Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   201 / 576
(#) VIM válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia! ITT a leírása és innen tudtam kihalászni és angol nyelvű. A vigasz az, hogy nagyon részletes a hibaelhárítása és hibakiolvasása amit egy speciális adapterrel végeznek el de közben értékeket is közölnek róla. Nálad valószínű, hogy a kazán kiegyenlítő tartály levegő nyomásával lesznek a bajok és a bypass szelepen lévő nyomáskapcsolóval ami a nyomást hivatott ellenőrizni. A gyújtással is lehetnek gondok amiről szintén leírnak mindent, értékekkel együtt (ionáram, elektróda magasság). Ha a fűtővíz üledékes, ajánlják itt is a fernox, rendszertisztító adalékot beadagolni. A fontos részeket könnyen le tudod fordítani és érthető lesz a leírás az illusztrációkkal együtt.
(#) VIM válasza Vaillant hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Van hogy az alsó üzemállapotot jelző zöld led is villog.”
Ilyenkor már leoldott a biztonsági hőmérséklet határoló ami az előző, legfelső LED villogásának következménye jelez, hogy valamelyik érzékelő szakadt! Az, hogy Te kicserélted még nem biztos, hogy látja is a készülék a szondát. A csatlakozásokat egészen a panelig kellene leellenőrizni és a szondák értékeinek ott is annyinak kell lenni (ellenállás és szálfolytonosság vizsgálat). .... vagy már megtetted?
(#) Pola0520 válasza VIM hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszönöm a segítséged. Akkor úgy néz ki nem tudjuk nélkülözni a szakembert, de elmondanád nekem hogyan kell orvosolni a problémákat? Mert akkor elmondom én annak az agyoniskolázott szervizesnek aki erre felénk van hogy mit is csináljon...
(#) mugab válasza Vaillant hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
A reset gombot is meg kell nyomni szerintem, ilyenkor újra kell indulnia a kazánnak.
És olyan is van hogy a gomb kontakthibás..
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) toro válasza Pola0520 hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Látatlanban:
a kazánodban lerakódott a vasiszap és megemelkedett a kimenő füstgáz hőmérséklete! Ezért kapcsolt ki a füstgáz érzékelő! Sok jót ne várj! Nagy az eshetősége, hogy a hőcserélőt ki kell cseréltetned! Sajnos ezek a kondenzációs kazánok hőcserélői un. Tichelmann kötésben vannak összekötve és szivattyús savazással nem lehet teljesen kitisztítani. A megoldás lett volna a beszereléskor-üzembehelyezéskor az iszapfogó beépítése!
Robbanás:
szerencsére a mai kazánokat már dupla gázszeleppel KELL felszerelni, ha az egyik átenged a másik még biztosan zár. Ami nem zárja ki, hogyha valami nem a gyári előírások szerint van kiépítve.
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
A hőcserélőn - Imi - nincs biztonsági termosztát.
Oxidos az ionikus elektróda.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
A VIM által közölt angol nyelvű gépkönyvből
Idézet:
„innen tudtam lehalászni”
nézd meg a rajzot az 54. oldalon! Ott a füstgáz érzékelő, amelyik kikapcsol a hőcserélő szűkülése miatt!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) Vaillant hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Sziasztok.
A szálfolytonosságit már megtettem,nincs szakadás egyik vezetéknél sem.
A resetelést is csináltam akkor is leáll rögtön a felső led villogása után,viszont ha a visszatérő ági ntc-ről leveszem a sarut akkor megy a fütés.De ha visszarakom akkor rögtön leáll .
(#) Pinyo9 válasza briki hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget! A HMV tartály ki lett takarítva savazva, most szépen csendesen leállások nélkül működik a rendszer!
(#) VIM válasza Vaillant hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Van ITT egy táblázat, hogy ez a gyártó milyen értékű NTC-ket gyárt a márkákhoz. Ez a típus az alacsonyabb ellenállású (2.5kohm) és hőmérséklet növekedésre csökken az értéke (kb.200ohm-ig). Akkor valószínű a HMV NTC értéke nem megfelelő és ezért áll le a készülék.
(#) umiak hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
Tisztelettel, segítséget kérek!

Van egy Vaillant VN 240 típusú kazánom egy VRT390 -es termosztáttal és kezelnek még egy 120l -es meleg víz tárolót, ami szintén Vaillant. Néha, pontosabban most már gyakorlatilag kétnaponta (eleinte egy szezonban csak egyszer kétszer) megzavarodik. Azaz automata állásban a VRT390 középső sorában kiírja a napot, középre, hogy 0oC fok, esti üzem (pedig nappalira kellene váltania program szerint) és az óra (automata váltó) szimbólum a végén.
Közben pedig megállíthatatlanul fűt a végtelenségig, pedig a hőmérséklet is estin 18 fokban, nappalin 20 fokban van limitálva. Mi lehet a hiba, mert a szerelő is csak találgat, hogy talán termosztát?

Köszönöm a segítséget!
(#) VIM válasza umiak hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Szia! A "VU 240"-ből sokféle van, melyikről is van szó? Ha eBUS-os a készülék akkor azt nem fogja jól működtetni, hiába 24V-os a rendszer, mert a VRT390-nél figyelmeztetnek is erre a kitételre.
(#) toro válasza umiak hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
A váltó szelep!
Amelyre rárakódott a vasiszap és nem tud fűtésüzem után teljesen átzárni HMV-re.
Ilyenkor melegvíz készítés közben is "megy" a fűtőkör!
(#) merciabc válasza umiak hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Szia! Toronak igaza van! Váltószelep szétszed-kitakarit-bezsiroz-összerak. Majd nézni egy uj váltószelepet! Addig kihuzza!
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Bocsi "merciabc", zsírozni nem szabad, mert a "következő adag" - amit a szivattyú visszahoz - vasiszap még vastagabban rakódik ki!
Kitakarít - összerak - üzemeltet!
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Szia! Én sem gondoltam rommá kenni. Csak finoman bekenni,hogy addig elketyegjen mig szerez másikat.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Ok,
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Szia toro! Belefutottam egy Buderus Logano G234 álló kazánba. Mintha nem nyitna ki a Honeywell gázszelep rendesen,és visszadurrog a fuvókáknál. A gázszelepröl vki levakarta a cikkszámot. Csak az eleje olvasható. 01C.... Vagy nem ott lehet a hiba,hanem a vezérlésnél? Legyöngült vmi?
(#) bgotz hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy BEA BTN 24 típusú kombi gázkészülékem ami most nem gyújt be.
Vagy csak szikrázik, vagy belobban egy pillanatra de el is alszik.
A bajt elvileg egy panel (talán gyújtó) okozza, amit már nem lehet kapni a szerelő szerint.
Ez van ráírva: 577DBC CODE 0,577,311(08)
A kérdésem, hogy meg lehet-e javítani valahogy?
Vagy hol kaphatnék ilyen panelt?
Köszönöm segítségeteket!
(#) szerviz válasza bgotz hozzászólására (») Dec 2, 2013 / 1
 
Néhányhete javítottuk egy ilyen kazán gyújtásvezérlőjét.
A vezérlő tápjának pufferkondija volt gyenge. Ne tévesszen meg, a szokásosnál kisebb kondi van benne.
A műszerész kollega elmagyarázta a működését, akkor talán értettem is, de most nehogy megkérdezd, hogy mi, mit, miért.

A lényeg, hogy a javításunk sikerült....
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
A gyújtóláng rendesen begyújt?
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Mérj rá a fúvóka nyomásra!
Nézd meg az égőt és a diffuzorcsövet, nincs-e tele porral!
(#) merciabc hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Szia! Patika tisztaságura takaritva. Elektronikus gyujtásu,ionizációs lángörös. Már volt nem régen egyik elektoda csere(repedt volt). Belobban,és elalszik. A panelen nem lehet valami a lángörzésnél? Szétszedtem,de elsöre semmi gyanus sincs rajta. Egy kondi lefáradhatott? Holnap ráakasztom a nyomásméröt.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Mekkora a gyújtóláng?
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
A gyujtóláng kicsap, mintha koszos lenne a szönyeghez a gáz utja, vagy mintha ömlene a gáz egy pillanatra! Belobban.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Nosza, tisztítás - éhgyomorra!
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Kösz!
(#) BD249 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok!
SD Renova kombi néha nem indul el.
A jelenség:
1.-Termosztát kapcsol
2.-Keringtető elindul
3.- nincs szikra és nincs gáz
Kazán lekapcsol, vissza kapcsol és akkor minden ok. Talán valamelyik relé szivat? *

*Mod: Egy kérdőjel ugyanannyit jelent mint akármennyi!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) edoka77 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Üdv! Valaki okosabbtól érdeklődnék. A junkers kombi gázkazán nem kapcsol be a termosztát felkapcsolása után. A termosztát "kattan", de a kazán nem indul. Vagyis néha indult néha nem. Mi lehet a gond?
Ez zárt rendszer és a rendszerre van kötve egy vízteres kandalló is.
Köszönöm válaszukat
(#) VIM válasza edoka77 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Üdv neked is! Talán ha a kazánról egy kicsit többet írnál, hogy milyen típusszámú és mit nem csinál, avagy meddig jut el a működésben. A csemballó vagy kandalló most nem érdekes, azzal később is elég lesz foglalkozni, addig dobjál rá néhány fahasábot.
Következő: »»   201 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem