Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   448 / 607
(#) lowzor hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok.Addig-addig gondolkoztam, ezt szeretném megépíteni.
Aki ezt gyártotta, és aki megépítette, szeretném ha írna pár észrevételt, tanácsot!
Próbálkoztam mással, nem sikerült, végül ez lett az ami "megtetszett"!
Légyszives írjatok pár szót!
Köszönöm!

tda7294.jpg
    
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
28 v os trafóm lesz akkor élesztéskor mivel van itthon 2 db 24 volt 50 w os izzóm elég lesz? Max kiégnek az még a jobbik eset mint hogy elégjen minden.Amúgy köszi a gyors válaszokat átolvastam a fórumot szinte mindenre van válasz.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Az izzó elviseli a rövid ideig tartó túlfeszültséget, a teljesítménye is megfelelő.
(#) olahtamas hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Hello, megépítettem 2 hidalt TDA7294es erősítöt, de sajnos nem indult be egyik sem sokadik próbálkozásra sem, a táp +-34V. A táp biztosan jó, ki lett már próbálva egyszerű kapcsolásban. Erről az oldalról szedtem le minden adatot. Az egyik nyák lap "gyári" a másik saját készítésű. Esetleges észrevételeket vagy tapasztalatokat tudtok erröl adni?
(#) lukacsp válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Tápfesz max. 30VDC, terhelő impedancia min. 8 Ohm. Különben szétgerjedi az agyát.
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 1
 
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Mintha úgy rémlene, hogy akkor MUTE-ol el ez a manifesztáció ha az össze van kötve, de nem vagyok biztos benne.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 1
 
Ezek a tervek innen származnak. Van némi következetlenség abban, hogy a szóló IC-s TDA nyitásra, a híd pedig zárásra aktív.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Máris érzékeltem, köszi! Összekevertem az egy IC-ssel. Olyanom nekem is volt.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Rögtön beindult az egyik, a másik meg egy forrasztás hiba miatt szétszállt az egyik IC.
(#) zotya1983 válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Mi volt a hibás darabnál a gond? Képet tudsz feltolni róla? Üdv.
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Én pl mikor odaértem a táprész forrasztáshoz beledugtam egy ellenállást a csatiba hogy tudjam biztosan jó e
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Reloop!
Néztem a kommentárod a "van ilyen " utolsó hozzászólásában.
"Nem futotta be végig az ón"
Nem olvastam végig az előzményeket.
Lényegében nem elég a simán lemaratott nyáklap, be kéne futtatni ónnal??
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A TDA lába oxidált volt kissé, az ón körbefogta ugyan de vezetés nem jött létre.
(#) lowzor válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Értem-értem.
Akkor amit a jómultkor közzétettem tapasztalatot, hogy kb másfél perc után izzott a TDA7294es IC, lehetséges hogy ez okozta?
Voltak lábak, ahol nagyon nehezen tudtam forrasztani.
(#) reloop válasza lowzor hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Igen, akár ez is lehetett, persze sok minden más is. Ha ezek az apró szabályok be vannak tartva akkor szépen ki lehet nyomozni a hiba forrását, és elmarad a tüzijáték.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ezt a pár sort be kéne tenni ide a topic fejrészébe.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia! Heti, havi rendszerességgel leírom ezeket, aki nem veszi a fáradságot, hogy beleolvasson a témába az majd megtanulja a saját kárán. A másik szállóige: "Ha nem szól, mérj feszültséget a 9, 10 lábakon..." - jaj de sokszor leírtam már.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Igaz!
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Készülget egy ehhez hasonló egyszerűségű híd-NYÁK is. Ha készen lesz, akkor írok azért egy kis összefoglalót.
Úgy látszik ennek még nem jött el az ideje, pedig tényleg csak a legszükségesebb alkatrészekből tevődik össze.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Láttam már. Szép munka mindkettő. Igazság az, hogy engem ezek a nagy teljesítményű erősítők nem hoznak tűzbe. Nem hangosítok, ezért nincs rájuk szükségem. Építgetem a kicsi QUD405-öm. Annál is attól tartok, hogy majd csak A osztályban fog működni nagyobb teljesítmény igénye hiányában. Épül még egy subbasszus erősítő. Ez egy db TDA-val. Az is csak azért mert volt a fiókban. Amikor még B42-es magnóm volt, akkor csináltam egy csöves mono erősítőt ECL82-vel. Akkor az is elég hangerőt adott a szobában. De nagyon szépen szólt.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Reloop ez az egytápos híd nekem egész jól jöhet még, mivel duplaszekunderem lesz így elgondolkoztam a sztereó (2 X 2 tda 7294 es) kiépítésen.Nos a hangerőszabályzó és előerősítőt muszály megépíteni? Mert ha nem akkor egyenlőre keverővel adagolnám neki a kakaót.
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A keverő önmagában egy hangerőszabályzó és előerősítő is (ha csak nem passzív).
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Elég jó a kapcsolás érzékenysége, előerősítőt nem szokott igényelni. Egy potit azért csak tennék elé, hogy fix kimenetű eszközt is rá lehessen tenni alkalomadtán.
Bővebben: Link
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Persze ez majd csak kipróbáláskor lesz így hogy poti nélkül marad, aztán szépen lassan mindent kap előerősítőt, és egyéb okosságokat.
(#) olahtamas válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ez lenne az, a 22uFos kondi felizzot ,majd kivirágzott elég gyorsan, azt kicseréltem, utánna meg az IC bánta meg a dolgot, szó szorosan szétrepult, valószinű hogy zárlat volt valahol amit nem vettem észre műszerrel.

CAM01813.jpg
    
(#) pjg válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem kapott az fordított tápfeszt?
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Na üdv emberek! Megérkezett a toroidom, a pufferkondik stb,ebben kérném a segítségetek, 31 voltot mérek (AC) a szekunderen terheletlenül mindkettőn 2X. Nos amperre 5.5 A-t tud oldalanként,ez elég lesz meghajtani a TDA hídast? Valamint kezdő forma vagyok még,tehát az egyenirányítást és a kondikra való helyes kötést is elmagyarázhatnátok,nagyon szépen megköszönném.Üdv:Z
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia!
Egy picit magas a tápfesz...
Az adatlap max feszültségként +- 40V-ot ad meg. Hallottam olyat, hogy valaki 43V;44V ról hajtotta, de ezt már nem tartom biztonságosnak.
Következő: »»   448 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem