Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   39 / 61
(#) Pali79 válasza kistee hozzászólására (») Ápr 23, 2014 / 1
 
Szia! Szép munka! Gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) papus51 válasza kistee hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Szia!
Ügyesen összehoztad! Gratulálok! papus51
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) kistee válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Kösz mindkettőtöknek!
(#) Frankye válasza kistee hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Nagyon szép jószág lett, elismerésem. Természetesen "van igény" a rajzokra, forrásfájlokra, ha publikusak, szerintem lesznek még utánépítők/követők.
(#) kistee válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Köszönöm az elismerést. Igen, minden publikus. Összehozok egy cikket róla.
(#) Frankye válasza kistee hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Előre is köszönjük.
(#) nagym6 válasza kistee hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Ez a függvénygenerátor nálam a zseniális konstrukciók közé tartozik. Nagyon egyszerű, olcsó, ehhez képest meglepően jó. A felső határfrekvencia nem túl sok, de rengeteg dologra használható. Érdemes így komoly kivitelben megcsinálni, frekimérővel kiegészítve igazán jól használható lesz. Ügyes, szép a munkád.
Hogy kötözködjek is, a három forgatógombot én távolabb tettem volna egymástól, egyik forgatáskor elakad az ujjunk a másikban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) Pali79 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
A kondenzátor dekád mégy egy taggal való bővítésével, ami egy nagyságrenddel kisebb mint a legkisebb (kb. 100 pF) 1 MHz lesz a freki, ugye? Az adatlap szerint itt még elviselhető a torzítás.
(#) nagym6 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Ha az XR2206-ra gondolsz, kísérletezéssel lehet belőni az elvileg 100pF szükséges értékét. Mert az ic. kapacitás és egyéb szórt kapacitások már a 100pF nagyságrendbe esnek. És kis hőfoktényezőjű legyen a kondi, pld. stiroflex. Nem baj, ha tekercselt kivitelű. 1MHz-en működik az ic., sőt 1.5MHz-en is, de ha jól emlékszem már kb. 5-600kHz-en elkezd csökkenni az amplitúdó. Ha lesz időm, teszek fel szkópképet 1MHz jelről.
(#) nagym6 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Itt vannak jelalakok 100kHz, 1MHz, és 1.8MHz szinuszjelről az XR2206 ic. 2-es lábán mérve. A háromszögjel csúcsa kb. 500kHz-nél kezd szinuszosodni, a "Háromszög" nevü képen 1MHz háromszögjel van.
Tévedtem előző hozzászólásomban, hogy 5-600kHz-en elkezd csökkenni az amplitudó. Nem igaz, nem csökken, mint a képeken is látható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) Pali79 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szerintem nem rossz ez. Van valahol kapcsolási rajz a te generátorodról?
(#) nagym6 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Az 1996-os Rádiótechnika évkönyvben van a teljes leírása. Az XR2206 áramköréről itt a rajz.

XR.jpg
    
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Most nézem az XR2206 árát. Ennyiért a MAX038-at is elküldik Kínából. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
(#) CHZ válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
És mennyivel jobb.., az XR2206 csak játszadozni jó.
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
De XR2206-al már megcsinálta Pali79. Csak gondolom javítgatni akarja.
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Akkor az más, bocs.
(#) Pali79 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Az xr-t 500.-ért vettem
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok.
Találtam egy AVR-es függvénygenerátort, forráskóddal, kapcsolási rajzzal.
Ebay-ről megvásárolható, ATTiny25 Function Generator sort kiválasztva letölthető hozzá minden. 40kHz-ig írják, nekem szerintem elég lenne kezdésnek. Mit gondoltok róla? Esetleg másik IC-vel érdemesebb lenne foglalkozni? Köszi!
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Ha szánnál rá többet, szerintem eléggé jobbak vannak. Pld: Bővebben: Link Nem ismerem ezt a masinát, csak az adatokból gondolom, hogy ez talán hosszú távra is jó lehet. Max. freki 5Mhz, és frekimérő is. Van rajta két forgógomb, a kezelését nagyban megkönnyíti a csak nyomógomboshoz képest.
Most látom, hogy megépíteni akarod, szerintem akkor is majdnem annyi, mint amit linkeltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia.
Jól néz ki, ár-érték arányban jobban megéri amit linkeltél. Ilyet már nem építenék, ez már túlságosan nagy falat.
(#) Madand51 hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy függvénygenerátort. Az mellékelt kapcsolásra esett a választásom, némi kiegészítéssel. Legalábbis a nyákot már úgy tervezem, hogy meg legyen a helye. Volna néhány kérdésem.
- van egy kapcsoló üzemű tápom (régi DVD-ből) ami lead +/- 12 V-ot, lehet-e hozzá használni (természetesen 5 V-os stabkockákkal), vagy bezavarhat (leárnyékolva a paneltől).
- A körkapcsoló kondijait megcsinálhatom-e SMD kerámiákból vagy mindenképp fólia kellene, sajnos csak 1 nF-tól találtam nem kerámiát.
Köszönöm,
András
(#) Kera_Will válasza Madand51 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Inkább áteresztős analóg stabilizátort rakjál oda.
Nem kell semminek se zajosan , tüskésen pirickálni a tápjában.
7805 / 7905 páros jó lesz oda bőven.
(#) metabo123 válasza kistee hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Nagyon helyes darab!
Engem feltétlenül érdekelnének a rajzok, tervek és minden a megépítéssel beméréssel kapcsolatos tapasztalat.
Épp építés elött állok, csak még nem döntöttem el melyik itt fellelhető kapcsolást választom, így jól jönnének az infók. Az első kérdésem mindjárt az lenne, hogy melyik IC-t használtad (CD4049BM, BC, UBE ...)?
(#) Laslie válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia!
Nem mindegy melyik CD4049-es IC-t használod. Szenvedtem eleget emiatt. (Bővebben: Link)
Üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) kistee válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia,

Motorola MC14049UBCP van benne, mert az volt itthon. Lassan összeáll a cikk is, kis türelmet kérek.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) metabo123 válasza Laslie hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Igen, ezért kérdeztem!
kistee: rendben, várjuk a cikket.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) Pali79 hozzászólása Máj 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Lehet hülyeség, de elkezdtem az XR2206-os nyákját áttervezni smd-re és abban kellene egy kis segítség, hogy a tranzisztorokat milyen típusra cserélhetném? A BD139-140 páros helyett jó lehet a BDP949-950 páros vagy a BCX53 - BCP53 vagy 56 típus? BC557 helyett a 857, 550 helyett a 848, 547 helyett a 847?

Köszönöm!
(#) kistee válasza kistee hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Örömmel jelenthetem, hogy időközben elkészült a cikk is, itt olvasható.
(#) Kera_Will válasza kistee hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Dicséretes és követendő a példád , hogy cikket írsz és az után építésre bátorítasz minket!
A leírásból azt hiszem csak a lényeg maradt ki .
Amivel a ebben a topicban többen belefutottatok és a siker/kudarc arányát befolyásolja.
Történetesen az , hogy milyen típusú, gyártmányú CD4049-et kellene keresni és beépíteni.
Mert nem mindegy , visszaolvasva ebben a másfél ezernyi hozzászólásban erre is fény derült.
Ezzel a probléma körrel mi a helyzet ?
(#) kocsgab002 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
úgyúgy..osztom a véleményed...én 3 féle ic-t próbáltam ki, mire jó lett.
Következő: »»   39 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem