szerint, akár 17W-os is (fa=35Hz). PP esetén.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
Nemrég adtam el egy gyári 20W-os kimenőt. Kb. 6 cm2 volt a keresztmetszete.
Igaz ez gitárerősítőhöz készült, és nem basszusgitárhoz. 50-12500Hz volt ráírva.
Üdvözletem!
Gitárerősítőt szeretnék építeni EL84-es csövekkel PP kivitelben. Van egy M magos trafóm, ami emlékeim szerint 100V-os illesztő trafó volt. A kereszt metszete 7.82 cm2. Az a kérdésem, hogy mekkora gerjesztéssel számoljak. Tudomásom szerint a gitárerősítők kimenőjét túl szokták gerjeszteni. 50Hz-es alsó határfrekvenciában gondolkodtam 17W-os kimenő teljesítmény mellett. Gondolom 0,7-0,8 T-val kellene számolni, de nem vagyok benne biztos.
Üdv ismét!
Lehet lehetőségem lesz El84-el PPP-t építeni 4 db csővel. kérdésem az lenne, hogy ehhez a teljesítményhez elég-e még a 7.82 cm2-es M vas? Gitárhoz kell továbbra is A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
Szia! A rajzot majd légyszi... Egyébként, ha PP-nél elég a jelzett keresztmetszet, miért ne lenne elég PPP-nél is?
Kizárólag azért, mert dupla akkora a teljesítmény
Amikor elkészül normálisan a rajz akkor elküldöm |
Bejelentkezés
Hirdetés |