Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   17 / 31
(#) joci1980 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szia Jani!
Köszi a segítséget és a kapcsolási rajzokat is!
Úgy gondolom hogy az IC-s verzíó mellett fogok dönteni!
Én pár nappal ezelött körülnéztem és én a következőt találtam!Kapcsolási Rajz
Ezzel gondolom az a baj hogy nem birná ki a tip31 azt a terhelést amit a fejegység lead!?
Itt pontosan mire gondolsz?
Idézet:
„nem kapcsoló üzemben dolgoznak a tranzisztorok!”

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) _JANI_ válasza joci1980 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Nincs mit. Én csak kerestem. Igaz elsősorban pár használható egyszerű, könnyen megépíthető rajzot. Fogadd meg te is proli0007 javaslatát!

A tranzisztor akkor dolgozik kapcsoló üzemben ha a nyitás és zárás gyors. A te esetedben ez a folyamat lassabb, kivezérléstől függően. Ilyenkor a tranzisztoron több hő keletkezik a veszteségek miatt. ( "A tranzisztoron eső feszültség és a rajta átfolyó áramerősség függvényében." )

Arról a kapcsolásról én lebeszélnélek!
(#) _JANI_ válasza joci1980 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Olvasd el figyelmesen innetől kezdve:_Link_ a hozzászólásokat. Lehet, hogy az az egytranzisztoros kapcsolás is kellő eredményt adna. Egy próbát mindenesetre megér!
(#) _JANI_ válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Köszönöm a linket!
(#) maria hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
hello
Szeretnek egy ilyet csinalni baszusra csak nincs kapcs.tervem se nyak tervem valaki segitene?
(#) maria hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Ide mit kellene rakni
(#) proli007 válasza maria hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Hello! Ha megnézted volna a kapcsolási rajzot is, lehet tudnád. a "MIC" felirat a mikrofon kapszulát jelöli. A másik egy sorkapocs (de nem kötelező használni). A "+" jelölésre megy a táp pozitív pontja, a "-" jelölésre a táp negatív pontja. A középső kivezetés és a "+" táp közé, pedig a Led szalag (Vagy egy kazal Led előtét ellenállással ahogy a rajzon is van.) üdv!
(#) maria válasza proli007 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Es ahol irja hogy red???
oda mi megy???
(#) proli007 válasza maria hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Hello! Egy piros Led. (De meg kellene ismerni a sematikus rajz kapcsolási elemeinek rajzjelét. Nem?) De mielőtt megkérdezed, a piros vonal, egy vezeték átkötés az IC két lába között a forrasztási oldalon.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) maria válasza proli007 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Idézet:
„A középső kivezetés és a "+" táp közé, pedig a Led szalag”

Akkor ide mit kell nem ertem!!!
(#) usane válasza maria hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Idézet:
„„A középső kivezetés és a "+" táp közé, pedig a Led szalag
!!!

Vagy ahogy proli007 írta:
Idézet:
„egy kazal Led előtét ellenállással”
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) kadarist válasza maria hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Talán a kapcsolási rajz segít: Bővebben: Link.
(#) proli007 válasza maria hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Hello! Kicsit össze-vissza beszélsz.
- Először azt írtad a fényorgonánál, hogy a basszusra az összes Led-et egyszerre villogtatni akarod. Ezért "küldtelek ide".
- Most meg egy kivezérlésmérőt linkelsz be, aminek van külön topikja, kapcsolása, nyákja miegymás.
- De azt a mai napig nem tudni egyáltalán mit szeretnél "villogtatni", vagy milyen Led-jeid vannak. (Vagy tervbe.) Darab, feszültség, áram vagy esetleg Led-szalag stb. A tápfeszt sem tudni, mire kötnéd..

Viszont ha nem olvasol, nem tanulsz, nem érted mit csinálsz, akkor igen nehéz dolgod lesz. Mert a hálón keresztül, senki nem fogja a kezedet a pákán. A kivezérlésmérőnek, meg túl sok értelem nincs, ha mikrofon hajtja meg. Úgy csak látványelem lesz, mint ez a kapcsolás is.
üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) abel25 hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Helló! Szerintetek ez így működhet?

asd.png
    
(#) zosza18 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szűrő
Itt van a kapcsolás amire neked szükséged van.
(#) zosza18 válasza abel25 hozzászólására (») Márc 22, 2014 / 1
 
Szia! Ez működhet, annyi módosítást én tennék, hogy egy kis elektrolit kondit raknék (1-4,7uF) a miki erősítő kimenetére, utána egy dióda és már mehet is a potira. A potit azt nem kötném le a GND-re, hanem össze a leállással és az erősítő 1MOhm-os ellenállás helyére egy potit raknék, mert azzal lehet állítani az erősítést, így elég pontosan be lehetne lőni a szerkezetet. Ez az én véleményem, várj meg másokat is ha nem vagy biztos benne.
(#) abel25 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Kösz, kipróbálom.
(#) Csongi_ válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
En osszeraktam, es meg is epitettem egy kapcsolast. Lent mellekeltem. Mukodik is jol, de nem eleg erzekeny. Csak nagyon nagy zajra reagal, vagy ha fujom a mikrofont.
Ha rakok meg egy muveleti erositot a mikrofonerosito es a melyszuro koze hogy felerositse a jelet mukodni fog? Annak a +, vagy --ra kell kozzem a jelet? Es melyiket az A-ra? Nem vagyok otthon a muveleti erositok teren.

Organ-2.png
    
(#) abel25 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Megcsináltam és körülbelül annyira működik hogy egy cm-ről érzékeli a tapsot.
(#) Medve válasza abel25 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Hello, én a 10nF-ot kevesellem, próbáld ki 1uf-dal pl.
(#) zosza18 válasza abel25 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Az erősítő kimenetén meg kellene mérni a kimenő jelet, hogy mekkora is jön ki belőle, íkkor már lehet gondolkodni, hogy hol a hiba.
(#) zosza18 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
A szűrő az gyengít a jelen, szerintem ha megtoldod egy 2 tranzisztoros erősítővel a szűrő kimenetét, akkor már jobban muzsikál.
(#) Saggitarius válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Mindjart erzekenyebb lesz, ha a "melyszuro" aramkorod bemenetenel eltavolitod a 0.1u (vagyis 100n) kondit, mert a bemeneten levo 15k ellenallassal ez a 100nF pont egy alulatereszto szurot alkot, vagyis csak a 100Hz (pontosan 106Hz) alatti tartomanyt engedi at.
(#) Saggitarius válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Amugy szerintem egyetlen LM358-al megoldhato az egesz mivel dual. Ha mindketto felet is beallitod 100-szoros erositesre, 1mV bemeno jelbol 10V lenne egeszen 10kHz felso frekvenciahatarig. Itt az also torespont annyira nem szamottevo, mert mikrofonrol megy. Mi lenne a kimeneten? 20-30mA terhelest elbir.
(#) zosza18 válasza Saggitarius hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Én azt hittem, hogy a kapcsoláson található 2 műerősítő az egy LM 358-ast takar maga mögött. Ezért javasoltam a tranzisztoros erősítőt, vagy LM324-el is meg lehet oldani. A kimenetén valami izzó lehet majd vagy ilyesmi, amire a kapcsolás címe is utal.
Idézet:
„12VOLT ACTIVE COLOR ORGAN FOR YOUR CAR”
(#) Csongi_ válasza Saggitarius hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Ugy epitettem meg, ahogy a rajzon van. A FET-tel 10W-os LED-et hajtok majd. Jelenleg LM358 van benne, probaltam NE5532-vel is, de ugyanaz. Hogyan kell beallitani 100X-os erositesre?
(#) Csongi_ válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
(#) zosza18 válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Igen ilyesmire gondoltam én is. A 100as erősítést meg úgy lehet megoldani, hogy az első műverősítőnek a kimenetét(jelenlegi kimenet) visszacsatolod a 2. műverősítő bemenetére és annak a kimenetén mérsz 100as erősítést szerintem. Ezt a mellékelt kapcsolást egyszer megépítettem már, de nagyon rég és nem emlékszem rá, csak a rajzról ugrott be.
(#) abel25 hozzászólása Márc 27, 2014 /
 
Helló!

Tudtok egy olyan szűrőt linkelni ami háromfelé osztja a jelet?
egyik a Basszus legyen a többi mindegy.
(#) zosza18 válasza abel25 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ez működik!
Szűrő
Következő: »»   17 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem