Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   49 / 84
(#) zolika60 válasza neocska hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Az a cella zárlatos valószínűleg. Az az akku már nem igen regenerálható, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) _BiG_ válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Vagy inkább a többi cellában van kisebb zárlat és az az egy próbál töltést felvenni rendesen, persze megkapja a teljes feszültséget, amitől azonnal beindul a gázképződés. Ezt cellánkénti méréssel lehetne eldönteni.
(#) razor1995 hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Üdv!
Nekem nem az autómata verzió van megépítve és azt szeretném tudni, hogy meddig kell tölteni az akkut? Feszt mérni az akkun nem tudok rendesen mert ugrál, pezsgés pedig a regenerálás alatt végig van. 70Ah akku (Valami superstart). Nem cellazárlatos mert, ha feltöltöm akkor 12.56V-ot tartja napokig csak, ha megterhelem 5A-ral (tudom 7A lenne a rendes terhelés neki, de 60W-os égő van kéznél...) kb 2 órán át bírja 10V felett.
(#) watt válasza razor1995 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
A teljesen feltöltött akku a töltés befejezése után 14,4V-os. Terhelésen 12V alá csak a lemerülés után mehet. Pihentetve valóban 12,5V körüli, de 5-10A terhelésre nem csökkenhetne. Ha csökken, akkor a belső ellenállása romlott. A 2 óra 60W-on nem rosz egy felélesztett akkutól, még akkor sem, ha ezt csökkent feszültségen tudja!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) neocska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Értem, akkor lehet visszavinni "garanciába" még szeptemberig "garanciás".
(#) zolika60 válasza neocska hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen. Vidd vissza.
(#) watt válasza neocska hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Milyen akkuról van szó(gyártó, típus)? Köszi!
(#) neocska válasza watt hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Rombat Pilot 35Ah
(#) watt válasza neocska hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Kicsit drágák, ahhoz képest, hogy magyar (?) Az oldaluk viszont szép!
(#) szsrobert válasza erbe hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
NaSO4-et desztvízzel próbáltam. Alacsonyabb cellafesz, erős vízbontás. Semmi pozitívum.
(#) Inhouse válasza razor1995 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
C/20-al (70/20=3,5A) kellene bírnia 20 órán át, és csak akkor szabadna 10,5V-ig merülnie. C/10-nél (7A) nem fogja 10 óráig bírni, nem egyenesen arányos a dolog. De a 2 óra azért egy jó akkuhoz képest kevésnek tűnik. Lehet, hogy többszöri merítés/regenerálás segít.
(#) Inhouse válasza watt hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Idézet:
„A teljesen feltöltött akku a töltés befejezése után 14,4V-os.”

Töltője és töltőfeszültsége válogatja, valamint ilyenkor inkább a töltő feszültségét méred, nem az akkumulátorét (egyforma, de ez egy ideiglenes állapot), mivel az akku már nem igazán vesz áramot. Ahogy lekerülnek a csipeszek, vagy lekapcsolod a töltőt, zuhanni kezd a feszültség. 13V körül álldogál talán egy kicsit többet, aztán szépen beáll a 12,5-12,8V-os feszültség és ezt kell tartania terhelés nélkül.
Idézet:
„Terhelésen 12V alá csak a lemerülés után mehet.”

Terhelése válogatja. Indítózás közben 9-10V-ig esik a feszültség, holott az akku teljesen feltöltött. De már az izzítás is lenyomja 12V-ra, vagy az alá.
(#) Koncsar válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia! Szerintem is úgy van ahogy leírtad, én is így tapasztaltam. Volt olyan akku amit 1/20 Ah val 10.5V ig engedtem merülni a számolás miatt, utána meg még egy 5W izzóval 24 órán át koppanásig merítettem. Ezzel csak az volt a tervem, hogy az összes cella teljesen kimerülhesen, úgy hogy az egyik cellában sem fordul meg a polarítás. Persze nem biztos, hogy ez olyan jó dolog az akkumulátornak, de mondom egy próbát megér. Itt értem el nagyobb javulást. Úgy éreztem muszáj kipróbálnom. Még egy észrevételem is volt. A kalapálós tőltőt miután levettem, mert pár órája már finoman pezsget az akku, 4 órás pihentetés után szabályozott tőltővel még 8Ah magábaszivott az akku a 14.2V eléréséig.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) watt válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Itt arról volt szó, hogy 3..6A-el terheli...
Normál töltésről beszéltem, ami nem mehet 14,4V fölé, mert akkor át kell váltani feszültséggenerátoros töltésre(14,4V), majd 0,5A körül 13,6V-ra...
Ez a regenerálás nem töltés, szerintem hosszú távon károsít egy jó akkut, pont a 14,4V meghaladása miatt. Ez regenerálásra való, ha való...
Még annyit, hogy a zeném 100A-t eszik, periódikusan, ha leesik a fesz 10V alá, lekapcsol. Egy jó 70Ah-s akkuval 1órát tudok zenélni legalább, egy rosszal egy számot nem bír ki. Egy ilyen rossz akkuval simán indítózok még, persze feltöltve...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Korrigálnom is kell magam, mert a szabályosan és teljesen feltöltött akku feszültsége 13,6V...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) watt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Szia Zoli! Itt nem az a kérdés, hogy mennyire mennek föl, hanem az, hogy az árt-e nekik. Az irodalom szerint árt. Szerintem is árt. Ez kémia (fizkém). A regenerálás során olyan folyamatokat indítunk be, amik nem normálisak, károsítanak, de közben módosítják a szerkezetet, ami végül hasznos némi véráldozat árán. De ez nem alkalmazható folyamatosan, mert egy jó akkut tönkretesz. Évente egyszer ajánlják a regenerációt, annyit kibír egy jó akku és használ is neki, de közben csökken a teljes kapacitása az új korához képest, de a pillanatnyihoz javul. Amik meg amúgy is kukák lennének, azoknak kis vérpezsdítés, hogy még tudjanak 50..60%-ot abból, amit újjonnan tudtak...
(#) razor1995 válasza watt hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Nekem az akku elve halálra ítélt volt, úgyhogy nyaggatom még egy kicsit
Tölteni sem lehetett eleinte, de magához tért már valamelyest, bár nem lett még túl acélos.
Ha jól értem akkor ahol már tisztességesen pezseg ott kapcsoljam le, igaz?
Köszönöm a segítségeteket!
(#) watt válasza razor1995 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Arra kérdésedre válaszoltam, amit közben töröltél...
Szerintem akkor, ha már nem csökken a belső ellenállás (a szulfátosodás az akku belső ellenállását növeli). Ezt a tendenciát egy nagyobb terhelés alatt mért feszültség méréssel meg lehet állapítani. De a regenerálás után ki kell sütni és újra feltölteni standard töltéssel (ahogy fent leírtam), majd pihentetni, amíg beáll a 12,5V körüli nyugalmi fesz. Ekkor lehet rátenni az ismert terhelést 10..20A körül. A korábbi feszültség és a mostani összehasonlításából kiderül, tovább javult-e az akku. Ha nem, akkor ennyi...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) watt válasza razor1995 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Mint írtam, normál esetben ha pezseg, az nem jó, de itt más a megítélés! Nem tudok arra válaszolni, hogy a szulfátmentesítő eljárás mennyi ideig tartson, erre a többiek tudnak majd gondolom.
Arra is igyekeztem korábban kitérni, hogy egy halott akkunál mi a helyzet, próbáld értelmezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok! Közben tesztelgetem az "akkukalapácsot".
Bővebben: Link
(#) Koncsar válasza razor1995 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia! Azt is kipróbálhatnád, hogy amikor a fesz 15V környékére emelkedett vagy már pezseg az akkumulátor, akkor hosszabbra állítod az impulzusok közötti szünetet, és úgy töltöd tovább. Én is ezt csinálom, vagy kisebbre veszem az impulzusok hosszát.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszi Zolibá!
(#) Koncsar válasza watt hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! Az elárúl az akku állapotáról valamit, ha pár nap pihentetés után 13.12 V a kapocsfeszültség?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Zolibá szia! A Gábor és a Te álltalad tervezett szulfát oldón az impulzusok hosszát nem lehetne határokon belűl állítani?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! Itt a az impulzushossz csökkentésére gondoltam, mert valamelyik fórumos kollégánk kérdezte, hogy lekapcsolja e a tőltőt, ha már pezseg. Az én tesztjeim azt mutatták, hogy kisebb impulzus hosszal még tovább lehetne rajta. A kapocsfeszültséget kordában lehetne tartani. Ez csak ötletként merült fel.
Én a tápfeszt emelném 45V környékére és csökkenteném a rásütési időt.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Nálam így megy régóta, 45V-on.
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Csak én úgy tapasztaltam, hogy a nagyobb rásütőáram az akku kapocsfeszültség és a tőltőn lévő feszültség külömbségéből alakul. Gábor mennyire állította be az impulzus hosszát?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) kekbon hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Most kezdtem meg sikeresen a 3. szezonomat, egy desulfátorral kezelt akkuval a fűnyírómban.
Régebben nem használtam, és a vadi új varta akkuk csak egy-egy évet (szezont) bírtak ki. Hiába töltöttem fel őket télen-tavasszal, már nem voltak jók. Most már 2. télen kb októbertől mostanáig rajta volt egy kondis desulfátor (egy kb 470µF-os kondit feltölt 35V körülre, és visszasüti az akkura), s 1-2 hetente feltöltöttem egy 400mA-es töltővel. És hibátlanul indult vele a gép, mint újkorában....
(#) Koncsar válasza kekbon hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Annak akkor örülhetsz, mert jól működik.
(#) proli007 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hello! Impulzus ideje 15ms sűrűsége 150..500ms között állíthat. Impulzus időt R5-el lehet állítani.
Következő: »»   49 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem