Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   388 / 563
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
A kép alapján nem légréses fajta,de biztosan tudod miért kérdeztem,csak nehogy megválaszold.
(#) granpa válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bocsánat, nem néztem, mire kérdeztél rá (azt hittem a főtrafóra). De jó a kérdés!
Feltételeztem a kellő előtanulmányokat a kollégáról, ezért nem gondoltam a lényegre.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) erdgab válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
6 pár U57 maggal elérhető a 250A áram.
(#) _BiG_ válasza hegman hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Azt sejtettem, hogy léteznek, más is mondta, de egy árlista a típusokkal, meg katalógus a méretekkel... de jó is lenne... meg ha nem kéne rimánkodni érte...
(#) _BiG_ válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Mekkora feszültség mellett? Mármint a trafó üresjárásijára gondolok, ez amúgy is leesik.
(#) erdgab válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hát,nem egy hullámhosszon vagyunk.
Nem kérdeztem,állítottam.
(#) _BiG_ válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 

Persze, mert én kérdeztem Osszuk be, ki mit csinál
(#) erdgab válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Oké!
Szerintem,én már megcsináltam a rám eső rész nagyobbik részét Tubi és dara barátaimmal.
(#) Dozis válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Nem tudom hogy hogyan is lenne jó. Az IGBT-im amik rendelkezésre állnak azok 16A tudnak de van kellő mennyiség ahhoz hogy párhuzamosan rakjak be többet így 32A tud diódáim van 6db 80A-es ami akár 200A ig is mehet. De ha még nagyfesz gyújtást is alkalmazok akkor is lehet hogy ezek a magok kevesek lesznek. a célom egy 140A es gép építése lenne.
felraktam pár képet miképpen rendezném el ,már ha ez szerintetek is jó. Légrés nincs a magokba de ha kell rakok. ill van egy crt monitorból származó magom ezt szeretném folytónak használni.
Keresztmetszeteket nem tudom de megyek és megmérem az átmérőket hogy tudjak számolni.
Ha tudtok segítsetek köszi előre is.
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Tanulmányozd még egy kicsit az inverteres hegesztőtrafók lelkivilágát (működését), mert nem egészen úgy működnek, mint egy HETRA. Megvan itt a szakirodalom is.
(#) granpa válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szintén javaslom a téma mélyebb tanulmányozását. A 137-es kép szerinti elrendezés a leggazdaságosabb, mint egy toroid (és legjobb): 4pár 52-es-ből. Ld. téma képei. 140A-hoz épp jó lesz a 2 pár 57-es fojtónak.Az egy db, CRT-s monitor-mag kevés.
Nem válaszoltál 'Erdgab' kérdésére.(Lényeges!)
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Főleg,hogy teljes hídban gondolkodik.
(#) Dozis válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Nincs légrés benne egyáltalán.
(#) Dozis válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
És ha a 137-es képen látott elrendezésben rakom a 4 magot akkor mind két oszlopra tekrjek?
Milyen elosztásba? egyik oldal primer a másik szekunder?
(#) granpa válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Belenéznél a téma képeibe, ahogy javasoltam?! Írtam volt: toroid szerűen.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) hegman válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
A pdf katalógusokat még tavaly letöltöttem ezek megvannak, el tudom akár mail-ben küldeni. De amikor telefonáltam, egy férfi vette fel és kérdeztem az adott magok után, egyből tudta miről van szó. Egy éve foglalkoztat a dolog de sajnos krónikus időhiány miatt nem tudok vele foglalkozni egyenlőre. Mostani hirtelen felindulásomban elhatároztam, hogy megveszem a magokat, legalább ha egy kevés időm van akkor tekergetem a transzformátorokat.

A többiektől kérdezném, hogy az alábbi hozzászólásomban található fizikai méretű magot, most sikerült lemérnem ~4300nH jött ki AL értéknek, lehetne használni főtrafónak vagy marad fojtónak.
Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
A teljes hidas szekunderét hogyan érdemes megtekerni, nekem most össze van fogva 84 szál, mikor feltekertem szétválogatom őket, ez a megoldással egy push-pull inverter primer tekercsét kell megtekerni, mivel kicsi két tekercs közötti szórás kell, de mivel itt nem kell a jó csatolás mert mindig csak az egyik tekercsben folyik áram ezért úgy is megtekerhetem hogy a 84 szálat szétveszem 2 x 42 szálra és egymás mellett tekerem a két szekunder köteget, az előző megoldásban nagy a hibalehetőség hogy rossz végeket kötök össze.
Jól gondolom?
(#) granpa válasza hegman hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Ez jó lesz főtrafónak (van benne anyag). Mehet a freki feljebb.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) granpa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Jól gondolod.Ha jól értettem.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) dara válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Kár volt előre kapkodnod.Szedd szét a 84 szálat,és tekerj két szekundert,bifilárisan.Igen a hibalehetőség,nagyon nagy.
(#) GPeti1977 válasza dara hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Rendben.

Nem tudjátok hogy a Tali BT milyen futárral hozza a rendelt anyagot ugyanis febr. 4.-én megrendeltem vissza írtak hogy péntekre itt lesz azaz 7.-ére, de még mindig nem jött meg. Nem tudom lehet nem küldték el vagy elveszett vagy nem tudom.
(#) granpa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Telefonálj rájuk: hátha csak csusza.
(#) hegman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
GLS
(#) dara válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Én még anno a 138-ast készítettem el U57-ből,nagyon szépen működött 20/6 menetszámmal.
Gábor a megmondhatója először én próbáltam ki az U magokat a gépbe.(már mint ezen a fórumon).Ebböl a megfelelő vezeték keresztmetszettel,6 párral kijöhet a 250A-er.Vezetéket lehet belepakolni ablak van.
(#) dara válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Én mult héten beszéltem velük,emilbe megrendeltem,azóta semmi.
(#) Dozis válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szóval Így gondoljátok? ezt a fórumban találtam
a 4 db u52 4x95mm2 azaz 380mm2 és az van ráírva hogy m2000.
erre mekkora menetszámokat kellene tekernem?

P1010050.JPG
    
(#) Dozis válasza dara hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hát igen de az u52 az kicsit kisebb és csak 4 párr van
(#) granpa válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Volt ott még más stílusú is, de ez is jó. A kiszámoló is ott van valahol. Ez ilyen karcsú(U52)? Nem lesz 140A. Tedd hozzá a 2 pár U57-est. A képen U57-es vasak vannak (ha jól emlékszem).
(#) Dozis válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Valahoy így?
ez még plussz 2x191mm2 így az előzőkkel már 762mm2
A Gate meghajtómról csinált szkóp kép jónak bizonyul?

CAM00140.jpg
    
(#) dara válasza Dozis hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Ne azt nézd hány mm2,hanem hogy mit tud a vas x frekvencián.Ezeket 16-17KHz frekire tervezték amin én hajtottam 30KHz volt.Ne is nagyon tervezz e fölé ez nem arra készült.Azért mondtam hogy a 6Db-os H alak jó lenne.Ha vissza lapozol a képek között megtalálod az enyémet meg a Gáborét is.Ha már ilyen gyim-gyom vassal akarod elkészíteni,rakd bele a megfelelő mennyiséget.(ha nem,úgy is megbánod)Én csak egy gépet építettem ezzel a vassal.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
Következő: »»   388 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem