Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   59 / 255
(#) zenetom hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Bár nem ebay, de rendelt már valaki erről az oldalról?
http://www.aliexpress.com/
Ha igen, mire kell odafigyelni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Leginkább arra figyelj, hogy az ingyenes szállítás nem mindig ingyenes. A száálítási költség néhol egy darabra vonatkozik, néha minimális rendelhető darabszámra.
Rugalmasabbak, és precízebbek, mint az eBay. Szinte mindig regisztrált csomagot/levelet küldenek. Összességében szerintem jobb mint az eBay.
(#) zenetom válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Pl. ha ezt akarom megvenni: Bővebben: Link, mi a helyzet a vámmal?
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
22€ a ÁFAmentes vásárlás határa cégtől, efölött magánszemélytől 45€. A küldeményen általában a feladó személy neve, a bankodnak tudtommal AliExpress nyújtja be a számlát. A vám kisebb tétel. A Posta oldalán a GyIK között van egy pdf dokumentum a vámról is. Itt is szerepelt a topikban, többször.
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Semmilyen vámra nem kell számítanod nem éri el a vámkezelés határát.Ami azt hiszem 22000. Ft.
(#) Tardief válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
És mi a helyzet az áfával? 22€ után áfát kell fizetni. Ennek mi a menete? Mikor jön a csomag a posta szól, hogy fizetnikell?
(#) nedudgi válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Fogalmazzunk úgy, hogy lehet, hogy kell fizetni. A témát ne ragozzátok tovább.
(#) eyess válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Nem kell 22,1€ tól kell 27% Áfát fizetni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014

Vám+Áfa.PNG
    
(#) nedudgi válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Féligazságokat ne terjessz. Az előbb leírtam az ÁFA mértékét, feladótól függ.
(#) eyess válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Ez a teljes igazság .
(#) nedudgi válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 1 /
 
Nehéz szülés volt. Legalább a mondatodat próbáld értelmezni. Bővebben: Link
(#) Tardief válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Igen, de ezek szerint akkor kell 22 euró után.
Még pár kérdést azért szeretnék feltenni.
-Ha a Posta úgy gondolja hogy nekem kell fizetnem áfát, akkor annak mi a menete?
-Dealextreme.ről mi a véleményetek? ( onnan tervezek rendelni)
-Illetve ezzel kapcsolatban, hogy itt 15 dollár után ingyenes a szállítás. Áfát fizetést lehetőség szerint el akarom kerülni. Ez működhet úgy hogy 2 külön rendelést adok le?
(#) eyess válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Igen 22 euro feletti érték esetén 27% áfát kell / kellene fizetni.Az országba érkezést követően a posta értékbecslést végez , és ők indítják el az áfa fizetés menetét.Vagyis a vételár 27% áról fogsz külön kapni egy csekket amit be kell majd fizetni.

Dealextreme nem ismerem.

A kétszeri rendelés esetén , csak úgy működhet a dolog , ha a két rendelés között vársz egy pár napot , amíg az első rendelésed elindítják .Mert ha időn belül érkezik be hozzájuk a két rendelés nehogy egybe vegyék.Szóval érted ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) Tardief válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) zenetom hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ!
Akkor ha jól értem, konkrétan 9.22€-ért nem kell semmit se plusszba fizetni, semmilyen esetben. Szuper.
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Jól érted igen
(#) jdani hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Hali. Aliexpresen vásároltam, nem azt kaptam amit vettem. Ügyet intézünk, de nem tudom hol kell válaszolni. Jártas valaki ebben?

w423.JPG
    
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Sziasztok
Kaptam ma a postától egy levelet, hogy igazoljam egy termék vásárlását.
Leírná valaki, hogy tudom lementeni a PP fizetést igazoló oldalát?
Köszönöm!
(#) Koree hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Szervusztok.

Egy kérdésem lenne.Találkozott-e már valaki olyan eladóval az e-bay-en aki a Paypal-en megadott címre szállít csak, nem pedig az e-bay-en megadott címre amit a rendelés leadásakor automatikusan megkűld az eladónak?
Idézet:
„We only ship to paypal address.Please make sure to provide us with correct, precise, and detailed shipping Address.”

Vagy
Idézet:
„Please make sure your PayPal address is accurate, we only ship the items to your PayPal address.”

Vagy lehet rosszúl értelmezem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) Melphi hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Ez az ÁFA fizetés az eBay-ra is igaz, ha igen ki figyelmeztet arra hogy Hékás itt áfát is kell fizetni?
(#) Koree válasza Koree hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Azért kérdezem,mert a PP-n direkt nincs megadva teljes címem,mert minek ha úgy is e-bay-en megadott címre történik a szállítás.
Eddig nem volt gondom,de most néztem, hogy olyan eladóktól rendeltem akiknél nem volt ilyen kritérium és rendben meg is jöttek a termékek.
Most meg kapásból két eladónál is ezt a feltételt találtam, így nem merek rendelni még, csak ha már valakinek volt hasonló tapasztalata.
De ha más nincs akkor pontosítom a címem az PP-n.
(#) eyess válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Egyszerű e mailedre megkaptad onnan ki tudod akár nyomtatni is.
(#) eyess válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Nyilván van egy eladási ár , azt gyorsan átszámolod , és már tudod is , hogy mennyi az annyi.
(#) Melphi válasza eyess hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Ha egy termék ÁFA köteles akkor azt automatikusan hozzárendeli a termék árához?
(#) proba válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Szerintem nem foglalkozik az áfával senki.Ha EU-ból rendeled, akkor nincs, ha meg kínából, akkor a vámon fentakadhat, és fizetsz külön érte. Egy-két helyen figyelmeztetnek is rá, ők nem foglalkoznak a vámmal, az adott országba érkezéskor majd neked kell rendezni.
(#) kameleon2 válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Igen, vagy felhívnak, vagy küldenek egy levelet. Igazolnod kell az utalást egy számlamásolattal és nem árt a tényleges árat és a műszaki tartalmat is elküldened. Én egyszerűen egy screenshottal szoktam ezt megoldani, amin rajta vannak a szükséges infók. Ha minden adat rendben van, akkor 2-3 napon belül csenget a postás. Fizetned kell és tiéd a csomag.
(#) Tardief válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Köszönöm
Akkor is vizsgálhatják az árút ha az nem éri el a 22 eurót?
(#) nedudgi válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Igen. Legfeljebb potyára dolgoztak.
(#) kameleon2 válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Leginkább akkor, ha feltűnően eltér a feltüntetett érték a tartalom megjelöléstől. A kínaiak vicces emberek, szeretnek 60$-t írni mindenre
(#) Szpisti válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Azért potyára mégsem...
Volt hogy szétbontották a csomagomat, és küldték a papírokat hogy "vámárunyilatkozzak" - de az utalásról szóló bizonylat alapján nem érte el a fizetési értéket, így sem vám se áfa nem került kifizetésre.
Viszont "ügyintézés" címén lehúztak 6 darab ezresre
Ez mondjuk még a mostani vámszabályok belépése előtt volt, most nem tudom mennyi ennek a tarifája.
Pedig nekik kellett volna fizetniük (DHL) , mert sikerült 1-2 gombot letörniük, és ahogyan visszacsomagolták, úgy a disznó elé se dobják a moslékot.
Következő: »»   59 / 255
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem