Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   135 / 189
(#) gergo960722 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ezen a PWM-es dimmeren, hiányzik a kapcsolásból az 5-ös láb. Az itt számít-e valamit, hogy nincs rákötve? Szóval csak hiányzik a kapcsolásról vagy fölösleges? Más kapcsolásokon az 5-ös láb egy kondival van a GND-re kötve, legalábbis a dimmer kapcsolásoknál, és nem vagyok benne biztos hogy elhanyagolható. Köszönöm a segítségeteket
(#) mex válasza gergo960722 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Anélkül is működik, csak zavarérzékenyebb. Jó ha lekötöd egy 10-47nF értékű kerámiakondival GND-re.
(#) David 3g hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Üdvözletem. Ezzel az ic-el megtudnám én azt oldani hogy egy adott négyszögjelet eltolni idöben ? Ill a kitöltését modosítani ?
(#) gergo960722 hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok ! Olyan problémába ütköztem hogy a kettővel feljebb lerajzolt dimmer kapcsolást megépítettem a mai napon. A lámpa helyére 4 db 100 Ohmos ellenállással 4-szer 3 db led van rákapcsolva, amikor rákötöm a ledeket azok csak összevissza villognak, mi lehet a baj? forrasztásokat meg a kapcsolást ellenőriztem és minden rendben van! Köszönöm előre is!
(#) fongab válasza gergo960722 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szia
Esetleg a 0,1µF kondenzátort csökkencsd.
Olyan frekvencián dolgozik amit még szemmel észre veszel. Javasolnám a 10nF ot vagy kissebet, 1nF alá nem mennék.
üdv.
(#) proli007 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Hello! Meg, de kettővel, hiszen két dologról (időről) beszélsz. De azt azért nem tudn,i mit is értesz pontosan az alatt amit leírtál. üdv!
(#) saint hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok, építettem egy kütyüt, egy áramkörfigyelőt, relékből, ledek-ből, és tettem hozzá egy buzzert is hangjelzésnek, ha valamelyik fogyasztónál nincs áram akkor ez jelezzen, minden sikerült, de sajnos nem kaptam olyan buzzert ami szaggatottan szól, , ez sajnos ha megkapja a 12v-ot akkor egyfolytában sípol, egy olyat szeretnék kérni tőletek, hogy egy pulzáló, vagy szaggatott hangjelzést szeretnék hallani ha megkapja a feszt a buzzer,,, tud valaki ebben segíteni, vagy egy kapcsolási rajzot küldeni, valószínű, hogy megtudom majd építeni, , előre is köszi, sziasztok
(#) proli007 válasza saint hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Hello! A segédprogramok között is megtalálod ezt a kapcsolást. Kimenete közvetlen meg is hajtja a csipogódat.. üdv!
(#) saint válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, de találtam egy szaggatott zümmert amibe bele van építve a kütyü is, nem kell vele bajlódni, és párszáz forint az egész ..Zümmer köszönettel Tibor
(#) istvan3 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Egy olyan kapcsolásban tudna nekem valaki segíteni, amiben 1-15 percig állíthatóan astabil módban magas jel kerül a kimenetre, mely egy 1-10mp ig állítható monostabil jelet ad ki?
Szóval 1-15 perces időközökkel adjon ki egy 1-10mp ig tartó jelet.

2 időzítővel terveztem megoldani, de az a gond, hogy az első időzítő magas tovább tartana mint 10mp és bekapcsolva tartaná folyamatosan a második időzítőt, ha jól gondolom.

Köszönöm.
(#) proli007 válasza istvan3 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Hello! Erre való, a differenciáló tag, mint itt.
De 15 percig már nem időzíthetsz 555-el. üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) istvan3 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Nagyon köszönöm!
Csak egy pár tesztet elvégezni kell, elég lesz a 250s is.
(#) istvan3 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Összeraktam működik megfelelően. Annyi kérdésem volna még, hogy ha kikapcsolom és 1-2 mp után újra be, akkor nem indul el az áramkör. (7812-es stab ic ről meg az áramkör, és kikapcsolásnál a földet szakítom meg, kicsit összetettebb a dolog, és a föld levételével tudtam csak megoldani a kikapcsolást) Várni kell kb 10 másodpercet miután újra bekapcsolom. Ez mitől lehet?
(#) proli007 válasza istvan3 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Hello! Nyilvánvalóan nem sül ki a a nagy kapacitású kondi 1-2 másodperc alatt. Tegyél a tápra egy 1..2kohm-os ellenállást és esetleg az R3-al párhuzamosan egy diódát (katód a táp felé). Akkor hamarabb kisül a 470µF és a 100µF-os kondi. üdv!
(#) küzmös Gergely hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok! Nem lenne valakinek valami jó hangos kis (9-12V-os) piezo-val működő sziréna, riasztó kapcsolása 555-tel? Olyasmi kellene mint amilyen a mágneses ablak nyitás jelző vijjogókban van. Az pl akkorát szól hogy talán még a szomszéd is meghallaná.. Az egész piezostól akkora mint egy skatulya. No valami ilyesmi hangerő kellene nekem. Google most nem volt olyan jóbarát, mint általában szokott
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) soundst hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kapcsolást keresek 555-el, ami 12 voltot ad ki, kb. 10 percig, egy max. 1 Amperes fogyasztóra. Ha lehet valamilyen tranzisztoros megoldással érdekelne!
(#) proli007 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hello! "Olyasmi kellene mint amilyen a mágneses ablak nyitás jelző vijjogókban van" Egyszerű vas logikával..
Ha tudod milyen jó számodra, miért nem veszel azt? A hangereje leginkább a piezo-rezonátor kialakításán, rezonancia frekvenciájától függ. Ezt az ajtóbigyót, bagóért adják (mert nagy tételben gyártják), venni meg úgy is kell valamit. üdv!
(#) proli007 válasza soundst hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hello! Csepp ellentmondás van a kérésedben. Az 555 IC, te meg tranyósat szeretnél. De 10 percre, már nem célszerű 555-el időzíteni. De azt sem árultad el, mi fogja indítani az időzítést, egy feszültség megjelenése, vagy egy impulzus. Az +12V vagy GND vagy más. És hogy a kimeneten 12V pozitív felét kell kapcsolni kötelezően, vagy a negatív oldalon is lehet. Mert ugye az 1A-t kapcsoló eszközt is, az szerint kell megválasztani. (Kivétel, ha a kapcsoló egy relé.) üdv!
(#) küzmös Gergely válasza proli007 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hello! Persze gondoltam én rá.. meg is néztem.. 1500Ft-ért kapásból láttam is. mikor tele vagyok alkatrésszel Van ilyesmi kapcsolás a fórumon is piezzoval is. Igaz hogy nem kimondottan vijjogó hanem 10-20Khz-es kutya, macska és rágcsálóriasztókkal.
(#) soundst válasza proli007 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Nem szeretnék relét hajtani vele, inkább egy tranzisztort hogy az kapcsoljon egy világítást az autóban (gondolom az 555 direktben nem képes 1 amper körül kapcsolni). A +12 indítaná az időzítést, ha pár perccel kevesebb az időtartam nem nagy baj és a pozitív oldalt kellene kapcsolni a kimeneten. De ha már szóba jött érdekelne mi lenne a másik alternatíva a hosszabb időzítésre!
J.
(#) marone hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok !
Kaptam még itt ezt a kapcsolást, ami 12V DC-ből csinál 120V DC-t.
Ha nekem csak 80V kellene, akkor min változtassak ?
A P5 -ös potméter állításával le lehet hozni annyira ? Vagy kell még valami mást is módosítani ?
Kösz !
(#) proli007 válasza marone hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Hello! Az R21-et cseréld ki 150kohm-ra. üdv!
(#) proli007 válasza soundst hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Ha jól értem, akkor a működtetést:
- Megjön a 12V - bekapcsol a lámpa.
- Ha a 12V tovább fen áll mint 10 perc, kikapcsol a lámpa.
- Ha 10 percen belül elmegy a 12V, akkor is kikapcsol a lámpa.
(Vagy is az időzítőt és a lámpát is tudja kapcsolni a vezérlő 12V. Mert akkor az kapcsolja majd az időzítő tápfeszültségét.)
- Egyébként egy CD4060-al, vagy CD4541-el és egy IRF9540-el megoldható a dolog.
üdv!
(#) soundst válasza proli007 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Igen, így értem. Tudsz egy rajzot kreálni nekem? Egyébként ezekkel az IC-kell max mennyi időt lehet kapcsolni?

Köszönöm, üdv, J.
(#) Ferrari1 hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok! Segits€get kérnék tőletek, olyan kapcsolára lenne szükségem, ami folyamatos 12v kap de csak akkor kapcsol ha egy pillanatnyi impulzust kap egy relét meghúz és úgy tartja 7-10 másodpercig utána viszaáll alaphelyzetbe, a következő impulzusra újraindulna a folyamat.
(#) NyariG válasza Ferrari1 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
(#) Remci válasza Ferrari1 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Szia!

Pl ez is olyan. A potméterrel tudod beállítani hogy a relé meddig legyen meghúzva. De ha az "időzítős" topicokban a képek között keresgélsz, tuti hogy találsz még egy csomót.
(#) Ferrari1 hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Köszi, találtam egy párat.
(#) proli007 válasza soundst hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Hello! Megrajzoltam. Oda írtam, hogy számolható kb. a késleltetési idő. (A 4541-ben nem 14 tagú, hanem 16 tagú számlánc van.) üdv!
(#) soundst válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Szia! Köszönöm. Az LD1 mire való?
Következő: »»   135 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem