Fórum témák
» Több friss téma |
A foszforsav (ha tudsz szerezni-venni) 20%-, a sósav 10%-os.
A kazánod bitermikus hőcserélővel van ellátva.
Erről már sok bejegyzés-írás készült. Ezeknek olcsóbb a gyártása. A szivattyú üzemközben visszahozza a trutyit a radiátorokból és a kazán fűtőköri részen lerakódik. HMV készítésnél a fűtőköri felmelegített víz adja át a felvett hőt a bejövő hideg víznek. S mivel túlmelegszik a PTC, lekapcsol, függetlenül a HMV hőfokától! Azt is ki kellene takarítanod tisztességesen. A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
Csináltam 4 képet a kazánunkról, közöttük van a "névjegykártyája" is Mint látjátok ismét reggelre leállt
Látom a piros LED jelzését. Ez a láng kialakulásának hiányára utal!
Írtam, oxidos az elektróda. A hrtom közül a bal szélső (ha szemből nézed).
Igen, mindig így áll le
Már olvastam a hajnali beírásod. Mindjárt meg is nézem, és csiszolok is, most van fél órám még az Ünnepi hal megfő Mindenképp jelzek vissza sikerült e megolnadni ezzel a mődszerrel a hibát, addig is köszönöm. KELLEMES ÜNNEPEKET, minden kedves ide látogatónak !
Sósavat a bádogosok használnak...
Azért tilos, mert megmarja a fémet, ami így matt lesz, amibe még jobban megtapad bármi, pl. a vízkő is és ezután gyakrabban lehet savazni. A citromsav és a foszforsav meg nem marja meg a fémet ezért azt kéne alkalmazni kizárólag. A sósavat meg nem 10, nem 5 és nem 1%-ban sem használunk s o h a . (Hacsak nem vagyunk szemét szerelők akik így építik a stabil ügyfélkört...)
Köszönöm a "dorgálást"!
Én foszforsavat használok. Azért írtam a sósavat, mivel nagy valósínűség szerint nem fog hozzá jutni egyik anyag roncsolásmentes tisztító szerhez sem - így karácsonykor. S mint írta, rendesen retkes. Egyébként a tisztított kazánköri hőcserélőt - illik - hőálló horganyfestékkel lefújni.
Sziasztok!Kérlek ne irányítsatok egy másik fórumba mert örülök hogy ezt is megtaláltam!Beretta gázkazánom van és olyan problémám akad,hogy olyan helyen lakom ahol gyakori az áramkimaradás viszont nincs vegyes tüzelésű kazánom.így a hőérzetünk egy kicsikét rossz ha áramszünet van.Nos első ötlet:szünetmentesítő 175AH aksi moci beindul szikra,lobbanás, ég a gáz,3 mp leáll .2napig sakkoztam mire tökéletes 230v 50HZ tökéletes színusz t produkáljak ,ugyanaz megy 3mp,leáll.2ötletem 4ütemű aggregátor, viszont a fesz egy kicsit ingadozik .Utálja a vezérlés.Nem tudtok valamit hogy az aggregátor kimenő feszültségére ,igaz 230V50HZ de mivelhogy nem egy csiribiri inverteres aggriról van szó így elkerülhetetlen a fesz ingadozás nem sok,de ahhoz elég hogy azt az érzékeny vezérlést bekavarja Nekem egy fesz stabilizátor kellene a legolcsóbb legkönnyebben kivitelezhető ....előre is köszönöm.2gyerek asszony hideg kellemetlen.
Kellemes Ünnepeket kívánok minden Segítőnek és minden Kérdezőnek!
Szeretném megkérdezni, hogy tudom-e csökkenteni Ferroli DOMItech F 24 gázkazánban a nyomást. Jelenleg 3-4 között jelzi. Idáig az ajánlott 1-2 között mozgott, de most magas. Azt tudom, hogy a kazán alján levő kék karral lehetett a nyomást emelni. Remélem megoldható a probléma szerviz nélkül is !
Szia! Kellemes Ünnepeket! A probléma megoldása nem egyszerű feladat, még ha annak is látszik első ránézésre. Ez már többször felmerült kérdésként, de így a legegyszerűbb megválaszolni.
Szia! Kellemes Ünnepeket! Próbáld meg pluszban leterhelni egy 100W-os izzóval a kimenetet vagy biztonsági transzformátoron keresztül (230V/230V-os) kapcsolódni az áramfejlesztőhöz. Az is lehet, hogy a terhelésszabályzója nem egészen "kifinomult" megoldású. A kazán áramfelvétele nem állandó értékű, sőt elég rapszódikus és ezt nehéz követnie a terhelésszabályzónak a tűréshatárok között, ezért gondolom, hogy az állandó pótterhelés segíthet a feszültségcsúcsokon amit a kazánelektronika nem jól tolerál.
A gondod nagy valószínűséggel abból van, hogy hálózati üzem esetén a nulla és a föld gyakorlatilag a villanyórádba össze van kötve.(Ennek így kell lennie!). A szünetmentesben és (valószínűleg) az aggregátorban sincs ez megcsinálva, így a lángőrzési funkció nem tud "működni". Ezeknél valahogyan ezt meg kellene oldani, de arra figyelj, hogy üzembiztosan legyen ez megcsinálva! Ezek után menni kell mindennek rendesen.
Arra nem gondoltam, hogy ez a része nincs kialakítva ennél a megtáplálásnál és teljesen jogos az észrevételed. Nekem azért nem tűnt fel, mert ezzel kezdtem az üzemeltetést (leföldeltem). Hasonló elgondolásból vettem én is ezt az áramfejlesztőt a téli kiszámíthatatlan, szélsőséges időjárás okozta helyzetek áthidalására a fűtés működtetésére.
Boldog Karácsonyt mindenkinek.
Segítsetek nekem isomax c28 kazánom rendetlenkedik. Fűtés üzemben semmi baja, ha fűtés és meleg víz üzemmódban van és nem is használok meleg vizet gondol egyet és kiáll hibára. Újra indítom, egy darabig megy, megint megáll. Mi lehet a hiba?
Szia! Akkor hogyan is alakul ki a tiltás? Meddig jut el a sorrendben a készülék?
Mi már régebben egy ilyen megoldás miatt sokat sz..tunk. Csak ebből gondoltam erre a megoldásra.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
Köszönöm a választ! Nekem ez azt jelenti, hogy szerelőt kell hívnom.
Mertem remélni,hogy az a válasz,hogy engedjek le vizet a fűtésrendszerből, de így jártam.
Sziasztok! Volna egy Kazános kérdésem, hátha valaki, volt már hasonló helyzetben készülékével.
Van egy Nordgas Esprit 20 E-HT kazánom. Az volna a baja szegénynek, hogy mikor bekapcsolom- beindul (belobban a gáz) megy vagy 4-5 mp ig aztán kikapcsol. Aztán kapja a szikrát és vissza bekapcsol 2-3 mp után, és a kör így megy tovább.... Van amikor megy egy napig, nem csinálja ezt. Szerelők voltak, nemtudtak vele mit kezdeni. De annyira idegesítő, mivel ki -be kapcsol folyton. Nem működik helyesen, többet fogyaszt stb, stb. Volt hozzá kötve egy stabilizátor, ami az áramot egyformán adta neki, azt mondták utána, hogy biztos elromlott.. és most nem korrigált áramot kap... de amúgy semmi baja annak a cuccnak szerintem, csupán nemtudnak mit mondani már szerintem. Szóval valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata nagyon jól jönne... hátha valamit ki lehetne még hozni a dologból Mi lehet a hiba? a kazán típusa
Meg kellene a földelést néz(et)ned!
Ez a kazán ionikus lángőrzésű. 1. Az ion elektróda oxidációja (is) okozhatja a hibát, de a harmadik sikertelen gyújtás után zavarra (störung) kell(ene) állnia. Az ionáramot mérni lehet, ez 2-3 mikroAmpertől több kell, hogy legyen. 2. Nincs fordítva az elektromos csatlakozó bedúgva? ...egy kérdés, miért is volt hozzá feszültség stabilizátor? A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
Neked is Boldog Karácsonyt!
Ez adódhat szennyeződés és kontakthiba miatt.
Fontos a stabil 50 Hz is!
Ha nagyon leng a frekvencia (48-52) - szintén gondot okoz. Az aggregátor földelését kösd össze a NEFH-val (nullával egyesített földelő hálózat).
Találtam egy német nyelvű gépkönyvet neked.
Azért, ne hívj mindjárt szerelő! Dolgozz-, az egyik radiátor alá tegyél egy lavórt és az alsó hollandit lazítsd meg kicsit egy vízpumpa fogóval. Engedj le a rendszerből 4-5 liter vizet. Lassan lazítsd meg a hollandit, mert fröcsögni kezd a víz!
Ionikus elektrodát csiszoltam toro utasítására finoman tegnap, most eddig még jó, nem állt le a kazán
Hogy alakul ki a tiltás VIM? Kicsivel fentebb linkeltem képet, és úgy, meg már egyszer le is írtam.
Sziasztok! Boldog Karácsonyt!
A segítségeteket kérem. Saunier Duval Ecosy F25E kombi kazánunk van. Jelenleg több-kevesebb rendszerességgel leáll F23 hibakóddal. A használati melegvizet hol adja, hol nem. Gyakran csak olyankor, ha a fűtés miatt már eleve megy. Az a gáz, hogy a jelenségek elég diffúzan jelentkeznek. 2-3 napi rendesen működik, utána kezdődik elölről az egész. Van olyan nap, hogy 3-4 alkalommal is újra kell indítani. Szerelő látta, kitisztította, átmosta, de igazából neki sem volt ötlete. A vezérlő panel cseréjét javasolta, de ő sem biztos benne, hogy ez a hiba - ennek az ára elég durva és nem szeretném feleslegesen cseréltetni, ha van más megoldás is. Kérdésem, hogy van-e valamilyen ötletetek a jelenség megoldására. Esetleg van-e olyan szakember, aki le tudja ellenőrizni a panelt, hogy tényleg az-e a hibás
Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy van egy radiant kazánom, ami a házat fűti és a vizet melegíti és amit 2002-ben helyeztek üzembe. Nem tartózkodom a házban. A netről tudom, hogy néhány óráig áramszünet volt az utcában. Szeretném megkérdezni, hogy az áramszünet okozhat-e gondot a kazán működésében, vagy az őrláng elalvásában? Légyszi gyorsan válaszoljatok, ha valakinek van tippje! Köszi
Szia! A kérdésre a választ Neked kellene tudni megadni, mert a hibajelzőn lehet látni, hogy a folyamat meddig jut el és ez fontos volna. Ha már a "kémény rendben" visszajelzés nem érkezik be vagy már nem először fordul elő, talán ott kellene keresni az okokat. Minden hibát könnyebb volna úgy megoldani, segíteni a javítást ha pontos megfigyelésen alapuló információt kapna az aki segíteni tudna. Ha nem jelenik meg a kémény piktogramm led, akkor már ott problémák lehetnek az érzékelőkkel, mert kettő is van belőlük a deflektoron. Nem tudom, hogy ezeknél a régebbi típusoknál a diódás megoldást használták-e a referencia feszültség figyelésére a hőmérséklet függvényében, vagy NTC-ket alkalmaztak. A belső érzékelő lehet a "sanszos", mert az jobban ki van téve az igénybevételnek.
Boldog Karácsonyt Neked is!
Az F23 jelentése: A fűtővíz hőmérséklete túl gyorsan emelkedik. Ellenőrizze a kazán alatti zárószelepeket, ill. a keringető szivattyút. A hiba megszüntetése után indítsa újra a kazánt. (gyári hiba megállapítás) De ez vissza vezethető a hőcserélő koszosságára is! A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |