Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1128 / 1679
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 12, 2014 1 / 1
 
Sziasztok!
Beépítettem a szkennerházba. Gyakorlatilag US letter azazhogy a teljes ablakot megvilágítja, a levilágítási időt most tesztelem.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) kaqkk válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Hány db led került bele?
(#) Szammer válasza dk1 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Hát!!!!!
Kalap le, gatyánkat meg felkötni, GRATULÁLOK.
(#) Zoli1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
96db.
(#) killbill válasza dk1 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia! Dögös holmi, minden elismerésem! Tetszik a soft mute. Főleg visszafele jön jól. A kijelzőn a nulla karakter direkt van 'fordítva' áthúzva?
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
A levilágítási idő 4-és 5 perc között van, 4 percnél megmarta a megmaradó részt is 5 percnél ez már nincs.
(#) vicsys válasza dk1 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Azt megkérdezhetem, hogy milyen típusú az LCD és a távszabályzó? Nagyon tetszik!
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Bár nem engem szólítottál meg, de így messziről 128x64-es PMOLED.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nagyon pihent.

Hol lesz ez látható élőben is?
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nagyon aranyos ötlet, csak csúnyán felborultak azok a pogik.
(#) dk1 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia,

a kijelzőket ITT vettem, elég korrekt doksi is van hozzá. Az eladónak van még egy rakás érdekes dolga.
A táv pedig egy egyszerű univerzális Philips SRU1010, a Bercsényi-Karinthy sarkán vettem a szervízben, ha jól emlékszem 800Ft volt darabja. A v@terán is árulják.
(#) dk1 válasza killbill hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia,

köszi. Hoppá, nem vettem észre. A bitmapot szúrhattam el, javítom
Viszont azt is most vettem észre, hogy a címet és a parancsot is felcseréltem az RC5 kijelzésnél...
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia! Jól láttam, hogy oda - vissza is süt? Nagyon szuper lett! Én biztosan vennék ilyen pogit - talán szívesebben, mint a külföldi gyors-sütödékben!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Idézet:
„nincs benne tartósítószer színezék és egyéb adalékanyag.”
és hús! Ez itt a baj!
Gratula, nagyon tetszik!
(#) vladcepes válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia! Bevált a levilágító? Szerintetek ilyen UV led jó bele? Gondolom ebbe is hasonló lehet.

UV led.JPG
    
(#) Zoli1974 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia! A levilágító tökéletes lett. A led amit linkeltél nem jó mert 30°-os a világítási szöge. Minimum 120°-os világítószögű kell.
(#) Alkotó válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Jobb a nagyobb szög, de kisebb szöggel is egyenletes lehet a levilágítás. A LED-ek sűrűsége, és a tárgylemeztől való távolsága alapján ellenőrizhetőek a geometriai viszonyok.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
"Zoli1974-Alkotó"
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint ha ilyenből csinálnám akkor ekkora felületen (A4), nem lenne elég a 96 db.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Rumcájsz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Pihent agy, de látom van mit tökéletesíteni rajta....
(#) tecsa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A LED áramerőssége a kép szerint 20MA (Mega amper)
(#) SzervízMacska válasza tecsa hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Akkor abból egy is sok...
(#) Szpisti hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Hosszas vívódás után belevágtam egy forrasztóállomás elkészítésébe. Bár korábban erősen kardot törtem a 40 évi pillanatpákás múltam révén a klasszikus cseh páka mellett, rá kellett jönnöm hogy egyik-másik kész panelterv olyan 3,14csányi forrfejeket használ, hogy azt már akármivel nem lehet megoldani. No meg kezd hódítani nálam is az smd technika időnként, gondoltam egy próbát megér...
Hálás köszönet a JLT-02 nyákterv megosztójának, elsőre működött a cucc ahogy kell. Szerencsére még a Welleres időszakomból maradt egy pákatartóm is, úgyhogy a gyári ötödéből nagyjából meúsztam a "projectet".
Tudom az angol feliratok miatt majd lesz aki neheztel, de ezeket az előlapokat én a CorelDraw segítségével szoktam kivitelezni, és abba még nem sikerült a CE betűkészletet importálnom. Ezért aztán a Forrasztóállomás meg egyéb ékezetes kifejezések nem működnek. meg különben is... nekem így jobban bejön
Valahogy így néz ki :
(#) satlokk válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Gratulálok!Nagyon jól nézz ki,nekem tetszik én is kacérkodom hasonlóval,igaz megrögzött welleres tcp-s vagyok de kell egy tartalék is.
(#) Szpisti válasza satlokk hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Köszönöm! Azt kell hogy mondjam, meghajolok az új generáció előtt, és elismerem, a pillanatpákánál sokkal kényelmesebb, és perfekt pillanatok alatt megforrasztottam vele első "tűhegyespákás" alkotmányomat. A Weller kattogóshoz képest egy álom vele dolgozni.
Szerintem Te is vágj bele nyugodtan, ezzel nem fizetsz rá. Az egész mindenestől kijött 5 darab ezresből, meg két délután vacakolás.
Remélhetőleg a JLT is majd bírja a strapát, olyan 22V körül kap impulzusban, elég kíméletesnek tűnik a meghajtása.
(#) Alkotó válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
A Corel bármilyen karaktert megjelenít, és a saját betűkészleteinek többsége 100%-ban magyar kompatibilis. (Én is sokat használom, mert a nyomdák szeretik ebben kapni az anyagokat.) De ha neked az idegen nyelvezet szimpatikusabb, akkor azt sikerült elérni.
(Elsőre az a gyanúm, ez nem a JLT02 eredeti kapcsolása, de semmit se számít ha jól működik.)
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) bencikusz válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szép munka!

A poti csálé, vagy a kép csalóka?
Üdv.b
(#) Kovabe válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Nem csálé csaok nem simul a laphoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) Szpisti válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Kösssz A poti csak felülről csálé, szemből elmegy... Amúgy meg nem szándékozom beskálázni, nagyjából kitapasztaltam, hogy az alsó végállásban éppcsak megolvasztja a "cint", a felsőben meg eléggé füstölős már. Úgyhogy marad középállásban, de majd megmérem a hőfokát a jövő héten.
Alkotó... Már régóta tervezem, hogy kitökölöm, hogyan lehet importálni a többi TTF-et, de majd egyszer tán sikerül rászánni magam.
A panelt vzoole leírása alapján építettem, mert itt a helyi szaküzletben sikerült egy tartalék JLT-02 pákát jó áron beszereznem. De állítólag az is egy másik márka paneljéből készült másolat.
Lényeg hogy pöpecül működik.
(#) Gabó válasza satlokk hozzászólására (») Jan 18, 2014 / 1
 
Akkor maradj a Wellernél! Én is Welleres, vagyok, párszor kellett ilyen pákát használnom, hát én azt az élményt rémálomnak tettem be.
(#) Ricsi89 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Nekem is van ilyen pákám, de vastag, kemény otromba a vezetéke. Valahogy nem jött be az egész páka. Nem is igazán használom, inkább csak tartalékként szolgál.
Következő: »»   1128 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem