Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   484 / 727
(#) ptesza válasza Pacsek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A fázisról nagyon sok szakirodalmat ,fórumot találhatsz. Váltótervezésnél a fázist is figyelembe kell venni ,de túl sok mindent nem tudsz tenni. A legjobb amit tehetsz ,megpróbálod a hangszórók akusztikai tengelyét egy vonalba hozni.
(#) Pacsek válasza ptesza hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A hangszóró/doboz fázisát a frekvencia függvényében lehet valahogy mérni?
(#) pont válasza andras99 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Hangszoro2000 a 134-es mellé a PSS papiros magasat ajánlotta.Bővebben: Link(A komplett terv, dobozmérettel, hangváltóval nem állt még össze.)
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) Primary hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
http://www.lautsprechershop.de/hifi/inter_ps_tus_en.htm" target="_blank" rel="nofollow" >Itt azt írják, hogy 0,2-0,4 Qts között Horn javasolt, az Unibox ezzel szemben 0,94-re javasolja a Vented/Horn dobozt.
Sokkal inkább TL kellene neki az oldal szerint.
(#) ptesza válasza Pacsek hozzászólására (») Jan 16, 2014 / 1
 
Minden további nélkül elkészül a mérés az átvitellel együtt.
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Készülget a formátum ,ma este ha minden jól megy megmutatom.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Nos. Én ezt a formátumot javasolom, csak az első 6 adatot kell megadni a többi érték számolódik magától. A 7-10 lévő paraméterek is kötelezőek ,de azok nem vesznek részt a számításokban.
Szóval jó az a google csak meg kell oldani hogyan lehetne linkeket elhelyezni a csatolt fájlokhoz.(FRD, ZMA, Fotók, Adatlap, Tervek stb)

A számolás módja nagyon hasonlít az Unibox-ra, az eredmények is együtt futnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014

calc.xls
    
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Feltölteni szerintem nem lehet, az FRD, ZMA, Fotók, Adatlap lineket egy-egy szövegmezőbe lehetne linkelni. A tervekhez, egyebekhez egy nagy szövegmezőbe, oda lehetne többet is.

A Pirossal jelöltek a feltétlenül szükségesek, a többit majd kisakkozom a gugliban is, hogy kiszámolja.

Nem ártana ugye a gyártó, típus mező, átmérő, ár, kb azok, amik most is vannak.
A jövőhét utáni héten megcsinálom, csak most még van pár vizsgám.
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
A függvények amivel számol hozzáférhetőek az xls-ben. Egyébként ilyent nem találni a neten csak úgy. Amikor én kerestem akkor legalábbis nem volt .
Elég lenne egy letölt gomb is a sor végére.

Szerintem ez jó ötlet ez az adatbázis.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szerencsére ezeket tudja a gugli is.

Kb erre gondolok:lásd melléklet.

(Nekem egy bajom van azzal, hogy Gugli Docs, hogy külön lesznek a feltöltött fájlok, valami külső tárhelyen. Pár év után meg elvesznek.) Azért most rágugliztam, mókolással megoldható, hogy Gdrive-ra töltöd fel a csatolmányokat is.

Ha már itt tartunk összedobok majd egy olyan táblázatot is, amiben dobozterveket gyűjtünk. Milyen hangszórókkal, hangváltó, cső, csillapító anyag, akármi...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014

ad.txt
    
(#) andras99 hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Haladtam a kis Sonyval, 12l-es dobozban 60Hz-re hangolva, 50Hz az F3, most próbáltam ki egy próbadobozban, jónéhány hordozható vackot megver! Magasat meg találtam hozzá valami egyszerű kis papírmembrános, majd még váltó kell hozzá. (Ha lesz mérőmiki, meg ARTA box! )
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Kíváncsian várom, pláne ha 12 literben 50Hz F3 pontot lehet elérni.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Milyen T/S paraméterekkel számoltad? Hiszen éppen az a problémánk ,hogy nem találunk megfelelő és elegendő mennyiségű T/S paramétert ,hogy tudjunk tervezni. Több hangszórót kellene megmérni ,hogy megtudjuk mekkorát szórnak, és akkor egy jó közepessel tervezünk. Ha jól emlékszem akkor után építhető tervet szeretnénk összehozni.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
No megjött hozzám a két Seas 27TDF .
Sajna mélyközepet még mindig nem találtam hozzá, pláne hogy a 15l doboztérfogat adott.
A 870-esről nincs mérésed véletlenül? Ez olyan bizalomgerjesztően néz ki, de adatok nélkül természetesen nem lehet tudni.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Ezek nagyon jó magasak, biztosan többen is ajánlották. Nem lesz egy kicsit snassz ez a sony?

T/S alapján szimulálva 300 Hz-ig biztosan azt hozza amit a szimulátor kidob. Felette nem kell túl sokat bizonyítania egy ilyen magas mellett. Szerintem nem járhatsz rosszul egyikkel sem csak hát az érzékenység.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Nem ajánlották, hanem végignéztem az összes adatlapot, és ennek volt a legszebb átvitele, adatai, ár/érték aránya. Régebben ezt néztem ki, de most a SEAS alkalmi vétel gyanánt, kihagyhatatlanul olcsó volt.
Csak a mélyközéppel vagyok bajba.
A Sony nem ehhez a projekthez kellene, hanem egy műhelyhangsugárzóba.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A Sony-hoz van T/S adataid?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Sajna nekem még nincs ilyen sony-m.
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hát, akkor siess, mert csak egy darab van már a Logotechnél... Nem is lesz nekik több...

Egyébként a dobozt Buvarruha által leírt T/S paraméterek alapján terveztem, néhol pár század/tized különbséggel megegyezett az enyémmel.
(#) Primary hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Úgy döntöttem mégis kipróbálom a 607-es Sony-t.
TL dobozban: Kalkulátor

Kb 55 centis hossz jött ki a neten talált mérésekhez. Ez megfelelően pici dobozt eredményez. Ahogy olvastam. A kitöméssel lehet lejjebb hangolni.
Szerintetek egy ilyen kis dobozhoz jó a fenyő deszka, van inkább valami hulladék rétegelt lemezből csináljam. Vagy jó lesz vagy nem. Nincsenek óriási igények, csak kíváncsi vagyok. Ha jó lesz, akkor elleszek vele egy darabig, ha nem, akkor a doboz megy a tűzre, a hangszórók meg nem tudom hova.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A b és a c értéke jó lenne ha egyenlő lenne. Mert különben szűkülő dobozt építesz ha a c kisebb.
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Akkor az utánépíthető doboz ugrott. Keresni kellene olyan mélyközepet ami van volt és lesz ,és alkalmas és olcsó is.
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Ha már a T/S paramétereknél, és méréseknél tartunk, mennyire befolyásolja a mérési eredményeket ha egy új hangszórót mérünk vagy mondjuk egy bejáratottat?
Gondolom minimális különbség lesz köztük vagy érdemesebb kicsit járatni pár órát a hangszórókat és utána lemérni őket?
(#) Buvarruha válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Pár órát nem érdemes járatni, csak a hosszútávú járatás után lesz lényegi változás, de ennek a mértéke is hangszórófüggő.
(#) Primary válasza ptesza hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Több helyen azt olvastam, hogy a szűkülőt a legnehezebb elrontani. Tegnap beleolvastam a hangszoro.net és a terminal.hu fórumába, ott is azt javasolták.
Kivitelezés szempontjából az egyenlő lenne a legegyszerűbb.

Sony 909 sem lehet rossz, bár nem megy olyan mélyre szerintem, legalább is a T/S alapján.
(#) Lacko12 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia!
Értem, napokat egy huzamba meg gondolom senki nem járatja a hangszórókat egy mérésért. Leméri újonnan és esetleg az idő múlásával meg után hangol kicsit ha szükséges.
Bár lehet ez a mérési dolog is egyénfüggő.
Köszi szépen a válaszod!
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Sajnos ez örökös probléma... Ilyen olcsón nem hiszem hogy találni hasonló tulajdonságú hangszórót... Esetleg H2000, igaz hogy kiváló ár/érték arányú, de iszonyat drága a kis Sonyhoz képest, nem hiszem hogy egy kezdő hangdobozépítő megfizetné, venné inkább a sok hárombetűs vackot.... (SAL, MNC)
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Komolyan gondolkodom, hogy veszek én is egy pár 134-est. Aztán majd lesz belőle valami.
(#) andras99 válasza Primary hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Max. 1darabot tudsz venni, a Logotechnél már ki is írták: UTOLSÓ DARAB!
(#) Primary válasza andras99 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Elvileg van még egy pesti boltban, ma kérdeztem.
Következő: »»   484 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem