Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   20 / 27
(#) laszlokunstar válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Én is pont erre gondoltam, hogy a derekamra jó lenne.
Én elmennék a helyedben a legközelebb levő fizikoterápiára, és ott kérnék segítséget a használat módjáról, vagy akitől kaptad, tőle.
tipp
Elvetemült ötlet: ultrahangos tisztító.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) inci88 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Szia! Az előlap alapján ez nem annak az ultrahang gépnek tűnik, ami képet alkot. Ez inkább olyan amivel a vesekövet szétzúzzák.
(#) agressiv hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Valószínűleg az lesz a sorsa, hogy szétbontom és a burkolatát hasznosítom, illetve a benne lévő talán hasznos alkatrészeket.

Köszönöm a válaszokat.
(#) kérdező válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 / 1
 
Nehogy kipróbáld magadon, mert akár nagy bajt okozhat! (szövetelhalás, csontok tönkremenetele, szervek károsodása... STB) Nem vagyok orvos, csak félek a sugárzó cuccoktól, nem tudom milyen hatást válthat ki.
Lehet, hogy hülyeség, de szerintem ha van elég teljesítménye, alkalmas lehet ultrahang forrasztásra. Akár SMD IC ki, és beforrasztására, apró műanyag tárgyak egymáshoz olvasztására. Szerintem kár szétszedni (ha működik), bár a jó nagy hűtőlapok, a tápegység, a doboz jó lenne egy erősítőhőz.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) SALáta válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szerintem cseréld el, hátha valaki ilyet keres mondjuk ultrahangos mosónak, amit kiszednél belőle és számodra hasznosítható azért 2x annyi olyan cuccot kapsz.
(#) Action2K válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Tedd fel a vaterára, meg fogsz lepődni, mennyit fogsz kapni érte.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 16, 2013 / 1
 
Az ultrahang nem sugárzás, tehát félni sem kell tőle. Ennyi erővel a denevérektől is retteghetsz.
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2013 1 /
 
Az ultrahang valóban nem sugárzás, de van különbség a denevér teljesítménye, és egy több száz wattos készülék között. Ha a készülék alkalmas vesekő porlasztására, akkor elvileg, a csontok se vennék jó néven a nagy teljesítményű ultrahangot.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) agressiv válasza kérdező hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Magamon nem is mernék vele bohóckodni, de a max teljesítmény amit be lehet rajta állítani 3W/cm2. A fejen az áll, hogy 830KHz és Pmax 15W, szerintem azzal nem nagyon lehet heggeszteni.

Action2K

Hmm.. Szerk. Most nézem, egy új 300-nál kezdődik.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2013
(#) Hercooles hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Laptop LED panel újrahasznosítására valami tipp? Konkrétan a LED háttérvilágításra gondolok. Hasznosítható-e mint pl. egy "EL Panel"? Próbálkozott már valaki ilyesmivel?
Bővebben: Link
(#) rockersrac válasza Hercooles hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Laptopban tudtommal élvilágított plexi elé van téve az lcd/tft kijelző. Ha tévednék, akkor bocsi!
(#) sprofan válasza Hercooles hozzászólására (») Aug 8, 2013 / 1
 
Ha az egészet ki tudod bányászni minden fóliával és fényterelő lapkával akkor sok mindenre jó. Én például nyomtattam egy nagy zöld lapot nyomdában rajta nagy Heineken embléma, mögé háttérvilágítás és fel a falra. Meglehetősen dekoratív darab lett.
(#) Gézengúz hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Hölgyek, és srácok, benne vagyunk a pénztárgép szezonban! A kisvárosban, ahol lakom most dobálják ki a régi pénztárgépeket, nyomtatókat ( gondolom másutt is). Lőttem is egy Epson LX-300+ nyomtatót.
Valljátok be, nemcsak a zsákmányolt alkatrészek értéke, hanem a vadászösztön is hajt titeket!
(#) rockersrac válasza Gézengúz hozzászólására (») Szept 12, 2013 1 /
 
Ebből mi az ami használható? A tápon kívül? :hide:
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Talán egy két használható motort még kibányászhatsz belőle .
(#) Doncso válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Van ott pár kisebb hűtőborda is, azok se rosszak, a gumihenger nyák vasalásnál jól jöhet, szerintem a többi mehet vissza. Mondjuk a nyomtatófej szerkezetet el tudnál képzelni a tekercselőmbe huzal vezetőnek.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) Gézengúz válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
A tápegység éppen kapóra jött, mert éppen Wojciechwski-ládát, azaz hordozható munkahelyet csinálok. A két életképes léptetőmotor ( + meghajtó) sorsáról még nem döntöttem.
(#) hvrobi hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Helósztok nekem lenne 2db ic-m.
Az egyik egy TA2068N, a másik meg egy CXA1538S lenne, mind kettőt egy sony magnóból szettem ki.
Mire lehetne ezeket felhasználni??
(#) hvrobi hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Vagy is csak magnònak jó
Meg még egy kérdés van egy laptop alap lapom ami rossz és néztem hogy a kapcsolási rész alatt van egy plusz réteg. Lehetséges hogy négy rétegű és esetleg a másik rész újra lehet hasznosítani??
(#) Szpisti hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Jó bulizást kollega!

Nálunk meg ma van lomtalanítás.
Van egy fűszegélynyíróm, aminek a damilbefogója és védőpalástja kampec.
Viszont sajnálom kidobni - 250W 11000 ford/min motorja van.
Szerintetek mit lehet belőle fabrikálni?

Meg van egy tökéletesen működő böhöm 19 colos crt monitorom, de csak a helyet foglalja.
Azt is kidobni sajnálom, megtartani meg hová tegyem?
Valakinek ötlete? - hisz itt mindig tele vagyunk innovatív gondolkodású emberkékkel.
(#) nagym6 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Idézet:
„van egy tökéletesen működő böhöm 19 colos crt monitorom,”

USB mikroszkóp, felesleges számítógép, monitor, príma mikroszkóp lesz. Állóképhez jó, mozgóképnél zavaró, hogy van kb. 1s késleltetése.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2014
(#) kérdező válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Nehogy kidobd a monitort! Én ma is használok CRT-t, filmnézésre. Sokkal jobb a kép rajta, mint az LCD-n. Persze olvasni, netezni jobb az utóbbi.
(#) Szpisti hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Köszi az ötleteket, de hát azokra meg van itthon még vagy 6 darab lcd monitor
Na jó, megint megkegyelmezek neki.
Lehet hogy kikerül a teraszra netezni, ez még napfényben is jól olvasható ellentétben a legtöbb lcd képernyővel.
(#) sprofan válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Van fent Facebook-on néhány ilyen téma ahol a megunt, kinőtt ruhákat, lecserélt elektro cuccokat lehet ingyen felajánlani annak akin nem tudja megengedni magának, én oda szoktam felpakolni az ilyen holmikat. (monitor, pc stb...)
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Nyákfúrót???
(#) Szpisti válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ahhoz kicsit soknak gondolom a teljesítményét... meg elég hangos is emiatt.
Meg csak állványról lehetne vele nyákozni, azt meg én nem szeretem.
Ügegcsiszolónak jó lenne tán, de az is van már
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Köszörű??
(#) kérdező válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Nehogy köszörűkövet tegyél rá, mert szétrobbanhat, és nagyon súlyos sérüléseket okozhat. Azt MAX. 2900-as aszinkronmotorra lehet rátenni, nem soros gerjesztésűre.
(#) kérdező válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Azzal viszont jól elmegy.
(#) Szpisti hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Követ semmiképp nem tennék rá, egyrészt mert már az indító nyomatéka sincs akkora, hogy elég gyorsan felpörögjön, ha meg mégis felpörögne egyből lefulladna ha nekinyomok bármit is. A veszélyességéről nem is beszélve.
Erre csak valami kis átmérőjű fém hordozójú csiszolót tennék, ezért is gondoltam az üvegcsiszoló fejre.
Bár a gyári ajánlás ezeknek is 2500-5000 fordulat.

csisz_fej.jpg
    
Következő: »»   20 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem