Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2246 / 3963
(#) NyariG hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Ennek az usb csatinak 5 lába van.

Megtudná valaki mondani hogy mért? És mit csinál az 5. láb?
(#) mikrokapcsolo válasza NyariG hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
Például a telefonoknál a 4. pin földre kötésével tudják, hogy egy OTG kábel van beledugva, és így azonosítják.
(#) Birs Alma hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Elmagyarázná valaki, hogy (elektronilai tulajdonságai tekintetében) miben különböznek a különböző típusú kondenzátorok? (Elektrolit, kerámia, tantál, fólia stb.) Mikor milyet kell használni és miért? Melyik használható a másik helyett?

Köszönöm.

L.
(#) Lázár Péter hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Üdv. Ha van egy készülék ami 2db óriási toroid trafóról üzemel, és adott egy bérház ahol az elektromos hálózat nem bírja a terhelést és a biztosíték állandóan lemegy, lehet e a készülékbe a toroidok elé NTC ellenállást sorosan bekötni a hálózati feszültség útjába, hogy ne legyen annyira drasztikus a készülék áramfelvétele és használni lehessen abban a környezetben is? Köszi a választ előre is.
(#) Primary hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy forgó kódkapcsoló hogyan működik pontosan?
Olyan megoldásra lenne szükségem, amivel potméterszerűen tudok 4, esetleg 6 bites számokat szépen sorban kijelölni.
A sima forgó fokozatkapcsolóval az a baj, hogy egyrészt általában 12 állása van, másrészt pedig nem lesz megfelelő kimenet. Nem szeretnék erre külön logikai áramköröket használni, jó lenne élből számokat csinálni.
Arra gondoltam még, hogy egy szimpla potméterrel feszültséget osztok, és ezt figyelem egy A/D-vel, de ez szerintem tökéletesen rossz irány.
(#) NyariG válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Értem, köszi, akkor nálam lebegni fog
(#) reloop válasza Birs Alma hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia! Gyártanak ilyesmit. Lágyindítóra volna szükséged?
(#) kendre256 válasza Primary hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
Létezik ebből valahol olyan is, amelyiknek van tengelye.
Ez már kifutott a Hestore-n, de hátha máshol van még...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Lágyindítóra is gondoltam, csak ezt egyszerűbbnek találom kivitelezni, bár az itthoni környezetnek meg se kottyant a készülék mivel a kelleténél jóval vastagabb rézvezetékkel lett építkezéskor bekábelezve a ház, de ahol használják bérház az sajnos más eset.
(#) merciabc válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
50ohm-rol indulunk 25fokon.Ha melegszik, csökken az NTCellenállás értéke(max.90fok a kb. 0ohm.) De ah bekötök egy 20ohm-os sima ellenállást a 30ohmos NTC-hez sorba, sohasem lesz nula,minimum 20ohm lesz 90fokon. Nem a PTC-re gondoltál?
(#) Primary válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Ahogy nézem nagyon drágák azok a típusok, amik nem csak ilyen pici trimmerek.

Lehet, hogy mégiscsak marad az analóg digitális átalakító.
Erre valakinek valami ötlet? 5 vagy 12 voltot kellene felbontani legalább 4 bitesre, de inkább 8. Van erre valami all-in-one IC?
(#) merciabc válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia! Félreérthetöen írtam. NTC 50ohm 25fokon---0ohm 90fokon (ha jól vettem a táblázatból?) kellene.
De 30ohm-os NTC-m van, ha sorosan kötöm vele a 20ohm sima ell.-t,soha sem fogom letornázni 0ohmra, csak 20ra.(?)
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Kicsit drágállom ezt az NTC-t, de egy lágyindító sem jön ki kevesebből, és több alkatrész-több hibalehetőség.
(#) kendre256 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Igen, ez így van.
(#) merciabc válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Azt hittem már,hogy én szúrtam el a hővezérlést! Köszönöm a jótanácsot!
(#) Primary válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Pont azt szerettem volna kihagyni.
(#) esemve hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Eléggé kezdő vagyok még Nyákot nem is igazán tudok készíteni, ezért gondolkodtam egy kites táp összerakásán. Ha veszek egy Hekit-006 -ot, akkor mire van szükségem még ahhoz, hogy működtetni tudjam? Értelemszerűen rakok rá hűtést, meg ha jól értem akkor elé kell egy ilyen trafó. Utána meg valami feszültségmérő áramkör, hogy lássam is h mennyit ad ki. Illetve nem tudjátok-é, hogy a kithez van valami bővebb leírás, vagy az a 2 oldalas amin igazából nincs sok infó.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) Giorgione902 hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Hellosztok!Olyan kérdésem lenne,hogy ugye van nekem egy Thomson DPL 500-as házimozi erősítőm.Jelenleg egy pár Videoton DC 2050 E hangfal van rácsatlakoztatva,de szeretnék még rá egy mélynyomót(nem valami drágát),mert keveslem a mély hangot a 2 Videotontol.Csak,nem tudom,hogy-hogy szólna,vagy hogy szólna egyáltalán,hogy adná-e a mély hangot a mélynyomó.Meg,hogy az erősítőn hova csiptessem a mélynyomót?Vagy ezt felejtsem el,és inkább vegyek több wattos hangfalakat,és az jobban fog szólni?Mert most ezek a hangfalak 50-50Wattosak.Az erősítő meg azt hiszem,hogy 300Wattos vagy lehet,hogy 600W nem tudom.Igazából kerestem hozzá való hangfal szettet,de lehetetlen találni!Ha esetleg valamit rossz helyre írtam,vagy kategóriába akkor elnézést,de most regisztráltam,és...

DSC_0003.jpg
    
(#) NyariG válasza Giorgione902 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Az erösitödnek van mélynyomó kimenete. Oda kösd a mélynyomót!
És épp ezért nincs sok mély a hangfalakon mert azoknak nem az a feladata.
(#) Giorgione902 válasza NyariG hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Értem.Oké!Akkor nyugodtan ráköthetek egy mélynyomót.Vagyis azt tudom,hogy rálehet kötni,mert csak házimozi erősítő amire több hangfal köthető,csak én olyan mélynyomóra gondoltam,amiket pl.autókba szoktak tenni.De értem a választ természetesen,és köszönöm.
(#) Primary válasza Giorgione902 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
A mélynyomóhoz fog kelleni egy erősítő is. Nagy valószínűséggel egy állítható aluláteresztő szűrő is.
Egyébként ha jól néztem papírforma szerint 50W 8 ohmos terheléssel csatornánként.
(#) Giorgione902 hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Ennyire azért nem menjünk bele,mert gőzöm sincs,hogy mi az amit leírtál,de persze utána nézek.Hiszen ezért is vagyok itt,hogy okosodjak!Még lenne egy olyan kérdésem,hogy igaz-e az hogy annak a kábelnek jó vastagnak kell lennie amivel a hangfalakat az erősítőre kötöm?És a vastagabb kábel,mitöl jobb?Vagy milyen formában lesz jobb.A hangzás javul.Vagy nem értem.(remélem nem leterhelőek a kérdéseim)
(#) Primary válasza Giorgione902 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Egyrészt arra akartam célozni, hogy a hangfalaid terhelhetősége elegendő kell, hogy legyen az erősítőd teljesítményéhez. Az, hogy jobban szól-e, az nem függ a nagyobb terhelhetőségtől (több wattos).
Legjobban olyan mélynyomóval jársz, amit házimozihoz szántak, és van benne erősítő és megfelelő szűrő is. Akkor nem fog külön erősítő kelleni, illetve szűrő.
Vastagabb kábelnek kisebb az ellenállása, meg még sok egyéb. Milyen vastag kábeled van?
(#) Giorgione902 válasza Primary hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Értem.Igazábol lenne ehhez az erősitőhöz való hangfalszett gyárilag,és vennék is,de nem találok sehol.A kábelek amik vannak,azok ilyen mindenhonnan össze szedett kábelek,pl.régi tv-nek a kábele,ami a 220-ba megy bele.Rég olyat használok,csak ugye hallottam erről a dologrol,hogy a vastagabb jobb,aztán most kétségeim támadtak.
(#) Primary válasza Giorgione902 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szerintem ezekhez elegendő, az a kábel a 220-hoz is használsz. Mondjuk ami egy hosszabbítóban van az már kb megfelelő. De egy 2,5 mm2-es keresztmetszetűvel tök jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) Giorgione902 válasza Primary hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Kipróbálom azzal is...Köszi a válaszokat és a segítségeket.Ha még eszembe jut valami,jövök.További szép napot
(#) NyariG válasza Giorgione902 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Vagy épitesz egyet: Bővebben: Link

Ha már ide jöttél és nem egy házimozis forumra.
(#) Giorgione902 válasza NyariG hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Ha valójában van olyan,akkor legközelebb oda írok.(sejtettem,hogy rossz helyre írok)
(#) granpa válasza esemve hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Ha veszel egy KIT-et; lelked rajta, de ahhoz, amit írtál, min. 40VA-es trafó kell! Egyelőre jó a multiméter is (beállítod, és tudod mennyi), azután ráérsz körülnézni műszer ügyben.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
Következő: »»   2246 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem