Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1130 / 1679
(#) Johnny0004 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 20, 2014 1 / 1
 
Na kezdődik az egymás megvédelmezése cím szó alatt hogyan pedálozzunk a másiknak. Hát akkor törd el a kezed, jó nagy hülyeséget írtál, lehet a te forrasztásod olyan, hogy összeérhet, de nálam ha oda van forrasztva nem mozdul el, és ha megfigyelnéd jobban a veszélyes részeken van védőcső.
(#) sastas01 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 20, 2014 / 1
 
Funkcióját ellátja ellenben külalakra egyes...
Mondom ezt úgy, hogy én sem alkotok szépségeket. De én ezt tudom és próbálok ellene tenni, illetve mikor ezt megmondják nem akadok ki.
(Talán erre mondják, hogy fáj az igazság?) Gondolkozz picit mielőtt kiakadsz dolgokon.
(#) Zoli_bácsi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem írok több offot.

Hagyd csak Szpisti.

Johnny0004: Az előlap átfúrása valóban ocsmány megoldás, ezzel maximálisan egyetértek. Amit mondtam, tartom, no de hát a negatív kritika is visz előre. Mégpedig úgy, hogy azzal azt fejezi ki a szemlélő, hogy bizony az neki nem tetszik. Természetesen ez szubjektív dolog, kinek mi az igényes megoldás. Számomra nem ez. Számodra pedig ez pont úgy tökéletes, ahogy van. Ezzel nincs semmi baj. Én nem célozgattam, konkrétan megmondtam, hogy mi a véleményem.

Ha rendszeres olvasója vagy a fórumnak, láthatod, hogy mindig őszintén elmondom a véleményem mind pozitív, mind pedig negatív irányban. ez később sem lesz másképp. Szerinted a fórum arról szól, hogy mindenképpen pozitív hozzászólást kell írni, akkor is ha nem úgy gondolja az ember? Szerintem nem. Szerintem az őszinte vélemény sokkal építőbb - ez csak nézőpont és felfogás, feldolgozás kérdése - mint a hamis hitegetés.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) Johnny0004 válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem akadtam ki, az egész más milyen, és nem fáj az igazság, tisztában vagyok vele, csak azért ezt nem így kéne tálalni, meg látni az igazság másik oldalát is, amit most csináltok épp, de hagyjuk mert sértődés lenne belőle. Azért meg egyes mert nekem megfelel ekkorában a panel, és nem tettem az abszolút veszélytelen vezetékekre,mint például enkóder zsugorcsövet ez elég nevetséges, csak ugye tisztában kéne lenni vele először is melyik rész mi célt szolgál. Elég lesz az offból.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 20, 2014
 
Urak! Lehet véleményt kifejteni, de kérem disztingválni! Álljunk le a céltalan vitával! Köszi
(#) elektromuszeresz hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Canopus füleserősítő extrán megépítve.
(#) pjg válasza elektromuszeresz hozzászólására (») Jan 20, 2014 / 1
 
JAJ!
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Igen. Azzal nincs baj. Csak az a nyák...
(#) Gabó válasza elektromuszeresz hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Ez a tipikus esete a jing-jangnak. Ha felül ilyen szépre építetted, alul miért ilyen?
(#) Szpisti válasza Gabó hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Ha már ezoterikusan közelíted meg a dolgot, tudhatnád, hogy a hangzásvilágra milyen előnyösen hatnak ezek az ívelten görbülő többrétegben egymásra épülő vezetőszálak.
(#) sargarigo válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Naná! Mert mire kitalál belőle az elektron, totál bepörög. És azt ugye mind tudjuk, hogy a pörgő elektronok perdülete nagyban hozzájárul a hangzásképhez. Főleg ha jó pörgős számokat hallgatunk rajta
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Miért, alulról hogy lehetne máshogy csinálni?
Szívesen megnéznék néhány példát. Nekem is van egy pár ilyen próba NYÁK-om, felhasználnám őket valamire.
(#) sargarigo válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Én úgy szoktam, hogy szépen blankolt huzalokkal "kiépítem" a vezetősávokat rajta. Odaforrasztom a két végét, majd rögzítem még pár helyen hogy stabil maradjon. Rendes rajzolatot lehet így csinálni. Nem mondom, jobb lenne rendes panelon, de nem sokkal marad el tőle. Előnye hogy módosítható. Persze az ónt nagyon szereti, és az smd nagyjából felejtős. De ez már itt kezd off lenni, szóval ha érdekel akkor folytassuk máshol.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) qvasz2 válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Képet kérünk, az nem is lesz off!
Mivel a lukacsos panel raszteres osztású, ennél finomabb rajzolatot nem tudnál rá létrehozni. Ezért lesz gubanc belőle, mert egy nyákon azért jóval sűrűbb huzalozást lehet rajzolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) orcika70 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Ez sem lett a legszebb, (nem saját) azért működik.
(#) CIROKL válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Erre a haverom azt mondaná : dzsukel /kutya/
(#) Kovabe válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Derot dzsungel, ő amúgy kicsoda-micsoda?
(#) vicsys válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem kispályás! Mondjuk én sem csinálok többet, vezetékkel bekötött alkatrészeket. Megbántam mint a hetet kölykedző szuka... Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Na lásd kivel van dolgod
Előtúrtam egy viszonylag elfogadható művemet. Ez egy L293 vezérlőpanel. Két dc motort hajt meg. Tápot kér, irányt, és pwm-et. Ahhoz képest elég egyszerűnek tűnik nem? Így is maradt rajta vezeték, de azért nem egy dzsungel könyve. Kisebb dolgokhoz inkább így szoktam csinálni, mert _nekem_ kevesebbet kell vele pepecselni (tervezni így is úgy is kell, de nincs fúrás, faragás, lötykölés, elrontottam újra az egész..)
(#) nedudgi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Van olyan szituáció, amikor az ember nem tud nyákot maratni. Ilyenkor nagyon jól jön a lyukacsos panel. De azért annál is érdemes odafigyelni, mi hagyja el az ember kezét. A mellékelt képeken a nyaralóban szükségből összedobott figyelőáramkör látható.
Tudom, mi nem tetszik nekem rajta, nem is mutattam volna meg senkinek. A forrasztások ocsmányak, a vezetékek nincsenek kiegyenesítve, le kellett volna csiszolni a rezet. Sajnos 5 fok volt a szobában - ilyen lett.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) sargarigo válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Hidegítő kondikat nem látom rajta. Lehet hogy a vezetősávok kapacitása már kondiként is funkcionál?
(#) (Felhasználó 46585) válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Meg lehet azért csinálni. Itt egy óra, még vagy 30 évvel ezelőtt csináltam. Doboza azóta sincs, de működik. Pedig nagyon ócska, tördelhető ic foglalatok vannak beépítve.

Meg volt régen a wire-wrap kötéstechnika. Na, ott valóban volt kábeldzsumbuj...
(#) orcika70 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Mondtam nem tőlem származik.Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Micsoda kijelző! Apám! Ez nagyon odatesz..!
(#) vicsys válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nekem is van 10 fok alatti fejlesztésem. Többet jártam ki pisilni mint amennyit a kezemben volt a páka. Nem használom, mert természetesen át lett tervezve rendes nyákra, csupán az elgondolásom helyességét teszteltem.
(#) Kovabe válasza vicsys hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Végre valami káosz tölled is, erre vártam de ez se maradtt igy.
(#) sargarigo válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Na látod, kaptál sok szépet!
Lehet ezt igényesen is csinálni, meg orvosi lónak is.
Hű de felpörgött a topic!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) vicsys válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 20, 2014 / 1
 
Lassan átkeresztelhetjük: Ki milyen dzsumbát készített? -névre.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Ezzel a raszteres panellel én is így vagyok amiket leírtatok, ha időt szán rá az ember szépen ügyesen meglehet oldani úgy hogy átlátható legyen, régebbi 4026-os órám is így készült bár nem látszik textil ruhába húzva a kábelkötegek szépen csoportosíthatóak voltak. De az is biztos még egyszer nem vállalkoznék ilyenre. Bocs az offért.
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Azért lehet az szépen is csinálni: Bővebben: Link
Következő: »»   1130 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem