Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   207 / 576
(#) toro válasza mathiace hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
A foszforsav (ha tudsz szerezni-venni) 20%-, a sósav 10%-os.
(#) toro válasza joco19 hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
A kazánod bitermikus hőcserélővel van ellátva.
Erről már sok bejegyzés-írás készült.
Ezeknek olcsóbb a gyártása. A szivattyú üzemközben visszahozza a trutyit a radiátorokból és a kazán fűtőköri részen lerakódik.
HMV készítésnél a fűtőköri felmelegített víz adja át a felvett hőt a bejövő hideg víznek. S mivel túlmelegszik a PTC, lekapcsol, függetlenül a HMV hőfokától!
Azt is ki kellene takarítanod tisztességesen.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) druxter hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Csináltam 4 képet a kazánunkról, közöttük van a "névjegykártyája" is Mint látjátok ismét reggelre leállt
(#) toro válasza druxter hozzászólására (») Dec 24, 2013 / 1
 
Látom a piros LED jelzését. Ez a láng kialakulásának hiányára utal!
Írtam, oxidos az elektróda. A hrtom közül a bal szélső (ha szemből nézed).
(#) druxter hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Igen, mindig így áll le
Már olvastam a hajnali beírásod.
Mindjárt meg is nézem, és csiszolok is, most van fél órám még az Ünnepi hal megfő

Mindenképp jelzek vissza sikerült e megolnadni ezzel a mődszerrel a hibát, addig is köszönöm.

KELLEMES ÜNNEPEKET, minden kedves ide látogatónak !
(#) joco19 válasza toro hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Köszönöm megcsinálom .
(#) mugab válasza toro hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Sósavat a bádogosok használnak...
Azért tilos, mert megmarja a fémet, ami így matt lesz, amibe még jobban megtapad bármi, pl. a vízkő is és ezután gyakrabban lehet savazni.
A citromsav és a foszforsav meg nem marja meg a fémet ezért azt kéne alkalmazni kizárólag.
A sósavat meg nem 10, nem 5 és nem 1%-ban sem használunk s o h a .
(Hacsak nem vagyunk szemét szerelők akik így építik a stabil ügyfélkört...)
(#) toro válasza mugab hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Köszönöm a "dorgálást"!
Én foszforsavat használok.
Azért írtam a sósavat, mivel nagy valósínűség szerint nem fog hozzá jutni egyik anyag roncsolásmentes tisztító szerhez sem - így karácsonykor. S mint írta, rendesen retkes.
Egyébként a tisztított kazánköri hőcserélőt - illik - hőálló horganyfestékkel lefújni.
(#) zolti hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Sziasztok!Kérlek ne irányítsatok egy másik fórumba mert örülök hogy ezt is megtaláltam!Beretta gázkazánom van és olyan problémám akad,hogy olyan helyen lakom ahol gyakori az áramkimaradás viszont nincs vegyes tüzelésű kazánom.így a hőérzetünk egy kicsikét rossz ha áramszünet van.Nos első ötlet:szünetmentesítő 175AH aksi moci beindul szikra,lobbanás, ég a gáz,3 mp leáll .2napig sakkoztam mire tökéletes 230v 50HZ tökéletes színusz t produkáljak ,ugyanaz megy 3mp,leáll.2ötletem 4ütemű aggregátor, viszont a fesz egy kicsit ingadozik .Utálja a vezérlés.Nem tudtok valamit hogy az aggregátor kimenő feszültségére ,igaz 230V50HZ de mivelhogy nem egy csiribiri inverteres aggriról van szó így elkerülhetetlen a fesz ingadozás nem sok,de ahhoz elég hogy azt az érzékeny vezérlést bekavarja Nekem egy fesz stabilizátor kellene a legolcsóbb legkönnyebben kivitelezhető ....előre is köszönöm.2gyerek asszony hideg kellemetlen.
(#) nyulbela hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Kellemes Ünnepeket kívánok minden Segítőnek és minden Kérdezőnek!

Szeretném megkérdezni, hogy tudom-e csökkenteni Ferroli DOMItech F 24 gázkazánban a nyomást. Jelenleg 3-4 között jelzi. Idáig az ajánlott 1-2 között mozgott, de most magas. Azt tudom, hogy a kazán alján levő kék karral lehetett a nyomást emelni. Remélem megoldható a probléma szerviz nélkül is !
(#) VIM válasza nyulbela hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Kellemes Ünnepeket! A probléma megoldása nem egyszerű feladat, még ha annak is látszik első ránézésre. Ez már többször felmerült kérdésként, de így a legegyszerűbb megválaszolni.
(#) VIM válasza zolti hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Kellemes Ünnepeket! Próbáld meg pluszban leterhelni egy 100W-os izzóval a kimenetet vagy biztonsági transzformátoron keresztül (230V/230V-os) kapcsolódni az áramfejlesztőhöz. Az is lehet, hogy a terhelésszabályzója nem egészen "kifinomult" megoldású. A kazán áramfelvétele nem állandó értékű, sőt elég rapszódikus és ezt nehéz követnie a terhelésszabályzónak a tűréshatárok között, ezért gondolom, hogy az állandó pótterhelés segíthet a feszültségcsúcsokon amit a kazánelektronika nem jól tolerál.
(#) JZoli válasza zolti hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
A gondod nagy valószínűséggel abból van, hogy hálózati üzem esetén a nulla és a föld gyakorlatilag a villanyórádba össze van kötve.(Ennek így kell lennie!). A szünetmentesben és (valószínűleg) az aggregátorban sincs ez megcsinálva, így a lángőrzési funkció nem tud "működni". Ezeknél valahogyan ezt meg kellene oldani, de arra figyelj, hogy üzembiztosan legyen ez megcsinálva! Ezek után menni kell mindennek rendesen.
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Arra nem gondoltam, hogy ez a része nincs kialakítva ennél a megtáplálásnál és teljesen jogos az észrevételed. Nekem azért nem tűnt fel, mert ezzel kezdtem az üzemeltetést (leföldeltem). Hasonló elgondolásból vettem én is ezt az áramfejlesztőt a téli kiszámíthatatlan, szélsőséges időjárás okozta helyzetek áthidalására a fűtés működtetésére.
(#) papi3 hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Boldog Karácsonyt mindenkinek.
Segítsetek nekem isomax c28 kazánom rendetlenkedik. Fűtés üzemben semmi baja, ha fűtés és meleg víz üzemmódban van és nem is használok meleg vizet gondol egyet és kiáll hibára. Újra indítom, egy darabig megy, megint megáll. Mi lehet a hiba?
(#) VIM válasza druxter hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Akkor hogyan is alakul ki a tiltás? Meddig jut el a sorrendben a készülék?
(#) JZoli válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Mi már régebben egy ilyen megoldás miatt sokat sz..tunk. Csak ebből gondoltam erre a megoldásra.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) nyulbela válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Köszönöm a választ! Nekem ez azt jelenti, hogy szerelőt kell hívnom.
Mertem remélni,hogy az a válasz,hogy engedjek le vizet a fűtésrendszerből, de így jártam.
(#) robkazan hozzászólása Dec 26, 2013 / 1
 
Sziasztok! Volna egy Kazános kérdésem, hátha valaki, volt már hasonló helyzetben készülékével.
Van egy Nordgas Esprit 20 E-HT kazánom. Az volna a baja szegénynek, hogy mikor bekapcsolom- beindul (belobban a gáz) megy vagy 4-5 mp ig aztán kikapcsol.
Aztán kapja a szikrát és vissza bekapcsol 2-3 mp után, és a kör így megy tovább....

Van amikor megy egy napig, nem csinálja ezt. Szerelők voltak, nemtudtak vele mit kezdeni. De annyira idegesítő, mivel ki -be kapcsol folyton. Nem működik helyesen, többet fogyaszt stb, stb.

Volt hozzá kötve egy stabilizátor, ami az áramot egyformán adta neki, azt mondták utána, hogy biztos elromlott.. és most nem korrigált áramot kap... de amúgy semmi baja annak a cuccnak szerintem, csupán nemtudnak mit mondani már szerintem.

Szóval valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata nagyon jól jönne... hátha valamit ki lehetne még hozni a dologból

Mi lehet a hiba?

a kazán típusa
(#) toro válasza robkazan hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Meg kellene a földelést néz(et)ned!
Ez a kazán ionikus lángőrzésű.
1. Az ion elektróda oxidációja (is) okozhatja a hibát, de a harmadik sikertelen gyújtás után zavarra (störung) kell(ene) állnia. Az ionáramot mérni lehet, ez 2-3 mikroAmpertől több kell, hogy legyen.
2. Nincs fordítva az elektromos csatlakozó bedúgva?

...egy kérdés, miért is volt hozzá feszültség stabilizátor?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) toro válasza papi3 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Neked is Boldog Karácsonyt!
Ez adódhat szennyeződés és kontakthiba miatt.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Fontos a stabil 50 Hz is!
Ha nagyon leng a frekvencia (48-52) - szintén gondot okoz.
Az aggregátor földelését kösd össze a NEFH-val (nullával egyesített földelő hálózat).
(#) toro válasza robkazan hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Találtam egy német nyelvű gépkönyvet neked.
(#) toro válasza nyulbela hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Azért, ne hívj mindjárt szerelő! Dolgozz-, az egyik radiátor alá tegyél egy lavórt és az alsó hollandit lazítsd meg kicsit egy vízpumpa fogóval. Engedj le a rendszerből 4-5 liter vizet. Lassan lazítsd meg a hollandit, mert fröcsögni kezd a víz!
(#) druxter válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Ionikus elektrodát csiszoltam toro utasítására finoman tegnap, most eddig még jó, nem állt le a kazán

Hogy alakul ki a tiltás VIM? Kicsivel fentebb linkeltem képet, és úgy, meg már egyszer le is írtam.
(#) Sourcerer hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok! Boldog Karácsonyt!
A segítségeteket kérem. Saunier Duval Ecosy F25E kombi kazánunk van. Jelenleg több-kevesebb rendszerességgel leáll F23 hibakóddal. A használati melegvizet hol adja, hol nem. Gyakran csak olyankor, ha a fűtés miatt már eleve megy. Az a gáz, hogy a jelenségek elég diffúzan jelentkeznek. 2-3 napi rendesen működik, utána kezdődik elölről az egész. Van olyan nap, hogy 3-4 alkalommal is újra kell indítani. Szerelő látta, kitisztította, átmosta, de igazából neki sem volt ötlete. A vezérlő panel cseréjét javasolta, de ő sem biztos benne, hogy ez a hiba - ennek az ára elég durva és nem szeretném feleslegesen cseréltetni, ha van más megoldás is.
Kérdésem, hogy van-e valamilyen ötletetek a jelenség megoldására. Esetleg van-e olyan szakember, aki le tudja ellenőrizni a panelt, hogy tényleg az-e a hibás
(#) nyulbela válasza toro hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Köszönöm , megpróbálom!
(#) mm2001 hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy van egy radiant kazánom, ami a házat fűti és a vizet melegíti és amit 2002-ben helyeztek üzembe.
Nem tartózkodom a házban. A netről tudom, hogy néhány óráig áramszünet volt az utcában.
Szeretném megkérdezni, hogy az áramszünet okozhat-e gondot a kazán működésében, vagy az őrláng elalvásában?
Légyszi gyorsan válaszoljatok, ha valakinek van tippje!
Köszi
(#) VIM válasza druxter hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szia! A kérdésre a választ Neked kellene tudni megadni, mert a hibajelzőn lehet látni, hogy a folyamat meddig jut el és ez fontos volna. Ha már a "kémény rendben" visszajelzés nem érkezik be vagy már nem először fordul elő, talán ott kellene keresni az okokat. Minden hibát könnyebb volna úgy megoldani, segíteni a javítást ha pontos megfigyelésen alapuló információt kapna az aki segíteni tudna. Ha nem jelenik meg a kémény piktogramm led, akkor már ott problémák lehetnek az érzékelőkkel, mert kettő is van belőlük a deflektoron. Nem tudom, hogy ezeknél a régebbi típusoknál a diódás megoldást használták-e a referencia feszültség figyelésére a hőmérséklet függvényében, vagy NTC-ket alkalmaztak. A belső érzékelő lehet a "sanszos", mert az jobban ki van téve az igénybevételnek.
(#) toro válasza Sourcerer hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Boldog Karácsonyt Neked is!

Az F23 jelentése: A fűtővíz hőmérséklete túl gyorsan emelkedik. Ellenőrizze a kazán alatti zárószelepeket, ill. a keringető szivattyút. A hiba megszüntetése után indítsa újra a kazánt. (gyári hiba megállapítás)
De ez vissza vezethető a hőcserélő koszosságára is!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
Következő: »»   207 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem