Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1129 / 1679
(#) Johnny0004 hozzászólása Jan 19, 2014 / 1
 
Üdv! Igaz a múltkorira sem reagált senki, de sebaj feltöltöm az 1.1-es Weller verziót is, a nyák Feki érdeme.
(#) balazska1987 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia szép lett, pont ilyet akarok én is csinálni belinkelnéd a hozzátartozó dokumentumokat? Köszönöm!
(#) Feki válasza balazska1987 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia! Tessék ! A hozzátartozó hex-et a János kollégától kérd el mer én nemtalálom.

https://www.mediafire.com/folder/79ebs3ye7y96h/v1.1
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) Mybuster válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Nekem különösen tetszik, bár az a triak elhelyezkedése lehetne jobb is gondolom melegedett és nem találtál rá olyan bordát ami elfér a panelen. Esetleg 90 fokban hajlítsd el a lábát.
(#) Johnny0004 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Már elhajtottam, és van rajta borda, köszi. Egyébként készült olyan panel terv is amin elfér a borda is, de már nem építem át. (A második képen ott figyeg a borda. )
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) Feki hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Na jó akkor én is megmutatom Johnny0004 fórumtárs szerzeményének általam készített után gyártott mását. Nem szép , de legalább ronda! Igazi fiókból épített összebugázott ami volt itthon kategória, a doboz egy kivénhedt kapcsolóüzemű táp doboza , de a szívem csücske az DIL-esített opa.
(#) vicsys válasza Feki hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hát ez tényleg az!
(#) Feki válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A sok katonásan , gyönyörűen épített szerkezet után (legmélyebb tiszteletem azoknak akik annyira igényesek! ) kell valami ami megtöri a vonalat , esetleg kicsit vicces !
(#) vicsys válasza Feki hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Lájkoltam is!
(#) Feki válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Köszönöm !
(#) zenetom válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia!
Szép, korrekt darab lett. Ha ez megnyugtat, nekem speciel jobban tetszik, mint a nem Welleresek, a Weller az minőségi darab, a többi meg... nem annyira.
(#) Johnny0004 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Na akkor ha ehhez ez kell akkor legközelebb igyekszem sokkal rondábbat csinálni, abban nagyon kreatív vagyok.
(#) vicsys válasza Feki hozzászólására (») Jan 19, 2014 / 6
 
Írhattam volna, hogy: Ez az igényesen megtervezett, XXI. századi berendezést nem csak technikailag nagy lépés az emberiségnek, de a szemet is gyönyörködteti. Szakít a maradi szokásokkal és sok újítást tartalmaz. Az előlapi kijelző kivágása Zen stílusban készült, ami harmóniát teremt az otthonunkban és megnyugtató fekete szín, jó kontrasztot ad az itt-ott kibuggyanó szines vezetékekkel. A belső kialakítás törekszik arra, hogy a leendő vásárló pluszt is kapjon a pénzéért! Plusz ón és gyanta, a lakásban keringő pozitív csi erejét növeli. Ezáltal a tulajdonosoknak, gazdagságot, szerelmi áldást és sikereket hoz. A speciális OPA, mint energiapumpa működik és nem engedi, hogy az éterbe szökjön a drága energia. A tervező olyan egyedi kialakítással is büszkélkedhet (ellenállás a letört IC foglalatban), amire eddig nem volt példa- még a nagynevű tervező cégeknél sem! Kérem, hogy vegye figyelembe vásárlásnál, hogy ez a berendezés nem csupán a munkáját könnyíti meg, hanem teljes bioritmus változást hoz az életébe és csökkentheti annak az esélyét, hogy önre dőljön egy toronydaru.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) Feki válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Oké akkor most megpróbálom abbahagyni a röhögést... ám idővel valami igényesebb lakásba deportálom , egyébiránt meg használatra készült nem kiállításra. DD Mentségemre szóljon , hogy láttam csúnyábbat is .
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Ahogy látom szépen alakul! Kár hogy a WSP-vel 2x is megjártad. Jó lenne már az enyémet is bedobozolni...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia! Köszi. Igen majd teszek fel képeket a pákás topikba a szétvégott WSP beléről.
(#) ktamas66 hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Én meg pont egy szép dobozba költöztettem bele a Serial Analyzert.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) Istvanpisti hozzászólása Jan 19, 2014 / 6
 
Sziasztok!
A két ünnep között kezdtem tervezni egy karóra szerűséget, ami a hardver tekintetében, már 90%-os, csak egy plexi lap kellene borításnak, de a szoftver rész még fejlesztés alatt van.
A kijelző egy NOKIA 6100 telefoné (132x132 pixel felbontás, 12 bit színmélység), sajnos ennek méretei (35x47 mm) miatt nem lett egészen filigrán (51x39x15), de azért hordhatónak tűnik. Az energia ellátásról egy 400mAh-s Li akkumulátor gondoskodik, amit micro USB-n keresztül lehet tölteni. Egy telefonból bontott vibra motor és egy bluetooth is helyet kapott benne, az ATMEGA 328P mellett.
A cél az, hogy Androidos telefonnal lehessen irányítani az órát.

Már a menük elkészültek, többféle óratípus is elérhető, de az Android oldalról még sok munkám van.

A jelenleg működő funkciók :
- telefonról már a pontos időt le lehet tölteni az órára,
- le lehet kérdezni az óra idejét, az akkumulátor állapotát
- be lehet állítani az óra kijelzőjének világítási idejét és intenzitását.
- a telefonról az órára érkező üzenet a vibra motor jelzi egy rövid "zizzenéssel".
A még megvalósítandó funkciók :
- az óra tudjon ébreszteni a vibra rezgéssel, amit a telefonról és az óra menüjéből is jó lenne állítani
- a bejövő hívásról, SMS-ről a telefon üzenetet küldjön az órára (hívó fél száma, esetleg a hívólistából a név)

Akit érdekel, az itt még több képet talál az építés folyamatáról és a működésről.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014

karóra_1.jpg
    
(#) sooty válasza Istvanpisti hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Nagyon tetszik! Vigyázz Michael Knight nehogy elcsaklizza !
(#) Zoli_bácsi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szép, korrekt darab? Ezt Te se gondolod komolyan.
(#) Kovabe válasza Istvanpisti hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Nem semmi, föleg a forrasztopákád amivel ezeket a nyüvet SMD-ket forrasztod.
(#) Johnny0004 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Mert mi a probléma, kifejtenéd? (Vagy talán az olvasásnál volt egy kis félre értelmezés, esetleg szemüveg csere?)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) vicsys válasza Istvanpisti hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Vékony plexi lapot tudsz kivágni régebbi CD tokból. Amúgy gratula, ügyes munka!
(#) Feki válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem lehet ,hogy az áramkörre gondolt , és nem a kivitelezésre?
(#) Feki válasza vicsys hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Most megnyugodtam ... a multim karcos plexi kijelzővédőjét ugyanezzel a módszerrel váltottam ki ... Nem csak nekem jutnak eszembe ilyen módszerek..
(#) watt válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Idézet:
„Azt is meg kell nézni, ki kinek válaszolt!!!”
(#) Zoli_bácsi válasza watt hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy kinek válaszolt.
(#) Zoli_bácsi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Kérlek:

Az első képen a nyák nincs körbe dolgozva, csak körbe vágva és igénytelen módon lekerekítve. A rajta lévő LCD csatlakozó borzalmasan van forrasztva. A belső dobozos kép megint csak magáért beszél. Az LCD felfogatása rendkívül "szakszerű". A lelógó, hűtőbordán lévő akasztott alkatrészről már nem is beszélve. Aztán. A kábelvégek forrasztása is csúnya.

A doboz előlapja talán még hagyján.
(#) Johnny0004 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2014 1 / 1
 
Nos akkor reagálnék: azért nincs körbe dolgozva mert nem kell kisebb elfér, az hogy igénytelen módon van lekerekítve szubjektív, az LCD felfogatása saját találmány miért is gond az, hogy a nyákhoz van forrasztva, mint ocsmányúl átfúrva az előlapot felcsavarozva? A lelógó alkatrész pont semmilyen problémát nem okoz, a csúnya forrasztás meg már csak egy kötekedés. Ennyi. Nem szeretem az ilyen célozgatásos megnyílvánulást ezt le lehetett volna írni nekem is elsőre. Ennek a fórumnak az lenne a lényege, hogy egymást lelkesítsük, nem pedig ilyen negatív lehúzó megnyílvánulásokkal jól belerugjunk a másikba, nagyképűen elvenni a kedvét az élettől is, nehogy örüljön.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) Szpisti válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 20, 2014 / 1
 
Felesleges ennyire felháborodnod. Ha valaki ide feltesz valamit, akkor azért teszi hogy elfogadja a kritikákat, ha esetleg az negatív, azt is. Már pedig Zoli megmondta a frankót, én is eltörném a kezemet, ha ilyent módon forrasztanék. Azok a panelkivezetések egyszerűen önveszélyesek, egycentis blankot vezetékek lafognak úgy hogy bármikor összeérhetnek. Ahelyett hogy magyarázkodsz, inkább elgondolkodhatnál.
Következő: »»   1129 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem