Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   15 / 254
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
DCF_ beszerezhetőségéről valaki???
(#) zoknee válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Ha van nekik a boltban pár db, akkor személyesen biztos. Postán nem tudom, lehet. De eddig netes katalógusukban nem szerepelt a vevő, így cikkszámot ott nem tod megkeresni, max telefonon. De próba szerencse
(#) Vatti válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Hali !

A rendelési kód: 641138 (Conrad) volt kb egy fél éve de a neten ne keresd. E-mail-re válaszolnak, elküldik postán is. Máshol nem találtam én sem.
(#) Norberto válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
DCF modult a hét elején vettem egy HE-s kollégának, 3990 Ft volt darabja. (Ez már ÁFA-s ár!)

Tapasztalat: ha lementek a pince szintre (Conrad-ba), és beléptek a lépcsővel szembe azon a forgó "boltos beléptető rendszeren", utána balra az információs pulthoz ne menjetek!!!, mert egy sügér ül az asztalnál; nála már külön teljesítmény az is, ha a nevét meg tudja mondani...szóval hozzá semmiképp se forduljatok, inkább menjetek végig egyenesen, amíg egy kiadó-pulttal nem találjátok szembe magatokat! Ott egy értelmes eladó szokott lenni, egyből tudja, mi az az DCF vevőmodul!
(#) TyeDa hozzászólása Dec 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Szert tettem egy műszerre, 6 nixie cső van benne. Szeretnék a csövekből egy órát csinálni.
Végigolvastam a témát, Tom025 és vicsys cikkét is.

Vicsys óráját átlehetne alakítani 6 csövesre (másodperc kijelzés)? DCF modult szeretnék bele.

A csatolt képekről rémlik valakinek vmi, hogy mire való a műszer?

(#) Topi válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Inkább szerzek én neked olcsón csöveket, de nehogy szét bonts egy ilyen műszert!!!
Ezt vétek lenne egy óra miatt szétbontani!
(#) TyeDa válasza Topi hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Egyenlőre nem szedem szét, megpróbálom kideríteni mire való.

De 6csöves DCF-es óra továbbra is érdekel. Pic-el vagy Atmellel.

Sajna a Programozás tárgyon 2essel átcsúsztam, és nem sok maradt meg...mondjuk úgyis elő kell venni jövőre a tudást
(#) _JANI_ válasza Vatti hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Köszönöm. Persze a többieknek is!
Megpróbálok egy e-mailt. A többi meg kialakul.
Szeméjesen egy kicsit nehéz itt a világ másik végéről elmenni. S csak egy modulért nebiztos, h megérné...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Megjött a küldemény! Mostmár elkészithetem az órát.
:worship: Köszi mindenkinek!
(#) sgt válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Van egy másik megoldás is. Nem muszály pic-et használni. Egyszerű osztókkal meglehet csinálni, utána johonsonakat tenni minden csőre egyet meg kapuzni a különbőző számokat és kész ennyi. Árban kb ugyanott vagy és ez biztos jól fog működni. Viszont DCF-et nem tom h lehet rá tenni
(#) Szamy válasza sgt hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
igen...és egy a4-es panelra "vígan" elfér .aztán már csak egy pic kell, hogy legyen benne dcf is.
(#) _JANI_ válasza Szamy hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Hát IGGEN!
(#) borvendeg hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Hello mindenki!
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy megépítettem a kapcsolásdok között található Tom025 által tervezett Nixie órát. De az a problémám vele,hogy beleírtam a progit ezután a csövekben a számok látszólag véletlenszerűen felvillannah majd elhalványodnak kivéve az egyiket emi semit nem csinál(gondolom ez csak kontakthiba) Jah és még azt is megfigyeltem, hogy ha egy bizonyos ideig fesz alatt hagyom az áramkört akkor a csövek kialszanak.
Tudnátok segíteni,hogy mi lehet aprobléma?Mitől vvan ez a villogás? (a csövek 140V-ot kapnak ez elég nekik?)
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia!
Érdekes helyzet.. Nyákot sajátot terveztél, vagy az enyémet használtad? PIC nélkül mit csinál az áramkör? Semmit (az a jó), vagy akkor is ugyanezt? A 140V hát mitnemondjak, nem sok. Próbáltad már direktben rákötni a cső valamelyik számára, hogy világít-e normálisan vele? A villogás frekvenciája mekkora (kb)?
Üdv!
(#) borvendeg válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Hello Tom!Nyákot újat terveztem mivel én kapcsiüzemű nagyfesztápot tettem belée meg szünetmentes tápot a procinak.Elvileg jó, mert az egyik elektrotanárom átnézte.Ha kiveszem a PIC-et akkor semmi nincs a csöveken. Lehet hogy ez azért van mert kevés a 140V?Menyi lenne az ideális?
(#) huba válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Szerintem próbáj a PIC lábaira tenni 100nF os kondit, mert a nagyfesztáp bezavarhat. Valaki még irta hogy az DC-DC-t külön táprol kelett hajtsa mert a PIC-el nem fértek meg.
(#) Feri007 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
A 140 V kevés. Miért nem tekered feljebb? Lehet, hogy müködik, de pl. a IN-8 katalóguslapját nézve:
Gyújtási fesz (Firing-up voltage): < 170V
legkisebb égési fesz: < 150V
A javasolt statikus üzem: 180V, 1mA
impulzusüzemben: 200V, 5mA, 10% kitöltés, max 1-2 msec- ig.
Anélkül, hogy belemennnénk részletes tervezésbe, 200V
anódfesz mellett 15kohm áramkorlátozó ellenállás jó kell, hogy legyen - ahogy az a szokásos kapcsolásokon van.>>
(#) borvendeg válasza huba hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Kösz a segítségetz mindkettőtöknek.A 100n-os kondikat a tápfesz lábakra kell h tegyem?(tom h ez nagyon kezdő kérdés de...) Feri025 azért nem mertem 200V-ot adni a csőnek mert azt hittem hogy az sok.
(#) huba válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Igen a táp lábakra, hogy a pic ne indulgasson ujra, számojon zagyavaságokat. Nagyfrekvenciás zavarokat szűri le. Ha mégis nem anódfesz, hanem zavar és a kondi nem segít akkor kell egy LC szürő. :no:
(#) borvendeg válasza huba hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Nah megint én vok. Megpróbáltam a koöndikat most nem a számok villannak fel a csövekben, hanem derengés látható mindig csak az egyikbe de az folyton változik kb másodpercenként h melyikben de arra gondoltam, hogy ha átvágom a panelon a fóliát a PIC gnd-je és +tápfesz lábánál és elemről adnék neki tápfeszt akkor jólenne?(ugy tudom az elem olyan mint egy szűrt táp)Segítséget előre is kösz!
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
A kondit a táp és a föld közé kell kötni, lehetőleg minél közelebb a PIChez. Vedd feljebb a csövek tápját, én a hálózati feszről (320V) hajtom őket áramgenerátorosan, nagyobb előtétellenállással.
Olyan derengéssel én is találkoztam már, de csak amikor kikapcsolom az egész áramkört. A bizonyos csőhöz tartozó multiplexelő tranyók cseréjével egyébként elmúlik.
Próbáld meg külön tápról járatni a PICet és a nagyfesz generátort (de azért a földeket közösítsd!), illetve próbáld meg trafókkal a cikk szerint...
(#) Feri007 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
A csöveket CSAK áramkolátozó ellenállással szabad járatni, ugye tudod! Azt nem szabad, hogy kisebb feszrol, ellenállás nélkül.
(#) 0123456789 válasza huba hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
hi ez nagyon zsír
(#) borvendeg válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Kösz a segítséget most 200V-ot kapnak a csövek.Holnap megpróbálom a külön tápot. A trtafós megoldás sajna nem megoldható(nincs trafóm)Kösz mindenkinek holnap kipróbálom aztán írok.
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Hello!
Ma megpróbáltam a PIC-et külön tápról járatni most minden cső műxik kivépve egyet a kapcsoló tranzisztorra gyanaxom h. rosz.(ez eddig sem működött) A másik hogy mióta a pic külön táprólmegy azóta a 0 világít a csöveken és kb másodpercenként változik a többi csőben a szám.Már tippem sincs h mi nem jó.
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ha jól értelek, akkor a nulla folyamatosan világít az összes csőben, plusz mellette egy-egy másik szám. Arra tudok gondolni, hogy a nulla vezetősávja zárlatos, ezért folyamatosan be van kapcsolva. A többi szám minden csőben másodpercenként változik? Vagy egy csőben nem 2db, hanem még több szám világít? Ebben az esetben a multiplexelést szkópolnám le. A 74141-ed jó?
(#) borvendeg válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Jól érted a 0 világít a többi pedig változik szóval mindig csak 2 világít egyszerre csináltam egy videót de 10 megát nem tom hogyan tegyem fel és még egyérdekességet találtam a tizedespont is felvillan de a te csőpanelterved van elkészítve azon meg be sincs kötve a tizedespont ezt most vettem észre h néztem a videót. mindjárt idehozom a panelt aztán átnézem ujra.
Szkópoznimeg nem tudok mert nincs szkópom de ha nem lesz jó kkor írok egy progit ami csak felvillant bizonyos biteket
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ha meg tudod vágni hogy max 7 mega legyen, fel tudod tenni a tárhelyemre: Bővebben: Link
Kíváncsi vagyok rá...
(#) borvendeg válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Sajna nem tom megvágni nincs hozzá semi progim. majd mindjárt csinálok rövidebb videót de most abban mesterkedek hogy írok egy progit amivel csak számok jelennek meg a csöveken csak ezt a 74141es IC-t nem teljesen értem ha az öszes bemeneti láp magas szinten van akkor írnak ki 0-át a csövek? a tranyóknak meg végig beírom a progiba h magas szinten legyen a B port akkor nyitnak ész az öszes cső kiírja amit az A port mond ugye?
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nézd meg az adatlapján az igazságtáblázatot, ezt már nem tudom megmondani neked. Ha csak számokat íratsz ki, akkor minden csövön ugyanaz a szám fog megjelenni. Ne felejtsd viszont el a multiplexelő lábakra is feszültséget adni, különben nem fog egyik sem világítani. Kipróbálhatod persze PIC nélkül is: 5V a multiplexelő lábakra, és a bináris kimenetre manuálisan adod az 5V-ot ill. földet...

Szerk: Valahogy úgy, de az eredeti progit sem teljesen én írtam, annyira nem értek hozzá....
Következő: »»   15 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem