Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1161 / 1679
(#) lukacsp válasza esemve hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Tehetséges vagy, semmiképp ne hagyd abba a hobbi elektronikázást!
Életem első "alkotása" nem éppen így nézett ki. Volt abban 10-es deszkától elkezdve, alu lemezen át, a borzalmas kábelezésig minden...
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) Zsora válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Ejha! Hát ez nem semmi!
(#) CHZ hozzászólása Márc 28, 2014 / 6
 
Sziasztok!

Hibrid után teljesen csöves. Még a szokásos forgatógombokra és a trafókat takaró szerelvényre vár. Fa keret marása mofesa hibátlan munkája.
(#) Zsora válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Hú bakker! Ez aztán minőségi és gondos kivitelezés! Gyönyörű munka, le a kalappal!
(#) nagym6 válasza esemve hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
2 hónap amatőr tanulgatás után ez remek teljesítmény, azért, mert proci programozás is benne van. És sikeresen.
(#) Baxi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Szép munka, gratula! Gondolom nem kevés pénz illetve munkaórád van benne.
(#) Baxi hozzászólása Márc 28, 2014 /
 
Én most egyenlőre a a műhely műszereket szépítgetem, már csak a tápnak kell előlapot csinálni.
Most utoljára a páka illetve a jelgenerátor kapott új "skint"
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014

DSC_0003.JPG
    
(#) CHZ válasza Baxi hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Köszönöm. Már egy éve készülget, hónapok óta ezt hallgatom, dobozt csak most kapott.
Gondolom Neked is a dobozok lassítják a végleges kivitelezést.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) Baxi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Régi vágyam nekem is egy ilyet "megkomponálni", gratula még egyszer s jó zenehallgatást vele!
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Gratulálok a szép kivitelezésért! A kimenőket is Te készitetted vagy gyáriak?
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Köszönöm, kimenő tekercseit mayky fórumtársunk készítette, én csak belemezeltem .
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 1 /
 
Bámulatosan szép, gratula!
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2014 / 3
 
Köszönöm, nagyon lassan jutottam el idáig, dobozolása volt hosszadalmas.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014

PP amp B.jpg
    
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Nagyon szép, letisztult munka csak gratulálni tudok.Remélem a hangja is van olyan,mint a kűlcsíny.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Márc 28, 2014 1 /
 
Köszönöm, hangja remek, több csövest készítettem már, ez eddigi legjobb és egyszerű is.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Mégsem az!
Hibás felíratott készítettem ismét, kimaradt egy betű, javíthatom...
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) BEMcorp válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Szerintem hagyd, az az egy "p" betű nem számít.
Sőt! Az adja a különlegességét! Mint a hibás bélyegnek
(#) prmihaly hozzászólása Márc 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Most raktam át a kis CNC gépem vezérlőjét egy régi PC dobozba, eddig két dobozban volt
mert a főorsó motornak a tápja külön volt. Most egy dobozba került minden és az előlapon van egy LCD fordulatszám kijelző imitátor. Azért a fura fogalmazás mert egyenlőre nem a valós fordulatot jelzi csak megközelítőleg x10 Rpm szorzóval alatta.Azon agyalok, hogy milyen jeladóval
oldjam meg a 0-12000-es fordulat detektálását.A főorsó moci egy 300W-os kínai marómotor aminek a tengelyéhez nem tudok hozzáférni mertventillátor van a végén.Valami infrás ,fényvisszaverődés elvén működő érzékelő kéne.
(#) CHZ válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Megfontolandó amit javasolsz, meggondolom..
Előlap könnyen levehető, nincs ragasztva, ezért nem lenne igazán probléma a javítása.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) lukacsp válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Ez a készülék olyan, mintha valami high-end show kiállító standján látnám. Graulálok a kivitelezéshez, gondolom a hangja sem piskóta.
(#) reloop válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2014 / 2
 
Javítottam

PP amp k2.jpg
    
(#) varttina válasza prmihaly hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Hasonló motor van a saját házi CNC gépemen is. Mivel nem találtam megfelelő méretű infrakaput, készítettem egyet. Egy SMD fototranzisztor van felül alul pedig egy rizsszemizzó. 5V-ról működik, és TTL szintű kimenő jelet produkál. Mivel a fototranzisztor lefelé néz, így a felülről érkező fény nem okoz zavart. A munkatér világítás LED-es-aminek a fényére teljesen érzéketlen. Az oldalról érkező fény kivédéséről pedig a burkolat fog gondoskodni.
(#) kameleon2 válasza varttina hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Nocsak! Ez a sárga-fekete szín valahonnan ismerős . Nálad nincs gond a csapágyakkal?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) esemve hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Köszönöm a véleményeket és a bíztatást
(#) nedudgi válasza efraim hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Hasonló projektem volt nemrégiben. Maradt pár fali telefoncsatlakazó dobozom, és kaptam egy szervizes barátomtól leselejtezett lítium akkumulátorokat. A gazdaságosság jegyében bontott PC turbo-kapcsolót felhasználva a tényleges költség a feszültségmérő modul, és egy TP4056 akkutöltő modul ára.
Az akkumulátor így csak egy-két hónapig bírja a rendszeres napi használatot (ami a képen látható állapota alapján érthető), utána sajnos tölteni kell . Ezt a projektet folytatva készült egy árammérő is, és készül egy diódamérő előtét.
(#) tomipap válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2014 / 1
 
Azert az a pupos lithium akkumulator nem egy eletbiztositas. En vigyaznek vele a helyedben. Lattunk mar pl. tabletben negyszeresere dagadt majd kinyilt foliaju akkumulatort. Es ha olyan kedve van az akkunak akkor fel tud forrosodni is rendesen. Legy ovatos.
(#) nedudgi válasza tomipap hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Köszönöm a jóindulatú figyelmeztetést, de a dagadás évekkel ezelőtt, 4-5 éve, nem nálam keletkezett.
(#) dk1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Azt a hét meg a nyolcát! Ez gyönyörű lett! Gratulálok.
Mindig örülök, mikor ilyen szívet melengetően csodálatos alkotást láthatok itt és mindig értetlenül állok némelyik tákolmány felett. Nem a projekt értke vagy az áramkör bonyolultsága, hanem a tervezés és a kivitelezés gondossága és igényessége legyen mérce alapja. Az erősítőd pedig minden szempontból kivételes lett. Gondolom a hangja is ennek megfelelően alakult.

(#) CHZ válasza dk1 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Köszönöm, most is hallgatom, hangjával elégedett vagyok.
Végcsöveket cserélni fogom, tetródákra készült terveim szerin, EL34 csövek csak próbaidőszakukat élik benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) varttina válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Az alapgépet Guliver83 fórumtársunk építette, a motort pedig az egyik fúrós munkatársam segítségével építettük rá. Az Y tengely nem tökéletes, van benne egy kis görbeség. Emiatt vissza van véve a maximális előtolási sebesség 1350-ről 600-ra. Az X és a Z tengely tökéletesen működik.
Az Y tengelyt hajtó léptetőmotor jelenleg a gép keretén belül van rögzítve. Tervbe van véve, hogy a motort kirakom a kereten kívülre, a jelenlegi trapézorsót pedig hosszabbra cserélem, így 50mm-rel nagyobb lesz a gép Y irányú mozgástartománya. Azt viszont még nem tudom, hogy miként védjem a trapézorsót a forgácstól.
Következő: »»   1161 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem