Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
 
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 15
(#) kalmi.kalmi válasza proba hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Esetleg megütni kalapáccsal a chipet.
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Mind ilyet fog adni. Mert a kártyát nem a bank hanem a bankkártya kibocsájtó cég adja.
(#) kalmi.kalmi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ma kaptam hivatalos levelet a banktól. A válasz: Kötelező átvenned a kártyát. Ez van és kész. Nincs választásod.
(#) kalmi.kalmi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szerintem is most vagyunk jó helyen
(#) kalmi.kalmi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Én is nagyon ideges lettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) kalmi.kalmi válasza proba hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ez egy kártya belseje, gondolom van más variáció is a felépítésre.

rfid.jpg
    
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Régebben dolgoztam a .abilba, ott volt röntgen. Ha valaki dolgozik ilyen helyen az megnézhetné, hogy mi van a plasztikban.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Utolsó javaslat: van még másik kártyakibocsájtó is, például a Visa. Én egy hónapja kaptam a kártyát, az nem ilyen.
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ez elgondolkodtató. De most váltsak bankot ? Csak ki lehet valahogyan csinálni azt a chippet.
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Félek, hogy integrálva van az alapcsippel ez a technológia, mert úgy az olcsó. Legalábbis én így tervezném az elektronikát, ha ilyenre vetemednék.
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ez most nem esett jól
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ha a visa kártyádon vannak rádióhullám jelek akkor az is PayPass-os

rfid visa.jpg
    
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Nincs. OTP...
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Találtam belső felépítést is.
(#) watt válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Hogy fogod kipróbálni, hogy sikerült-e kiherélni? Csak megjegyzem csendben, hogy ez egy *
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2014
(#) pucuka válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Olyan nagyon nem kell aggódni. Ha nem kell PIN, akkor aláírás kell. A kártya hatósugara meg alig pár cm. Így nem kopik a kártya, meg az olvasó sem. A pénztárcádban meg tartsd alumínium tokban.
(#) bbalazs_ válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
En a mult heten elszenvedtem ezt. A gyerekek raugrottak a fotelben nadragzsebben felejtett kartyamra es az hosszaban jol berepedt. A chip egyben maradt, kartyat osszeragasztottam, fizetni lehet vele PIN kodosan, de a paypass tonkrement. Valoszinuleg a korantenna hasadt el benne.
Szoval javaslom, vagd be a chip erintkezoi mellett kb fel centire, nagyjabol 5cm hosszan.
(#) proba válasza watt hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Az azért nem bonyolult, bemész a boltba, veszel valamit, ha nem tudsz vele fizetni, más sem.
(#) watt válasza proba hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ott égsz... Vagy ha nem sikerült, akkor veszel valamit feleslegesen... Okos dolgok ezek...
(#) NyariG válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Hát az aláirás az semmire sem jó! Nem egy pin kód... Csak firkantasz valamit aztán Jó napot!
(#) NyariG válasza watt hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Mért égne? Nem megy a kárty proba megint proba megint, azt kifizet kp vel vagy normál modon ... Ennyi!
Meg mért venne feleslegessen valamit is? Ezt sem értem
(#) watt válasza (») Máj 7, 2014 /
 
Akkor az egészet letörölhetnéd, mert agyrém...
(#) pucuka válasza NyariG hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Tévedésben vagy. Az aláírás eléggé jellemző dolog, és a minta aláírásod a szerződésen van. Vita esetén összehasonlítják, és annyi. A saját aláírásodban a jellegzetességek ugyanazok. Hamisítani nem lehetetlen, de a pénztárnál biztos nem fog menni.
(#) kalmi.kalmi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Te egy mázlista vagy !
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Senki nem dolgozik röntgenes helyen ? Azonnal megtudnánk, hogyan likvidáljuk ez a Pass-ot.
(#) GPeti1977 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Én igen, már meg is akartam röntgenezni csak nincs senkinek ilyen kártya.

Más. RFID technológiával megoldható hogy egy gép csak akkor induljon ha a védő szemüveg a fejen van, azaz kellene a szemüvegbe egy chip, meg ahol áll a munkás az mellett egy adó tekercs aminek kellő és irányított hatótávja van.
(#) proba válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szerintem rossz irány, ahogy az embereket ismerem leteszik az első adandó helyre, ahol még/már látja a vevő.(esetleg a nyakukba akasztják) Ha ennyire pontosan egy helyen kell dolgozni, akkor egy lehajtható lap, ezt könnyebb ellenőrizni.
(#) kalmi.kalmi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
De jó volna ha meg tudnád röntgenezni. És másnak sincsen a munkahelyeden ? Nem lesz a bankkártyának semmi baja.
(#) GPeti1977 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Itt a kép róla. Az aggodalom jogos, szerintem 13,56MHz a tekercs menetszámából a frekvencia ami elég nagy távolságról is működtethető. A működés kiiktatásához elég kifúrni a kártyát ahol a tekercs menetei futnak. Lehet erős fénnyel átvilágítva is látszódik a tekercs.
A kép felülnézetben a csip érintkezői felől készült.

Pay pass.jpg
    
(#) kalmi.kalmi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Valóban a mechanikus rongálás a megoldás, mert az elektromágneses impulzus kiütné a teljes kártyát. Nem mondom elég vékony a tekercs, na de majd meglátom mire jutok... Még egyszer köszönöm a röntgenképet.
Következő: »»   4 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem