Fórum témák
» Több friss téma |
Azé' amikor odaírják 'LOG', az azt is jelenti, az 'A' ez esetben tűrés (vagy valami más).
Az adatlapon oda van írva: JIS, japán ipari szabvány szerint A log, B lin.
De ők baloldalon vezetnek
Ez a valami más, csak nem ugrott be. Amúgy: kardnak, csatnak, ....nak, balról a helye (szabó mondás)
Na hát ez szép. Náluk kard. pff. Nálunk a parasztok mutogattak egymásnak ostorral a lovaskocsiról és azt kiabálták, hogy 'jobbra tarts'
Régebben az "A" volt a lineáris, de mára megfordult helyzet.
Most, ha veszel potit, akkor a "B" a lineáris és "A" a logaritmikus.
Már mindent 'balra hajts'-ék gyártanak?
Há' figye'nyi kő, a' biztos.
Akko' má' semmit se értek. Az általad belinkelt táblázatban is a "B" a lineáris és az"A" a log.
Sziasztok!
Valaki leírná, hogyan kell kialakítani a földelést a függvény generátornál? Minden 0 pontot össze kell kötni a földel? Mármint az áramkör 0 pontjait, a trafó után.
Csillagszerűen, a tápegység egy 0 pontjára (a csillag közepe) megy be az összes egyéb áramkör-panel 0 pontja. Tehát nem láncra fűzve, hogy tápról egyikre, onnan másikra, onnan harmadikra. És földhurok ne legyen, itt könnyű előállítani.
Ettől nem lettem okosabb.
Szóval tápegység 0 pontjára egyesével rákötöm az áramkörök különböző részeit, de akkor nem ugyan az mintha egybe lenne az egész?
Az nem mindegy,hogy a földvezetékek csillag szerűen mennek,vagy egy nagy hurkot írnak le.A hurokban áram indukálódik,ami zavarokhoz vezethet.A csillagpontos vezetékelés nem ad egy rövidrezárt hurkot.Így nem tud áram folyni... nincs zavar.
Oké. Akkor a táp 0-ja a középpont, és onnan van belekötve a többi panel GND-jére. És a hálózati földpontra honnan kössem rá? (Szóval arra az érintkezőre, ami a konnektorban található )
Lehetőleg azt a táp "0" pontot kösd rá a védővezetőre.Meg a készülék házára is,ha fémből van.
A hálózati trafó vasára, és a készülék házára, de a táp test pontjára ne. A kettő közé nagyértékú ellenállás, 1 - 2 Mohm, 10 nF kondenzátor kombinációja kerüljön.
Ha a műszer kimenete közvetlenül össze van kötve a hálózati védőfölddel, földhurok keletkezik, ami a műszer használhatóságát rontja. A hálózati trafónak kell biztosítania a megfelelő leválasztást a műszer tápegységének.
Akkor egyenlőre hagyom ezt a fenébe. Még zavarosabb lett, a kedvem is elment tőle.
Nem zavaros, mit nem értessz?
Konkrétan semmit
Idézet: „Ha a műszer kimenete közvetlenül össze van kötve a hálózati védőfölddel, földhurok keletkezik” A műszer kimenetének egyik fele a GND (ezt máshogy nem tudtam megfogalmazni). Itt látható is. Szóval azt nem szabd rákötni a védőföldre. De ha azt nem szabad, akkor a kapcsolás egy GND pontját sem szabad rákötni. Vagy azokat nem is kellene?
Szia!
Van ezen a rajzon más probléma is. Az AD811 bemenete mindössze 6V diff. meghajtást visel el károsodás nélkül. Addig nincs is semmi baj, amig a kimenő jel az R15 visszacsatoláson keresztül virtuális nulla ponton tartja az invertáló bemenetet. A gong akkor kezdődik, amikor a kimenő jel már beveri a fejét valamelyik irányban és már nem tud kialakulni elegendően nagy áram a visszacsatoláshoz. Ehhez még pluszban hozzásegít az offszet eltolás R3-on keresztül. Én nem engedném az ofszetet tápfeszültségig szabályozni, mert egyrészt a gyakorlatban erre nem igen lesz szükséged, másrészt ez az AD811 halálához vezethet. A másik gondolat: A MAX038 oszc bemenetének kondenzátorai (amiket kapcsolgatsz) közül a 47pF-et közvetlenül az oszc és a GND közé kell kötni, direktbe! Annyit kell még ekkor változtatni, hogy a következő érték 470 helyett csak kb. 420 pF lesz. Üdv.
Gyári készülékek legtöbbjénél a 0 pont és a hálózati föld össze van kötve készüléken belül.
Földhurok ebben az esetben: konnektor föld, generátor GND, ehhez legtöbbször egy osszcilloszkóp GND pontja is csatlakozik, mely hálózati földdel összekötve van. És itt bezárult a hurok, a szkópon keresztül vissza a konnektorba. A 0 pontokat kösd össze csillag szerint, ahogy visszább írtuk. Ezután még bármikor el lehet dönteni, hogy egy darab dróttal összekötöd, vagy nem kötöd a hálózati földdel, vagy mint pucuka kolléga írta visszább, 1 - 2 Mohm ellenállással. A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
A nagyfrekvenciás szerelésnek vannak alapvető szabályai. A MAX038 pedig különösen érzékeny erre. Az Iin bemenet egy áramvezérelt pontja az IC-nek, ahol néhány mikroamperes áramtartományban indul a vezérlés. Ilyen alacsony áram szintek mellett a környezetből összeszedett zajok összemérhetőek lehetnek már a hasznos jellel, ezért kell nagyon ügyelni a szerelésre.
Ha csak lehet teleföldes panelt tervezz. Ha teheted két oldalasat és midkét oldalon a lehető legteljesebb föld felületeket alakítsd ki. A két oldalt több ponton is kötsd át egymáshoz. A vezetékek a lehető legrövidebbek legyenek, és tele kell szórni az IC környékét hidegítő kondikkal.
Rendben.
Erre a csillag szerinti összekötésre valaki tudna mutatni egy konkrét példát. El nem tudom képzelni, hogyan néz ki ez a valóságban. Nagyon jól hangzik, hogy ezt kell kötni ahhoz, de nem tudom hogyan valósítsam meg.
Ez az egész roppant egyszerű. Csak gondolj arra, hogy sem a vezetékek, amiket beépítünk, sem a nyák vezetékek nem nulla ellenállásúak. Márpedig Ohm bácsi törvénye értelmében egy ellenálláson folyó áram feszültséget hoz létre.
Ha tehát egy áramot felvevő áramköri részről viszel tovább földelő vezetéket, legyen az akár nyomtatott áramköri vezeték darab, akko viszed vele az előző egység által generált feszültséget is, ami itt már nem kívánatos jelként jelenik meg és bezavar. Ezért kell a teleföldes nyák, hogy minél kisebb kósza feszültségek alakuljanak ki a nyáklemez egyes részein. Itt persz milli, vagy mikrovoltokról van szó.
Van a tápegységen a 0 azaz GND pont valahol. A többi panel GND pontját dróttal oda vezesd. Pld. van 3 panel, és a tápegység. Mindegyik panel GND pontjáról jön egy drót a tápegység egyetlen GND pontjára, azaz 3 drót indul 3 panelról, és egy pontra megy, itt találkoznak, a tápegység panel GND pontján..
Eddig érthető. Ezután mi a dolgom?
Ezzel kész, ami a kérdésed volt.
Egy erősítőben így néz ki.
Oké. A hálózati földet is ugyanúgy kell rákötni a 0-ra, mint a többi panelrészt, vagyis abban a csillag alakzatban?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |