Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
0 V (vagy alacsony szint) a logikai '0'
1,8 V (vagy magas szint) a logikai '1'. A logikai szintű UART kimenet alapállapota hagyományosan a magas szint (vagy '1'), s amikor először alacsonyra vált ('0'), az a START bit. Tehát nyugalmi helyzetben (amikor nincs adás) a magas szinten illik lennie, s ezt javasoltam megmérni, hogy biztosra menj.
Szia!
Nem tudom, hogy sikerült-e már megoldanod a problémádat, de azért leírom. Én is belefutottam ebbe a problémába, hogy Kínai Uno-t vettem. Egy picit utánaolvastam és ezt találtam, Bővebben: Link, itt jó le van írva, hogy mit kell beállítani, hogy működjön. Nekem sikerült. Azt próbálta már valaki, hogy ha veszek hozzá egy atmega 328-as procit úgy is működni fog? Link javítva. Használd a link gombot! -moderátor- A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Igen, működik, ha a diecimila/duemianove bootloaderrel programozott.
Köszönöm a gyors választ. Még azért lenne egy kérdésem, mert nem teljesen értem, amit írtál. Arra gondolsz, hogy az Arduino fejlesztőkörnyezetben az Alappanelnél az Arduino Dielicima or Duemianove /w Atmega168 -at kell kiválasztani? Még most kezdtem el foglalkozni Arduinóval. Most az Arduino Optiboot8 van kiválasztva, mert Kínai clone arduinot vettem sajnos.
Olyan chipet vegyél amiben van bootloader.
Mega328 javasolt. Ebben Diecimila/328 bootloader legyen.
Üdv
Atmel procikat, elfogadható áron hol lehet venni ? A TME majdnem annyiért ad egy procit, mint a Vaterán egy Arduino kártya.
Mennyi az elfogadható ár?
Lessé rá a HEStore.hu ra is például. Ha már ezen a portálon regeltél .
Hát ez az !
Lesek...lesek...majd kipottyan a szemem...de inkább ne tenném ! ATMEGA2560 proci HESTORE 2886 Ft Arduino Mega 2560 ATmega2560-16AU Modul + USB kábel Vatera 4200 Ft STM32F107RCT6 TME 1800 Ft - ami azért mégiscsak 32 bit-es.
Esetleg itt: MSC Budapest.
Szia!
Köszönöm a linket. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha ATMega328-at veszek Uno bootoaderrel vagy Optiboot bootloaderrel működni fog-e? Nem teljesen értem mi a különbség a bootloaderek között.
Az Optiboot:
- névleges 115200 bps sebesség feltöltéskor (valójában az ami a 16 MHz-ből előállítható), az UNO alappanelhez találták ki. A Flash feltölthető, az EEPROM tartalom nem. A bootloaderben nincs a feltöltött kód visszaellenőrzésére megírva a rutin. 0,5k méretű (31,5k marad a chipben). Diecimila/duemilanove Bootloader: - névleges 57600 bps sebesség feltöltéskor (valójában az ami a 16 MHz-ből előállítható), az FTDI illesztőchiphez (szabványos sorosporti USB illesztőchiphez)találták ki. A Flash feltölthető, az EEPROM tartalom szintén. A bootloaderben mind az eeprom, minda flash feltöltött kód visszaellenőrzésére megírva a rutin. 2k méretű (30k marad a chipben). A Hamis UNO laphoz (M8-as chippel) a Diecimila/Diemilanove bootloader a javasolt.
Sziasztok ismét Én!
Sikerült megoldani a hibát egy új NYÁK-kal, viszont most megint nem jutok tovább. A problémám: Építettem egy robotkart amit szervók mozgatnak, viszont a vízszintes tengely körüli forgást szeretném meglassítani egy kicsit, mert akkora sebességgel 'csapkod', hogy belesajdúl a szívem a szervó reccsenéseibe. A program amit használok az az alap 'knob', annyi kiegészítéssel, hogy több szervó van a panelhez csatlakoztatva. A segítséget előre is köszönöm. Idézet: Kis lépésekben vidd egyik helyzetből a másikba! „mert akkora sebességgel 'csapkod'”
És azt hogyan tudom definiálni a programban, hogy mennyi a kis lépés?
Idézet: A motorodat figyeld, hogy mekkora lépést visel el normálisan (pl. 1 fokos szögelfordulás), s ha A - ból B-be viszed, akkor ekkora lépésekre osztva küldd ki a servo.write() parancsokat, s ha szükséges, a lépések között tarts egy pici szünetet. „És azt hogyan tudom definiálni a programban, hogy mennyi a kis lépés?” Ez természetesen azzal jár, hogy be kell vezetned egy változót, amelyikben mindig eltárolod az utoljára kiadott pozíciót.
Tudnál esetleg példát írni arra, hogy hogyan tudom bevezteni a változót?
Bevezetni?
A használatát nagyjából úgy képzeld el, hogy a mostani myservo.write(val); helyére valami ilyet írj (nagyon hevenyészett kód, van még mit csiszolni rajta):
Megjegyzés: itt egyesével, azaz 1 fokonként történik a léptetés. A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
Köszönöm szépen a segítséget. A holnapi nap folyamán mindenképpen kipróbálom a programot (finomítás után).
További szép estét!
Sziasztok!
Lassan rendelném az mp3 lejátszóhoz az alkatrészeit, azt tanácsoltátok, hogy Arduino Megát vegyek, ezt találtam is. Viszont egy neten talált projektben (Bővebben: Link) emellé még egy mp3 shieldet is haszál az illető. Kerestem ezt is Bővebben: Link). Ez megfelelne hozzá?
Közvetlen shieldet vegyél, ne demopanelt....
Megjött a posta! Van benne egy arduino kit. Elkezdeném építeni az első áramkörömet, de hopp... A rajz alapján 470 Ohmos ellenállásokat kéne tennem, abból viszont egy sincs a kitben. Szerintetek jó lesz a 220 Ohmos ellenállás az Arduino digitális kimenete és az 5161AS számu 7-szegensű számjegy kijelző benenetei közé?
Én itt vettem egy 1/W 1% Metal Film 20 Values készletet (400 db ellenállás, 20 féle érték a 10 Ohm - 1 MOhm tartományban).
Sziasztok.
Saját építésű arduino panel, több éve kiválóan működik. Nem csak arduinos programokat teszteltem már rajta. A régebbi verzióval 0018, 0023, semmi gondom nem volt. Át akartam térni az 1.0.5 verzióra. Hibaüzenetet kaptam. Vajon miért? Nem kínai ft232! XP, és WIN7 alatt is! Próbáltam M168, és M328-al is. Köszönöm a segítséget: Zoli
1.5.5: BÉTA verzió, tele hibákkal!
1.0.5-t tedd fel. Azzal megy. Processzorod? bootloadered (melyik arduino verióból beégetve)? 0023 alatt mit választasz ki programozáskor (panel/chip/sorosport)?
Szia
Én a diecimila panelt építettem meg, kiegészítve a FET-es táp átkapcsolós áramkörrel, ami a 2009 néven futott panelba volt használva. Abba a kapcsolásba be volt építve az ft232 3-as lábára egy 100 ohm, amit nem kellet volna beültetni. Ezért nem működött az újabb verzióval. a 0023-as verziót ez nem zavarta!! Köszönöm.
Sziasztok!
Immár közel 8 éve foglalkozok AVR programozással, leginkább Bascom nyelven. Körülbelül fél éve vásároltam egy MEGA2560 -al szeret Arduino panelt (azthiszem MEGA r3 a panel neve). Sok kísérletezgetés és ismerkedés után (az egyetemen tanultam C-t és C++-t is, gyorsan ment szerencsére) már születtek olyan projektjeim, amiket szívesen öntenék önálló készülék formájába. Szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség arra nézve, hogy az Arduino nyelven/platformon megírt programokat önálló AVR-be égessem (rendelkezésemre áll még egy STK200-as letöltőkábel)? A bootloaderre ez esetben nem lenne szükségem... Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy milyen MEGA chipeket lehet ilyen formában programozni, és ezeknél hogy alakul a portláb-Arduino név hozzárendelés (például a portb.3 az az A0)? Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Hurka A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Arduino:
Mega8/168/328/1280/2560 ATMega32U4 Ennyi. Több chip nincs. Wiring (Arduino ez alapján készült), a Arduino0023 egyenértékű: ATMega644/1284/128/1281/2561 Ha nem kell bootloader: Tools-programmer alatt kiválaszt a STK200 (vagy a programmers.txt állományba beszerkeszted) File-Upload via programmer (1.0.0 utáni Arduino keretrendszertől). Fontos!Az Arduino _nem_ támogatja a 7/24-es üzemet, a kódok nem alkalmasak rá (pl. milis() túlcsordulás, watchdog hibás kezelése, stb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |